A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 11, 2013 8:40 am

Като цяло доволен от епизода, 8мица може би, ако трябва да оценяваме. Това, което ме подразни беше осезаемо по-слабата втора половина, съмнителната мотивация на Станис за отиването на Вала, Джон и Игрит, Джейми също (трябваше направо да оставят завръщането за следващия сезон според мен). Сцената на Денерис също беше много мех до последния кадър....

Иначе : цялата сцена с Ланистърите, които разбират за Червената сватба - победа от-до, може би една от най-силните сцени в сериала въобще, гениални Тивин и Джофри, Тирион си го знаем...

Цялостно - страхотен сезон, определено по-добър от втори и дефинитивно поне на нивото на първи.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 11, 2013 9:08 am

And now for something completely different. A young lion:
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image
:drool: :blush:

Ама и тоя е от актьорите дето качват level като остареят...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Tue Jun 11, 2013 9:09 am

На последната снимка доста прилича на актъора, играещ Болтън. :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 11, 2013 9:24 am

Налииииии? А на разни други пък приличаше на тоя дето играе Джейми. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 11, 2013 10:17 am

Moridin wrote: а другото е което и Трип каза за произхода на Тирион - с тая реплика хвърлиха доста масло в огъня на единия лагер..
Сега се усетих че забравих да кажа защо всъщност точният уърдинг беше толкова убер:
Spoiler: show
I brought you up as my son. Because you're a Lannister!

По-незапознатите веднага биха казали, че второто изречение веднага връща топката обратно и значи, че Тивин не би искал такъв син, но все пак си го е отгледал. Посветените обаче ще се досетят, че жената на Тивин му е братовчедка и също е Ланистър....
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 11, 2013 10:27 am

You're really reaching, you know that?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jun 11, 2013 10:46 am

Според мен сценаристите (вероятно и със съучастието на Мартин, защото той обича да гаври хората по този начин) пускат сламки за да почешат малко сърбежа на любителите на конспирации, но не смятам, че обсъжданото в спойлерите е истина. Наличието на сламки не доказва нищо, сценаристите вече няколко пъти привидно подкрепят някоя теория, само за да я разбият с някоя уж случайна реплика по-късно. Например от тази гледна точка персонажът на Талиса беше един голям гавър с теоретиците от началото до края.
Spoiler: show
Тази точно теория е доста изсмукана от пръстите и всъщност отнема от драматичния заряд. Ако Тирион не е син на Тивин е толкова по-тъпо и клиширано откъм динамика на отношенията, че не може да се сравнява просто. Цялата драма между баща и син се обезценява. Може и да бъркам, разбира се, но все пак се надявам Мартин да има повече класа от някой венецуелски сериал.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 11, 2013 10:52 am

Както казвам и по-горе, точно в тази теория най-якото е, че може да бъде или Тирион, или Церсей/Джейми, но цялото нещо е прекалено голям Чехов пистолет за да не е поне единият вариант верен (макар да е в стила на Мартин да се гаври).

Талиса не е никаква гавра с никого, беше неубедителен vessel на желанието на сценаристите да поразвият ужасно неприятния и скучен от книгите Роб
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jun 11, 2013 11:21 am

Е всичките теории около (не)бременността на жената на Роб, нима това не беше гавра с тях?

Аз не съм чела още този момент, но твоите думи малко по-горе, че всичко се основавало на някаква си една реплика,
Spoiler: show
в която всъщност онзи съжалява, че не е спал с жената
ме карат да се съмнявам колко може да се счита за "пистолет" това. Но всъщност, отклоняваме се много от темата.

П.П. Клеймор: Абе мен не ме кефи, чисто от гледна точка на качество на историята не е яко.
Last edited by Ghibli on Tue Jun 11, 2013 11:31 am, edited 3 times in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jun 11, 2013 11:24 am

И според мен Талиса и как брутално я off-наха, беше баш гавра с всичките теории относно бременността на Уестърлинг и как Джейми я описал с тесни бедра.
Иначе, тероията е яка, но ми се струва че Моридин принципно се втилясва малко повече по разни теории, забелязал съм и от други теми. :P
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 11, 2013 11:29 am

Далеч не се крепи на една реплика но който му е интересно да чете в книжната тема. А за Талиса това беше много minor не сте доразбрали позицията на теоретико-агитката :)
Last edited by Moridin on Tue Jun 11, 2013 3:03 pm, edited 1 time in total.
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jun 11, 2013 12:03 pm

Забравих да си напиша впечатленията от епизода :D

Донавързаха разни краища, дадоха с по една дума отговори на някои въпроси, които терзаеха зрителите (какво стана с чичото Тъли и Едмур, например), подготвиха събитията за следващия сезон... Като цяло ми беше среден, но не мога да се оплача от нещо конкретно. Можеше да е по-епично, но и така е добре, дадоха на ехото от миналия епизод да заглъхне.

Искрено се забавлявах на момента когато Давос пусна Гендри, инструкциите и начинът на поднасянето им бяха един път:
-Те и стражите ме търсят. - Знаят ли те как изглеждаш? - Не. - Аз бих се притеснявал повече за Мелисандра.
и
- Можеш ли да плуваш? - Не. - Не падай от лодката.
Въпреки че обикновено съм на страната на влюбените гълъбчета в киното и литературата, когато Варис отиде да говори с Шае и взе да й рисува картини на прекрасния живот, който може да има далеч от Тирион, направо ми идеше да й кажа "приеми, патко, прав е човекът".

Хубава сценка с Грейджоите, хареса ми Яра (не Аша и не Оша, омг, те точно с този аргумент я прекръстиха) как само стисна устни и изгледа Бейлон и беше ясно какво ще направи.

Вероятно трябва да го гледам пак, но никакво притеснение и облекчение не видях у Станис накрая, видя ми се първоначално много закоравял и опиянен от идеята, че властта е достижима и после разярен, че е загубил възможността.

Хахаха, Аря + Хрътката наистина = ВНЛ :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Tue Jun 11, 2013 1:28 pm

Ами за мен това беше най-добрият епизод... въобще в сериала, сериозен съм, даже след страхотните Дъждове.

Всичко ми се стори перфектно таймнато, успяха да дадат някаква форма на завършеност на всички линии и единствената сцена, за която въобще имам забележки, е тази между Джон и Игрит (не че беше лоша, а просто ненужна) и тя беше половин минута, нали.
Спойлер от книгите:
Spoiler: show
Просто смятам, че ако бяха дали как Джон я намира мъртва при атаката и го нямаше това "Аз те обичам, ти ме обичаш", можеше да се получи по-силно и точно там да покажат колко ценна е била тя за него. Сега по-скоро служеше като сървиз на хората, които не са запознати с изходния материал - да ги успокоят, че наш Джон си е добро момче, просто дългът го зове, нали...
Иначе съм съгласен с наблюденията на Гибли - Варис беше страшно убедителен, чак аз щях да взема диамантите и да запаля към топлите страни. И на практика не каза никаква лъжа, точно така стояха нещата. Евала.

А Давос колко ме кефи - от толкова комплексни герои, чак е удоволствие да гледаш някой, който е 100% бял и не прави никакъв компромис. На практика Луковия рицар Е Станис, или поне онзи Станис, какъвто щеше да бъде без всички кралски усложнения и тегоби.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jun 11, 2013 2:24 pm

Не съм сигурна, че е излишна сцената между Джон и Игрит. При самото бягство на Джон нямаше време да се изяснява дали не я е лъгал през цялото време, така че някакъв завършек за изясняване на мотивацията беше необходим. А пък и на мен самата сцена ми хареса, Игрит добре разби клишето "ти ме предаде, но твърде много те обичам", като надупчи Джон, а изражението му, когато осъзна, че лошо му се пише и трябва да се спасява, беше безценно :twisted:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Jun 12, 2013 9:50 am

Хубав епизод, хареса ми.
И сезонът като цяло беше в пъти по-добър от предишните, макар и пак да си имаше недостатъци.

Това с Аша/Яра беше наистина странно и е възможно тотално да отрежат линията на Грейджоите от четвъртата книга, щом Яра вече си замина на поход... Но "Ще спася малкото си братче!" ми дойде тъпо и елементарно като мотивация.

Сцените с Ланистърите бяха страхотни. Тирион беше чудесен във всички моменти и дори разговорът с Церсей ме зарадва много. Също и началната му сцена със Санса... Тези двамата наистина биха могли да имат бъдеще, ако просто светът и политиката и всичко не беше застанало между тях.

Не разбирам защо Джайм се върна толкова рано. В третата книга
Spoiler: show
той се връща след смъртта на Джофри и при първата му среща с Церсей двамата правят секс покрай мъртвото тяло на детето си, което е извратено, но и много въздействащо. Просто Джайм не трябва да е в Кралски чертог по време на редица събития...


Давос беше много готин, хареса ми всичко с него. Бран и Сам - също, но защо пропуснаха Студените ръце? Но най-яка си беше Денерис, моментът с нея беше най-епичното нещо в тоя сериал с музиката, епичните кадри, скандирането, лицето й и всичко.....

Но за четвърти сезон наистина ще трябва да подхванат събитията от следващите книги. Вече екранизираха всички глави на Кейтлин, Бран и Давос, както и почти всичко от главите на Аря, Джайм и Денерис. Останаха им разни епични битки с Джон Сноу, Станис трябва да се включи в разни мелета, Тирион и Санса имат няколко много важни момента, но общо взето не е материал за цял сезон. Та ще видим. Може просто да сложат още сцени с Марджери, която престъпно отсъстваше от финала на този сезон.
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest