A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Thu Aug 31, 2017 1:51 pm

Litz wrote:
Thu Aug 31, 2017 9:17 am
Mansplaining, much?
Абсолютно наясно съм, че Егон е жив в КНИГАТА, но аз говорех за сериала, както и съм написала, където очевидно той си е мъртъв. Въпросът ми беше защо и на Джон името му е Егон? Кой идиот си кръщава и двете деца с еднакви имена (освен Александър Хамилтън)?
Оф, mansplaining? Поантата е, че не знам накъде да е казано изобщо какво е името на бебето в сериала :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Thu Aug 31, 2017 2:14 pm

Roland wrote:
Thu Aug 31, 2017 8:27 am
Егон е жив всъщност, as of петата книга. Това е бебето на Елия Мартел и Регар, което Варис е спасил.
Or so Varys says...

В течение на сезона бях готов да им простя за разните грешки и rush–нати развития, но сега като имах известно време да го обмисля целия, оставам доста разочарован. Най-много интерес принципно имах в събитията в Winterfell, които обаче в крайна сметка не правят грам смисъл и цялото нещо беше тотална недомислица с готин payoff, който обаче хич не следва от предишните събития.

Все повече си мисля че цялата история с Церсей и лова на зомбита беше наопаки. Трябваше преговорите да са в началото на сезона, там Джон да мрънка за краля на мъртвите и да заинтригува Денерис, Церсей да настояе да й се покаже живо зомби като трик да спечели време, след това, докато Денерис и Джон са на север от Вала, да изгаря флотилии и превзема Highgarden-и и после когато те се върнат да я изпепелят и се разправят с нея, да се появи NK да срути Вала. Далеч нямаше да реши всички проблеми, но поне не изисква всичките съветници на Денерис да са тъпи или в кома цял сезон.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Moridin » Thu Aug 31, 2017 5:45 pm

Факт, това щеше да е далеч по-обосновано развитие. Прав си и за Уинтърфел, абсолютно безплодна линия.
И Лиц е права за двамата Егон - пълно безумие е. И между другото в шоуто се казва, че и убитото бебе се е казвало така, някъде около времето когато Оберин се появява.
This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Thu Aug 31, 2017 7:02 pm

^^^^^^^^^
^^^^^^^^^
Така е, относно сюжета и пак, въпкреки всичката тъпня, щяха малко да се реабилитират, ако, когато отидоха да си наберат зомби, сър Фрьендзоун бе пукнал. Преминал през всичко от първия сезон досега, барабар с хау-ту-хийл-голем-къ-си-пише-у-дибелите-книги, за да се гътне накрая по толкова нелеп начин, заради цялата му фрьендзоунска глупост.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Thu Aug 31, 2017 7:13 pm

Проблемът като цяло е, че:

а) явно не са се консултирали с Мартин за по-засуканите неща
б) не са чели фенски теории и са пренебрегнали някои фенфикове, които имат далеч повече логика от станалото откак свършиха книгите
в) липсата на логично мислене като цяло

Щото от цялата работа стана нещо средно между Херкулес и Зина, ама със специални ефекти.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Thu Aug 31, 2017 7:27 pm

Marfa wrote:
Thu Aug 31, 2017 7:13 pm
а) явно не са се консултирали с Мартин за по-засуканите неща
Демек, за всичко. :lol:

Относно фенфиковете, толкова яки теории, подкрепени с неща от книгите, бях чел за ориджина и кои всъщност са белите вокъри, и след като изтипосаха лейм историята с горските чеда драйфах. Един Ходор, тогава им спаси лейм сезона. Сега вече няма какво, освен, ако последния сезон Джейми си отмъсти на Серсей и бодне Тирион. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Thu Aug 31, 2017 7:34 pm

Ми именно де! Нашта @Lyanna Stark да бяха питали, детсевика, толкова яки неща можеше да им предложи... Но е факт, имаше страхотни попадения сред фенските истории. И накрая - тва. Бла.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Lyanna Stark » Fri Sep 01, 2017 12:58 am

Специално за името на Джон, винаги ми се е струвала най-яка теорията, че е Емон, като Емон Драконовия рицар и майстер Емон, заради два цитата от книгите, които се връзват много добре като foreshadowing. Единият е от третата книга, когато Джон си спомня как с Роб са си играли като малки и той (Джон) е извикал "Аз съм Емон Драконовия Рицар"; в същата игра Роб казва "Аз съм Младия дракон", и между тях наистина има паралели - и двамата умират много млади, непобедени в битка, поради предателство. Това се приема за foreshadowing за съдбата на Роб, следователно може в същата сцена да има намеци и за Джон. Другият е от първата книга, когато Джон си мисли, че не е Емон Таргариен (имайки предвид майстер Емон и избора му да държи на клетвите си) - би било иронично да се окаже, че всъщност Джон буквално е Емон Таргариен, и продължава мотива "You know nothing, Jon Snow".

А защо в сериала е Егон - има два варианта според мен:

а) Лиана е чула за смъртта на сина на Регар и Елия и е решила да използва името, може би защото Регар би искал обещания принц да носи името на Завоевателя, може би в памет на убитото дете (и това се прави в някои семейства);

б) Бениоф и Уайс са идиоти.

Оставям на зрителите да решат кое е вярното.

Впрочем, за разочарованите от Регар и Лиана в сериала, любимия ми арт с тях двамата.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Fri Sep 01, 2017 6:42 am

Аз забравих да се разпиша тук, че гледах и последния епизод, но то пък нямам нищо за казване... Толкова много мех, всичкия на едно място. Тоя сериал ме измори с тъпотията си.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Fri Sep 01, 2017 8:47 am

Всичко е до кеш братле. По-малко епизоди, щото хонорарите на актьорите са вдигнати за последните 2 сезона. Тирион, Церсей, Джейми, Деня и Жеко са най-скъпи и заради тях и рязането на продължителността. Т.е. тия са предпазени не от плот армор, ми от банкинк армор, до последния епизод няма как да ги убият, след като са инвестирали в тях. И ако някой наистина вярва, че баш топ платените актьори не са наясно в колко епизода ще участват... ми, не знам как може да има такива люде.

Откъдето и всичките проблеми в сюжетно отношение. И цялата простотия се върти около тях, макар докъдето са в книгата някои от тия да са забити в трета глуха. Следващият сезон ще е дори по-екип фейл ала Ерагон, отколкото да има нещо смислено просто щото HBO трябва да си избият парите, което означава яко скрийн тайм за тия теменуги... то не че и остана нещо друго в тоя свят. От богат, наситен с история и хора континент го превърнаха в галактиката от Междузвездни войни. Всичко е на отсрещния ъгъл и се занимаваме с 5 човека на кръст.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Fri Sep 01, 2017 10:17 am

Marfa wrote:
Thu Aug 31, 2017 7:13 pm
б) не са чели фенски теории и са пренебрегнали някои фенфикове, които имат далеч повече логика от станалото откак свършиха книгите
Е, то фенски теории има за всичко, все пак Мартин е оставил феновете си вече над 20 години да спекулират и още преди ~15 каза, че са отгатнали всичките му големи туистове (или нещо подобно, не помня цитата дословно). Джон е Таргариен е фенска теория, Раегар и Лиана са се обичали и оженили е фенска теория, Wight Dragon е фенска теория, отново тийзнатия Cleganebowl е фенска теория, Бенджен е Coldhands е фенска теория, "Денерис ще обедини дотраките като ездач на дракон" е фенска теория и тъй нататък. Шоуто черпи доста вдъхновение от тях.

Проблемът с фенските теории и потенциалните съвети на Мартин е, че никое от тях не представя кохерентна история по начин сравним с първите три книги. Самият Мартин очевидно отдавна е загубил юздите на историята и сам не може да си напасне парчетата, което би трябвало да е достатъчно ясно още от четвърта книга- герои, който трябва да получат пет години развитие/тренировка получават само месец-два, тотално странични сюжетни нишки получават стотици страници без да доведат до нещо конкретно (дали добре изпълнени като странстването на Бриен или Sandsnake-level terrible като Куентин Мартел), събитията предвидени за определени книги се отлагат безкрайно (A Dance of Dragons трябваше да е четвърта и да разкаже за конфронтацията между Денерис и Аегон, сега не е ясно дали ще се стигне до там дорив шеста), умните герои или стават глупави/безполезни (Тирион се пропива и става цирково джудже), или изчезват (Варис).

Доста от най-яките фенск теории (примерно Северната Конспирация) са детайлни и убедителни, но няма шанс някога да се разкрият в течение на книгите или сериала. На практика ще трябва собствен сериал, за да се разкрият напълно.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by termit » Fri Sep 01, 2017 12:05 pm

'Nuff said
Spoiler: show
Image
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Fri Sep 01, 2017 7:36 pm

Ambartanen wrote:
Fri Sep 01, 2017 10:17 am
"Денерис ще обедини дотраките като ездач на дракон" е фенска теория
Хмммм, готинко! Това стана ли в сериала въобще? Казано ли беше някъде, че е обединила дотраките точно с тази обосновка - чрез язденето на велик звяр? Щото като идея това ми звучи като нещо невероятно готино, много метафорично и прекрасно. Но нямам ясни спомени от миналите сезони... Някъде в края на съзнанието ми са останали разни картини как дотраките я отвеждат в зоната за дотракски вдовици и се държат доста грубо с нея, въпреки, че тя вече е ездач на дракони. После я откараха при мъдрите вдовици, тя им запали храма, излезе навън и всички дотраки ѝ се поклониха като на велика кралица.

Впрочем, противно на 99% от читателите, аз всъщност ОБОЖАВАМ историята с Куентин Мартел! Беше ми много интересно да чета за такъв герой - благороден и наивен принц, търсещ красивата кралица отвъд океана. Пътуванията му бяха интересни, дадоха възможност на Мартин да покажа готини неща от света си. Точно това богатство ми липсва в сериала. А краят му беше ужасно трагичен и много страдах. И към края на историята му имаше един невероятно красив пасаж за това как той никога не би могъл да успее, просто защото не е това, което разпалва сърцата на младите момичета. Това ми е сигурно най-любимият цитат от петата книга:
Short and stocky, plain-faced, he seemed a decent lad, sober, sensible, dutiful... but not the sort to make a young girl's heart beat faster. And Daenerys Targaryen, whatever else she might be, was still a young girl, as she herself would claim when it pleased her to play the innocent. Like all good queens she put her people first, but the girl in her still yearned for poetry, passion and laughter. She wants fire, and Dorne sent her mud.
You could make a poultice out of mud to cool a fever. You could plant seeds in mud and grow a crop to feed your children. Mud would nourish you, where fire would only consume you, but fools and children and young girls would choose fire every time.
Струва ми се, че прекалено много опростиха сериала - вече останаха само главни герои, които реално няма какво да правят шест епизода идния сезон - само да се бият със зомбитата и после някой да утрепе Церсей. Много предвидимо стана всичко. Целият сезон нямаше нито едно събитие, което да е неочаквано и стъписващо и да напълни душата. Може би създаването на Леден дракон трябваше да е такова събитие, но беше толкова набързо направено и самият дракон беше убит толкова малоумно, че не породи никаква емоция у мен. Сигурно и смъртта на Литълфингър трябваше да е шокираща, но то се виждаше от километри. И дойде, след като цял сезон Литълфингър просто си стоеше безцелно на севера и единственото му действие през целия сезон беше да се скрие в коридора, докато Аря намира в дюшека му писмото на Санса.
Дано в следващия сезон да стане нещо истински неочаквано и готино.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Fri Sep 01, 2017 9:35 pm

Да, надявам се Д&Д да си вземат посредством леден дракон, зомби или квото там друго се намира.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by termit » Wed Jan 31, 2018 9:20 am

Spoiler: show
Image
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests