Sherlock

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Sherlock

Post by tigermaster » Sat Feb 18, 2017 2:33 pm

Най-после гледах и третия епизод от новия сезон. Сестричката помоли да я изчакам, да й свършат изпитите, за да го гледаме заедно, затова не го видях по-рано. Ами, по-добре е от първия, но не и от втория, и, в цялост, ме остави разочарован. Най-вече защото, особено като за нещо, което разчита на толкова много визуални финтифлюшки, прекалено често казва, вместо да показва. Казва ни се, че гениалната сестра е гениална, но гениалността й така и не ни беше показана всъщност. Казва ни се, че в рамките на пет минути може да препрограмира буквално всеки, включително Мориарти, но не ни се показва. Казва ни се, че Майкрофт е по-умният от братята, а ни се показва точно обратното. И така нататък. Честно казано, не знам как ще приема дори първите сезони, ако ги гледам сега - през изминалите седем години (егати!) се промених твърде много и вече започва да ми писва от образи, които са гениално гениални гении, защото сценаристът така е казал и по никаква друга причина. Това важи дори за Шерлок, а за брат му и сестра му да не говорим. Писва ми и от психологизъм за шестокласници. Стига сте се опитвали да ми човъркате по емоционалните струни. Не ви се получава. Върнете си ми случаите, да ви се не знае.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 7 guests