A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Matrim » Mon May 13, 2019 6:05 pm

Гледах първия си GoT епизод ever! Доста се смяхме с брат ми на сюжетните нелепици, плюс горящите крепостни стени и други зидарии. Иначе беше приятно зрелищен, ама това бутане на дебели стени с пламък ми дойде малко в повече, особено на фона на многото нещастни хорица, които си горяха бавно, за да им е гадно. Церсей беше такава патка и зрител на събитията, че почти ми стана жал за нея. Ама така е, като забравиха да включат heat seeking системата на балистите.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Mon May 13, 2019 6:30 pm

shewb wrote:
Mon May 13, 2019 4:49 pm
Този епизод, както и епизодите от последните 3 сезона, аз лично ги гледам на парче :D Ако гледаш само епизода, даже и с гафовете и недомислиците, се ядва. Ако се опиташ да наглобиш цялата картинка, have fun.
Плюсовете: музиката, кинематографията, техническата работа, актьорската игра (милите, даже и като няма с какво да работят, пак успяват някак да предизвикат емоции и да си свършат работата, доколкото некадърният сценарий позволява).
Spoiler: show
Минусите: даже не знам отде да започна??? Аз съм в лагера на тия, дето отдавна си мислим, че Дани го има това в нея и си го представях, но далеч не по тоя начин. Не я разбират шоуранърите, никак. Когато това се случи в книгите, очаквам да ни загорчи много по-рано и да почнем да се притесняваме много по-рано. Отчасти защото ще имаме гледната точка на самото pov и със сигурност защото ще има доста по-добро обяснение за това какво я мотивира да стигне до там. Възможностите на Варис се простират много по-далеч от писането на писъмца и book Варис може да драсне накъдето и когато си поиска с целия си маскировъчен арсенал. Тирион не се и опита, някой ще каже, че е опитал, ама и неговите възможности са доста по-големи. За Джейми хич не искам да коментирам, толкова ми се искаше този диалог с брат му да ме разплаче, ама толкова, ама ест., че един диалог не могат да напишат, ест., че трябва да му обезсмислят целия персонаж с едно тъпо изречение, че не му пукало за хората...хората, заради които убива Ерис и става Kingslayer...
Въобще, разбирам, че трябваше да повярваме, че до последно Тирион и Джон си затваряха очите, щото им се искаше да вярват, че she'll do the right thing. Ама беше кухо и туй се дължи на последните два сезона. Нито разбрахме що Тирион толкова вярва в нея, нито Джон. Нито те двамата знаят.
А иначе major Ned Stark vibes, докато Джон се чудеше кво става около него. Нед пристига в Кралски чертог след клането на Ланистърите и тва му остава травма за цял живот. И основен повид да се скара с Робърт. Мотивира всяко негово по-нататъшно решение. Осъзнаването на войната в най-покъртителните й аспекти, разочарованието, вината, това да видиш как собствените ти хора озверяват и не можеш да ги удържиш, да наложиш граница в такъв момент. Мисля, че Джон никога не е искал по-малко да е Таргериен, отколкото в този момент. И мисля, че даже и да не го осъзнава, никога не е бил по-близо до преживяванията на Нед.
Същото и за Аря, много добро решение според мен. Върна ме към моментите, когато бягаше из Riverlands и се нагледа на ужасите на войната. Прекъсванията между нейното бягство и Сандор и The Mountain беше добре измислено. И кончето, и изгорялото конче в ръчичката на изгорялото момиченце, good call back към изгорялото еленче* на Ширийн. Хубава метафора с белия кон накрая.
+1 Само да попитам - как я разбираш метафората с белия кон?

... Доста е писано вече за епизода и доста казано, няма смисъл да повтарям. Като цяло - много по-добре от предния път, стига да е комплимент. :mrgreen: Иначе Клегейнбола ми бе през крачола и все пак се случи магията. :)
Last edited by tiffany aching on Mon May 13, 2019 6:41 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Mon May 13, 2019 6:37 pm

Spoiler: show
Джон Сноу е виновен за унищожението на King's Landing. Ако не беше такова дръвце и беше успял да покаже поне малко страст към възлюбената си в критичния момент, тя нямаше да откачи. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Mon May 13, 2019 6:58 pm

Така е, навремето като облиза оная червената дивачка, мацката бе готова да срине света зарад него, ся само гняса леля си на мисионерска и сигурно няма уважението поне да я плесне по задника, докато се разминават, еле па да й тръкне бутона от време на време. Сексуалната фрустрация на таргерианите води до масови измирания на статисти. Поне брат й на дани беше бастун преди да стане владетел та нямаше чак толкова демидж по населението от неговите креватни неволи.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Matrim » Mon May 13, 2019 7:47 pm

Чета сега излиянията на някакви Денерис фенбойчета и фенгърлчета и се чудя да се смея или да плача. Видите ли, всички цивилни, които си го взеха в King's Landing заслужавали да пукнат, защото не избягали по-рано и се подчинявали на Церсей. Never go full fanboy/girl, kids!
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Mon May 13, 2019 7:47 pm

My feelings exactly
Attachments
98A2862D-1EBE-4484-8791-56FF824FC739.jpeg
98A2862D-1EBE-4484-8791-56FF824FC739.jpeg (182.17 KiB) Viewed 3148 times
ACFDA5AD-4180-4CA7-8C8A-56D29A12907A.jpeg
ACFDA5AD-4180-4CA7-8C8A-56D29A12907A.jpeg (204.37 KiB) Viewed 3148 times
A1198B43-1921-4395-9759-86474D00DBD3.jpeg
A1198B43-1921-4395-9759-86474D00DBD3.jpeg (278.94 KiB) Viewed 3148 times
AB685CE3-2A5F-4AFC-92D0-3A9FD4525E56.jpeg
AB685CE3-2A5F-4AFC-92D0-3A9FD4525E56.jpeg (363.09 KiB) Viewed 3148 times
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Mon May 13, 2019 9:14 pm

Гледам епизодите само за хейта след това. Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Mon May 13, 2019 9:28 pm

Меметата верно сами се пишат с тоя сериал.

Но след като Денерис еба майката на ландшафта поне епизод 8.3 вече не виси съвсем в нищото. В общи линии това беше единственият начин злополучното и безкрайно скоростно изриване на Найт Кинг да има някакъв смисъл. Денерис собственоръчно сгъна всичката войска на Церсей за няма и 5 минути и това беше някак яко. Въпросът ми към Денерис е КВО ПРАВИ ДОСЕГА, МА, ОВЦО МАЛОУМНА, че не демонстрира тоя тип деструктивност в някои от предишните един гъзилиард мащабни битки????? Как се предполага да повярвам, че днес Денерис е такава имба, след като вчера ѝ убиха единия дракон по ебати нелепия начин със същите оръжия, които не създадоха и грам опасност за Дрогон?

Може да е щото Юрон вместо да държи арбалета тоя път раздаваше заповеди.

Мигел Сапочник е страхотен режисьор и наистина работи с прекрасен екип - визуално епизодът е доста яко преживяване, ама като удариха камбаните и Денерис ни в клин, ни в ръкав се юрна да гори некви тотално рандъм хорица там вместо да поеме по права линия към Ред Кийп, където Дрогон да изпърди максимално количество горящ въздух в самодоволната физиономия на Церсей, ми се прищя да се гръмна. Това с камбаните беше толкова евтин наративен похват, че сигурно са го намерили във фенфикшън нет или някой от Уестерос форумите - не мога да повярвам, че професионален писател ще изсере нещо толкова елементарно. Да, Денерис очевидно я беше хванал ПМС-а, но до тоя момент не даваше квито и да е индикации, че ще убива цивилни, когато абсолютно не ѝ се налага да убива цивилни. Както разправяше Emergency Awesome (един от Ютюбърите, които следим), като в няква аркадна игрица, дето трябва да уцелиш лендмаркове за точки беше всичкото това и дойде от нищото.

Недоволна съм и от смъртта на Церсей - исках да си отиде като Джофри по някакъв доста грозен и болезнен начин, най-малкото заради годините психическа болка, която съм преживяла като ѝ гледам отвратителната мутра, способна на едно единствено изражение. За съжаление, ѝ позволиха да умре в ръцете на брат си - човек, чиято любов и саможертва изобщо не заслужаваше. Но поне Джейми си изпълни желанието to die in the arms of the woman he loves. Глупчо, ще ми липсва. В общи линии съм доволна от неговото развитие, а на последната им сцена с Тириън даже се поразплаках, въпреки глупостите за това как на Джейми не му пукало за хората. Като умря не плаках обаче, щото ми дойде малко в повече как лежерно се разхождаше с две доста дълбоки дупки в себе си. Но пък от друга страна беше яко, че лайненцето Юрон не можа да го убие. Юрон също си плачеше за по-мръсна смърт.

За Клегейнбоул ми беше през центъра, честно казано и това, че Аря магически обърна резбата след 3 мъдри приказки от страна на Сандор ме направи да си мисля, че гледам Наруто.

И кво остана? Изключително глупавата смърт на предполагаемо супер умния Варис и Нед Старк изпълненията на Джон Сноу, които за пореден път вкараха цял Вестерос в белята. Честно, тоя май само с яйца на Старк е правен.

Надявам се злощастното население на тея територии да се вдигне и да изрине квото там монарх-уонаби му се случи в следващия епизод и оттам-насетне да си живеят в демокрация.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Mon May 13, 2019 9:46 pm

tiffany aching wrote:
+1 Само да попитам - как я разбираш метафората с белия кон?

Бран е викнал Westeros Uber на сестра си.


Иначе за тва що Джон не е докарал Дани до оргазъм, видял я е , че е в цикъл и за тва не му се е занимавало.



Имаше моменти, които ми харесаха. Може да е клише, но това, че Дани беше в същите цветове като Дрогон, това че Церсей нямаше шипове и броня върху роклята беше доста як момент.

И пак питам онова сакатото не можа ли да го warg-не този дракон деева?

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Matrim » Mon May 13, 2019 9:54 pm

Въпросът ми към Денерис е КВО ПРАВИ ДОСЕГА, МА, ОВЦО МАЛОУМНА, че не демонстрира тоя тип деструктивност в някои от предишните един гъзилиард мащабни битки?????
Ало, Денерис е феминистката икона на нашето време, помисли ли за всички майки, кръстили дечицата си Халееси, а?!
За Клегейнбоул ми беше през центъра, честно казано и това, че Аря магически обърна резбата след 3 мъдри приказки от страна на Сандор ме направи да си мисля, че гледам Наруто.
Това с Аря беше доста тъпо, много мразя "If you kill him, you will be just like him" клишето.
Надявам се злощастното население на тея територии да се вдигне и да изрине квото там монарх-уонаби му се случи в следващия епизод и оттам-насетне да си живеят в демокрация.
Като гледаме какво е средното ниво на интелигентност във Вестерос, и да има демокрация, сигурно ще си изберат някой слабоумен като Джон за президент и пак ще са на същото дередже.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Mon May 13, 2019 9:55 pm

Лол, междувременно Джейми kinda forgot he's missing a hand:
https://www.boredpanda.com/game-of-thro ... PB5gBROBQs
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by shewb » Mon May 13, 2019 10:18 pm

tiffany aching wrote:
Mon May 13, 2019 6:30 pm
shewb wrote:
Mon May 13, 2019 4:49 pm

+1 Само да попитам - как я разбираш метафората с белия кон?

... Доста е писано вече за епизода и доста казано, няма смисъл да повтарям. Като цяло - много по-добре от предния път, стига да е комплимент. :mrgreen: Иначе Клегейнбола ми бе през крачола и все пак се случи магията. :)
Кончето има смисъл, ако се разгледа цялостно развитието на Аря. Не вярвам те да влагат същия смисъл и по-добре, че отвреме-навреме в шоуто правят широк за интерпретация символизъм, защото си мисля, че някои фенове из форумите и въобще content creator-и по темата доста по-добре боравят с материала от тез пичове. За Аря:
има няколко важни теми, които се преплитат покрай нейния персонаж: живот, смърт и разбирането за mercy. Аря танцува много интересен танц: иска да живее, същевременно танцува със смъртта, раздава я под формата на милост, а в шоуто и директно я побеждава, убивайки NK. Още преди Red Wedding, като беше на косъм да се събере с майка си и брат си, Аря усеща вина, усеща, че е загубила нещо по пътя към тях и я е страх как ще я приемат. В книгите. В сериала явно имаше превъзмогване, реши да се прибере накрая с малко помощ от вълчището. Да живее. После пак реши, че е нейна задача да се оправя със Церсей и си каза, че не очаква да се върне. После Сандор я накара да размисли. Реши, че животът е по-важен от отмъщението. Опита се да спаси живот, докато излизаше от града и се нагледа на много жестока, безсмислена смърт.
Моментът с коня е интересен: от една страна имаше усещане за надежда, бял кон насред разрушен град и смърт, който я изведе от там. От друга страна, не съм много на ти с библейските сюжети, но ми се струва, че Смъртта язди бяла кобила или нещо такова. Не знам дали ще се пробва да стигне до Дани. Със сигурност я има мотивацията. Ако се опита, дали ще успее? Ще я спрат ли? Ще я накажат ли, ако я хванат? Who knows... :D

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Mon May 13, 2019 10:22 pm

Имам само един въпрос. Защо?

Тук бих искала да изтъкна очевидния факт, че вместо да се дават пари за туй чудо, можеха да бъдат нахранени децата в Африка, световният океан да се изчисти от пластмасови отпадъци и да се климатизират полюсите с цел възпиране на глобалното затопляне. И дори можеше да остане нещо и за Нотр Дам.

А на Дънджънс & Драгънс не трябва да им се позволява да припарват и до книжка за оцветяване във всякакво бъдеще, обозримо или не.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Mon May 13, 2019 10:50 pm

трубадур wrote:
Mon May 13, 2019 6:58 pm
Така е, навремето като облиза оная червената дивачка, мацката бе готова да срине света зарад него, ся само гняса леля си на мисионерска и сигурно няма уважението поне да я плесне по задника, докато се разминават, еле па да й тръкне бутона от време на време. Сексуалната фрустрация на таргерианите води до масови измирания на статисти.
Тотал уин. :lol: :lol: :rofl: :rollrofl: :rofl:

Тракинг шот-а на Аря бе едно от трите прекрасни неща в този епизод. Адски много напомняше, може би дори прави реверанс към, сцени от Saving Private Ryan и Atonement. Пюр бюти!

Обожавам различните трактовки на Djawadi на Rains of Castamere и текущата бе една от най-емоционалните до момента.

И трето най-епик нещо в този епизод бе най-най-евър-якият форшадоуинг в историята на форшадоуинг-а - интръдюсването на Марта от страна на Варис. Епик! И Гейм ъф Троунс си имат вече Марта. Естествено, че развитието на епизода ще бъде Дуумсдей "гадост и зараза" дистракшън.
Хейл ту дъ Марта!!!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Mon May 13, 2019 11:49 pm

shewb wrote:
Mon May 13, 2019 10:18 pm
За Аря:
има няколко важни теми, които се преплитат покрай нейния персонаж: живот, смърт и разбирането за mercy.
...
Моментът с коня е интересен: от една страна имаше усещане за надежда, бял кон насред разрушен град и смърт, който я изведе от там. От друга страна, не съм много на ти с библейските сюжети, но ми се струва, че Смъртта язди бяла кобила или нещо такова.
Точно това са двата пласта и според мен - живот-надежда/смърт. Двойнствеността е характерна за Аря, неслучайно вратата на многоликия бог бе черно-бяла. Да, един от библейските коне на апокалипсиса e бял - този на завоевателя/победителя (в някои тълкувания репрезентира чумата). И да - Смъртта често е персонифицирана/изобразявана като скелет, яздещ бял кон. Същия мотив го имаше и в интрото на WestWorld. Добре се включи с темата за милостта, не съм мислила за това как се вписва в сюжета... в епизода Денерис лиши от нея доста casualties в името на някаква неясна надежда за бъдещето. И си бе доста безмилостна. Преди да изгори Варис (жалко), Дрогон бе надвиснал над главата й. Creepy, но се разбра, че драконът един вид я контролира/взел е превес над нея, т.е. го е събудила.
Litz wrote:
Mon May 13, 2019 9:46 pm
Бран е викнал Westeros Uber на сестра си.
Трябва да призная - въпреки символната логика, момента с коня ми се стори някак... нелеп. Виж, това е възможно обяснение. :D

...Втората картинка, постната от Roland (относно посланието на сериала) е за запазване. Много точно казано. Напоследък имам чувството, че покрай GoT развивам мазохистични тенденции... още един епизод само. :)
Marfa wrote:
Mon May 13, 2019 10:22 pm
А на Дънджънс & Драгънс не трябва да им се позволява да припарват и до книжка за оцветяване във всякакво бъдеще, обозримо или не.


Мхм. :)
Amelia wrote:
Mon May 13, 2019 9:28 pm
Надявам се злощастното население на тея територии да се вдигне и да изрине квото там монарх-уонаби му се случи в следващия епизод и оттам-насетне да си живеят в демокрация.
Ееех и аз... едва ли ще се случи, но да си кажа. :)
Изпитах голямо задоволство от сгромолясването на Red keep-а, може би и прословутия трон е отишъл в небитието. Все пак нека не забравяме дотраките, дето трябваше вече да са история. :ghostche:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests