Fringe

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Fringe

Post by passer-by » Sat May 05, 2012 8:15 am

Image

Image



ТРЕЙЛЪР:
http://www.youtube.com/watch?v=29bSzbqZ3xE


Крайно време е да му се отвори отделна тема - това е един от малкото известни ми сериали, които държат високото ниво четири години. :D


4.21

Добра първа половина на финала и готини разкрития.

Само две неща ми бяха странни:
Spoiler: show
Хората при нападението се усетиха да стоят неподвижни, а в такива случаи човек или отива към пострадалите, или бяга от района.

Астрид не беше въоръжена, макар че е агент на ФБР на служба.
Ама като цяло съвсем добре.


П.П. Приятна поява на Шарлът от Лост (обичам британския й акцент), а шефката на лудницата се оказа дъщерята на Джон Ноубъл - Саманта. Както каза един фен: "Тази круша е паднала доста далеч от това дърво." :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 05, 2012 8:25 am

Копипействам последните мнения от общата тема.
passer-by wrote:Подхванах отново Fringe, че го бях спрял някъде във втората половина на първи сезон, а от твърде много места чувам, че общата история ставала яка по-нататък и сериалът бил единствената свестна ТВ фантастика в момента, та да видим.

Засега минах пак първите 9 епизода на първи сезон, остават си много добри като истории, обаче Ана Торв (Оливия) продължава да ме изприщва откъм актьорска игра. Добре че са Джон Ноубъл (гениално изпълнение на ролята на Уолтър) и Ланс Редик (шефа) да компенсират. Джошуа Джаксън (Питър) ми е в неутрално положение.
armageddon wrote:Да кажем че Ана Торв е малко acquired taste - всмисъл хич не ми харесваше в началото като подхванах Fringe, но това се промерни някъде около края на 2ри - началото на 3ти сезон, и имам доста по-добро мнение за нея към настоящия момент.
passer-by wrote:Стигнах до 2.03 на Fringe.
Бива, общият сториарк на този етап остава твърде загатнат, но поне на теория е обещаващ, да видим как ще се получи на практика, че попадам на смесени мнения по тоя параграф.
Самостоятелните истории са доста добри, Джон Ноубъл продължава силно да радва, Ана Торв напротив.

Чувам, че даването на пети сезон било несигурно, понеже рейтингите били ниски, дано четвърти завърши поне приемливо, а не с мощен клифхенгър.
passer-by wrote:Привършвам втория сезон на Fringe. След умерено интересния ми първи сезон, вторият се оказа далеч по-зарибяващ и с по-добър баланс между самостоятелните истории и общия сториарк.
При първия опит навремето бях спрял на средата на първи сезон, но сега се радвам, че пробвах отново, сериалът набира сила от края на първи-началото на втори сезон.

Научната част много ми допада с грижливото показване какви усилия и опити се искат за постигане на нещо, не става с щракване с пръсти. Харесват ми и разсъжденията за научния стремеж и влиянието на личните и семейни мотивации върху него.

Сега почвам 2.21, но минавам да споделя, че 2.18 "The White Tulip" до момента е най-силният епизод за мен. Особено последните десетина минути със споделянето на Уолтър и това, което астрофизикът направи за годеницата си и за Уолтър накрая. Отличен пример за подходящото комбиниране на научното и личното в този сериал.

П.П. Джасика Никол (Астрид) и Ланс Редик (агент Бройлс) пеят чудесно, Ана Торв освен че ме дразни с вида и играта си, е и калпава певица. :twisted: Иначе много добър епизод с ретро-приказката на Уолтър и метафорите му за персонажите.

Джон Ноубъл играе все така откъртващо, а и хубав персонаж му пишат.

Не че конкуренцията е голяма, но все пак Fringe според мен е най-качественият научнофантастичен сериал в момента.
passer-by wrote:
Fringe Stars Promise a Satisfying Finale
The cast and creators of fan favorite sci-fi series Fringe are certainly familiar with alternate realities, and they've prepared a fourth season finale that can double as a series finale if necessary.
Целият текст:
http://www.tvguide.com/News/Fringe-Star ... 46008.aspx

Чудесна новина, точно на това се надявах, след като още не се знае дали ще получат пети сезон.



Добавено:
Тук пък се твърди, че до няколко седмици ще бъде официално обявен пети, последен сезон от 13 епизода.
http://www.tvwise.co.uk/2012/04/exclusi ... al-season/



П.П. Забравих да спомена по-горе колко се изкефих като видях кой играе Уилям Бел. :D Това му е последната роля на живо.
passer-by wrote:Подхващам 3.10 на Fringe.

Сезонът е страхотен до момента - шпионските номера от Alias в научнофантастична обстановка, евала на Джей Джей Ейбрамс и компания. :D

Само в 3.06 ме поразсмяха с древната система от числа
Spoiler: show
на Първите хора за намирането на частите от машината.
Значи пичовете заровили частите преди милиони години и закодирали местоположенията им със съвременната географска координатна система с дължини, ширини и минути. Гринуичкият меридиан е бил на почит като отправна точка още преди епохата на динозаврите. :lol:
Ще приема, че това е било предаване на информацията с разбираеми за съвременните хора средства (книгата беше от края на 19-и век), но пък тогава интересно как авторът й е бил толкова наясно с местоположенията на частите. Дано се изясни нататък.
Martix wrote:Обяснено е, даже не е толкова изсмукано от пръстите. Друг проблем се явява нататък, но се надявам в 4-ти сезон да обяснят.
passer-by wrote:Баси якия финал на трети сезон на Fringe! :shock: Image

Баси готината научна фантастика - научни елементи като от Азимов или Кларк и човешки мотиви като при Саймък или Уиндъм. Добре замислени и като цяло добре изпълнени.

Image
Image
Image
Killua wrote:
passer-by wrote:Баси якия финал на трети сезон на Fringe! :shock: Image
Чудех се дали да го хвана тоя сериал по едно време.. По коментара ти да разбирам, че препоръчваш? :)
passer-by wrote:Както споменавам в 3-4 поста на предишната страница - да.

Ако си падаш по качествена научна фантастика, почвай го. Имай само предвид, че първият сезон набляга на (уж) самостоятелни истории, но общият сюжет постепенно набира сила от края на първи-началото на втори сезон. Пък и Джон Ноубъл (Уолтър) кърти и извозва още от пилотния епизод.

Аз при първия опит преди време го зарязах на средата на първи сезон - не прави тази грешка, заслужава си гледането.
Killua wrote:Като гледам са някакви паранормални явления и тн.. Ех, доброто старо време и Псифактор..
Пуснах го да се сваля, като свърша с Джон Доу, ще му хвърля едно оче..
armageddon wrote:Остро си струва Fringe досега. Последния епизод беше много добър, както и повечето, които се развиват на същото място :)

Интересно ми е какъв финал са заснели (два всъщност, един вариант ако ще има 5ти сезон, и втори, ако няма). То малко остана да видим де.
passer-by wrote:Стигнах до 4.14 на Fringe.


Четвърти сезон обаче не ме грабва като първите три, пак ми допада, но по-умерено. Тук-там има отделни интересни истории, но ритъмът някак ми се накъса след финала на трети, не усещам разказът да върви толкова плавно, колкото при разгръщането на общия сториарк в сезони 2 и 3 с това хаотично подхвърляне на нови сюжетни линии. Персонажите не се използват толкова пълноценно, даже Уолтър ми е почти в миманса. :(

А любовната история в четвърти сезон ми е направо смешна и вече леко дразнеща с терзанията, въздишките и колебанията ту на единия, ту на другия. Ана Торв продължава да ми е един от най-досадните главни герои в сериал въобще - не като персонаж, той е интересен, а като актьорско изпълнение.

Ако се сбъдне
Spoiler: show
казаното от Септември и вземе, че умре, страшно ще се зарадвам. :twisted: Е, ще остане Fauxlivia, но тя е малко по-поносима.
Да видим как ще го приключат, де, има любопитни неща при общия сториарк
Spoiler: show
с шашмите на Дейвид Робърт Джоунс и "Нина" плюс Наблюдателите.
armageddon wrote:Стигни до 4х19, (епизода от вчера), имаше почти само Уолтър :) Иначе в началото 4ти сезон имаше какво да се желае, но след първите няколко епизода задобря доста.
passer-by wrote:Чак "доста" не бих казал, но се старае да влезе в новия ритъм, да.
passer-by wrote:Доизгледах всичко излязло на Fringe.

Последните епизоди действително качват нивото на четвърти сезон, а 4.19 ме отвя (Уолтър като Бен Кеноби :rofl: и Хенри Иън Кюсик сиреч Дезмънд :D ). Дано им дадат пети сезон и доразвият тая част от историята (Джон Ноубъл казал в интервю, че 4.19 показва в каква посока искат да отидат ако има пети сезон, последните епизоди от четвърти си се връщат там, където беше 4.18).

В друг форум направиха връзка между 4.19 и 2.03:
http://fringepedia.net/wiki/Fracture
In the interrogation room at the Federal Building, Broyles sits with Raymond Gordon as he narrates his bleak perspective. Gordon calmly explains that the enemy is among us, we are unaware and that nobody is doing anything about it. Gordon, and others, have taken matters into their own hands... to send a message to the enemy. Broyles wants to know what is in the briefcases of the couriers Gordon has been targeting. Gordon replies that collected data and observations are in the briefcase. Data used in planning for the war that is coming. Gordon can't tell Broyles exactly who the enemy is - but he knows that they want to terminate us... using our culture, technology, and science against us.

In a simple diner, a young man in a long dark coat walks in and delivers a briefcase to a seated man, then leaves. The seated man opens the briefcase and removes photographs of Walter Bishop.
Откъсът от цитата:
http://www.youtube.com/watch?v=pl4vNleS ... r_embedded

Обичам създателите на някой сериал да планират цялостната история отрано. :D

В пети сезон, ако го получат, най-вероятно ще има
Spoiler: show
ходене напред-назад из времето, както в трети беше из пространството с паралелните вселени.
Дано има пети сезон, а не 4.19 да остане като Епитафите на Долхауса.
passer-by wrote:
passer-by wrote:Тук пък се твърди, че до няколко седмици ще бъде официално обявен пети, последен сезон от 13 епизода.
http://www.tvwise.co.uk/2012/04/exclusi ... al-season/
Готово, обявен е. :D

http://www.deadline.com/2012/04/fringe- ... ode-order/
armageddon wrote:Мда, новината е повече от страхотна (Fringe засега се намести в челната тройка на сериалите, които следя), но на фона на последния епизод я прави още по :)
passer-by wrote:Fringe 4.20

Абе интересно се развиват събитията, но не се случиха кой знае колко неща като за 40 минути. Да видим двойния финал на 4 и 11 май.
armageddon wrote:Fringe 4x20 - поредния чудесен епизод. Определено не се случиха чак толкова много неща, но може би имаше нужда от съвсем леко забавяне м/у 2036 епизода и финала. А и като цяло отделиха малко повече време на отношенията м/у героите, въпреки че можеше и още, впредвид какво стана на края. Изцяло съм съгласен с Уолтър,
Spoiler: show
ще ми липсва тайфата от другата страна. Интересно дали ще е перманентно прекъсването на връзката и дали няма да ги видим и следващия сезон
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sat May 05, 2012 11:05 am

Ха - точно преди 2 часа приключих с последния епизод на първи сезон след зяпане цяла нощ.

Преди 2-3 години бях гледал първите два епизода, но нещо не ме впечатли и се отказах. Онзи ден реших пак да се пробвам и доста бързо ме увлече.
Единственото нещо, което разваля пълното удоволствие на този етап, е твърде голямата самостоятелност на епизодите. Това напоследък доста ми пречи при най-различни сериали - отказах се дори от любимият до миналата година NCIS.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat May 05, 2012 11:40 am

Значи втори сезон ще ти хареса още повече. :)
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat May 05, 2012 1:17 pm

A 3ти и 4ти - дори още повече :)

4x21 - прекрасен епизод, изключително много ми хареса. Интересни разкрития наистина. Интересни камеота, също. Виж не знаех че шефката на лудницата е дъщеря на Ноубъл.
Spoiler: show
Не смятам че това с нямането на пистолет от страна на Астрид е чак толкова странно. Като цяло лесно може да се обясни с това че тя не е "полеви" агент и/или не е минавала firearms training и не и се полага да носи оръжие. А както видяхме, даже не и и трябва, интересното в случая е как е тренирала martial arts докато бейбиситва Уолтър и кравата :) Дано се оцелее
.

Като цяло да става др седмица и за 2рата половина от финала.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 05, 2012 4:15 pm

Абе и аз първо си го помислих това за Астрид, но предвид назначението й и естеството на дейността на Фриндж отдела не ми е съвсем логично (а обучението е задължително за всички агенти на ФБР, доколкото знам), ама бял кахър. :)

Ако показаното в 4.19 продължава да е валидно,
Spoiler: show
би трябвало да оцелее. :wink:

П.П. NCIS според мен е неизменно железен в първите си шест сезона (адски рядко постижение) и началото на седми, разбира се. :wink: След това в общи линии ми е просто рутинно гледаем.


П.П.П. Армагедоне, трекаджийският форум www.trekbbs.com има два отлични като за нас подфорума - Science Fiction & Fantasy и TV & Media. Оттам научих например това за Саманта Ноубъл. :wink:
Last edited by passer-by on Sat May 05, 2012 7:15 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat May 05, 2012 7:15 pm

Мен ме изкефи че са навили Нимой да участва, онзи ден тъкмо четох някъде някой от продуцентите да обяснява как били опънали табели/трасперанти/нещо такова пред къщата му пък дано се навиел. Нали уж се е пенсионирал от актьорстването човека.

А за пистолета на Астрид, може да си има лични причини жената, за които не сме чували досега. Определено не беше някой важен момент в схемата на нещата.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 05, 2012 8:01 pm

“We basically erected a sign outside of Leonard’s house that says, ‘Please come back to Fringe,’ and we are hoping that by Season 5 he says yes.”
:mrgreen:


Хайде сега, лични причини, това да не е детска градина. :wink:
И на мен не ми е фатално, просто ме учуди като аномалия.
Last edited by passer-by on Sat May 05, 2012 8:22 pm, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat May 05, 2012 8:12 pm

Тамън се чудех кво да гледам с повече серии, добре ще ми дойде да го почна това като гледам :).
:ninja:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 07, 2012 8:48 am

Точно в момента го гледаме и вчера приключихме трети сезон, Харесва ми много, бих писал повече, ако не ме мързеше и имах време:)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon May 07, 2012 9:18 am

Вчера вкарах 10тина епизода на екс, днес мисля да продължа маратона. Определено ме кефи сценария до тук, актьорите имат доста силно сценично присъствие и най-вече не съм ги гледал във водещи роли в други сериали, че да им свиквам. Нито пък има актьор до тук, на който да се крепи почти всичко в сериала дори Джон Нобъл, макар да си е чудовищен :mrgreen:

3D надписите из въздуха са някак странни :unsure:

Ха http://fringebg.com/page.php?6 :D spoilers there...
Last edited by Xellos on Mon May 07, 2012 9:31 am, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 07, 2012 9:30 am

Абе Ана Торв си е бая дърво и чак в трети сезон започна да поакзва някакви наченки на актьорска игра, за мен лично Джон Ноубъл основно и Ланс Редик донякъде "открадват шоуто". Питър е толкова безличен и неемоционален през цялото време, че мисля, че можеше и Мишо Шамара да го играе....

Иначе много харесвам сериала:)))

И въобще не е вярно, че всичко не се крепи на един актьор, защото...се - на Джон Ноубъл.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon May 07, 2012 11:30 am

На мен пък Уолтър ми е някак много изкуствен поне от тая страна. Но не е актъорът виновен, а персонажа. Това, което крепи шоуто е сценарият, не актьорската игра.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon May 07, 2012 11:37 am

Мен пък Ана Торв ме кефи нереално много. Всъщност всичките герои ме кефят доста.
Чак не мога да си обясня защо. Уолтър разкъртва брутално, естествено, обаче, като се замисля, най ме радва Бройлс.

За момента съм в средата на втория сезон.
Я да попитам, има ли обяснение за наличието на единадесетия епизод от този сезон - "Unearthed", и по-точно за факта, че
Spoiler: show
Чарли си беше жив и на никого не му правеше впечатление
?
Да не би да е бил излъчен не навреме или...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 07, 2012 11:42 am

Последното си е абсолютно така и докара доста недоумяващо изражение и на моето лице...

Ясно е за сценарият, просто ако трябва да се отличи само един актьор това няма да е никой друг освен Ноубъл, Джаксън примерно си играе все едно още е в тийн-сериали, с котио е започнал, за Торв написах вече, че е няма такова дърво, Редик доставя, но той за съжаление си играе едно към едно персонажа от The Wire, останалите са прекалено странични, но актьорът, който играе Чарли си се справя добре. Също и таксиметровия шофьор от алтернативната вселена, който пак е от Жицата, на мен ми хареса много и тук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests