Pillars of the Earth

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Aug 16, 2010 3:46 pm

Научи се как да отговаряш на постове, а не на личности, моля те. По желание дори можеш да ползваш аргументи. ТОЛКОВА е просто, наистина.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Aug 16, 2010 4:31 pm

Когато ти се научиш как да не флеймиш на автоматик с аргументи от типа "не е яко" и "бая е изсмукано от пръстите" тогава ше го имам предвид.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 17, 2010 3:05 am

Мога да пиша каквото си искам мнение, а ако различността му от твоето те депресира по някакъв начин, знаеш на кой поп можеш да се оплачеш.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 17, 2010 4:32 am

Стига.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Aug 17, 2010 4:48 pm

Аз след като прочетох книгата съм доста склонна да хвана вяра на мнението на АлДим - то е някаква непоносима мидийвъл сапунка, написана от Майстор на Трилъра, пълна с ей такива изречения: „Виждаше в тези неповторими очи съвършения израз на изумителната й същност” (по памет).
Характеризацията е кръгла нула, 500 страници героите се влачат на някакви места и вършат някакви неща, с единствената мотивация сюжетът да се придвижи в определена посока,
Spoiler: show
а на Катедралата дори не й е направена първата копка.

Главният герой се прасва с мацката от гората и се влюбва безпаметно в нея на сутринта след смъртта на бременната му жена. Това след като авторът на два пъти е заявил, че жена му била “his soulmate”.

В зареден с напрежение момент Лошият поп казва на Добрия поп, че в името на всичко свято, никога няма да му позволи да построи Катедралата си!, след което сътворява най-жалкия и детински план за осъществяване на тази закана.

И все такива неща.


Драмата жестоко кънти на кухо и въобще всичко е толкова повърхностно (Лошият поп се казва Bigod, за бога!), че нямам обяснение за масово високите оценки.

Но и аз ще пробвам сериала де, защото, ако и друго да няма, цялостната атмосфера на романа е наистина синематик as in какъв красив филм може да излезе от това, ако го подхване Ридли Скот да речем.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Aug 17, 2010 5:32 pm

Точно, Джен. Аз мислех, че просто са осрали книгата, пък явно тя си е зле по начало. Сюжетът е ужасно безпосочен за момента. Интригите, които се връткат са малоумни. Драмата е неадекватна. Главният герой е нелеп и досаден и все още не се е оправил за 5 серии. Останалите персонажи и те са някви едноизмерни и скучни.
Случват се някви МНОГО неща, без да се случи квото и да е всъщност. Не ми е ясно защо съществува тоя сериал (или книга) - не ни показва някакъв кой знае какъв плот, персонажите нямат развитие, идеите не са кой знае кво, ако изобщо ги има. Сетингът е приличен, ако човек се кефи на средновековието. Изглежда добре, похарчили са бая пари да го снимат и си личи. Има добри актьори, които няма с какво да работят. Музиката ми писна още на първи епизод. Опънинга обаче е много як.

Спартак не се взимаше толкова насериозно и към 5ти епизод вече риташе задници. Тоя тук не ме мотивира особено много да го гледам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 17, 2010 6:07 pm

ПИСНА МИ ОТ ТОЯ ЛАФ, ЧЕ НЕЩО НЕ СЕ ВЗИМАЛО НАСЕРИОЗНО, СЯКАШ ТОВА Е НЯКАКВА ДОБРОДЕТЕЛ, ДА МУ ЕБА МАЙКАТА! ААААААААААААА! АМАН! ПОРАСНЕТЕ БЕ!


Иначе аз още си чакам да свърши сериалът и тогава ще го тествам. ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Tue Aug 17, 2010 6:09 pm

Надявам се да се пооправят нещата в следващите епизоди, но за момента сериалчето си смуче. МакШейн е ебати пича в Kings и Deadwood, но тук няма с какво да блесне.
А и що да ми пука? Църквата и да я направят, и да не я направят, все едно. Крал Стивън толкова голям тиран ли е, че да ми дреме за Морд? Главен герой има ли това чудо? И всички се засичат един друг ПО ПЪЛНА СЛУЧАЙНОСТ през 2 минути сякаш средновековна Англия е островче с 2 замъка, 15 колиби и 200 селяни.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Aug 17, 2010 6:17 pm

Предвид опитът ми с други неща от същия автор, мисля, че Джен е нацелила десятката, въпреки че не съм чел точно тая книга. Иначе това с взимането ненасериозно никога не съм разбирал какво *точно* значи. В смисъл, Хриси, ти в случая като нещо положително ли го изтъкваш, или не?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Aug 17, 2010 6:40 pm

Jen wrote:Аз след като прочетох книгата съм доста склонна да хвана вяра на мнението на АлДим - то е някаква непоносима мидийвъл сапунка, написана от Майстор на Трилъра, пълна с ей такива изречения: „Виждаше в тези неповторими очи съвършения израз на изумителната й същност” (по памет).
Характеризацията е кръгла нула, 500 страници героите се влачат на някакви места и вършат някакви неща, с единствената мотивация сюжетът да се придвижи в определена посока,
Spoiler: show
а на Катедралата дори не й е направена първата копка.

Главният герой се прасва с мацката от гората и се влюбва безпаметно в нея на сутринта след смъртта на бременната му жена. Това след като авторът на два пъти е заявил, че жена му била “his soulmate”.

В зареден с напрежение момент Лошият поп казва на Добрия поп, че в името на всичко свято, никога няма да му позволи да построи Катедралата си!, след което сътворява най-жалкия и детински план за осъществяване на тази закана.

И все такива неща.


Драмата жестоко кънти на кухо и въобще всичко е толкова повърхностно (Лошият поп се казва Bigod, за бога!), че нямам обяснение за масово високите оценки.

Но и аз ще пробвам сериала де, защото, ако и друго да няма, цялостната атмосфера на романа е наистина синематик as in какъв красив филм може да излезе от това, ако го подхване Ридли Скот да речем.
Всичко е много хубаво, но защо този пост е в секция ТВ Сериали? В смисъл разбирам, че си прочела книгата и искаш да ни споделиш нещо, но очевидно не си гледала и половин епизод от сериала, а "си склонна да дадеш вяра на АлДим"? Как точно става това и къде е логиката, особено при условие, че г-н Русинов подчерта, че има големи разлики спрямо книгата и въобще да пишеш в темата за сериала по отношение на произведението-база навъпросния е малко безмислено?
Емо wrote:въпреки че не съм чел точно тая книга
Очевидно нито си гледал сериала, нито си чел книгата. Какво ти дава право да пишеш и да даваш оценки кой е и кой не е нацелил десятката?

Към пича с Гуун-аватар - кой е Морд? :lol:

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Tue Aug 17, 2010 7:08 pm

Muad_Dib wrote:Към пича с Гуун-аватар - кой е Морд? :lol:
Хаха, грешка... За Maude си мислех.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Aug 17, 2010 7:37 pm

Аз нямах сили да дочета и първата част от книгата, просто темата й не ми е интересна изобщо, но сериалчето се кльопа поне значително по-бързо и е гледаемо. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 17, 2010 7:47 pm

Музиката ми писна още на първи епизод.
А на мен ми писна още в Kings, ама да не навлизаме в подробности...

За мен основната сила на сериала е сетингът. Направен е изключително добре откъм сетинг, даже бих казал че гони Rome в това отношение, с едната разлика, че тук им е останал бюджет да вкарат и битки между армии. Обаче дотам му свършват предимствата. Крайно сапунен и нагласен е откъм събития, персонажите са едностранни, дразнещи клишенца повечето (примерно постоянно плетящата интриги милфка, задължителна за всеки исторически сериал, е сред най-тъпите от вида си), постоянно се случват много, но безцелни неща, а и великите послания са смешно прозрачни.

Иначе подкрепям всичко казано в постовете на Джен, Амелия и Рентлес.

За взимането насериозно - за мен то може да е нещо прекрасно, стига да е достатъчно добре направено. Тук не е.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Aug 17, 2010 9:04 pm

Amelia wrote:Точно, Джен. Аз мислех, че просто са осрали книгата, пък явно тя си е зле по начало. Сюжетът е ужасно безпосочен за момента. Интригите, които се връткат са малоумни. Драмата е неадекватна. Главният герой е нелеп и досаден и все още не се е оправил за 5 серии. Останалите персонажи и те са някви едноизмерни и скучни.
Случват се някви МНОГО неща, без да се случи квото и да е всъщност. Не ми е ясно защо съществува тоя сериал (или книга) - не ни показва някакъв кой знае какъв плот, персонажите нямат развитие, идеите не са кой знае кво, ако изобщо ги има...
Ми, хубу. На някои ни харесва книжката и сериала, пък на други не. Всеки си има право на лош вкус. Проблем?
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 17, 2010 9:44 pm

Roland wrote:ПИСНА МИ ОТ ТОЯ ЛАФ, ЧЕ НЕЩО НЕ СЕ ВЗИМАЛО НАСЕРИОЗНО, СЯКАШ ТОВА Е НЯКАКВА ДОБРОДЕТЕЛ, ДА МУ ЕБА МАЙКАТА! ААААААААААААА! АМАН! ПОРАСНЕТЕ БЕ!
[quote="Roland за "Сблъсъкът на титаните" "]Плюсът на Сблъсъкът е, че не се взима насериозно.
[/quote]
Не се заяждам, де, само да споделя.
Иначе сериала евентуално ще го видя, когато приключи. Изглеждаше интересно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests