Pillars of the Earth

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Pillars of the Earth

Post by Marfa » Wed Jul 28, 2010 10:23 pm

Правя тая тема, щото да има да се коментира по сериала. Аз самата още не съм го почнала, ма поне хората да не пишат в гледано напоследък.

Pillars of the Earth
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jul 28, 2010 11:43 pm

Last edited by passer-by on Thu Jul 29, 2010 12:10 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jul 29, 2010 12:15 am

passer-by wrote:
Marfa wrote:На 23 юли излиза сериал по "Устоите на земята". Та като излезе, препоръчвам го. Аз лично отсега му се точа. :)
http://www.youtube.com/watch?v=GSa6AhEWebA

След като изгледах превюто, вече и аз. :shock:


Само осем епизода обаче. :(
passer-by wrote:Е, отпочнах първия от двата излезли епизода. Началото е повече от обещаващо.

В началните надписи видях кои са изпълнителни продуценти на този минисериал.

Братята Скот - Ридли и Тони.
passer-by wrote:Изгледах първите два епизода на The Pillars of the Earth.

Адски кадърно написан и изигран минисериал. Силно препоръчителен.

Навява ми асоциации с интригите и суровата историческа правдоподобност от Песен за Огън и Лед и взаимоотношенията от Крале (където Иън Макшейн блестеше дори повече, но и тук изпълва ролята си с максимално съдържание).
Muad_Dib wrote:Точно за тях щях да пиша, сега сядам да ги гледам с майка ми. Изглеждат супер.
Roland wrote:Уф, ще ми се да прочета книгата първо, но не знам ще имам ли нервите... Кога ще излезе цялото?
passer-by wrote:Седми и осми епизод на 27 август според Уикито.
Muad_Dib wrote:
passer-by wrote:Изгледах първите два епизода на The Pillars of the Earth.

Адски кадърно написан и изигран минисериал. Силно препоръчителен.

Навява ми асоциации с интригите и суровата историческа правдоподобност от Песен за Огън и Лед и взаимоотношенията от Крале (където Иън Макшейн блестеше дори повече, но и тук изпълва ролята си с максимално съдържание).
Мощно +много, изгледах 2те серии вчера и съм страшно впечатлен.
Xellos wrote:Силни серии определено.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jul 29, 2010 12:20 am

И между другото е заглавие на Starz, които излъчват и сериала за Спартак. Евала на людете, до вчера бяха неизвестни.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Aug 01, 2010 2:03 am

Трети епизод беше страхотен. Сцената в каменоломната на изгрев слънце беше разтърсваща и като замисъл, и като изпълнение. И отново се показва как са живеели хората в оная епоха дори до най-дребни подробности. Историческата правдивост е впечатляваща.

Ако някой още се колебае дали да погледне този минисериал, да си го представи като подготовка за другия, който ще е по Песен за Огън и Лед.

Актьорските изпълнения са все така на висота. Историята се развива добре с няколко умело балансирани протичащи паралелно подтеми.

Срамота е, че не постват повече хора в тази тема. Този минисериал е най-доброто нещо, което ще видите от телевизия това лято.
Last edited by passer-by on Sun Aug 01, 2010 2:09 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 01, 2010 2:05 am

Еми аз ще го видя тая есен нацяло, след като прочета книгата, затова не пиша тук :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Aug 01, 2010 9:51 am

Ами аз пък чакам да излезе и с български субтитри, за да може и мойта мама да го гледа. Иначе гледах първата серия и съм меко казано впечатлена. Развити са дори неща, които в книгата само бегло са споменати. Просто... Ненам, много добро. Даже ако барна английските субтитри съм навита да ги преведа, че по-бързо да го изгледаме.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Aug 01, 2010 10:38 am

Абе тематиката нещо ми е странна, но ще му дам шанс ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Aug 01, 2010 2:33 pm

Абе като ми знаеш мнението за религиите, смятай какво значи да се прехласна по минисериал, чиято основна тема се води изграждането на една катедрала. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Mon Aug 09, 2010 9:06 am

Невероятен сериал! Историческата правдоподобност е на най-високо ниво, каста е много добре подбран, интригите са вълнуващи.
Image

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Aug 13, 2010 3:40 pm

След трети епизод съм на същото мнение и аз - this shit is like crack! Великолепно е просто.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Aug 13, 2010 6:11 pm

Книгата е още по-зарибяваща, а в сериала са променили доста неща. Само дето ме е яд на издателите, че още я бавят втората част.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Aug 13, 2010 10:28 pm

Interpreter wrote:Книгата е още по-зарибяваща, а в сериала са променили доста неща. Само дето ме е яд на издателите, че още я бавят втората част.
Ако минавам понеделника от там да си връщам телефона ше питам кво става с 2ката.
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Aug 16, 2010 6:30 am

Абееее добре е направен сериалът като цяло, но освен тъмнокосата мацка (която е много кофти, че й показват само сайдбуубс, ебаси) и Том в началото, яки персонажи няма. Историята също става малко разхвърляна, а и постоянната драма е бая смешна и изсмукана от пръстите. Иън Макшейн можеха да го използват и по-добре, вместо да го правят на толкова едностранчив персонаж. Иначе цялостната идея е ясна - религиозно вдъхновение в смърдящото средновековие и т.н. Ма можеше и по-добре.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Aug 16, 2010 9:47 am

AlDim wrote:Абееее добре е направен сериалът като цяло, но освен тъмнокосата мацка (която е много кофти, че й показват само сайдбуубс, ебаси) и Том в началото, яки персонажи няма. Историята също става малко разхвърляна, а и постоянната драма е бая смешна и изсмукана от пръстите. Иън Макшейн можеха да го използват и по-добре, вместо да го правят на толкова едностранчив персонаж. Иначе цялостната идея е ясна - религиозно вдъхновение в смърдящото средновековие и т.н. Ма можеше и по-добре.
Саше, директно ти го казвам в прав текст - умно момче си, чат-пат имаш някаква идея за нещата....но това ти е хендс даун НАЙ-ТЪПИЯТ пост на този форум откакто пишеш в него. Толкова да няма грам нищо вярно и толкова да си понафлеймил просто ей така нещо да имаш да кажеш, не е истина :lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests