A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Killua » Mon Aug 21, 2017 10:11 pm

Ambartanen wrote:
Thu Aug 17, 2017 10:07 am
Ц, ц, ц, колко много хейт. Ако дори не ви е забавно да го хейтите, защо си губите времето със сериала въобще? :)

На мен сезона досега доста ми харесва- със сигурност е над средното ниво за сериала и класи над всичко подобно по телевизията. Единственото ми сериозно оплакване е, че Санса за пореден път се оказва горд притежател на the idiot stick. Епизод 6:
Spoiler: show
Как реши да слуша съветите на Кутрето и игнорира Аря и Бриен, просто главата ми не го побира. Колко пъти може да повтаря едни и същи грешки? Как не й е очевидно, че той ги върши тези неща?
Хаха, при всичките безумия дето гледаме, Санса е най-малкият проблем....
Но пък аз сега гледах един епизод на Ривърдейл - и да, ГоТ наистина е много по-як :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by alshu » Tue Aug 22, 2017 9:36 am

Killua
Ривърдейл
Апорпо, препоръчвам reboot-на на Archie комиксите пред тази CW бозица. В последната глава Арчи и Реджи утрепаха Бети в автомобилна надпревара. :shock: (Е, сигурно ще живне.)
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Moridin » Tue Aug 22, 2017 2:55 pm

This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue Aug 22, 2017 11:07 pm

Омг тоя сериал яко краде от Ю Ги О, даже са пуснали и меметата :lol:

Аря от един от най-яките герои се превърна в тъпа пикла, която искам да си вземе яко.

А Джони загорялото, предаде и севера и хората, просто щото не е правил секс от няколко месеца.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Sat Aug 26, 2017 8:49 pm

А бе хора, аз съм вече стара и паметта ми изневерява, затова ви моля да ми припомните какво стана с Дух? И той ли си взе по някое време?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Sat Aug 26, 2017 9:36 pm

Мързи ги/нямат пари. Доколкото знам, Дух е трябвало да бъде в битката, но после са решили, че гигантът е по-важен????? И тоя сезон били заснели няква сцена с Джон и Дух, ма я отрязали.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Sat Aug 26, 2017 10:24 pm

Поне да го бяха показали веднъж-дваж, колкото да се знае, че го има. Се едно, това дори не се класира за някой от проблемите на сезона. Ей сега изгледах серията. Бясна съм на Мартин, че си чеше топките, вместо да завърши започнатото. Както и че го започна въобще, колкото да зариби сума народ, а после взе да си чеше топките. Гъз.

Това, което правеше създаденото от Мартин епично, се градеше върху следните основи:

- приказен свят, който е пресъздаден извънредно реалистично
- абсолютно антиклише на всичките форготън рийлмс уанабита, както и на всички фентъзи поредици с непобедими прекрасни главни герои, които глупостта не ги лови
- реалистични и добре развити образи. Да някои са скучни, както са скучни и много от хората в живия живот, други са интересни, трети са просто статисти. Но са истински
- мотивация на главните действащи лица

Тоя епизод, дето го изгледах, ме накара да си оплаквам стария компютър, че на него ми беше инсталиран Icewind Dale. Може да преигравам, не знам, но за мен това си беше чиста подигравка. Дори идиотската сцена с прободената в корема Аря, която беше изцерена от малко супа, изглеждаше смислена на фона на тая простотия. Събрали се феновете да умуват с каква скорост лети средният дракон, за колко време замръзва водата в Арктика и каква е средната скорост на гарвана в полет. Чудих се аз навремето за какво бяха всички ония гнусни задачи за влаковете, дето тръгвали от точка А до точка Б и за трите тръби, дето пълнили басейна, а то всичко си имало проклет смисъл - за да може n години напред в бъдещето като изгледам шестия епизод от седмия сезон на ГоТ, да изчисля за колко време RPG партито се добра докъдето се добра, после за колко време Гендрито пробяга обратно до Вала, после колко дълго летя гарванът и им замръзва водата, после пък драконите... И защо беше това с Бенджен с кадилницата? Само за да умре геройски, вместо да издърпа Джон при себе си и да избягат от зомби дружината?

Интригите между двете сестри и Кутрето дори няма да ги коментирам. Вече са толкова безинтересни, че въобще не ми дреме кво ще направят. От цялата работа стана ясно единствено, че е крайно рисковано зомбитата да бъдат трепани посредством дракони, щото оня ситски лорд там може си ги конвъртва с лекота и по всяко време.

Като цяло, заеби, с извинение за моето парле ву франсе, както би казал Бойко.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Sat Aug 26, 2017 10:57 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by The Dragon » Mon Aug 28, 2017 10:52 am

Неприятното е че всички лийкове и plot outlines които съм чел май са 100% верни :( Оттук нататък само ще затъпява.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Mon Aug 28, 2017 10:54 am

След вторите гардиъни ъф дъ галакситу съм доста склонен да прощавам некадърно драскане, защото видях колко зле може да е някой. Ама това потрошва нови рекорди, стигнах до смъртта на Кутрето и съм :roll:

Не може да са толкова сакати бе, и в следващата сцена "хитрата" церсей да вика на брат си, че винаги е бил най-тъпият ланистър. Тия тъпанари със сигурност биха омазали адаптация на Салваторе какво остава за нещо по-така като песен за огън и лед. Бахти нещастния глупав сериал.

И от всички, всички гадни клишета девствената секс сцена е това, което не мога да простя. Както и липсата на задника на дени.

От друга страна (за пореден път) в последните 4 минути бяха вкарани повече старание, умение и креативна мисъл отколкото в целия епизод преди това. Изглеждаше великолепно.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Mon Aug 28, 2017 11:29 am

Задника на Харингтън беше як ве. Но беше мноо виргинална. Все едно Дисни гледам :lol:


Сценота с Кутрето бешИ такъв епик фейл, че лошо да ти стане.

Но Eastwatch беше разкошотия. Визерион вече не е Синеок БЯЛ дракон, така ли? На мен черен ми се видя.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Mon Aug 28, 2017 11:34 am

Спор няма, ма равенство да има, гъз по пол за всеки. Иначе при драконите е рул ъф куул. Он умре оня ден, ма вече са му се пробили крилата сякаш е гнил 30 години. На мен ми синееше, щото имаше син филтър, плюс че и реално тялото е в сянка, заради силната светлина на ебаси якия син огин. Освен това не помня да е бил някога бял. Реално и трите дракона са черни с някакви различни оттенъци, червено, зелено, синьо - и като се съберат заедно правят волтрон.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Mon Aug 28, 2017 12:01 pm

трубадур wrote:
Mon Aug 28, 2017 11:34 am
Реално и трите дракона са черни с някакви различни оттенъци, червено, зелено, синьо - и като се съберат заедно правят волтрон.
:rofl:

Оспойли :unsure: ми епизода, ю бастард. :hihi: Къ да го гледам, ся. :dunno: :rollrofl:

@Marfa , ИсеУинд Дейла върви и на нови щайги. Почвай го пак. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Mon Aug 28, 2017 12:04 pm

Е той не е като да си заслужава гледането. Наистина само финалът доставя. Преди него има едни разкрития, докато тоя плющи леля си по най-бабешкия начин лошо да ти стане. Баси никой не чука на задна, докато е загорял по някого, ами е на мисионерска на свещи. Вместо да ѝ забие главата в леглото и държи ръцете на кръста, докато я лашка юнашката и толкова здраво, че мацката да не може да си затвори устата и да ѝ потекат лигите по дюшека. Никва романтика... или реалност га опре до млади напъпили желаещи да се ебат простаци.

Подкрепям за айсуинда, ремастерираната версия е доста правилна.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Mon Aug 28, 2017 12:48 pm

Той, Аквамьена, плющеше къ си требе, докато малката пикла не прииба нещата и секна реалното плющене още първия сезон. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests