A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Thu May 16, 2019 3:03 pm

трубадур wrote:
Thu May 16, 2019 2:57 pm
То при нед беше поетик джъстис, все пак тогава имаха материала на мартин. Нед обезглавява някого, който е прав, ама няма кой да го защити или да е там да му подкрепи думите, същото се случва и с Нед, прав е за джофри, ама не им дреме, а и доказателства йок. И е доста добра рамка на пътечката му и в тоя отрязък от живота му, в който го виждаме. Бонус е, че и в двете екзекуции все пак някаква част се върти около нощната стража. Единият уж бяга от тях, другият уж ще иде при тях.
O, много добре казано!
трубадур wrote:
Thu May 16, 2019 2:57 pm
... яките диалози на Варис и Кутрето... Как така ще пишеш сносно с години и изведнъж ще изпърдиш толкова нещата. :ninja:
Настъпи ме по един от мазолите. :mrgreen: Ако зависеше от мен Играта на Tронове щеше да се води от тях двамата (edit: И може би! Тирион да ги надиграе)... до последно, т.е. преди да настъпи real winter-a. :)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Thu May 16, 2019 3:13 pm

То тя се и водеше от тях и изведнъж забравиха за Варис, Кутрето го изтъпиха повече и от Тирион, което беше ебаси плюнката в лицето на всички и напълно ги лишиха от умения и ум. Ама евала на тия тримата актьори, до последно не сдадоха багажа. Ся се съмнявам Динклидж да изклеса нещата в последния епизод. От всички глупости в тоя сериал, как се отнесоха с бейлиш миналия сезон, от тази боли най-много. Толкова качествен персонаж, изигран толкова добре и накрая да го оставиш да играе криеница с две момиченца. Фйспалм фиеста.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Thu May 16, 2019 3:14 pm

трубадур wrote:
Thu May 16, 2019 2:57 pm
Ама от друга страна дадоха яките диалози на Варис и Кутрето, Робърт беше мвп, а връзката с Церсей беше убиец. По-натам като дойдоха Марджери и бабата пак драскаха собствен материал. Натъкмяваха си прилично нещата. Как така ще пишеш сносно с години и изведнъж ще изпърдиш толкова нещата. :ninja:
Да, уе, да им се неначуди човек, как от убийствения диалог между Варис и Кутрето в тронната зала се стигна до лейм мятането на реплики между Варис и Тирион в последните два епизода, особено в последния - "Аз те предадох.", "Ааа, да, споко, просто се надявам да не съм прав и Мадъра да не ви изпатка сите." :shock:

Кил ми, плс! Кутрето тотално го съсипаха, Джейми беше осакатен като персонаж, ама на Варис не само топките, а и чурката му клъцнаха. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Thu May 16, 2019 3:19 pm

трубадур wrote:
Thu May 16, 2019 2:57 pm


пп. Много ме яд за тоя сериал. Явно Сопраносите, поне засега, ще си останат това нещо на ХБО, където нямаше лабаво за 6 сезона. Дедууд го осакатиха, вторият сезон на the wire, както и половината пети бяха щета, два метра под земята просто не го помня, ама май там беше винаги гледаемо, True Blood се срина още във втория си сезон, Boardwalk Empire почна великолепно и първите им 2 сезона ги смятам за най-добрата телевизия, но последваха 3 паянтови, като 4 беше почти боклук, Рим беше безобразно ръшнат, Карнавал става само в първия си сезон и добре беше спрян навреме. Мъка баце.
От дългите им сериали - Six Feet Under. Пет страхотни сезона, наистина нямаше празно там.

От по-късите - The Leftovers. Само три сезона, но пък най-великото от най-великото. Нищо друго не идва дори близо. Съвършенството, манифестирано във форма на сериал.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Thu May 16, 2019 3:28 pm

Аз пък обожавам Рим. И не, не ми беше ръшнат. Единствената ми забележка там беше, че децата на Ворен така и не пораснаха след всичките години, в които той обикаляше с Марк Антоний. Но всичко друго беше толкова яко, че простих това.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Thu May 16, 2019 3:38 pm

Интересното е, че от двата метра под земята помня героите, ама история и ала бала всичко е изчечнало. Само някакви ситуации и отделни сцени. И най-безобразното преиграване, га сестрата на майката се възмущаваше, че са преизбрали Джордж Буш. На the leftovers само пилотния епизод гледах, щото режисиран от Питър Бърг и тогава май още не беше направил бойни кораби или както и ще там да се зовеше филма с 30 секунди Лиъм Нийсън, Риана беше там поради някаква причина и май с него Тейлър Кич успя да си закопае кариерата. Но пилотът беше добър, ама грам не успя да ме заинтересува показаното и си останах с едни доста компетентни 60 минути. :mrgreen:

Въпреки този сезон троновете остават 4 най-добър сериал в imdb. :spite:


пп. Рим (минус голямата битка във втория сезон, беше много зле милата) е топ сериал, идеята е, че планът е бил да е много по-голям и по-бавно да развиват нещата. Темпото в първия сезон, спрямо това във втория е много различно. Вторият трябваше да скочат близо десетина години и доколкото помня беше преди последните 2 или 3 епизода... или беше по-рано. Се тая, въпросът е, че тоя тайм джъмп им беше натресан отгоре, след като е станало ясно, че повече сезони няма да има.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Matrim » Thu May 16, 2019 3:54 pm

трубадур wrote:
Thu May 16, 2019 11:40 am
бтв, за мен тоя сериал е зле още от някъде първите си епизоди, та никога не съм го държал на особено висока почит, но това, дето се случва последните 2 сезона е доста под критичния миниму и затова съм скептичен относно вината да е само в двата чувала. Нещо много, много лошо е станало за такова падение. От друга страна дисни твърдят, че Раян Джонсън (мастърът на обърнатите очаквания, от който явно двете Д-та се учат) е имал пълен контрол върху последното джеди, а той е некъв пълен мишок. Ще ми се да има някви транскрипции на екзекютив срещите от тоя калибър, когато са се решавали какво ще снимат и за какво ще се харчат пари. Безумието, което е този сериал е невероятно в момента.
Аз поне не съм гледал сериал с над 5 сезона (изключая ситкоми и други такива, които са супер епизодични и без аркове), който да няма огромен спад в качеството най-късно след петия, така че нищо изненадващо не виждам в това. Не ми е много ясно защо са всички тези драма, все едно нещо много неочаквано се случва.
Дедууд го осакатиха, вторият сезон на the wire, както и половината пети бяха щета,
Вторият сезон на The Wire е най-якият, ще ме извиняваш. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Thu May 16, 2019 4:09 pm

Matrim wrote:
Thu May 16, 2019 3:54 pm
Вторият сезон на The Wire е най-якият, ще ме извиняваш. :P
Тоя с корабите???????? :panic:
пристанище де, ма се тая...
Spoiler: show
тоя с корабите??????

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Thu May 16, 2019 4:16 pm

Проблемът с Дани не е само в сценария, самата актриса очевидно няма капацитета да изиграе прилично един по-сложен образ и да представи убедително постепенна градация по пътя към лудостта. Но така става, като кастваш само на база външен вид и готовност за секс сцени и full nudity.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by termit » Thu May 16, 2019 4:33 pm

Аз не гледам сериала, ама попрочитам темата, та понаучих за преспанските камбани.
Та по случая:
https://www.youtube.com/watch?v=QCHlCiB98N4
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Moridin » Thu May 16, 2019 4:51 pm

трубадур wrote:
Wed May 15, 2019 5:36 pm
@Moridin за статията за последния епизод, почти класически шадоуденс беше
ее мерси мерси, you are too kind (+ @tiffany aching & @AlDim )
иначе Варис, Кутрето и Тирион наистина от доста време ги тъпчат в калта, като четох разни стари материали, виждам че още преди три сезона мрънкаме защо Денерис го прави Ръка, при положение, че засира всичко още в Мирийн...

в книгата между другото въпреки че вероятно нещо подобно ще стане с нея, ми се струва доста по-уместно, тъй като Мартин очевидно е тръгнал в доста мрачна посока съдейки и по Танца, и по главите от новата книга

п.п. това с уестуърлд беше мега добро!
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Thu May 16, 2019 7:54 pm

Бтв, супер сериозен, неироничен въпрос: Кой тук мисли, че Мартин ще завърши поредицата? Аз последните година-две съм бая песимистичен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Thu May 16, 2019 8:05 pm

Аз не вярвам. След два месеца ще станат 8 години от излизането на A Dance with Dragons, а няма никакви изгледи шести том да се появи тази година. А и като наскоро препрочитах предговорите в ретроспективния сборник разкази на Мартин ми направи впечатление колко пъти се споменаваше "С този разказ започнах планирана поредица, но той си остана единствения от нея".
Last edited by Demandred on Thu May 16, 2019 8:12 pm, edited 1 time in total.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Simeon
Smallfolk
Posts: 17
Joined: Thu Feb 07, 2019 9:36 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Simeon » Thu May 16, 2019 8:12 pm

Аз съм позитивен за шестата. За седма изобщо не вярвам. На мен лично би ми стигнало - просто имам голям boner за кампанията на Станис на север и за самия него и искам да видя това завършено, с останалото съм се примирил отдавна. То беше станало сякаш малко модерно да се казва как последните две били зле, обаче хората май сега започнаха да ги оценяват. Аз ги харесах много - пътешествието на Бриен из Речните земи, всичките неща из Севера, Егон. Като цяло мисля, че включването на Егон(или Гриф, все тая) е доста важно, а не е пълнеж, както казват доста хора. Виждам него на мястото на Церсей в книгите, когато Денерис евентуално ще изгори Кралски чертог.
Но поне за още една съм съвсем оптимистичен, че някога ще я има. Било то и посмъртно издадена.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Thu May 16, 2019 8:21 pm

Roland wrote:
Thu May 16, 2019 7:54 pm
Бтв, супер сериозен, неироничен въпрос: Кой тук мисли, че Мартин ще завърши поредицата? Аз последните година-две съм бая песимистичен.
According to actor Ian McElhinney, who portrayed Ser Barristan Selmy on Game of Thrones, author George R.R. Martin has secretly finished writing the final two books in the Song of Ice and Fire series:

https://www.youtube.com/watch?v=BLuh0nfcxS0

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests