A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by passer-by » Tue Jul 20, 2010 6:12 am

Image




ТРЕЙЛЪР





Време е да отворим тема вече - понасъбра се материал от подготвителната фаза, а и като гледам, Песента ще продължи по-бързо като сериал, отколкото като книжна поредица.
The pilot episode was filmed in Northern Ireland, Scotland, and Morocco in October 2009. The first season is set to begin filming in Northern Ireland on July 26, 2010. The series will air on HBO in 2011.


http://lexicopia.blogspot.com/2010/06/c ... rones.html


Посъбрани на едно място актьори. Най се радвам за новия избор на актриса за Денерис - сто пъти по-подходяща, както и за Джейсън Момоа, който ме кефи от "Старгейт Атлантис", а двамата братя Клегейн нямам търпение да ги видя в действие. :D Но като цяло доста добра подборка, поне на ниво снимки, пък за актьорска игра ще видим.

И да не забравяме - Ейдън Гилън като Кутрето. За гледалите The Wire - Каркети. :D


Едит: ЗАБРАНЕНИ СА НЕМАРКИРАНИ СПОЙЛЕРИ ЗА КНИГИТЕ СЛЕД МОМЕНТА, ДО КОЙТО Е СТИГНАЛ СЕРИАЛЪТ!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jul 20, 2010 8:56 am

Надявах се това, което си линкнал горе да е някакъв трейлър нов, ама нейсе.


Сега като гледам каста извън Едард и Баратеон не мога да кажа, че тотално съм размазан от другите актьори на пръв поглед. Очаквах повече от Церсей и Джайм.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 20, 2010 9:53 am

И мен Джайм не ме радва, особено пък с тоя нос, обаче Церсей е много красива и мисля, че съвсем точно си пасва. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jul 20, 2010 9:59 am

Проблемът е, че русата й коса ще трябва да е боядисана, което е фейл.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jul 20, 2010 11:41 am

Джейм е мн по-готин от Церсей :mrgreen:
но в книгата е по-лигав, а тук изглежда хардкор. що го няма регар таргариен, нали уж щеше да започва пилотният с него? или нещо бъркам.

повечето актьори са страхотно сполучлив избор бтв, ужасно кефят
This is it. Ground zero.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Tue Jul 20, 2010 12:57 pm

Това как няма да го гледам даже, ммм...

Обикновено не ми дреме особено, но в този случай не искам да си развалям визуалното възприятие на книгите със сериал, в чийто каст няма нито един актьор, който да се доближава до представите ми за героя. А и имам чувството, че начинанието като цяло няма да се покрива с книгите много.

Което не означава, че не очаквам да е доста силен сериалът.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Jul 20, 2010 1:02 pm

Нямам търпение, много ми харесват повечето актьори, които са избрали, дано се справят и да се получи добър сериала 8-)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jul 20, 2010 3:11 pm

Интересното е че на тоя етап са кастнали горе долу всичко, което има и половин реплика на кръст. Аз ли съм позабравил първото томче или наистина всички тези са нужни на този етап?

Иначе някакво особено мнение нямам относно каста, може и да не съвпадат с личното ми виждане за даден герой, но това не означава че няма да се получи сполучлива адаптация - за справка Going Postal.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 20, 2010 3:15 pm

Всичко участва - тази книга е една от книгите с най-голяма наситеност на запомнящи се персонажи на които съм попадал.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jul 20, 2010 6:45 pm

За мен това е най-чаканият сериал от няколко години насам (сиреч откакто чух за него). Бийн фор тех вин бтв!

п.п. А и като гледам горния линк, останалият каст също е спот-он!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 20, 2010 7:52 pm

Против волята си почвам и аз да се хайпвам по тоя сериал, мамка му :mrgreen: И според мен кастът е страхотен, като Церсей е зомг точното попадение като характер и излъчване (ако и не като възраст и цветове). Дано Мартин да предаде пета книга преди да наближи сериалът, че да мога да си препрочета книгите.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jul 20, 2010 7:56 pm

Lena прекалено много не ми мяза на курва и това ми убива малко усещането. Макар, че като тръгне сериала и това ще се промени. Просто няма вариант, в който да не виждам Церсей, като курветина. :mrgreen:

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Jul 20, 2010 8:29 pm

Стига бе - с няколко невъобразимо нищожни изключения, с тези случайни снимки, без нито един от актьорите да е натъкмен за ролята, пак има толкова жестоки попадение, че чак е плашещо. От тези снимки Джофри изглежда леко странно - той трябва да е много красив с плътни мазни устни. Денерис изглежда твърде нежна и невинна в сравнение с това, в което се превръща - но тя претърпява сериозно развитие. Но пък Едард, малките Старки, Тирион и Джайм, Баратеоните, Мормон (баща и син), братята Клегейн, Петир, Тарли, Алисър, Оша - приликата е смазваща!

Забележете, че малкият Робърт Арин е прекръстен на Робин - сигурно, за да е по-лесно за зрителите да запомнят имената.

Като знам в какво са се превърнали филмовите адаптации на "Пясъчни крале" и "Нощен летец", тръпки ме побиват - но засега няма основания за тревоги. Всяко отклонение от оригинала е опасно предвид голямото значение на героите за развитието на историята в следващите томове. Мартин има сериозно участие и е сценарист на един от епизодите. А засега огромната прилика на актьорите с героите говори за много сериозно отношение към историята и духа на книгите. Чудя се само за едно - как незапознатия с книгите зрител ще се ориентира в многообразието от действащи лица, взаимоотношения и локации?
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jul 20, 2010 8:35 pm

Muad_Dib wrote:Надявах се това, което си линкнал горе да е някакъв трейлър нов, ама нейсе.
Друг официален засега май няма, или поне не съм виждал. Само клипове с каста, ама актьорите се променят в движение все още, та не съм линкнал, иначе има някои доста приятни.
Super M wrote:Чудя се само за едно - как незапознатия с книгите зрител ще се ориентира в многообразието от действащи лица, взаимоотношения и локации?
Е, сериалът надали ще приложи едно към едно книжната поредица. То не виждам и как, освен ако на една книга не посвещават по няколко сезона, но дори и тогава обемът е огромен и предполагам, че ще наблегнат само на няколко основни линии, и то в по-опростен вариант.

Мен ми е любопитно, ако сериалът потръгне и се поръчат и следващи сезони, дали Мартин в един момент няма да си доразкаже Песента в телевизионна форма преди книжната? :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Jul 20, 2010 8:42 pm

Super M wrote:
Чудя се само за едно - как незапознатия с книгите зрител ще се ориентира в многообразието от действащи лица, взаимоотношения и локации?


Е, сериалът надали ще приложи едно към едно книгата. То не виждам и как.
Ами за това е сериал вместо пълнометражен филм. Пък и иначе защо ще кастват всички тези герои. Даже не мога да се сетя да са пропуснали някой съществен освен на първо замисляне много второстепенни роли като Мия Каменната и телохранителите на Дани и Хал Дрого. Може би и някоя от многото курви. За сметка на това несе сещам кои бяха Рос и Мегън. Морд и Раст сигурно са някакви от Нощната стража - май там имаше и други важни, но не го помня.

Изключително нетърпелив съм да видя Станис, който е един от най-любимите ми персонажи, но това няма да се случи този сезон.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests