A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Killua » Wed Jun 22, 2016 6:19 pm

А, да, това с проскубаната зима без кьорав сняг беше много странно наистина.. не мога дори да си представя как това решение би могло да се оправдае... може би не са стигнали парите за сиджиай сняг? :Д
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Wed Jun 22, 2016 6:22 pm

Липсата на вълчищата е един от малкото плюсове на сериала в сравнение с книгите. Много са досадни.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Killua » Wed Jun 22, 2016 8:00 pm

Demandred wrote:Липсата на вълчищата е един от малкото плюсове на сериала в сравнение с книгите. Много са досадни.
Ама пък много яки фенски теории с тях има и са готин символ! На мен са ми интересни и ми липсват в сериала :( Дано Мартин завърти нещо вълнуващо с тях! Може глава с гледна точка само Нимерия или Дух!!

В отговор на коментара на Амбартанен от предната страница - и аз се надявам на още лейди Мормонт, но предвид бързия растеж на младежите в сериала, за следващите сезони сигурно вече ще изглежда на 15..
Ще ми се да я видя усмихната, с две опашки и по карирана рокличка, сигурно хич няма и да я позная!!
Last edited by Killua on Wed Jun 22, 2016 8:04 pm, edited 1 time in total.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Martix » Wed Jun 22, 2016 8:02 pm

Ако си спомняте в предишния сезон, Станис направи приношение на РхЛор и затова е толкова топло в Уинтърфел.

Вълчищата са ясни. Дух да седи до краката на Джон е лесно, ама да търчи из битката и да си интерактва с хора (демек да ги хапе) вече е по-скъпо, а епизодът беше прескъп и без това. Забележете колко дървен и неинтерактивен беше великанът(на когото още не мога да простя, че се телепортира на Вала, защото беше очевидно твърде голям, за да се вози на корабите, с които нашите избягаха от мъртвите в предния сезон) и как смешно махаше с ръчички в битката, вместо да помете малко армия както си трябва.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Wed Jun 22, 2016 10:01 pm

Има фенска теория, че Санса се е варгнала в кучетата на Рамзи, че да ги накара да изядат господаря си.

Тотално нелепо и смехотворно е, но все пак обичам подобни теории :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Thu Jun 23, 2016 4:02 am

На мен поведението на Санса не ми беше особено странно - след толкова много комуникация със садисти беше крайно време да прилепи нещо от тях. Даже беше толкова очаквано, че не ми представи абсолютно никаква изненада накрая. Иначе си е вярно, че Джон не я слуша щото е сексист - в света на ГоТ жените нямат кой знае къв принос към стратегиите на бойното поле. И въпреки това, оная като се разсмърдя, Джон й даде думата, но тя вместо да му каже за войската на Бейлиш, взе да му дрънка някви глупости. Това е непростима дебилия, която не може да се обясни с нищо друго освен жалки писателски опити за стереотипен съспенс около евентуалния разгром на Джон.

За кучетата ми е през центъра - те никога не са били от кой знае кво значение за сериала, та с тях или без тях в кадър е все в гъз.

Като цяло някои аспекти на битката бяха окей, но пък други бяха толкова зле, че я съсипаха напълно. Крайното ми мнение за нея беше, че лъхаше. Едва я изтърпях, честно. Поредицата плиткоумни решения без квато и да е логика от страната и на двата лагера, ми скъса нервите. Накрая исках просто всички да умрат и тъпотията да свърши веднъж завинаги. Отделно, че финалът беше ясен още от лафа между Санса и Кутрето отпреди няколко епизода. Да бяха скипнали директно до тоя финал - щяха и пари и време да икономисат.

Гиганта след Рикон ми създаде ебаси дежа вю-то с тая стрела дето му влезе в окото таман Джон като посягаше мелодраматично към него. Пак дебилни Happy Tree Friends моменти. Все едно гледам поредната конвейерка от Adult Swim, а не сериала, който ни даде Червената сватба.

Ненам, не мога да го дишам вече това. В така създалата се ситуация, не виждам смисъл от огромна част от персонажите, които в продължение на сезони живяха, бяха развити като важни и после умряха. Няма начин да свържат детайлните игрички на тронове в Седемте кралства с това, дето се случва със зомбитата. Т.е. едно от двете трябва да го няма - или детайлните игрички или зомбитата. В книгите Мартин може и да успее да оправдае наличието на гъзилиардите си персонажи, но в сериала доста малко от народа е нужен за основната сюжетна линия. Освен ако зомбитата не бият накрая, щото льольовците на юг са били твърде заети да си правят детайлни игрички на тронове. Тогава окей - даже ще е притчово някак.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Thu Jun 23, 2016 9:24 am

Като по-общо впечатление от сезона (макар и малко да избързвам), доста ми загуби интереса в целия сериал. Твърде много неща, които му прощавах в началото, защото приемах че може би са нужни и градят към нещо по-интересно, всъщност се оказаха елементарни и толкова глупави, колкото изглеждаха на пръв поглед. Продължава да има много готини индивидуални сцени, но в този сезон твърде много си личи как всеки епизод се пише от различен човек и героите, вместо да се развиват постепенно и логично, необяснимо се променят напълно през епизод.
Amelia wrote:Иначе си е вярно, че Джон не я слуша щото е сексист - в света на ГоТ жените нямат кой знае къв принос към стратегиите на бойното поле.
Не разбирам защо Джон е сексист в ситуацията. Санса беше на самото планиране на битката с всички други, не са се събрали зад гърба й, какво повече иска? Всеки в тая среща говореше като имаше нещо за казване и то говореха на някво елементарно ниво, не са я загубили със сложна военна терминология. Да не говорим, че в целия свят Санса трудно ще намери трима командира по-склонни да говорят с нея за плановете си. Изобщо тая цялата сцена беше тоталното wtf и не разбирам защо съществуваше.
Amelia wrote:В книгите Мартин може и да успее да оправдае наличието на гъзилиардите си персонажи...
Човекът очевидно няма идея как да го направи, затова основната му сюжетна линия не е мръднала от 16 години.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Thu Jun 23, 2016 10:32 am

Ambartanen wrote:
Amelia wrote:Иначе си е вярно, че Джон не я слуша щото е сексист - в света на ГоТ жените нямат кой знае къв принос към стратегиите на бойното поле.
Не разбирам защо Джон е сексист в ситуацията. Санса беше на самото планиране на битката с всички други, не са се събрали зад гърба й, какво повече иска? Всеки в тая среща говореше като имаше нещо за казване и то говореха на някво елементарно ниво, не са я загубили със сложна военна терминология. Да не говорим, че в целия свят Санса трудно ще намери трима командира по-склонни да говорят с нея за плановете си. Изобщо тая цялата сцена беше тоталното wtf и не разбирам защо съществуваше.
Точно. Джон е против джендър ролите и идеята, че жената не може да прави еди кво си, щото е жена. Това го видяхме още в пилотния епизод с Аря, защото той подкрепя нейното желание да се занимава с това, подарява й меч и тн. После имаме Игрит, която е по-добър и кръвожаден воин от него и на вего това му харесва. При Тормунд- диваците нямат строго полово разделение и не провят разлика дали си мъж или жена стига да си компетентен. Тжй не вижда жената като по-слабия пол. Не случайно беше това хлътване по Бриен, която излъчваше военна компетентност. Давос пък е доказал, че дори 10 годишните момичета ги счита за смели воини, така че Санса беше на маса с тримата най-прогресивни мъже в цял Вестерос и отвъд и да се говори за сексизъм в тая ситуация е нелепо.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Thu Jun 23, 2016 10:45 am

Прогресивни или не, никой не я попита за мнението й и верояно нямаше и да я попита, ако тя не се беше размрънкала (а тя все пак познаваше Рамзи по-добре от всеки друг във вилаета). Което е ОК в средновековния свят, в който се случва случката.

Но съм съгласна с Амбартанен, че беше ултра излишна и тъпа сцена.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Thu Jun 23, 2016 11:56 am

Да де, ама никой никого не попита за мнение, всеки просто говореше.

На малко по-сладурска вълна, това е много яко.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Thu Jun 23, 2016 4:32 pm

С риск да си навлека ебавки от Амелия, трябва да кажа, че перуката на Марджъри тоя сезон бтв, изглежда като парти перука за 2 лв, която всеки момент ще падне от главата на Дормър. Като се замисля и при Церсей е така с късата коса. При Дани и Мелисандра въобще не си личи, че е перука, много е реалистично.


12 годишното дете, играещо Рикон е сметнало за нелогично той да бяга в права линия. Това показва колко са тъпи Туидълди и Туидълдъм :lol:

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Томек » Thu Jun 23, 2016 6:14 pm

Най-логично е именно в права линия да бягаш - максимално бързо и максимално далеч от заплахата. Особено ако си 12 годишно дете, което е подложено на супер стрес.
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Martix » Thu Jun 23, 2016 8:11 pm

Най-логично беше да си гледа зад гърба и като види, че Рамзи ще стреля да се спира са момент, и да dodge-ва. А Рамзи няма да иска да се изложи пред войската и щеше да стане смях.

Ама как да е, като извадиха Рикон и му казаха да бяга очаквах Рамзи да пусне след него кучетата. Много по-in-character е (Рамзи кога е сетъпван като стрелец с лък, че не се сещам нещо) а и избягва възможността затворникът да реши да не играе на играта.

Ама явно са си казали, щом Джон няма да има Дух, и Рамзи не получава момичетата. :lol:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tigermaster » Thu Jun 23, 2016 11:20 pm

Свалих епизода, за да я погледна тая битка...
Значи, една от причините, поради които зарязах сериала, беше целият хайп около него. Просто ми беше неприятен, като "300" навремето :)
И сега пак. Сори, ама какво точно се превъзнася цял свят по това? Да, битката е заснета страхотно, обаче... Все едно в последните години не наизлязоха доста батални сериали с не по-малко впечатляващи битки... Нападението на Париж от "Викинги" миналата година... "Марко Поло", който по отношение на какъвто и да било бой скрива топката на Троновете като едното нищо... "Последното кралство" с нечовешки яката баталия в първия епизод... (Която беше доста по-интересна откъм тактика, де.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by The Dragon » Fri Jun 24, 2016 1:48 am

Spoiler: show
Image
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests