Sherlock

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jan 02, 2014 10:07 pm

Само мен ли ме дразни, че така и не обясниха как го е направил номера с оживяването след скока?
Разочарована съм като цяло от отношението, защото не играят по правилата. Заигравките с феновете са забавни до един момент само.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Jan 02, 2014 10:17 pm

Spoiler: show
Аз да си призная харесвам тенденциозната мистерия. Има едно евентуално обяснение, но не сме 100% дали не е само поредната конспирационна теория на Андерсън. Мисля, че това е донякъде свързано с това, че Джон отказа да чуе обяснението, а само от него се интересува Шерлок. Вероятно ще разберем повече само ако Джон прияви желание да научи какво е станало и как.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jan 02, 2014 11:25 pm

Според мен това не е нужно да бъде в спойлер, но като си почнала...
Spoiler: show
Значи, като ти прочетох поста, ми хрумна, че аз съм точно като Джон в момента, радвам се, че Шерлок се върна, но все пак съм малко бясна. Чаках този отговор години. Това са години от живота ми, който ми е само един, в които аз съм отделила за този сериал от емоционалните си ресурси. И накрая те (не знам кой - Мофът, Гетис, или някаква обща безлична група от хора) се измъкнаха от затруднителната за тях ситуация (в която им беше нужен наистина гениален отговор, точно колкото е гениален Шерлок и не по-малко) по много остроумен, но и разочароващ за мен начин. Нямам очаквания, че ще има повече коментари по темата в бъдещи епизоди. Друг отговор няма да има, това беше. Сега никой не може да ги посочи с пръст колко са глупави и как решението им не струва, но за сметка на това аз съм готова да им разбия носовете.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jan 03, 2014 11:07 am

Аз пък съм много доволен, че не си слагат таралеж в задника като обясняват след всичкото забавление и теоретизиране до сега. Дори в прав текст си го казват, а и филмирането на теориите на фенове под формата на клуб Празната Катафалка са достатъчно доказателство за болната психика на хората и че няма угодия каквото и да направят + че е форма на заигравка пак :D
Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon Jan 06, 2014 12:10 pm

Изгледах и втория еп. Доста добро технически изпълнение, този сезон явно залага много повече на развитието на героите, особено на Шерлок, отколкото на мистериите. Не мога да повярвам и колко харесвам образа на Мери, която очаквах да мразя, че застава на пътя на чистата и свята любов м/у Джон и Шерлок, но са я направили просто супер. Признавам си че начинът, по който са интерпретирали заглавието, е неочакван за мен и ме кара да се чудя дали ще се съобразят с канона на Артър Конън Дойл относно Мери. И малко ме е страх от следващата серия.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Tue Jan 07, 2014 1:17 am

Подкрепям за развитието на отношенията между отдлените герои точно в този епизод - по-различен от всички досегашни.

Имаше ярко изразени моменти за смях и мистерия, плюс някои връзки, които дори и аз успях да проумея, въпреки липсата на дедукция в мен (още като четях Китайски Загадки не уцелвах "кой е убиеца").

Постарали са се да не бъде просто поредната мистерия, а нещо малко по-красиво направено "нещо" :) Но, ми стана малко тъжно за Шерлок към края на серията - не е лесно да си с етикет "най-известен детектив"...

Поздрави

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 07, 2014 2:34 pm

На мен вторият епизод ми хареса повече от първия, но все още не е онзи предишен гениален Шерлок. Почвам да се примирявам с този факт и с вероятността, че може и да си остане на това ниво в бъдеще.
(какво бъдеще, остана един епизод и после отново Х години пауза)

От положителните неща - хуморът в епизода, на доста места се смях.
Добрият стар начин на заснемане и монтаж, ура.

На някой стори ли му се странно и нехарактерно, че
Spoiler: show
Шерлок накрая се извини на една тълпа непознати, за които принципно не го е грижа? Това е човекът, от когото Уотсън едва получава някое извинение с половин уста.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 07, 2014 9:24 pm

Дам рязко го очовечиха нещо.


http://www.johnwatsonblog.co.uk/blog/11august :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Jan 07, 2014 10:53 pm

Бля, когато четох блога последно имаше само криминалните случи от епизода, но липсваше поста на Шерлок. Добре, че ми го показа, иначе нямаше да го видя до понеделник.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 07, 2014 11:30 pm

Ммм случайно, то от https://www.facebook.com/Sherlockology ме спами та видях, иначе нямаше да се сетя и аз. Коментарите са доста яки в блога и те :) Жалко, че не показаха сестра му :(

Втория епизод е единствения до сега в който се хиля повече на второ и трето гледане :D.
:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Jan 12, 2014 7:06 pm

Въпреки че поради нежелание да се спойля научавам всичко последна, не мога да не споделя възторга си от факта, че лошият е Ларс Микелсен :panda: Чак сега се усетих, в първия епизод не го познах. Открих топлата вода :lol:

Добавено: намерих едно мнение, доста съзвучно с моите емоции по повод обяснението за скока:
Итак, леди и джентльмены, пришло время объявить открытым второе заседание клуба имени Филиппа Андерсона.
Зачем я это делаю? Ну, как вам сказать? Мне неуютно. Иногда о таком состоянии говорят: незакрытый гештальт. Есть вопрос и нет ответа. Есть история, но она незакончена. Есть загадка, но она не разрешена. Как метко заметил кто-то из шерлокофандома (прости, незнакомый друг, я не помню твоего ника): "Представьте, что вам рассказали детективную историю, а финал обещали рассказать в следующей серии. Вам интересно, кто убийца, у вас было время, чтобы подумать над собственными версиями, но вы хотите знать наверняка, и вы терпеливо ждете развязки: вам обещали ее показать. И вдруг в следующей серии вам пытаются внушить, что абсолютно неважно, кто убил, главное, что с сыщиком все в порядке. Но самое удивительное, что подавляющая часть зрителей подхватывает ту же песню: им, оказывается, тоже неважно, всех вполне устраивает тот карнавал жизни, который вам подсовывают вместо разгадки". И вот вы сидите со своим незакрытым гештальтом, смотрите на это и продолжаете думать. А вам говорят: смотрите, они встретились! У них разрешился конфликт, и все в порядке. Вы согласно киваете: да, конфликт исчерпан, все замечательно. А убил-то кто? Да какая разница, говорят вам, вон смотрите, у них уже новые расследования и новые приключения. Да, соглашаетесь вы, новые приключения, и они интересные, вы понимаете толк в интересных приключениях. А кто убийца? Да что вы на этом циклитесь, говорят вам, все уже давно проехали, едем дальше, и вообще, долго думать над одной вещью вредно, вон тот тип занимался тем же самым и поехал крышей. Прискорбно, говорите вы, что он оказался таким слабым и так рано сдался. Так все-таки, кто убил? Тьфу на вас, говорят вам, ведь вам же дали имена трех подозреваемых, можете сами выбрать, кто из них. Трое подозреваемых - это здорово, отвечаете вы, но у всех троих железное алиби, так что вопрос по-прежнему открыт, а убийца так и не найден. Но раз убийство произошло, убийца должен быть здесь. Так кто он? Ну не знаем, говорят вам, тогда расследуйте сами, но помните о несчастном Рональде Адере, простите, увлеклась, Филиппе Андерсоне.
Помним. Скорбим. И продолжаем его расследование.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon Jan 13, 2014 1:24 pm

Сезонът свърши, идва дългото (или може би вечно, още не е 100 % сигурно, че ще има 4-ти) очакване, за да видим, какво предстои. Този епизод е най-близо до душа на тези от предходинте сезони и вероятно ще се хареса на всички, които намираха новия сезон за по-слаб. Аз съм доволна от ритъма на епизода и от развитието на персонажите в него. Не съм 100% сигурна, че съм ОК
Spoiler: show
с последните 60 сек, но пък за тях ще мога да кажа със сигурност, само след като видя следващия сезон.
От гледна точка на актьорска игра, пак бяха на ниво и освен това научаваме пълното име на Шерлок (тъпо е). Очаквам, че ще се появят фендъм тениски с надпис: I don't understand!/I still don't understand!

Ще ми е интересно да коментирам след като има и други изгледали епизода.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 13, 2014 7:11 pm

:heart:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 14, 2014 10:05 pm

Нещо ме поразочарова тоя сезон. Епизодите бяха увлекателни, а и като си заобичал тея персонажи, трудно би ти било скучно с тях, но мистерии всъщност почти нямаше и малкото налични бяха фон на някакъв любовно-сватбено-бременеещ сапунен сериал с непривично емоционален главен герой. Последния епизод беше твърде предсказуем. А пък това, че не обясниха как е оцелял Шерлок Холмс в първи епизод на мен лично не ми пречи особено, но го намирам за очевидна заявка на създателите на сериала да шутират литературния оригинал в чатала. В крайна сметка, това, с което аз асоциирам историите за Шерлок Холмс, винаги са били "елементарно, драги ми Уотсън" обясненията на разните пинизи и врътки. Шерлок БИ СЕ ИЗПРАЗНИЛ от самодоволство пред възможността да се похвали как си е инсценирал смъртта. Това дето се случи ми беше супер аут ъф керъктър за тоя персонаж. То не че останалите му изпълнения в сезона бяха особено ин керъктър, нали.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Jan 14, 2014 11:58 pm

Между другото 4-ти сезон е потвърден със сигурност, доколкото знам са подписали дори за 5-ти :wink:

Сега си пускам 3-тия епизод, но първите 2 си бяха бижу. Да, малко по-различни от предишните сезони и доста хаотични, но все пак ми харесаха, имаше заряд в тях и бяха супер приятни. И все пак е тъпо, че не разбрахме как точно се спасява Шерлок след като само за това се спекулираше в интернет 2 години. Хареса ми, че дадоха много теории на фенове и всъщност целия първи епизод си беше намигване към феновете и ебавка със задръстените фенгърлки - хомохумура, фенклуба на Шерлок и т.н. Все едно сценаристите са чели няколко месеца tumblr
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests