A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Matrim » Mon May 20, 2019 3:09 pm

Добре се посмях, 8/10 за unintentional comedy. Сцената със Съвета беше краят просто, жалко че бях прочел спойлъри, защото иначе щеше да е още по-забавна. Тирион просто толкова да е writer's pet, че и Джон да му завиди. Всички го слушаха все едно не е предал куп хора и извършил куп глупости, някви рандъми са в Съвета (Аря, Сам, Бриен?!?), северняците вече не щат много-много Джон, а Санса (Докторът ще е екстаз). Джон утрепа Данчето, а драконът си го изкара на... трона? :lol: :lol: Unsullied дават на тази сбирщина вестеросци да решат дали Джон и Тирион ще мрат и ония като казват не, се примиряват? The North won't bend the knee even if the King is a Stark. But if the King/Queen in the North is a Stark then they will? What? Ставаме избираема монархия, защото Тирион така реши.
Тирион трябваше и цяла реч да дръпне, за да се усети Джонката, че Данчето е вестеросовият Хитлер. :P
Аря е първият вестероски конкистадор.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Mon May 20, 2019 3:35 pm

What is west from Westeros?

Иначе самият факт, че тия идиоти бяха казали как ще се покрият и напият е показателен, че дори те самите знаят колко са зле. Такава помийка и Раян Мърфи не може да му роди главата.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Martix » Mon May 20, 2019 3:35 pm

Ох, болката на хепиенда. Честно казано дори нямаше да се изненадам ако бяха направили Вестерос република накрая.
Свалям оценката на целия сериал в imdb-то на 8-ца и да се приключва.
Тва верно незнам колко стотин творци да си дават душата за този сериал и накрая 2 егота на върха да окепазят всичко. Това ако не е метафора за падението на монархическата система не знам кое е.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Mon May 20, 2019 4:46 pm

Чакаме спинофа, в който някоя червена жрица ще съживи Дани и тя ще се върне to take back what is hers with fire and blood.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tigermaster » Mon May 20, 2019 4:50 pm

То нали по единия от спинофите в момента работи Джейн Голдман - а тя, всъщност, е кадърен сценарист, та може и да се получи нещо. Дано е гледаем за някой като мен, дето не е гледал стабилно сериала от години.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Mon May 20, 2019 6:28 pm

И другото бяха глупости, обаче "Great" Council сцената би всякакви рекорди по идиотизъм. Тирион като се изцепи, че трябва да изберат Бран, защото имал the best story, а пък "There's nothing in the world more powerful than a good story" просто ме разби от смях. А това, че в този съвет присъстваха всички останали живи герои с повече от 5 реплики през годините освен Тормунд и Джон (независимо колко нелепо е да се дава глас за това на хора като Бриен, Давос и Сам) плюс няколко рандъмляк лордове, които така и не представиха, също беше безумно. Тирион като изръси как е по-добре, че Бран не може да има деца, because who cares about inheritance in a monarchy, am I right, също беше major facepalm момент.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Mon May 20, 2019 6:33 pm

Сам е Тарли. За Бриен не знам
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Mon May 20, 2019 6:44 pm

THE QUEEN IN THE NORTH!
— the last words ever spoken on Game of Thrones (The Iron Throne, 8x06)

Аз пък съм много доволен :mrgreen:
Голямата мъка на сериала е, че в трети епизод тотално преебаха митологичната линия и показаха огромен среден пръст на историята с белите бродници, дългата нощ и така нататък.
Вторият голям минус е, че претупаха яко развитието на Денерис, дейтвията ѝ трябваше да бъдат една доста по-дълга арка, а не последните два епизода в деветгодишен сериал.

И все пак!
САНСА БЕШЕ ПРАВА!!!!
ТОЛКОВА МНОГО МИ ХАРЕСА ДИАЛОГЪТ МЕЖДУ ТИРИОН И ДЖОН!!! "А САНСА БИ ЛИ ПОДКРЕПИЛА ДЕНЕРИС, А??". И аз така правя - ако се чудя как да постъпя, си мисля "Какво би направила Санса?" И което би направила тя - това е истината.

И трябва да признаем, че Санса има най-стройната, хармонична и завършена арка в целия сериал. Това си беше нейната история - много дълга история, в която младо наивно момиче преминава през множество страдания, научава се да оцелява, помъдрява и накрая се превръща в независима Кралица. Малко е предвидимо, несъмнено, но все пак е класическо и хубаво. Последните ѝ сцени ми напомниха на Elizabeth с Кейт Бланшет, същата енергия имаше :heart: Феноменална си е!
От другите неща разни работи ми харесаха - Бриен най-вече, някои не толкова - Аря примерно не ми беше издържано. Но като цяло окей. Ама най-важното - Санса – си го изпипаха перфектно.

Браво! Евала!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Mon May 20, 2019 7:00 pm

И трябва да признаем, че Санса има най-стройната, хармонична и завършена арка в целия сериал.
In the land of the blind, the one-eyed man is king.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Mon May 20, 2019 7:12 pm

Санса до края си остана от най-зле развитите и най-зле изиграните персонажи. Не мога да повярвам изобщо на внезапното ѝ поумняване, щото то не си личи от нищо, което ѝ дадоха да направи и изприкаже. И ни остават само разговорите на некви трети лица, от които да разберем колко е умна и сцените, в които най-умните персонажи като Тириън и Литъл фингър са превърнати в абсолютни идиоти, за да обслужат на Санса керъктър девелопмента. А можеше да е наистина яка, ако бяха постъпили с нея както @The Dragon беше обяснил по-напред в темата...

ПП. Сравненията между некадърното Софи и Кейт Бланшет ми причиняват болка в менингите. Недейте.

едит: Бриен е Tarth, което значи, че е неква много незначителна там. Като видях Сер Подрик накрая и се захилих на простащината, че, първо, е станал Сер и че, второ, най-големият ебач в Сед... пардон Шестте кралства е решил да става celibate Кингсгард, Сашко се обърна към мен и ми каза It's all they got left. Та така и с Бриен на оня убер важен съвет. It's all they got left.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Mon May 20, 2019 7:33 pm

Amelia wrote:
Mon May 20, 2019 7:12 pm
Санса до края си остана от най-зле развитите и най-зле изиграните персонажи. Не мога да повярвам изобщо на внезапното ѝ поумняване, щото то не си личи от нищо, което ѝ дадоха да направи и изприкаже. И ни остават само разговорите на некви трети лица, от които да разберем колко е умна и сцените, в които най-умните персонажи като Тириън и Литъл фингър са превърнати в абсолютни идиоти, за да обслужат на Санса керъктър девелопмента. А можеше да е наистина яка, ако бяха постъпили с нея както @The Dragon беше обяснил по-напред в темата...

ПП. Сравненията между некадърното Софи и Кейт Бланшет ми причиняват болка в менингите. Недейте.
Нп, имаш си и ти право на твое си мнение :wink:
Image
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Matrim » Mon May 20, 2019 7:35 pm

Добре, че е Аря да ни светне, че Денерис е лоша:

Image
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Mon May 20, 2019 8:15 pm

Litz wrote:
Mon May 20, 2019 3:35 pm
What is west from Westeros
Westworld? :unsure:

@Dr. Horrible аз да ти кажа в прав текст - обсесията ти към Санса дава много силни хиби-джибис...
Last edited by AlDim on Mon May 20, 2019 8:48 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Mon May 20, 2019 8:18 pm

BUT YOU GUYS! GHOST FINALLY GOT HIS SNOOT BOOPED! #justiceforghost #thegoodestboi
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Mon May 20, 2019 8:34 pm

Roland wrote:
Mon May 20, 2019 8:18 pm
BUT YOU GUYS! GHOST FINALLY GOT HIS SNOOT BOOPED! #justiceforghost #thegoodestboi
И аз затова казах, че сичко е наред и аре стига мрънкали сички. :lol:

Реално погледнато, финалето все пак успя да сложи някакъв сравнително смислен (предвид тоталната им непоправима изпортеност) край на повечето важни сюжетни линии. Аз му давам 3/10, щото живея с абсолютната убеденост, че можеше и по-зле.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests