Terra Nova

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Terra Nova

Post by tigermaster » Sun Oct 02, 2011 12:12 pm

http://www.imdb.com/title/tt1641349/
Image
Едва снощи изгледах пилота и, честно казано, съм напълно възхитен. От бая време не бях гледал телевизионна продукция, която да ми вдигне адреналина по този начин. Наистина ми хареса много, на всички нива, а сцените с хищните динозаври направо ми взеха акъла. Стивън Ланг кърти мивки особено яко.
Така де... За момента няма да пиша повече. Надявам се този сериал да оцелее достатъчно време.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Sun Oct 02, 2011 1:07 pm

Не съм го гледал, но като видя FOX и вече настръхвам. Ако е добро, дано не го канселнат като всичко друго.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 02, 2011 1:29 pm

armageddon wrote:Не знам дали е на фона на останалите драма пилотки so far (които са общо взето м/у яко meh и откровено тъпи) но Terra Nova бая ми хареса. Ефектите, вкл динотата, са доста харни като за ТВ (дано задържат наистина), цялостната визия е яка и е бая пипната като цяла (все пак тоя пилот го печат повече от година), стори арка звучи интересно и обещаващо. От актьорите заглавния ръб удивително ми прилича на същия от The Cape, а Stephen Lang май се е объркал и е решил че снима Avatar 2. Израдва ме и черната мацка от "лошите", кефя и се попринцип. Но като цяло стават, с огромен минус за тийновете, деба пак са навряли една тълпа гадни тийнове да дразнят и развалят общото впечатление (с бонус точки щото вече сме виждали и сериали, където може да има тийнове и те да не дразнят). Целия "епизод" с тийновете от края за малко да ми развали общото добро впечатление. Другия слаб момент ми беше началото с бягството от затвора - мн wtf, мн бели конци, просто като са гледали да избарат всичко, можеше да пооправят този момент.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Oct 05, 2011 10:13 am

Бая готин беше вторият епизод, бтв. Побеснели птеродактили фор тех уин! Пък и гнусният тийнейджър се прояви в малко по-човешка светлина, което нямаше как да не ми хареса.

Между другото, ще ми се да споделя, че до преди да започна да гледам този сериал, никога не бях изпитвал истинско отвращение от форумите на imdb.com. Значи - принципно - нямам нищо против да чета за евентуални проблеми във филмите/сериалите/книгите/квототам, които харесвам, обаче простотиите там ми дойдоха в повече. Дрехите били незнамсиквиси, динозаврите не се държали така, пътуването във времето незнамсиквоси, как можело да има валута на Тера Нова, що за перверзия било 19-20-годишен войник да хареса 16-годишно момиче, как можело да е толкова политически коректен сериалът, как пък не е достатъчно политически коректен... Бе... Явно се впрягам повече от необходимото, обаче това ме дразни. Както ме дразнеха неоснователните плювни по "Аватар" едно време. Бая, тоест.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Oct 05, 2011 10:46 am

На мен ми беше повечко meh - твърде мн семейна драма, твърде малко Sixers, но пак биваше.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Oct 14, 2011 11:16 am

На мен ми беше много интересно до първата половина на първия епизод. След това ми стана произволна семейна драма с безлични персонажи. Мълчаливият и смирен, леко меланхоличен баща съм го гледал в толкова много филми и сериали вече. Бунтуващият се и неразбран тинейджър, разумната и зряла майка. :mnia:

И да, не се бях замислил, но наистина не би трябвало да е възможно да има стабилна валута там и тогава.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Oct 14, 2011 11:52 am

dellusion wrote:И да, не се бях замислил, но наистина не би трябвало да е възможно да има стабилна валута там и тогава.
Защо?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Oct 14, 2011 12:36 pm

Защото това е изцяло откъсната и не много голяма колония. Там стоките би трябвало да бъдат дефицитни. Което би отказало хората да си разменят ценния шоколад за някаква хартийка.
Това го пиша с аматьорските си познания по пазарна икономика :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Oct 14, 2011 12:38 pm

Гледа ли втория епизод? Ако не си, виж го.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Oct 26, 2011 3:52 pm

http://www.giantfreakinrobot.com/televi ... -guns.html

Шоуто е пародия.

tigermaster, не видях нищо във втория епизод, което да ми промени мнението.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Oct 26, 2011 4:50 pm

dellusion wrote:tigermaster, не видях нищо във втория епизод, което да ми промени мнението.
Освен момента с продажбата на китарата, където само дето някой не се обърна към камерата, за да каже: "Ето, вижте колко ни е необходимо да имаме самостоятелна валута, понеже без нея търговията е напълно невъзможна."

Това с пушките е доста интересно, де, но, както и авторът на статията сам е написал, подобно нещо може да се види навсякъде в телевизията.

Бтв, как точно Джим Шанън е "мълчалив и смирен, леко меланхоличен"? В смисъл, не е мълчалив, още по-малко пък е смирен. Точно обратното - избухва като бомба всеки път, когато някой засегне семейството му, независимо дали това ще му донесе полза или не.
Spoiler: show
В смисъл, каза на онова войниче почти директно "Внимавай как приказваш за дъщеря ми, за да не те гръмна." Малко оставаше да измете пода с Малкълм, когато онзи тръгна да сваля жена му. Влезе в затвора, след като смачка от бой трима полицаи само защото единият каза нещо на детето му с малко по-заплашителен тон, отколкото беше нужно. Не се подчини на пряката заповед да се занимава с някаква земеделска работа и вместо това тръгна да гони някакъв, понеже онзи евентуално може би имал оръжие. И т.н.
Това не е мълчалив и смирен персонаж. Тийнейджърът като цяло, всъщност, ми се вижда достатъчно точен. Като цяло мразя подобен тип образи, обаче този поне има доста здрава обосновка за поведението си. В смисъл,
Spoiler: show
вижда как баща му прави огромна глупост и отива в затвора заради това, а две години по-късно се връща и веднага почва да му дава заповеди. Много ясно, че ще се бунтува срещу него. Бил е принуден да зареже целия си социален живот - приятелите си, групата, в която е свирил, гаджето си... На сестрите му им е лесно - едната е антисоциален училищен зубър, а другата е на има-няма пет години. На него - не. Трябвало е да остави прекалено много в бъдещето -
няма абсолютно никакъв начин да е едновременно весел и харесваем образ и да е достатъчно достоверен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Nov 01, 2011 5:54 am

Terra Nova 1.06 a.k.a the murder case episode. Ми беше по интересен за гледане от предните няколко, което бе е особена похвала, впредвид колко мега блудкави бяха. Пък и сравненията с процедуралите никак не са в полза на TN, щото верно си беше мега безинтерно само по себе си. WTF момента ми беше сцената с Мийра - и то не че синчето е някъф убийствен дебил по отношение на мацката си, на която на всичкото отгоре русата кифла Скай май е доста приличен клонинг, а че изобщо я имаше, но по скоро за да оправдае присъствието на Мийра в кредитите, отколкото за да има някъф смисъл от нея. Изобщо Terra Nova дава силна заявка за тазгодишния No Ordinary Family як сетинг, но никъф пълнеж вътре. И не вярвах че ще доживея да го кажа, но миналагодишното недоразумение с Джули Бенц беше къде къде по интересно от динозавърските бълвочи. Баси имаше някъф мега дебилен сериал с динозаври който въртяха на времето по разни кабеларки (нещо като Изгубения Свят, но ми се губи точно заглавието в момента) което беше мега зле, но вероятно е бая по интересно.

Впрочем нещо вече 6ти епизод ми се губи защо пуцат по динозаврите със stun gun-ове, ми не ги требят както си трябва с куршуми.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Nov 01, 2011 9:32 am

Щото да не нарушат спейс тайм континуума :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Nov 01, 2011 10:15 am

Май е по-скоро защото Спилбърг не дава. :D
Макар че в едно интервю сценаристите обещаха да има убийство на динозавър в някой от следващите епизоди.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Nov 02, 2011 9:01 pm

Последният епизод ме позарадва, макар че цялата история с динозавърското яйце беше леко глупава. За сметка на това видяхме побеснял Стивън Ланг, а това е радващо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests