A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jun 14, 2011 12:10 pm

Без да съм гледал епизода още, нали не само аз смятам, че Роб е приблизително 100 пъти по-awesome, отколкото в книгите?

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 14, 2011 12:14 pm

Абе става, ама в книгата ме кефи може би малко повече.

Речта му след битката ми дойде малко слабичка - и буквално, и преносно. Но пък все пак е още юноша бледен сред брадати тъмни субекти, та като цяло се справя някак. Просто визуално лъсва разликата и е някак странно как тоя момък респектира врелите и кипели корави местни тартори.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 14, 2011 12:15 pm

Речта беше тотално втф. Ей така се надъхват войници :shock: :roll:
така ли беше и в книгите?
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 14, 2011 12:20 pm

Номерът е, че в книгите нечия реч като текст може да е добра, но в сериала трябват яки гласови и актьорски данни, за да се изнесе както трябва. Тук имахме несигурен юношески тембър, дето я се чуваше на 20 метра, я не. :)

Чисто визуално Роб като екранно присъствие до някого като Големия Джон Ъмбър е някак... нали...
В книгата по се ядва, защото човек си представя нещата индивидуално и може да позамаже мисловната си картина за тия моменти, за да има съспеншън на дисбилийфа.
Last edited by passer-by on Tue Jun 14, 2011 12:44 pm, edited 1 time in total.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 14, 2011 12:25 pm

Цялото нещо надолу е спойлер.

RRSunknown wrote:И все пак ми е кеф хората нечели книгата как ги е ударил като мокър пешкир по гол гръб финала. Сигурно са си мислели че ще има спасение в последния момент по холивудски.
Не знам, аз бях прочел непредпазливо някакъв спойлер за това още когато сериалът започна - май беше някаква тема за Санса в някакъв форум - та не съм се почувствал предаден, нито ми е дошло от нищото. Честно казано, адски много се израдвах, като стана така, а и как беше показано събитието. Това май беше първото обезглавяване в сериала без демонстративни кървища... Едард ми беше симпатичен, при това много, обаче едно спасение в последния момент би убило това, което сериалът се опитва да покаже до момента. В смисъл, бих очаквал да се случи нещо подобно, дори и да не се бях оспойлил. Имаше си достатъчно подсказки в предишните епизоди.

Друг е въпросът, че, струва ми се, тая присъда ще изяде главата на Джофри в бъдеще. Не съм чел книгите - първоначално изобщо нямах такива намерения, а по-късно реших да прочета поредицата нацяло, когато Мартин я завърши - и не знам, обаче самият факт, че дори Церсей му кресна, че това е лудост, ме наведе на разни такива мисли. А и не само това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 14, 2011 12:28 pm

Готиното е, че и това го намекнаха предварително в сериала с разговора между Церсей и Джофри в предишен епизод - оня, в който той се дуеше как ще прави каквото си иска като стане крал, а тя се опита да му обясни, че със северняците трябва по-дипломатичен подход, ако не иска да ги настрои враждебно. :lol:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 14, 2011 12:29 pm

Trip wrote:Без да съм гледал епизода още, нали не само аз смятам, че Роб е приблизително 100 пъти по-awesome, отколкото в книгите?
И аз съм така.
Spoiler: show
Разбира се, това е донякъде защото още не е почнал да прави идиотщина след идотщина в сериала, но и това ще стане в следващия епизод и по-нататък.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 14, 2011 12:55 pm

passer-by wrote:Аз съм изненадан колко хора все още бъркат ХБО с Холмарк или Дисни чанъл.

ХБО ги била предала, разочаровала, не очаквали такова нещо от неин сериал. Ами да бяха се поинтересували какъв тип сериали приема да прави ХБО. То и в рекламата си го казват "Това не е телевизия. Това е ХБО." Един вид, който очаква стандартни развития на фабулата, грешката е в неговия телевизор.
Един пример:
http://www.youtube.com/watch?v=mOoA1OtcNjM

Тоя поне си казва, че няма да зареже сериала. :mrgreen:


Demandred wrote: БТВ, култов лаф от друг форум по повод този епизод:
"Before all the human lovers go bonkers, I understand that Sophie Turner will be adopting Sean Bean..." :lol: :lol: :lol:
:rofl: :rofl: :rofl:

Сериозно, ако някои хора наистина са зарязали сериала заради Лейди или Нед, здравата са се объркали коя телевизия гледат.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 14, 2011 1:10 pm

passer-by wrote: Един пример:
http://www.youtube.com/watch?v=mOoA1OtcNjM

Тоя поне си казва, че няма да зареже сериала. :mrgreen:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 14, 2011 1:11 pm

Ами простодушна американска душица, срещат се тук-там. :P

Те и в коментарите му казват, че Играта не е детска приказка.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jun 14, 2011 1:20 pm

Умен пич, бтв, ако се съди по ревютата му на предни епизоди. Просто е бесен, влязло му е силно. Дано не го зареже след следващия епизод, кефя се на такива зрители.

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Tue Jun 14, 2011 1:38 pm

Едно нещо не ми дава мира (освен проспаната битка, ofc):
Spoiler: show
Денерис и в книгата ли си мълчи кат гъз и не казва на никой, че не трябва да се влиза в шатрата, или нещо съм се разсеял и съм изтървал тоя момент в последния епизод?
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jun 14, 2011 4:21 pm

Не знам, обаче аз силно симпатизирах на Денерис, като четох книгите. Беше ми един от любимите персонажи. Тук просто искам да я пребия, като псе. Не искам да я шибам дори, просто искам да я пребия. Толкова ми е антипатична и толкова малко общо има с Дани от книгата. Много здраво фейлват. Не знам как ще го оправят тоя персонаж за нататък.

До толкова ми дотъпяват сцените, че в момента, в който чуя поредното "I am a Khaleese!"/"She's the khaleese" и направо скипвам напред. 9-ти епизод толкова бутафорно ми беше всичко, което се случваше с нейната сюжетна линия, че го прицъках напред. Това момиче фейлва поне колкото Lena, ако не и повече.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jun 14, 2011 5:28 pm

Според мен не фейлва.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 14, 2011 5:33 pm

Според мен също не фейлва.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests