A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue May 21, 2019 1:17 am

Demandred wrote:
Tue May 21, 2019 1:05 am
Unsullied заминаха за Naath, значи нищо не пречи на Джон да зареже Вала и да ходи където си иска.
Е, той показа, че нищо не му пречи. Отиде уж заточен на Вала, но си би камшика с бьест фрьендс на север и псето, което до преди два епизода имаше цели две уши.

Освен надървените думи на Доктора по повод сюпримасито на Санса и безсмислието от детективското бъхтене сите сезони за установяване родословието на Жон Сноу, най-сублимният ми момент бе (не разбирам, защо досега никой не го е споменал), кат казаха на чиляка Бран, че ще го правят кинг - той им отвърна: Язе за тва съм дошъл!!!
Пюр епикнес! :mrgreen:


п.п. рандъм коментар под постоянно падащия рейтинг на епизода в имъдъбъту:
Dear D&D,

Never write anything ever again.

Yours sincerely,

Everyone
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Nameless_onee » Tue May 21, 2019 1:29 am

Приключих със сериала някъде 2ри-3ти сезон когато стана ясно, че материала от книгите ще бъде задминат и ще има разни произволни девиации от хартийният сорс. Въпреки това е доста забавно да чета коментарите от последният сезон тук и доста се посмях и забавлявах с писаниците Ви. Така че Благодаря и продъжавайте

п.с. до колко мартин има нещо общо със сценария на ГоТ последващ историят на книгите и особено последните два сезона?
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Jen » Tue May 21, 2019 1:31 am

трубадур wrote:
Mon May 20, 2019 10:18 pm
И след това минаха в типичното шот-ривърс шот почти до края на епизода. Единствената по-яка хрумка беше в преливките между тримата Старки, докато поемат по новите си пътища. Визуално нещата са изпипани, ама са мега първосигнални и следват клишето... наложено от ХБО.
Рутинно шот ривърс шот след дракона е само вторият разговор на Джон и Тириън в общи линии. И Съвета де. То какво второсигнално да измислят хората при статичен диалог. В единия случай са стъпили на интересна светлина, в другия на много камери и смяна на ъгли. Сега, сигурно можеше и на Павликовски ненормалния полски оператор да забучи един фотоапарат на статив в ъгъла и да снима 5 минути как седят и си говорят, ама съм скептична, че щеше да е смислено баш на това място. Супер абсурдно твърдение е да каже човек, че режисурата (работата с актьорите в това число) на филм е някаква малка компенсация за глупостите му, ама ей на...
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Tue May 21, 2019 6:08 am

Image
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue May 21, 2019 8:09 am

Trip wrote:
Mon May 20, 2019 9:23 am
в момента съм на 24-тата минута и паузирам през 2-3, това е негледаемо
(само да кажа, че съм чел лийковете, знам какво ще стане, очаквах да е негледаемо и ВСЕ ПАК)
От снощи се боря с епизода със същия успех. След шест спирания съм почти на 50тата минута и ми се реве от скука, докато слушам глупостите на Тирион. Ще се насиля да го доизгледам for the sake of мемета и качествен хейт.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by The Dragon » Tue May 21, 2019 8:11 am

Arya went west, Jon went north, Drogon went east, and the show went south
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue May 21, 2019 9:19 am

Добре, основна на инат и в рамките на три часа го изгледах в крайна сметка. Много мъчно ми беше, ама не по сантиментални причини.

Аря Багинс, като толкова много други неща в сериала, очевидно е някакъв край даден им от Мартин. В четвърта и пета книга тя много се потапя в ученето на други култури и превръщането в други хора, което си личи в книгата, че много й харесва. Бих могъл да си представя, че Аря от книгите си свърша историята като се отказва от отмъщението и убийството и тръгва да пътува просто по света. По същата логика мога да видя как Санса става кралица на независимия Север, връзката на Джон със Севера надделява над Таргариенската му кръв и перспективата на Бран би го направила добър владетел... за нещастие в този сериал това са просто някакви двойници на познатите ни герои, които ги сменят този епизод малко от никъде. Всичко това беше фино загатнато в предишния епизод, когато без никой да види Денерис беше заменена от злата си близначка- Дракнерис.
Demandred wrote:
Mon May 20, 2019 4:46 pm
Чакаме спинофа, в който някоя червена жрица ще съживи Дани и тя ще се върне to take back what is hers with fire and blood.
Спин оф, в който се разкрива как Император Бран Палатин дъ Броукън (безсмъртен магьосник прескачащ от тяло в тяло от хилядолетия) е използвал Тъмната Страна, за да изманипулира всички да го направят крал и възкресената от Р'хлор Денерис се връща да се бори срещу истинското зло. Бонус точки за якия сетъп, защото досега изглеждаше все едно битката срещу NK е единственото правилно решение на Джон и правилен съвет на Тирион+Варис за Денерис, обаче в ретроспекция ще се окаже, че това също е било огромна грешка и пълна глупост :mrgreen:
Roland wrote:
Mon May 20, 2019 6:33 pm
Сам е Тарли. За Бриен не знам
Освен ако аз не съм пропуснал нещо голямо, Сам не е никакъв Тарли, защото има две клетви да се окаже от титли и позиции- от Нощната Стража (which is apparently somehow still a thing) и от Цитаделата. Иначе може бащата на Бриен да е умрял в някой момент и тя да е наследила малкото островче, което би я направило толкова на място, колкото Давос и повече от Аря, Санса и Самуел.
Dr. Horrible wrote:
Mon May 20, 2019 6:44 pm
Това си беше нейната история - много дълга история, в която младо наивно момиче преминава през множество страдания, научава се да оцелява, помъдрява и накрая се превръща в независима Кралица..
Не мога да се съглася тук. Както арката на Дани е безбожно ръшната и неиздържана на края, така е арката на Санса от средата нататък. Преминаването й от безпомощна жертва във владетел също стана в рамките на два епизода, само че D&D след това не знаеха какво да е правят и общо взето я замразиха. Интригите, които трябваше да покажат какъв добър политически играч е, се ограничиха от некадърната й победа над Кутрето и чистия късмет Джон да утрепе Денерис в правилния момент. Отвъд това беше доста некадърен управник, примерно притесненията й как ще изхранят драконите, които се оказаха напълно безпочвени по десет различни причини.

Edit:
Nameless_onee wrote:
Tue May 21, 2019 1:29 am
п.с. до колко мартин има нещо общо със сценария на ГоТ последващ историят на книгите и особено последните два сезона?
Вероятно повечето неща са реално планирания край на книгите, просто е стигнато до тях по много куц начин. От друга страна Мартин никога няма да стигне до края, така че не знам дали има значение :)
Last edited by Ambartanen on Tue May 21, 2019 9:44 am, edited 1 time in total.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue May 21, 2019 9:35 am

Image



Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Killua » Tue May 21, 2019 9:44 am

Много ми е кеф, че всеки път, като рифрешна форума, има нови мнения! :yay:
И ми е много интересно да ви чета :heart:

Едит: Дорде напиша тези 2 изречения, се появи нов пост :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue May 21, 2019 9:48 am

Квото ще да си приказваме, тая помия ще ми липсва. :neutral:
Обичах да хейтуачвам тва нещо и актьорите бяха бонбони

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue May 21, 2019 9:50 am

f028cf4.jpg
f028cf4.jpg (34.11 KiB) Viewed 3177 times
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue May 21, 2019 9:52 am

Последните два епизода, Емилия Кларк най-накрая показа, че може да играе. Хейл мадър ъф драгънс, мадър ъф Конърс.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue May 21, 2019 9:53 am

Бтв, тва за дотраКАЯТА така ли е, оти доколкото помня Дени некак ги обедини всите племена или нещо такова и тая сбирщина баш беше вярна само на нея. От друга страна как се шматкаха некви из пристанището като произволни гастърбайтери беше лолз на поразия. Доста възпитани изведнъж станаха.

Иначе емилията винаги ме е радвала, тия вежди хвърляха ебаси дивите кючеци.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Trip » Tue May 21, 2019 9:55 am

Аз може ли да добавя само към въпроса със Санса, че изтръпнах в 4-ти епизод, когато изцепи, че без гаврите, изнасилването и пленничеството щяла да си остане Птиче завинаги, с тона и леката усмивка на зряла, помъдряла жена, гледаща с одобрение в миналото си и как ѝ е позволило да "израстне". Това предшествано от неангажиращия лаф-мохабет за това как е оставила хрътки да изядат Рамзи.
Cool.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue May 21, 2019 9:59 am

Не можеш да я виниш, че след тия кожи, които носи последните хекс мени, го е ударила малко садо мазо.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests