A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Fri Jun 24, 2016 12:39 pm

Martix wrote:Най-логично беше да си гледа зад гърба и като види, че Рамзи ще стреля да се спира са момент, и да dodge-ва.
Пробвай някой път да тичаш с всичка сила в полето, докато постоянно гледаш назад. Няма да стигнеш много далеч преди да се проснеш. Планът на Рамзи беше тъп, но не е нужно да обвиняваме Рикон задето в сценария е пишело, че Рамзи успява.
Martix wrote:Най-логично беше да си гледа зад гърба и като види, че Рамзи ще стреля да се спира са момент, и да dodge-ва. А Рамзи няма да иска да се изложи пред войската и щеше да стане смях.
Никога преди не ни е показвано какво става, когато хрътките хванат някого, защото би била технически много трудна за снимане сцена. Като видяхме малко по-късно в епизода колко дървена изглеждаше атаката на кучетата, по-добре че не се опитаха така да направят.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Fri Jun 24, 2016 12:57 pm

Нищо не разбирате за мега добрия стрелец Рамзи. Това е ясна препратка към малката русалка. Теон беше много добър стрелец и със измъчването му Рамзи си присвои способностите му, та заради това е толкова добър, :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Mon Jun 27, 2016 10:29 am

И кво ся за най-добрата манипулаторка в тоя сериал? :mrgreen:

Иначе ОМГ СЦЕНАТА. ОМГ ЕДНО НЕЩО СИ ОСТАВИХА!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Claymore » Mon Jun 27, 2016 12:02 pm

Е манипулацията винаги губи срещу абсолютно безразсъдната употреба на груба сила. Церсей показа че принадлежи към тази политическа идеология още във втори сезон когато заплаши Петир с Power is power.
Last edited by Claymore on Mon Jun 27, 2016 1:41 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Mon Jun 27, 2016 12:50 pm

Още съм в началото, но този епизод вече успя да счупи тъпомера отвсякъде.
Spoiler: show
Wildfire експлозията ме попиля от смях. А отчаяното пълзене на Лансел преди това беше просто края...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Mon Jun 27, 2016 1:13 pm

Обаче
Spoiler: show
актрисата на Лиана беше женската версия на Харингтън на външен вид. Бебето беше много яко, самопдето беше русо.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by The Dragon » Mon Jun 27, 2016 9:03 pm

Това шоу съвсем даде през просото. Всеки има персонален телепортатор вече. Варис най много. Това което се случи на sister shame беше най-хубавото в последният епизод. Надявам се да има такава сцена и с Денерис ...

И как да го ... корабите на Теон и Ярa станаха от 100 на ... 2000. Някой се е увлякъл с копи пейста.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Moridin » Tue Jun 28, 2016 12:18 am

Shut up infidels
The DEFINITION OF EPIC!
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Killua » Tue Jun 28, 2016 12:31 am

The Dragon wrote:Това шоу съвсем даде през просото. Всеки има персонален телепортатор вече. Варис най много. Това което се случи на sister shame беше най-хубавото в последният епизод. Надявам се да има такава сцена и с Денерис ...

И как да го ... корабите на Теон и Ярa станаха от 100 на ... 2000. Някой се е увлякъл с копи пейста.
ох, просто не показват достатъчно ясно, че е минало време. всички събития бяха доста отдалечени във времето. очевидно между смъртта на томен, разпространяването на тази информация, отиването на бабата в дорн, идването на варис, после връщането на варис и тн са минали месеци и единственото, което липсваше е ясно указване с надпис тип "след два месеца"
очевидно минаването на месеци обяснява и как корабите са нараснали (освен това нали Дорн се съюзяват с Дани, сигурно и техни кораби са се присъединили)
айде да няма нужда чак такива елементарни неща да са обяснени като за първокласници... проблемът е просто че в повечето сезони нещата бяха паралелни и човек има такова очакване и за този епизод.
Много як много як епизод. Марджери ;( Началната и финалната сцена бяха епик...
Джон е все така мухльо, добре че беше малката Лиана да му спечели титлата.
Аря беше втф обаче.. смисъл тотален фенсървис. нямам обяснение как тя изведнъж придоби уменията на убийците. Може би думите на Джакен бяха пророчески/магически и като и каза, че вече е никой, тя магически придоби уменията??
имаше още доста глупости разбира се, например как Санса само каза Сори, че не ти казах на Джон...
но епизодът беше достатъчно як че да компенсира сценарни дупки...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Tue Jun 28, 2016 9:00 am

Началните 15 минути в кинематографично отношения бяха най-великолепната сцена, показвана досега в сериала. Музиката беше разкошна, напрежението се покачваше много готино, въобще всичко беше феноменално.
Но последствията, последствията от тях....... :(

МИЛАТА МИ КРАЛИЦА!!! Моята прекрасна, умна и добра кралица, моята изящна роза... Почивай в мир, скъпа кралице! Винаги ще останеш най-обичаната, my once and future queen!
Ужасно беше. Добре че го гледах в компанията на любимите си хора.

Иначе след това епизодът тръгна рязко надолу, с някои изключения. Томен беше ВЪРХОВЕН, така постъпва истински крал, на който са му отнели Марджери. Велик, велик, велик!
Пристигането на Сам и Джили беше чудесно, с глас се смях! И после библиотеката... Толкова много рафтове, етаж след етаж, книги, книги, книги... останаха ми очите. Истински епичен, надъхващ момент. Превъзходна сцена.

Но останалото беше ефтън фен-сървиз и ме дразнеше. Нищо друго епично, силно или надъхващо. Сцената, в която Церсей мъчи монахинята, както и моментът с Аря и Фрей ми бяха доста евтини. Накрая корабите и драконите за момент ми се сториха яки, но нещо сякаш липсаше, че да изглежда сцената истински епична и надъхваща. Ако Дани летеше поне за малко върху някой от драконите... Всъщност много слаб епизод за Дани. Нищо надъхващо не направи, както в почти всеки финал преди това. Мисля, че трябваше нейните сцени миналата седмица, които бяха върховни, да бъдат тук. Можеше да изрежат разговора й с Тирион и някои от другите неща в епизода.
Церсей на трона беше отвратително. Идвай, идвай Дани!
Разкритието за Джон беше съсипано от две неща: 1. Младият Нед Старк е ужасен и няма никакво екранно присъствие, 2. Сцената я бутнаха на абсолютно случайно място, не е важна за историята точно в този момент и няма последствия от нея.
Със Санса беше странно... Няма да си кривя душата, зарадвах се да я видя в гората, да седи там сред снега и дърветата, мило ми стана... Но разговора й с Петир беше странен, нещо липсваше, просто можеха още малко да барнат репликите и щеше да се получи наистина интересен диалог. Но ми хареса реакцията й при провъзгласяването на Джон и уплахата й, като видя усмивката на Петир... А самият Джон е ужасно дърво, за нищо не става тоя актьор. Трудно ми е да повярвам, че не е син на младия Нед Старк.

И така... Общо взето ужасен фен-сървир. Чувството за фен-фикшън, което имах в първите 4-5 епизода, и което беше позатихнало, тук се върна с пълна мощ...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue Jun 28, 2016 9:45 am

Много силен епизод с много важни събития в него. Единственото ми сериозно оплакване е че имаше твърде много важни събития. Самоубийството на Томен, убийството на Уолдър Фрей, короноването + разкритието на родителите на Джон, короноването на Церсей и дори влизането на Сам в библиотеката все можеха да бъдат силни финални сцени на епизоди. С всички в един епизод имах чуството, че нямам време да ги възприема напълно преди да започне тотално друга сцена. Цялата въвеждаща сцена в Кралски Чертог например беше страхотна, но щеше да ми стои много по-добре на края на епизод вместо 20 секунди по-късно да видя, че Церсей вече е приела и преживяла смъртта на последното си дете.
Litz wrote:И кво ся за най-добрата манипулаторка в тоя сериал? :mrgreen:
Мдам, много ме разочарова това. Церсей надцака всички с атомната бомба, окей, но дори Врабеца тотално надигра Марджери и то по очевиден начин, който някак си я хвана неподготвена.
The Dragon wrote:Всеки има персонален телепортатор вече. Варис най много....

И как да го ... корабите на Теон и Ярa станаха от 100 на ... 2000. Някой се е увлякъл с копи пейста.
Ами просто двете неща са свързани. Варис е дошъл до Мирийн с корабите на Тирел и Мартел събирайки трите най-големи уестероски флота там.

Този пич по принцип прави смешни рикапи на епизодите, но този път тотално изби рибата.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue Jun 28, 2016 9:50 am

А Джейми що не претрепа Церсей? Смисъл всички знаем историята за Джейми, който пренебригва клетвата си и убива Ерис, за да спаси населението на King's Landing от сигурно смърт, а тука Церсей претрепаа половината град и никва реакция.

Другото безумие е как се очаква Мийра да пренася Бран през гори и паланки като Бенджен не им даде коня си? Ся Бран вече не е онова малко детенце от първите два сезона, а по височина граничи с Планината.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue Jun 28, 2016 10:16 am

@Ambartanen - Церсей го беше писала бегАл Томен. Още като отпращаше Джайм към Речен Пад спомена отново за предсказанието на врачката, че ще загуби и трите си деца... Очевидно вярваше в това, очакваше го и се беше примирила.

За порталите Мели го е написала добре, по-скоро не успяха във визуалното и сюжетно маркиране на изминаването на някакви седмици/месеци, ясно е, че тези събития са разделени във времето.

@Litz - бая неруси хора се раждат с блестящи гриви, аз например. Това за цвета на косата на бебето, който няма никакво значение. Колкото до Джайм - Церсей според мен му е малко по-скъпа от Ерис Таргариен, сестра му не претрепаа половината град, а църква с двеста души вътре (всички от които или врагове - да, даже Кеван, - или разни рандъми). Освен това изглеждаше, че той току-що пристига или поне не го показаха в друга сцена, освен тая дето я гледа от балкона. Възможно е тепърва да видим реакция от негова страна и тотален брейкдаун в отношенията им.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue Jun 28, 2016 10:28 am

Litz wrote:А Джейми що не претрепа Церсей?
Защото не беше там въобще? Това ми е доста странен въпрос, все едно да питаш защо Дани не изгори лошковците в Hardhome с драконите си или защо Тивин позволи на Джофри да обезглави Нед Старк.
Ordo Malleus wrote:@Ambartanen - Церсей го беше писала бегАл Томен. Още като отпращаше Джайм към Речен Пад спомена отново за предсказанието на врачката, че ще загуби и трите си деца... Очевидно вярваше в това, очакваше го и се беше примирила.
Според мен има голяма разлика между това да се бориш за контрол над третото си дете с жена му и Врабеца, докато се страхуваш че някой ще го убие и това твоите действия директно да доведат до смъртта му.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue Jun 28, 2016 10:53 am

Ambartanen wrote:Според мен има голяма разлика между това да се бориш за контрол над третото си дете с жена му и Врабеца, докато се страхуваш че някой ще го убие и това твоите действия директно да доведат до смъртта му.
Тя не се страхува точно. Тя ЗНАЕ, че Томен ще умре, само погледни отново тази сцена:
https://www.youtube.com/watch?v=-eEvNBr ... be&t=3m26s

Церсей е пустош, ничия земя, с една-едничка цел - да получи власт и да смаже всички, които нараняват или са наранявали Ланистър. Като седна на трона почти си поръчах комплект за плетене, с който да ушия едно червено-златисто знаме и да си го вея у нас при всяка нейна поява.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 29 guests