The Borgias

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

The Borgias

Post by Muad_Dib » Mon May 16, 2011 12:39 am

Image

От известно време се канех да го тествам и току-що изгледахме 90-минутния пилотен. Еми много е яко, както и очаквах. Джеръми Айрънс мачка, но и останалият каст е доста правилен, особено Чезаре и Микелето. Ще се гледа, само се надявам Шоутайм да не фейлнат по-натам като с Тюдорите, но засега ревютата на останалите серии са стабилни, ще пиша повече впечатление натам, само да има време за гледане:)

Освен това е много яко за хора, играли Assassin's Creed II + Brotherhood - "е, аз тоя съм го убивал" ще си го казвате мислено не веднъж и два пъти :lol:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 16, 2011 1:23 am

Бе и аз смятам да го пробвам. Шоутайм се посират кардинално след първия сезон на всичките си сериали, но този поне като има Нийл Джордън, дано да изкара поне два.

Засега мога да кажа само, че началните надписи не са лоши.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Apr 19, 2013 9:57 am

Трети сезон на този разкошен сериал започна миналата седмица и първите му два епизода още повече вдигат летвата. Лично на мен той ми стана по-любим и от Рим и от Троновете :D

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Apr 19, 2013 10:28 am

Приятен е, да. Декламират малко в някакви моменти (немалко по вина на сценария), но има силни неща, а и е яко заснет.

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Fri Apr 19, 2013 6:44 pm

И на мен ми хареса и декор и играта на актьорите е добра. Историята се опитва да следва реалните събития и там където няма ясни данни се допълва, но е доста правдоподобно. Историческата му стойност, колкото и да е малко, все пак я има

струва си определено
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Post by dido_demirov » Fri Apr 19, 2013 10:13 pm

Днес приключих с втори сезон, финала беше ... уау,наистина много добър сериал. Джеръми Айрънс е страхотен а за Холидей Грейнджър нямам думи.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Apr 20, 2013 12:39 am

Това е един от малкото сериали които ми харесват и които изгледах с голямо удоволствие и зарибявка. Сега ще изчакам да излезе целия трети сезон и ще ги изгледам наведнъж.
За историческата достовернопст не съм много убеден, и стандартната бутафория но пак са докарали много добре нещата.

А откриващата музика е особено зарибяваща.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Apr 20, 2013 1:37 pm

Историческа достоверност я нема никаква, което не пречи сериала да е хубав. Наистина не знам защо не го следя, първите два епизода много ме изкефиха, но после ме домързя нещо. Като минат изпити и глупости ще го изгледам.
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/S ... TheBorgias Artistic License - History вижте.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 15 guests