A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Post by dido_demirov » Mon Jun 03, 2013 9:33 pm

annorion wrote:Въпрос свързан с трета книга:
Spoiler: show
Сватбата на Джофри веднага след тази на Роб ли се падаше, т.е. дали да очакваме в 10-ти епизод договорите на Джофри и Грейджой с HBO да приключат?
Spoiler: show
Сватбата на Джофри е след тази на на Едмур, но мисля че тя ще е някъде в следващия сезон, може би в началото

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 03, 2013 9:56 pm

Да, това ще е следващия сезон.

Иначе грешно помниш - точно така са сцените с Аря и Бран. Само дето в книгата (спойл за трета книга)
Spoiler: show
по времето когато Джон минава край кулата, Рикон и дивачката отдавна са напуснали дружината на Бран. Не е голяма промяна де.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 03, 2013 9:59 pm

Аз пък харесах червената сватба. Кейтлин беше просто велика там. Съвсем добре си откачи накрая с крясъка и как по инерция преряза гърлото на онова нещастно девойче. Като почна песента и Старките не знаеха какво им се случва - толкова яко беше направено объркването им преди Кейтлин да стопли, че са предадени и да почне злата масакра.

Само че останалите неща в епизода ми бяха някви никви и нямаше хубав емоционален билд-ъп към този така брутален край. Някак претупано прехвърчахме през Джон и Игрит, Рикон и Бран, Денерис. Там не мога да понасям Даарио. Ма колчем се появи на екрана и аз почвам да си викам "KILL IT WITH FIRE!!!!!!". Ужасен е и осира всяка сцена с него. :cry:

ПП. Убиха ми Орел. Харесвах си го Орел. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 03, 2013 10:03 pm

Е той стана на птица...

А иначе то това е идеята - да ти дойде от ляво поле финалът. А билдъп си имаше, с малкия нероден Едард. Мен ме изненада, че и жената си зе...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 03, 2013 10:22 pm

Roland wrote:Ицо, когато модератор прецени, че даден пост трябва да има спойлер таг, умната реакция е да се съобразиш с модератора, защото има и по-лоши модерации от спойлер тага. Когато ТИ си мод във форума, решението кое е излишно и кое не, е твое. Иначе се съобразяваш с решенията на модовете или просто не пишеш.
Аз си се съобразявам с модераторите, гусин модератор, даже и техни становища цитирах по въпросния казус.

Ако толкова си падате по спойлър тагове под път и над път, дори и за вече излъчени епизоди, въпреки изрично изказаната ви позиция, най-учтиво предлагам да махнете предупреждението SPOILERS FOR THE SHOW от заглавието на темата и модераторското указание в откриващия пост и ще се скъсаме от постове със спойлър тагове и по някоя и друга дума на чисто, нямате грижа.

Иначе малко на шизофрения отива работата. Или на липса на координация, знам ли.

А точно моите постове в тая тема плътно са се съобразявали с модераторските указания и за наличие, и за отсъствие на тагове.
Не че съм се засилил да осведомявам народонаселението какво мисля за едно или друго заглавие на всяка цена в писмен вид, обсъжданията на живо също ми вършат работа.




#айсиктирвечерешавайтекаквоискатенайпосле
Last edited by passer-by on Mon Jun 03, 2013 10:31 pm, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jun 03, 2013 10:30 pm

Изкефи ми че младата мама я наръгаха в корема. Да, знам че звучи ужасно, но просто отбелязвам че адмирирам HBO че като са решили да е брутално, да е така до край, иначе ефектът нямаше да е същия. И на мен ми беше леко ръшнат епизода, но пък сцените с Аря и Хрътката и мелето в Юнкай сцепиха. Сив червей рути.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 03, 2013 10:45 pm

Season 3 - Episode #10 Preview

http://www.youtube.com/watch?v=tCTkYpYIbvw

Или как 30 секунди могат да ме изкефят повече от 50 минути.
passer-by wrote:И съм 99% сигурен, че финалът на сезона ще е далеч по-паметен.
Вече 100%.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 03, 2013 10:53 pm

Въпрос на елементарна куртоазия е да изчакаш до вечерта преди да спойлиш епизод, който си пределно наясно, че повечето хора няма как да са гледали в работен ден. Не е въпрос на спазване или неспазване на условията на темата. И не знам какво точно доказваш и на кого с тия чупения на стойки в момента. Какво ти носи възмутеният pinched bride act?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Jun 03, 2013 10:55 pm

Wow!

The Northeners will never forget :D
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 03, 2013 10:59 pm

Roland wrote:Въпрос на елементарна куртоазия е да изчакаш до вечерта преди да спойлиш епизод, който си пределно наясно, че повечето хора няма как да са гледали в работен ден. Не е въпрос на спазване или неспазване на условията на темата. И не знам какво точно доказваш и на кого с тия чупения на стойки в момента. Какво ти носи възмутеният pinched bride act?
Прочети пак нещата, които писах на Жоро. Който не го е гледал и т.н.

Куртоазия? ВТФ бе?! Аз спазвам правилата и ми се прави забележка, че ги спазвам?! :facepalm:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 03, 2013 11:02 pm

какво значи куртоазия?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 03, 2013 11:28 pm

passer-by wrote:
Roland wrote:Въпрос на елементарна куртоазия е да изчакаш до вечерта преди да спойлиш епизод, който си пределно наясно, че повечето хора няма как да са гледали в работен ден. Не е въпрос на спазване или неспазване на условията на темата. И не знам какво точно доказваш и на кого с тия чупения на стойки в момента. Какво ти носи възмутеният pinched bride act?
Прочети пак нещата, които писах на Жоро. Който не го е гледал и т.н.

Куртоазия? ВТФ бе?! Аз спазвам правилата и ми се прави забележка, че ги спазвам?! :facepalm:
Всъщност ти се прави забележка, че имаш нахалството да премахваш модераторски едит.

Напиши си плс последната дума, че да изпера.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 03, 2013 11:35 pm

Sir, yes, sir!


Последна дума значи... Ами така като гледам, най-добре да прибавя "Сериали" към игнор списъка си на подфоруми, че явно и тук не съм в крак с групата и дискусиите стават все по-тегави.

Ще се наблегне на чукча-читател занапред.

Пардон на засегнатите от участието ми тук, вече можете да си отдъхнете.
Last edited by passer-by on Mon Jun 03, 2013 11:57 pm, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jun 03, 2013 11:40 pm

Учтивост :mrgreen:

На мен ми беше много неприятен епизодът, и по-точно краят. Точно от начина, по който убиха Талиса, ми стана съвсем физически гадно, не знам как може някой да гледа това с каквото и да било удоволствие, дори с уговорката "ма то е наужким".

(Клейморе, не го приемай като нападка)

Хем знаех какво ще стане и пак ми беше гадно.

Между другото, смятам, че не трябва да се правят сравнения с книгите, по няколко причини, но най-вече защото сериалът е нещо отделно, а не придатък. Постоянните сравнения с книгите са 1) безсмислени; 2) встрани от темата на разговора; 3) гаранция за разочарование.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue Jun 04, 2013 1:03 am

Иииии моят 1000-ден пост е за Гейм ъф Троунс, йей!

Супер ме изкефи епизодът! Не чак максимално, но почти.
Само към края на сватбата малко имаше няколко странности (включително бягството на Болтън веднага след началото на клането, за да се появи внезапно, колкото да наръга Роб).
Сцената, в която Кейтлин разбира какво се случва, докосва ръката на Болтън, вижда ризницата отдолу и той я поглежда, беше направо дъхоспираща!
Фрей много много ми хареса - безценен беше погледът, който отправи към Роб, когато вдигнаха булото на невястата.

Като цяло нямаше сюжетна линия, която да ми е скучна (освен може би Самовата, но тя беше от откриващите, та не ми попречи на кефа). Ужасно як бой на Сив червей, Дарио и Джора - доста интересна беше реализацията с различните стилове на бой, които се допълваха перфектно. Сив червей най ме кефна като че ли.
Хареса ми много и сцената със смъртта на Орел и битката на диваците. А пък репликите на Рикон и мен безкрайно ме изненадаха, не знам и в книгата да има толкоз момчето, но пък се получи сърцераздирателно. Трогна ме и репликата на Оша за Бран.
Last edited by Killua on Tue Jun 04, 2013 1:16 am, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests