Vampire Diaries

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Apr 20, 2013 4:35 pm

Ghibli wrote::shock: Установих, че 11-годишната племенница на една колежка гледа сериала и фейсбук страницата й е пълна със снимки на актьорите. Имаше и комиксче, преразказвам го:

Девойка А: Обожавам Нина Добрев!
Девойка Б: Коя е тази?
Девойка А: *вади пистолет и я застрелва в главата*

Тежко е.
Хаха, Гиб, да знаеш какво става в момичешките игри тип Лейди Популар?? ;рр
Там всеки коментар е или за Вампирите, или за Селена Гомез, или за Джъстин Бийбър... Даже от играта бяха пуснали ивент и накрая най-отдадените девойки спечелиха фонове на профил с Деймън, Стефан и Тайлър.. Веселба :mrgreen:

(само да не пита някой аз какво правя там... ;р)

Последният училищен бал мина.. Да видим какви празнувания ще измислят за след 2-3 епизода... ;р

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Apr 20, 2013 8:16 pm

Killua wrote:
Последният училищен бал мина.. Да видим какви празнувания ще измислят за след 2-3 епизода... ;р
Spoiler: show
Отварянето на вратата към другият свят.
Надявам се.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Apr 20, 2013 9:10 pm

coldie wrote:
Killua wrote:
Последният училищен бал мина.. Да видим какви празнувания ще измислят за след 2-3 епизода... ;р
Spoiler: show
Отварянето на вратата към другият свят.
Надявам се.
Spoiler: show
Хммм, значи ще се върне де що умряло има в сериала тип Викита, Анита, Дженита, Аларици, Джеремита, Финове, Колове.. не ми се вярва с лека ръка да стане това, ама да видим. А и няма ли да ни оставят поне един епизод да се нарадваме на умрелия Джереми без той да се появява по четири пъти на серия!
Йей, идва дългоочакваният 20 епизод! Нали за Клаус щели да пускат спин-оф, та това май ще е завръзката или поне нещо такова четох някога някъде.. :)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat May 25, 2013 10:57 pm

ОК...
Spoiler: show
Човек таман си мисли, че се е отървал от Джеръми... Поне ще имаме лош Чефо за известно време...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Sun May 26, 2013 10:46 am

Yan wrote:ОК...
Spoiler: show
Човек таман си мисли, че се е отървал от Джеръми... Поне ще имаме лош Чефо за известно време...
Spoiler: show
Но пък се спасихме от Бони. Макар че може да е пак само за няколко епизода...
Кон за кокошка :?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun May 26, 2013 10:19 pm

Моето впечатление е по-скоро положително. Но понеже изгледахме последните епизоди наведнъж, сюжетните обрати ми дойдоха в повече. За тези няколко епизода нещата се преобърнаха из основи поне 6 пъти. Сценаристите доста се пооляха на места. От друга страна имаше готини моменти.
Spoiler: show
Например, наистина се развълнувах като убиха Мат, емоционално беше.
(Горкият, никак не му върви. И след всичкия тормоз накрая се хвана с Ребека...)
На едно място много се смях:
Spoiler: show
когато Карълайн пристигна при Клаус с голямата криза че няма рокля за бала. Комедия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Финалът беше един такъв претупан, в смисъл че много неща станаха за малко време.
Spoiler: show
Например целият голям план на Кол със зомбитата се оказа осуетен от 5-секундна поява на Клаус, някак тъпо беше. За самия Клаус не ми се отваря дума, как можаха да съсипят хубавия герой... Беше такъв готин злодей със склонност към яростни изблици и (само)унищожителен гняв, поопитомен, но само донякъде... А сега го направиха положителен персонаж. Нищо няма да е същото вече.

На ниво логистика бях впечатлена, че наистина бяха вкарали много лица от миналото. Ако можеше едно от тях да си остане там :? Интересно ми е дали Тайлър ще се върне за следващия сезон.

Трансформацията на Елена ми беше много забавна, в един момент имахме два броя Катрин, от които Ленчето беше по-лошата :shock:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 26, 2013 10:28 pm

Не съм гледал четвърти сезон още, но то още от втори нататък сценарият стана пълен схематичен сапун:

нов злодей - ужасяващи зверства от новия злодей - по-нов-злодей - предният злодей става съюзник - всеки спи с всеки друг - всеки предава всеки друг - repeat
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun May 26, 2013 10:31 pm

E гледай го де! Схемата е ясна, но учудващо държат много добро ниво в рамките на сапунеността.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 26, 2013 10:37 pm

Еми може би ще го гледам... Излезе ли целият? Щото да чакам по епизод за тоя сапун - ноу уей.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun May 26, 2013 11:32 pm

Излезе, да. Коментираме финала в спойлерите.

Между другото, само на мен ли ми се струва, че Илайджа
Spoiler: show
има излъчване на гей? Някакъв прекалено изтупан е. И не ми беше убедителен като влюбен в Катрин, то не че някой би могъл да е убедително влюбен в подобна личност, но все пак.
А, и още нещо се сетих, което ми направи добро впечатление в последната част на сезона. Не знам колко им е бюджетът (голям или малък), но добре си го ползват. Приятно е за гледане чисто като външен вид.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon May 27, 2013 7:12 am

Уффффф, нещо това финале... :?
Супер супер наблъскана работа, някво пълно мазало... Липсват ми разните финални сцени от предни сезони, в които отделят внимание повече от минута-две на герой... Така ми седи ужасно фрагментирано и накъсано, изобщо не се сменят сцените плавно. Действията на разни герои ми бяха нелогични. Актьорстването също беше на места доста под приемливото за тв сериал.. И имаше едни такива излишности -
Spoiler: show
например появата на хънтъра, бивш любим на Ребека, беше тотално втф и като цяло сцената с бомбата съществуваше само за забиването на Мат и Ребека..
Изобщо не съм особено очарована...
А някой ще ми обясни ли какво точно стана всъщност със
Spoiler: show
Сайлъс и Стефан? Нещо не можах да разбера цялата работа с двойниците ... самият Сайлъс спомена, че имал двойник, ама да е Стефан, ми се струва странно.. абе нищо не разбрах с други думи..
Харесаха ми няколко неща:
Spoiler: show

1. Че Катрин изпи лека, макар че едва ли ще й е голяма драма да стане вампир, ако поиска...
2. Че убиха Бони, но кому беше нужно завръщането на Джереми? Така не стига, че ще го търпим него с мутиралия му гласец, ами и ще вижда Бони за капак...
3. Клаус... Да, някакъв по-добричък е уж, ама е много сладко-секси!
4. Лексииии! Много ме кефи това девойче и туйто! Дано я връщат по-често...
5. Делена форевъъъър!:twisted:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 27, 2013 11:21 am

Не можах да преживея точка 5 от последния спойлър. Спирам сериала :cry:
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon May 27, 2013 11:26 am

Аз точно щях да напиша, че тотално не ми пука точно за това, тази линия на сюжета просто съм я отписала и не ме вълнува вече. Така или иначе, всяко нещо в този сериал е временно.
Spoiler: show
Очевидно следващия сезон ще е ред на Чефо и така.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 27, 2013 11:30 am

Spoiler: show
Е, нямаш сърце. Тоя път всичко беше начисто и тя си избра оня с кривата уста и това е. Аз лично ми стана непоносимо мъчно за Стефан!
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon May 27, 2013 1:47 pm

Ghibli wrote:Аз точно щях да напиша, че тотално не ми пука точно за това, тази линия на сюжета просто съм я отписала и не ме вълнува вече. Така или иначе, всяко нещо в този сериал е временно.
Spoiler: show
Очевидно следващия сезон ще е ред на Чефо и така.
Всъщност и на мен не ми пука всъщност, лек бъзик към Жоро беше ;) Отдавна ми мина вълнението по въпроса, пък и самата сцена беше доста неубедитлна като си викаха...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests