A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Moridin » Mon May 13, 2019 12:11 am

Еми on the contrary - сетъпваха я с мега способности, включително мистични такива, за да си остане накрая просто... нинджа.
Точно логистиката на достигането ѝ дотам беше доста счупена и неползването на нищо от наученото обезсмисля доста арката ѝ (която сме хранили и преди това колко е зле, сега стана съвсем излишна). Сам не умира в променената версия - но решението на Джон да го зареже има някакъв импакт, тъй като Джон прави нещо важно, за разлика от... сега.
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Mon May 13, 2019 12:12 am

:metal: :metal: :metal:

пп целият проблем на тоя епизод беше, че е 3-ти а не 6-ти, така или иначе отваме тоя сезон към пълна щета, поне да беше свършило със събвъртване на експектейшъна накрая, след епично меле, а не ся да се влачат като просрани чирва и да доят тъпотии от гъза

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Killua » Mon May 13, 2019 12:15 am

Мелисандре и на мен не ми хареса като решение, смъртта й беше супер, но ако си видяла в топ коментара под клипа, човекът си е променил мнението за конкретно този момент и си взима назад предложението.
Иначе именно това е проблемът за мен - за да не са по клишето, те отиват тотално в трета глуха.
Иначе Аря нали я видяхме как се би преди това със зомбитата. Хич не беше нещо кой знае какво, нищо повече от бедес маршал артист. Реално мистичните й сили бяха тотално неизползвани и непоказани. Но пак не е това проблемът. А Бран, Дани, Джон.

Гледа ли видеото на Алт шифт екс, той наистина има много много качествени анализи, удоволствие е да се гледат нещата му. Обикновено е доста умерен. В случая дори той се изпуска на няколко места при анализа на този епизод.

Но така де, епизодът като стенд алоун и като кино и тн не беше никак зле и имаше някои много хубави моменти. Ама не е стенд алоун, а е уж кулминацията на осем сезона сериал. И там се дъни епично.

Едит: и да, каквото трубадура казва. Поне да беше предпоследен някак :/ сега ще ни мъчат с лудите пияници цели три епизода...
Надявам се все пак да измислят нещо покрай Бран наистина, че така са направо за бой.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Mon May 13, 2019 3:00 am

:lol: Чета си статийка в webcafe-то и ето:
Гергьовден. Гюрон прониза дракона. Бахти тъпотията, тия превъртяха Играта.
Не мога повече. :lol:

(^^^ Edit-нато.)
Killua wrote:
Mon May 13, 2019 12:15 am
Надявам се все пак да измислят нещо покрай Бран наистина, че така са направо за бой.
Мхм, нещо такова:
Spoiler: show
Image
Опасявам се, че след безумията от трети-четвърти епизод сериалът е beyond repair, но...
Е, поне мемчетата си ги бива. :) Много се смях на това:

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Mon May 13, 2019 6:52 am

Ох, не мога вече от зле...

Но поне Cleganebowl беше удовлетворителен...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Mon May 13, 2019 8:27 am

Visuals: 9/10
Direction: 8/10
Stupidity: 15/10

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Mon May 13, 2019 8:38 am

AlDim wrote:
Mon May 13, 2019 8:27 am
Stupidity: 15/10
Поправка.
Stupidity 1500/10
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Mon May 13, 2019 8:41 am

Дразнещото е, че няма нищо лошо в нито една от идеите в епизода. Проблемът е колко нескопосано бяха развити. Яд ме е за опропастените ресурси, защото това можеше да е много яко без сакатия сценарий. Как да е, един епизод остана и да се приключва.
Roland wrote:
Mon May 13, 2019 6:52 am
Но поне Cleganebowl беше удовлетворителен...
Ама толкова предвидим, деба...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Mon May 13, 2019 9:18 am

За мен единственото удовлетворително нещо, честно казано, беше как
Spoiler: show
Планината размаза главата на Кайбърн в някви остатъци от стена. И Джейми и Тириън бяха готини както обикновено.
Останалото беше beyond fucking stupid.
Spoiler: show
Не че е толкова странно, че на Денерис така лошо ѝ избиха чивиите. Това го има загатнато в някво видение още във втори сезон, а нашичката като почна да ползва разпнати хора като километрични камъни, стана ясно, че наистина има нещо доста болно в нея. Очевидно е, че Мартин я сетъпва като психопат малко по малко и сигурно и в книгите ще приключим по тоя начин. Ама това тука беше в гъзъ отвсякъде откъм развитие на персонажа.
Last edited by Amelia on Mon May 13, 2019 9:24 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Mon May 13, 2019 9:22 am

AlDim wrote:
Mon May 13, 2019 8:41 am
Ама толкова предвидим, деба...
Целият тоя сезон е резултат от недомислена компулсия да сме непредвидими, така че удовлетворителен климакс, който очаквам от 10 години, ми е напълно ок. Особено предвид колко зверски красива беше самата сцена.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Trip » Mon May 13, 2019 9:57 am

Pacing, pacing, pacing... Съгласен съм със Сашо, че plot-milestone-wise всичко е добре, звучи готино като си го преразкажеш в главата, обаче все едно между всеки две сцени има три пропуснати, ебати, особено последните 2 епизода. А като си спомня в по-ранните сезони как 6-7 епизода само setup-ваха мотивацията и взаимоотношенията между героите, за да работят кулминациите...

Edit: Впрочем, харесва ми все пак как изиграват на Дани "лудостта", и как е по-скоро недостиг на характер и психологическа устойчивост. Не е Mad King 2.0, а по-скоро безкрайна умора, примирение и отказ от принципи, защото не ѝ стигат силите и желанието да ги поддържа.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Mon May 13, 2019 10:09 am

Roland wrote:
Mon May 13, 2019 9:22 am
Целият тоя сезон е резултат от недомислена компулсия да сме непредвидими
Мани, аз имам чувството, че те тотално пропуснаха прекрасната възможност да покажат психическия разпад на Денерис в няколко епизода просто за да има повече shock value в този епизод. Междувременно в гейминга имаме ей такива фентъзи бижута, посветени на лудостта: https://en.wikipedia.org/wiki/Hellblade ... _Sacrifice

Като слушам супер елементарните обяснения на D&D за събитията в епизода, просто жал ми става.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Mon May 13, 2019 11:52 am

Нимоа. #subvertexpectations
c62afac-2.jpg
c62afac-2.jpg (99.59 KiB) Viewed 3082 times

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Mon May 13, 2019 12:02 pm

На мен ми ареса. Музиката си остава единственото консистентно великолепно нещо в сериала. Спектакълът, минус гадния зелен екран на моменти - особено при корабите, изрина за пореден път. Въобще много ресурси, внимание и любов са отишли в подготовката на тоя сезон като цяло, язък че д и д ги е домързяло и са писали на прима виста. Бтв, тоя сезон влиза доста лошо, докато жена ти гледа Брейкинг Бед и хвърляш по някое око и си припомняш какво се вика добре написан сценарий, който уважава зрителите и героите си и не прави некви диви завои, само за шока, ми си развива историята по логически начин. Няма ли кой да каже на новата вълна в холивуд, че няма проблем да си предвидим, ако си изградиш нещата добре. Хората тръпнат за тия кулминации и си има причина за това.

Но чувството за абсолютен апокалипсис и въобще визуалното пиршество на тоя епизод доста ме поблазниха. И като цяло съм ок.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Trip » Mon May 13, 2019 12:13 pm

Да, стилово страхотно се справиха, ако се абстрахира човек от именуваните герои и какво вършеха. И то не толкова какво вършеха, колкото "Да, това го правят, защото им е нужно на сценаристите еди-как си да излязат нещата."

Джейми и Юрон е класическо тв-"съвпадение" в 90-арски стил, Сандор и Аря беше чудесна сцена в изолация и абсолютно плаваща във вакуум откъм build-up, Серсей се пъна като магаре на мост да не избяга по-рано, само за да имаме символизма на "killed by castle" с Джейми накрая. (При все че може да се приеме, че е решила независимо от всичко практически да се слее със символа на властта си, така както Дани я хванаха лудите и оттогава нямаше нейни шотове, само на дракон, ама ей на че и това някакъв post-rationalization.) Всъщност откъм визуални паралели и мислени неща в тоя аспект имаше много силни попадения, само дето трябваше да вържат на геврек участниците, че да им излязат мачовете на D&D.

Edit: Много е прав трубадура впрочем, че предвидимостта е абсолютно окей, ако дилемите са силни и участват достатъчно пълнокръвни персонажи, че да не знаеш до последно какъв избор ще направят. Което в идеален свят е това, което стана с Джейми, ако не го караха да се усуква нон-стоп, за да е удобен за сценаристите в различни ситуации. И това, че така ни изкормиха капацитета за moral judgement, като го убиха предварително на практика...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests