Arrested Development

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Arrested Development

Post by Roland » Tue Jan 24, 2012 8:43 am

Image

Сигурен съм, че тоя сериал не може да няма фенове тук, но аз току що го открих и искам да излея възторга си! Неудържим кеф ми носи всеки епизод. Историята - за незапознатите - се върти около семейство богати олигофрени, свикнали да използват парите на семейната компания, вместо да си ги изкарват сами. В началото на сериала патриархът бива арестуван и на единствения адекватен син му остава единствено да спасява положението на негово място.

Епизодите са 20-минутни, така че сериалът върви супер бързо, концентрацията на интертекстуален хумор е убийтвена (да не говорим за прикритата политическа сатира), актьорката игра е на страхотно ниво (Бейтман е прекраен в главната роля, майката е един път, а Портиа де Роси просто ми къса сърцето, че никой от двама ни не се вълнува от другия, толкова е зашеметяващо красива...) и структурата (донякъде подобна на Family Guy, но с разказвач) кърти.

Въобще, твърде добър сериал, поне засега (в края на първи сезон съм), и както обикновено кенсълнат от Фокс, но чувам, че щяло да има нов сезон, че и филм... Междувременно, на тоя етап препоръчвам горещо.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 24, 2012 7:09 pm

Да, много готино сериалче. Сашко се зариби по него от обедните си почивки на работа, където са им го въртяли в стаята. Оттам ми го показа и на мен. Някъде в началото на първия сезон сме, не помня що спряхме да го гледаме, ама ще си го продължим някой ден.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 24, 2012 7:14 pm

Ммм точи се в момента, тамън ми се гледа повечко комедия, че и всичко дето гледам за сега няма нови серии.
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 24, 2012 8:20 pm

Аз имам и кой да ми обяснява разните странични работи. На човека, с когото го гледам, това му е май дванайстото гледане или нещо от сорта :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 24, 2012 8:51 pm

Мдаа мушнах 4 епизода на екс, определено няма да се спи нощеска :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jan 28, 2012 12:05 pm

Иии леко бързо писва като се гледа накуп, ма от време на време по епизод за разтоварване ще се изгледа. Май си е правен за американска публика основно.
:ninja:

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Feb 08, 2012 1:38 pm

Майкъл Сера е цифра прехвален актьор, но пък съм глад, че ще има нови сезони. шоуто е култово

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Feb 08, 2012 2:27 pm

Що точно в тази роля си е повече от добре.

А новите епизоди (когато и да ги пуснат, дано е по-скоро разбира се) определено ще са интересни.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 08, 2012 2:32 pm

Установих, че трябва да го гледам по 1-2 епизода седмично иначе губя интерес в целия им хаос. Ще догледам тия дни 1ви сезон поне.
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Feb 13, 2012 2:15 pm

Гледах първите четири епизода, обаче, честно казано, поради незнайни причини не ми бяха много смешни.
Деанам, сигурно хуморът им не е за мен...
В смисъл, остроумен е, добре е изигран, ситуациите са уж забавни... И просто не мога да се засмея истински...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 27, 2013 4:54 am

ОМГ НОВИЯТ СЕЗОН ИЗЛЕЗЕ НА НЕТФЛИКС, НО ЕПИЗОДИТЕ СЕ СВАЛЯТ ТВЪРДЕ БАВНО ОМГ ОМГ ОМГ...


...имам нетърпение.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 28, 2013 10:39 am

Новият сезон е брутален. Почва зле, защото структурата му е по-особена, но с натрупването на епизоди става все по-добър и по-добър.

Бтв, тоя сериал трябва да го гледа всеки, непременно. Тук в Америка той е малко каквото е Тери Пратчет в Европа - нещото, на което всеки с дори минимален куулнес фактор е див фен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Aug 24, 2014 1:51 pm

4ти сезон кърти мифки определено. Новия формат - в случая е важен крайния резултат, който е феноменален, но нещо не съм 100% навит като стигнат до следващия сезон, филм или както там го натъманят, да продължава в същия дух. Някак си ми се иска да има повече от една сцена, в която да има повече от 2ма от основния каст. Да не говорим, че имаше доста сцени на зелен екран и то м/у двама човека. За следващия тираж да си нагласят подходящите дупки по графиците.

В тоя ред на мисли и факта, че Нетфликс едва наскоро обявиха да чакаме продължение някой ден, тоя хипер отворен финал си го записвам директно в графата на най-безумните такива евър. Все една наистина целия сезон е някъф филър там и бая разтеглена първа част, в очакване на филм, който даже Мърдок сигурно не знае дали ще се случи изобщо.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 04, 2014 12:47 am

Аз тъкмо си прочетох собственото ревю (what do you mean narcissistic?! -_-) и пак ми се догледа. Баси, колко е невъобразимо смазващ тоя сериал...

Срам ме е от всеки от приятелите ми, който още не е отделил жалките 20 минути да изгледа първи епизод и да се зариби завинаги :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 04, 2014 1:26 am

А ние изгледахме първите 4 и се зарибихме завинаги, ама по няква причина го спряхме и сега не можем да го почнем пак. :shock:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests