A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue May 14, 2019 12:17 pm

Тя идеята даниту да е кофти пача не е лоша, ама така ръшнато почти без никва подготовка и тотално в разрез с характера й досега достата нанагорно дойде. Как може да имаш юздите на най-големия сериал на планетата и така безхаберно да го раздаваш, а е възможност, която дава на двете Д-та да правят буквално каквото поискат стига да имаха амбицията да правят качествена телевизия е невъобразимо. И те правят квото искат, де, ръшнаха финала, заебаха всичката вътрешна логика на вселената и героите си и ше рипат на други проекти, където се съмнявам да могат баш така да си разиграват коня. Ботове.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue May 14, 2019 1:06 pm

Най-точното описание на текущия епизод:

AlDim wrote:
Mon May 13, 2019 8:41 am
Дразнещото е, че няма нищо лошо в нито една от идеите в епизода. Проблемът е колко нескопосано бяха развити. Яд ме е за опропастените ресурси, защото това можеше да е много яко без сакатия сценарий.
Trip wrote:
Mon May 13, 2019 8:41 am
Pacing, pacing, pacing... Съгласен съм със Сашо, че plot-milestone-wise всичко е добре, звучи готино като си го преразкажеш в главата, обаче все едно между всеки две сцени има три пропуснати, ебати, особено последните 2 епизода. А като си спомня в по-ранните сезони как 6-7 епизода само setup-ваха мотивацията и взаимоотношенията между героите, за да работят кулминациите...
трубадур wrote:
Mon May 13, 2019 8:41 am
Бтв, тоя сезон влиза доста лошо, докато жена ти гледа Брейкинг Бед и хвърляш по някое око и си припомняш какво се вика добре написан сценарий, който уважава зрителите и героите си и не прави некви диви завои, само за шока, ми си развива историята по логически начин. Няма ли кой да каже на новата вълна в холивуд, че няма проблем да си предвидим, ако си изградиш нещата добре. Хората тръпнат за тия кулминации и си има причина за това.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Tue May 14, 2019 1:23 pm

И аз четох, че Варис искаше посрецвом Марта да отрови лудата, което май си беше така, само дето тя така и не разбра, което превърна убийството му в нещо напълно лишено от смисъл. То от пети сезон почти всичко е лишено от смисъл де, ако трябва да сме съвсем откровени, ама на, продължавам да търся логика. Упорит човек, ко да ме прайш. Но все пак... Какво точно им пречеше Денерис да научи за плана на Варис и съответно да го анихилира? Ама не, уби го, щото той Знаел... Ми и Тирион знае... Санси, Ари, всякакви други също знаят. Вероятно вече всички знаят. Да де, отплеснах се, забравих за миг глупостите от предната серия. А наистина е нужно толкова малко, за да няма глупости! Примерно, наистина, ако се съсредоточим върху станалото напоследък и забравим примерно прободената Аря, търчаща като нинджа на стероиди и спасена със супа (нещо подобно бях гледала в епизод от "Малката булка" впрочем), можеше на Денерис да ѝ утрепят Регал, докато камбаните бият, и тя съответно тотално да изтрещи. И да погне директно Червената цитадела и друга луда там, а не да си го изкарва на някакви абсолютно невинни хорица.

И така нататък, да не изреждам. Но Д&Д спокойно могат да кандидатстват в Боливуд, че дори и в Ноливуд след това, което сътвориха. Ще ги вземат, обещавам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue May 14, 2019 1:25 pm

Интервютата на dumb and dumber са ощ по-култови от самия сериал.

"Джон винаги е бил героят и си мислехме, че ще е клише той да трае нещо баце, за тва ще ви ИЗНЕНАДАМЕ като Кит Харингтън повтаря през пет минути "шиз ма куин" , "Ай донт уонт дис" и "Ай лов ю" и ще гледа като Пикачу мемето.".

Майката с детето, дето-спаси Ара беше по-важна от него тоя епизод.

Или "Нормално е Дани да полудее, като всички я предадоха". Да нормално е, ако тва беше наслагвано и измислено добре. Допреди два епизода нашата беше влюбена ученичка и с Джон си играха на Как Да си Дресираш дракон, а ся изведнъж нашата полудя и то не след като убиха Регал или Моята Мелба, ми когато Джон реши да праи секс стачка.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue May 14, 2019 1:29 pm

Аве, той Варис и каза на малката чилячка, че трябвало търпение и нещата ще станат бавно, което може и да означава (ако изобщо е говорил за отрова, но кльопачката, дет и е носела, такива размисли навява), че Мадър ъф Драгънс може да си вземе в последния епизод Джофри стайл, но нека бъдем сериозни, самото споменаване на Марта, под каквато и да е форма, чупи смехометъра. :hihi:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Matrim » Tue May 14, 2019 1:54 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue May 14, 2019 8:33 am

Радвам се, че този сериал, който толкова дълго или пропускаше битките, или наблягаше основно на гледната точка на войниците, в своя предпоследен епизод направи рязък завой и показа така въздействащо гледната точка на цивилното население, носещо последствията от войната. Една от големите разлики във войните сега и преди 70 години е това, че докато във втората световна война основният процент загинали са били войниците от двете страни, то във войните сега, с оръжията за маково унищожаване, основният процент загинали хора са от цивилното население... Виждате войниците на НАТО какво правят навсякъде по света, как хвърлят бомби върху градове, болници и училища, как американските военни изнасилват местни жени... Наистина не очаквах, че сериалът ще обърне поглед към това и ще го покаже. Хареса ми изключително много.
По-голямата част от загиналите във втората световна са цивилни. А бомбите, пускани от дронове не са оръжия за масово унищожение, да не говорим, че са нищо работа в сравнение с дори една бомбардировка от ВСВ. Това, което стана в епизода наподобява много повече бомбардировка от ВСВ, отколкото удари с дронове.
И така... Нека не забравяме все пак и основното послание на тази серия:

SANSA WAS RIGHT!!!
Вчера казах на брат ми - "Сигурен съм, че поне на Доктора ще му хареса". I WAS RIGHT! :mrgreen:
И Аря, така впита в желанието си за мъст, която все пак успя да се отскубне, успя да послуша Сандор и да спре
Добре, защо всички приказват за отмъщение, та, отмъщение? Аря да утрепе Церсей би бил съвсем оправдан ход от военна гледна точка, доколкото тя не можеше да знае, че Данчето ще изтрещи и драконът й ще качи 100 нива XP за един епизод и ще спечели войната сам. Винаги ужасно ме е дразнил похватът "Да трепеш миниъните е съвсем окей, ама главния злодей - това вече е морална дилема".
Иначе исторически също е вярно, че огромен процент от кланетата във войни са се случвали, след като едната страна очевидно е спечелила и rout-ва врага. Хората откачат тогава.
Исторически погледнато, да изколиш всички в града след обсада, ако са отказали да се предадат е било нормалното поведение. Проблемът е, че тук обсада нямаше и битката беше спечелена буквално за пет минути и оцелелите се предадоха. Поне Церсей да се беше скатала някъде, та Данчето да се изнерви, че не може да я намери, но не - стоеше на оня ти ми прозорец и чакаше мечката... така де, драконът, да я утрепе, но Дани незнайно защо реши че рандъмляците по улиците са по-приоритетна мишена.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Tue May 14, 2019 2:00 pm

Ambartanen wrote:
Tue May 14, 2019 9:33 am

Не искам да ти разбивам фантазиите, ама
Civilians deaths [during World War II] totaled 50 to 55 million. Military deaths from all causes totaled 21 to 25 million, including deaths in captivity of about 5 million prisoners of war.
Хм, явно имам някакъв тотално грешен спомен от друга статистика и съм го прехвърлил върху Втората световна. Хубаво е, че ми казваш, че съм в грешка, за да не се изложа някъде :oops: И все пак бих оценил, ако просто кажеш "нещо се бъркаш" вместо "да ти разбивам фантазиите", щото второто ми звучи като заяждане, а може би намерението ти не е било такова. :)

Ииии, това показва друг аспект на човешкото мислене - дори дадено мнение да е базирано на грешни факти и дори на човека после да му се кажат, че фактите са грешни, човекът обикновено си запазва мнението :lol: Та дори началната ми положителна интерпретация на епизода да е била построена върху спомените ми за някакви грешни факти, това не променя факта, че интерпретацията ми си остава положителна и сега. Епизодът още си ми харесва :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ghibli » Tue May 14, 2019 3:12 pm

Извинете, защо така реагирате на името Марта?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Killua » Tue May 14, 2019 3:15 pm

Ghibli wrote:
Tue May 14, 2019 3:12 pm
Извинете, защо така реагирате на името Марта?
Абе и на мен ми е странно малко. Сигурно заради майките на супермен и батман, които и двете се казвали Марта и заради това се сдобрили накрая в Батман срещу Супермен? Което стана доста популярен лаф в интернет.
Но може и да пропускам и аз нещо.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue May 14, 2019 3:36 pm

Тва е причината при мене и въобще не ме е срам колко елементарен ме прави :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue May 14, 2019 3:58 pm

^^^^
Сейм! :lol:


меме брейкдаун епизод 5 - мадър ъф драгънс страйкс бек:
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image

сизън финале:
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Tue May 14, 2019 7:06 pm

На мен ей това ми е любимото
Attachments
when-you-realize-the-king-killer-is-dead-and-the-56191965.png
when-you-realize-the-king-killer-is-dead-and-the-56191965.png (124.85 KiB) Viewed 2998 times
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by shewb » Tue May 14, 2019 8:52 pm

Джон кани Дани на романтична вечеря, за да предотврати я пърженето на Аря, я на Санса, а понеже е много свестен, може и на Тирион. Марта обърква чашите и сипва отровата в неговата (Варис нямаше време да я обучи) Джон се гътва...Дарио пристига :D Ама искам book Дарио във всичките му цветове :D

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue May 14, 2019 9:00 pm

Мен много ми се иска да Тирион да осъзнае, че дори в последния момент можеше да спаси всички ако беше пратил Джон с няколко войника през тайния вход да пленят Церсей вместо Джейми да я спасява.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by RRSunknown » Tue May 14, 2019 10:24 pm

Не знам откъде го изкопахте това за втората световната война и американците които удряли болници. Във втората свтовна не само болници са удряли - цели ята с бомбардировачи са постилали напосоки над градовете точно с цел да удрят наред съгласно тогавашната доктрина за терор. Дори и в България са праскали наред , а градове като Дрезден са сринати със земята. Хирошима, Нагазаки не знам защо не си си спомняте.
В момента никой дори не си и помисля дори да разработва и използва такива бомбардировачи.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests