A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon May 23, 2011 6:48 am

Devoted of Slaanesh wrote:С две думи угодия няма, примери колкото щеш.

Аз пък съм изумен как телешки гледаше Нед Старк когато Джаим намушка Джори. Като първи новобранец, а не като втеран от 2 бунта и не знам колко още битки. :wink:
Което може и да се тълкува като моментно удивление от това с каква лекота го направи. Все пак Джори е ветеран и закален войн.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon May 23, 2011 4:04 pm

Гледах шестия епизод и ми хареса адски много.
А току-що в демоноида забелязах някакъв уеб-рип на седмия и го пуснах да се сваля. Дано да не е фейк...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 23, 2011 4:39 pm

Не би трябвало да е фейк. HBO бявиха, че ще пуснат седмия епизод ексклузивно за HBOgo веднага след шестия, сигурно е лийкнал.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon May 23, 2011 4:42 pm

Свали се преди малко. Не е фейк, обаче е с толкова злокобно качество, че не си заслужава човек да си съсипва удоволствието от епизода с него. В момента го държа само защото правя зверски ъплоуд от него, иначе щях да го изтрия.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Mon May 23, 2011 4:54 pm

Spoiler за 7 епизод
Spoiler: show
passer-by You did it! You really did it!
7 епизод свърши точно, както го рече! Image
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon May 23, 2011 5:39 pm

Страхотен епизод като цяло, може би най-добрия до момента.

Хареса ми, че са вкарали сцената с Визерис и Джора в началото, която показва, че има някакви наченки на интелект, за разлика от в книгите, където във всичките си сцени е тотално лоботомиран.

На моменти обаче определено си личеше ограничения бюджет, най-вече при нелепата гледка как кралят е тръгнал на лов пеша с общо трима придружители, но това е бял кахър.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 23, 2011 8:35 pm

LightOne wrote:Spoiler за 7 епизод
Spoiler: show
passer-by You did it! You really did it!
7 епизод свърши точно, както го рече! Image
Ааа, тук ли му казва онова там? :D Аз само казах, че някой от епизодите сто на сто ще завърши с тези думи, ама не знаех кой точно.


Иначе шестият епизод маже! :metal:


Чудесно развитие на сюжетните линии.

Особено кефещи:

- ШАМАРЪТ. Впрочем Лена Хеди прекалява с еднаквата физиономия - имам чувството, че страда от постоянен запек. Не знам дали е от режисьорски наставления или тя така си решава, ама почва да става еднообразно.

- Съдът на Тирион. "You don't fight with honor. - No. He did." :lol:

- Съдът на Ръката и решението на Нед. И появата на Берик Дондарион.

- Аря как се хилеше на сестра си докато Санса разправяше как щяла да износи децата на Джофри. Особено изражението и гласът й като каза "Seven hells!" (в случая синоним на "Yuck!"). :lol:

- Сирио Форел и уроците му, особено този за единствения бог.

- Лафът "Войни се печелят с пари, не с войници."
(от първа книга)
Spoiler: show
Подготвя събитията за малко по-нататък, когато Нед заложи на войниците, ама те се оказаха купени. :wink:
- Как просветна на Нед каквото трябваше при онова изказване на Санса.

- Краткият разговор между Теон и Рос, от който се разбира как и простолюдието на другия край на кралството е разбрало, че едно огромно лайно се е засилило към вентилатора Вестерос.

- Разговорът между Роб и Теон в гората. "Ти не си от този дом" и малко след това "Търси си го ти. Не е от моя дом." Добро развитие и тук.

- И последната сцена, естествено. Идеално я направиха. :metal:
Денерис беше права впрочем -
Spoiler: show
брат й не беше дракон.
Тя
(от края на първа книга)
Spoiler: show
ще докаже по-нататък, че тя пък е, вероятно в последния епизод с онова раждане.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Mon May 23, 2011 9:51 pm

Сцената с кралския лов наистина е много абсурдна, но пък разговора в нея е готин и доста добре вмъкнаха Лансел и виното. Баристан продължава да е супер як без да казва почти нищо, което е добре, защото горкия няма много реплики.

Представянето на Оша имаше осезаема липса на вълчища. Разбирам, че е трудно да се работи с тях, но в книгите вълците си бяха неразривна част от Старките и отсъствието им в сериала доста ме дразни.

Джофри страшно добре докара убедителното престорено разкаяние.

Изражението на Церсей ми харесваше в началото, ама започва вече да ми писва- време е да покаже някаква емоция.
Spoiler: show
След смъртта на Робърт ще има доста повече емоции за изразяване де, така че може да се оправи.
Last edited by Ambartanen on Mon May 23, 2011 10:08 pm, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 23, 2011 9:55 pm

Не е зле да туриш един спойлър таг на последното си изречение, някои хора само гледат сериала без да са чели книгата. :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 23, 2011 10:03 pm

Ще трябва да се примирим че Церцей до края ще е със физиономията на балканска говедарка имаща запек.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 23, 2011 10:12 pm

Впрочем, една молба - ако някой узнае някакво инфо за българско ДВД-издание на първи сезон, нека сподели тук. :)

То още е рано, де, ама по-нататък ако се чуе нещо...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 23, 2011 11:34 pm

What happened next? LOL

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 23, 2011 11:45 pm

Да, Тирион омая цялата публика с малки изключения. :mrgreen:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 24, 2011 2:57 am

Едно мнение за Санса в шести епизод от темата в comicbookresources, което ми се стори интересно:
I think a lot of folks refuse to see the context of Sansa's character. Not only is she a spoiled teenage girl, she's spent her whole life being taught that a woman's greatest value is in how well she can marry and how many healthy children (preferably male) she can provide her prospective husband. She's simply learned her lessons too well, coupled with her generally sheltered existence that's left her naive and overly romantic.

Then she gets told she's going to marry the Prince of the Realm. Psychotic Jacktard or not, that's marrying as "high up" as anyone can aspire to. She's going to be Queen of the Realm someday. The wife of one king and (hopefully) mother of the next. The most prestigious and powerful position any noblewoman in the Seven Kingdoms can aspire to.

Then suddenly Daddy's telling her it ain't gonna happen. While certainly many of Sansa's woes stem from her naivete and overly romantic outlook, I don't think it's without merit to consider that she might feel she's suddenly being told she's "not good enough" to be queen. Young girls and their self-esteem issues, after all.

It doesn't help that Ned's clearly been completely disconnected from her for several years now, while he practically dotes on Arya (likely because she reminds him of his sister).

I get why people hate Sansa. I just think when presented with the counterpoint of Arya, folks tend to stop thinking about the context of Sansa's situation, while ignoring that in the society they find themselves in, it's Arya that's the "wrong" one.

Or to put it another way I think some folks view the Stark sisters through the lens of modern society as opposed to a rampantly patriarchal medieval society.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue May 24, 2011 3:35 am

Доста точно казано. А и да не забравяме, че Нед въобще не намери за необходимо да обясни на Санса каквото и да е относно ситуацията в столицата и нуждата от повече предпазливост и потайност.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest