Terra Nova

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Dec 09, 2011 1:47 pm

В момента чета оригиналния сценарий на пилотния епизод.

Честно казано, мисля, че ако бяхме видели него реализиран, сериалът щеше да радва доста повече, да не говорим, че всъщност е толкова различен, че би могъл да послужи за начало на съвсем друг сериал...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Fri Dec 09, 2011 6:06 pm

Следя го, колкото да не е без хич и да има нещо, с което да се приспиваме след като малката откърти. Поне в последния епизод най-накрая отчасти обясниха нещо, което не ми даваше мира от самото начало.
Spoiler: show
Все ми беше чудно как така човечеството подхожда толкова екологично към Тера Нова, вместо да направи масово нашествие на скакалци и да опоска ресурсите. Не че обяснението е дори на йота правоподобно, но поне печелят точки за усилие
Иначе все повече се замислям от какъв им беше да го правят в Земята на Динозаврите ТМ, като след ебящите се птеродактили почти не е имало динозаври в сериите.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Thu Dec 15, 2011 9:20 am

Ми щото сериали с извънземни, вампири и зомбита вече има. :lol:

За мен проблема на тоя сериал е, че страда от синдрома на първия сезон. Поразреждат сюжета и замотават нещата, така че да имат и за следващите нещичко.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Jan 21, 2012 11:20 pm

Един от най-слабите ТВ сериали на които съм попадал напоследък. Накрая позакърпиха малко сюжета с Бермудският триъгълник. Брандан Брага трябва да бъде заменен веднага ако искаме приличен втори сезон. На тоя етап това са най-зле написаните персонажи които съм гледал снимани на екран. Ако бях в Тера Нова щях да яхна динозавър и да го яздим през сюжетните дупси (а то и самите динозаври бяха колкото за Бог да прости )

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Mon Jan 23, 2012 11:46 am

Зарязах го. Много насериозно се взимат. Отчаяно се мъчи да е някаква кръстоска между Lost и всяко въртящо се по Hallmark семейно сериалче. Ама не може така. Трябва да си голям некадърник за да направиш история за динозаври срещу колония маринки от бъдещето толкова скучна.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Jan 23, 2012 5:59 pm

Who want's to punch Doctor Malcolm :lol:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jan 23, 2012 6:28 pm

Мне. Не ми пукаше достатъчно за никой от героите, конкретно за Докторъ още по малко, за да искам да се занимавам с него.

Иначе целия сериал имаше някви зачатъци на интересност в началото, но скоропостижно замина в кофите. Много усърдно се надявам 2ри сезон да няма.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jan 24, 2012 2:08 pm

Аз се надявам да има, обаче...
Сезонът ми допадна, само че ми се ще по-натам сценаристите да са малко по-наясно какво искат да направят - дали ще е детски сериал или нещо за малко по-големи. Домашно животинче-анкилозавър просто не стои добре до сцени, в които динозаври ядат хора.
Финалът ми хареса, обаче, при това не малко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Tue Jan 24, 2012 4:40 pm

tigermaster wrote:Аз се надявам да има, обаче...
Сезонът ми допадна, само че ми се ще по-натам сценаристите да са малко по-наясно какво искат да направят - дали ще е детски сериал или нещо за малко по-големи. Домашно животинче-анкилозавър просто не стои добре до сцени, в които динозаври ядат хора.
Финалът ми хареса, обаче, при това не малко.
То това с яйцето беше най-малкият кусур. "The Best Soldiers money can buy" бяха наритани като мръсни псета от едно насрано ченге. Тейлър бе едноличен диктатор и пращаше хора в джунглата за няма нищо. Някакъв тинейджър шпионираше за Шестаците (не разбрах защо няма камери в Тера Нова) а самите Шестаци бяха толерирани като невъзпитани деца които са счупили ваза. Соник Бласта от метеорита не ща да го коментирам. Изобщо толкова много неща са wrong с ТН.
Аз не съм хейтър от IMDB, където някви критикуваха липсата на Църква в колонията. Но сравнено със сценарият на това, което е трябвало да бъде и това, което е.... В сми с по 4 милиона за епизод и заплата на сценарист от 200 хиляди долара това ли успяха да сътворят.

Иначе аз искам да видя втори сезон защото очаквам да е нещо по-различно от стандартна Спилбъргова драма. Във Фокс явно като кажеш "динозаври" и "спилбърг" ти връчват чек за няколко милиона да твориш глупости на воля.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Mar 06, 2012 6:39 am

Фокс са решили - 2ри сезон няма да има.. Едно много правилно решение от тяхна страна.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 03, 2012 1:45 am

Пуснахме си първи епизод преди малко. Изтърпяхме малоумната драматична сцена с третото детенце. Изтърпяхме малоумното бягство от затвора. Изтърпяхме абсурдните анахронизми. Дори изтърпяхме "оперативната" намеса на "докторката", когато махна някаква слузеста твар от гърба на някакъв тип. Но ангсти тийна наистина ни дойде в повече и спряхме тази абоминация завинаги. ЕБАСИ ШИТА.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests