A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue May 07, 2019 4:01 pm

По-добре се получи, че не каза в прав текст, точно какви ще ги върши, защото това се подразбира от думите и изражението му, не е нужно всичко да се смила до имбецилно ниво, но проблемът е, че по този начин шоурънърите си оставят вратичка да извършат поредната сценарна глупост. Угодия няма. :hihi:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue May 07, 2019 4:17 pm

Аз си мисля, че Джейми отива да защитава Церсей, не да я убива. Което ще е малоумно, но какво друго да очакваме от тези showrunners ...

*edit* Сега видях още една изцепка в интервюта относно епизода, този път от режисьора Дейвид Натър:
Q: There is clearly a secret-keeping problem in Winterfell, with Jon Snow’s inability to promise Daenerys that he wouldn’t tell Arya and Sansa he’s Aegon Targaryen. Can you explain how you set this up so Sansa would then tell Tyrion, and it would all spread from there?

A: Well, it’s not so much that Sansa tells Tyrion, but Sansa is talking to Tyrion and he suspects something in her reaction to that. So I think that comes basically through his reading Sansa’s expression more than anything else.
ROFL, тия пичове откровено тролят.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue May 07, 2019 6:55 pm

Някак си трябва да направим това официалния образ на тая тема май:
Spoiler: show
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Tue May 07, 2019 7:02 pm

Аааааааааааа, гледам и на други им е харесало шоджото, не само на мен. :lol:

:heart:

Според мен с Джейми и двете посоки са вероятни - да умре, докато пази Церсей и да убие Церсей. То това му е якото на персонажа. Щото за съжаление Церсей е жената на живота му и сега за пореден път е бременна от него. Т.е., няма да му е толкова лесно да я пречука - търпял я е толкова години, въпреки че я знае прекрасно какъв боклук е. Направил е за нея редица престъпления, които не може да си прости, щото в крайна сметка, he is not his sister, he is a good man и реално иска да живее като a good man. За съжаление обаче е твърде късно за него - Церсей is his core. She's hateful and so is he. Той е построил цялото си съществуване около Церсей. Допреди Бриен, никога не е бил с друга жена - разбирате ли колко значимо е това в тоя сетинг, където мъже, доста по-грозни, тъпи и бедни от него, ебат на поразия наляво и надясно? Успява дори да се опълчи на силен характер като баща си и да стане Кингсгард, защото те са celibate - така Тайвин няма да го ожени за някоя си там и той може да продължи да е с Церсей. It's a devotion, the likes of which noone has ever seen in this fucking kingdom. Не знам дали е защото са близнаци and shared a womb, както Церсей обича да повтаря. По-скоро оная го е манипулирала емоционално и го е форматирала от малък в тоя ужасен codependent relationship, който наблюдаваме сега. Отровила е всичките му силни принципи и по детски наивните му стремежи да живее като истински рицар, и ги е мутирала в нещо, което обслужва нея и желанието ѝ за власт.

И трагедията на Джейми е, че с Бриен най-накрая намери жена, която не само че е събирателно на всички онея негови по детски наивни рицарски стремежи, ами го и разбира и приема така както дори Церсей не може да го разбере. След оная епохална сцена в банята, в която Джейми ѝ разказа за убийството на лудия Таргариен, Бриен (а и ние също), вече е напълно наясно с това кои са двете движещи сили на Джейми и колко прекрасен е Джейми всъщност. Бриен е пътят към неговия redemption. Second chance да заживее като истински рицар и добър човек, с жена, която го разбира, обича и цени. За съжаление Джейми счита, че не заслужава тоя идиличен хепи ендинг, а и съм сигурна, че продължава да обича Церсей и дори на майната си от нея, дори след като положи усилия (визирам тук покъртителната свалка, в която девствения Джейми беше още по извън елемента си от девствената Бриен) да заживее нов живот с друга жена, не може да си позволи да я изостави в последните ѝ мигове. Вижте му лицето в тоя епизод, всеки път като някой (примерно Брон или Санса) спомене неминуемата смърт на Церсей. Сякаш най-сетне this shit gets real за него, вместо да е някакъв хипотетичен сценарий, от който той се опитва да избяга. В неговата глава, той трябва да е до Церсей когато това се случи - дали за да я пази или да я убие сам - ще видим.

Щото тая изкуфяла фца се държи като дъ мад кинг от бая време насам и на Джейми би му било според принципите и съдбата, дет се вика, да я пречука, за да опази планетата от нея. Освен ако Денерис не я изпревари в неврастениите, тогава ще се наложи всички нея да убиват и да турят край и на огъня освен на леда.

И си мисля, че Бриен беше наясно с всичкото това като се хвана с него, щото, както казах, тя го разбира така както никой друг (освен може би Тириън) не го разбира, но горката, не подозираше колко ще боли раздялата. А и вероятно се надяваше, че Джейми ще успее да си прости и да поиска да живее с нея.

Пускам пак тази картинка, защото е ебаси яката картинка по всякакви начини като почнем с resigned and ashamed физиономията и стойката на Джейми та стигнем до това, че си говорим за 187 санта мъж, който в ръцете на това великолепно женище прилича на дете:
Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Tue May 07, 2019 7:06 pm

Адам Елис е титан.

Иначе, интересно ми става, че феновете на тоя сериал се делят на две категории: хората, които възприемат сериала като тематична конструкция, и тези, които третират героите като реални личности.

Първата група в общия случай се кефи на предния епизод, защото на тематично ниво беше великолепен, но се дразни на това, че той не беше финален, защото това срива тематичния билд-ъп на целия сериал. Същата тая група е бясна на тазседмичното недоразумение, щото всякакъв символизъм и тематично развитие явно е заминало с Нощния Крал, и сега буквално трябва човек да риуайндне репликите на героите, за да види кой ще оцелее и кой ще умре, понеже те ни го казват в прав текст.

Втората група се нервира на предния епизод повече от първата, защото много хора бяха ирационални, много решения не бяха добре взети, и въобще бая герои бяха ТЪПИ. Тази група обаче няма голям проблем с новия епизод, защото "е нормално след всички тия травми Денерис да изтрещи" и прочее причини.

Ся, естествено това не са тотално разделени лагери, има си вен диаграма, но разделението е видимо. За мен това не са реални хора, няма никаква логика извън тематичната. Това, че реален човек в реалния свят би реагирал еди как си, не оправдава измислен герой в драматизиран сюжет да се държи по начин, който си противоречи с тематичното му развитие. Затова и 11-часовото решение драконите да нямат значение и да мрат от AR-ballista, Денерис внезапно да стане Лудата Кралица, Сърси да е по-ужасяваща от Нощния Крал, Бриен да реве по изгубената си любов и т.н., е просто... зле. Щото сериалът не ни даде тези обещания в предишните си шест сезона, не беше това финалът, към който се движвеше, и промяната не стои като "омг изненадващ плот туист!", а като разочароваща кръпка.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue May 07, 2019 7:19 pm

Който на каквито лагери се дели, всички са на мнение, че Джон е тъпо копеле, задето не погали Дух. Тва куче, дето за разлика от онея тъпи гущери ни нощни крале го убиват, ни арбалети.

Но тва което не разбирам е, че нямаме Дух, имаме един дракон, буквално къде ще е епиката?

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue May 07, 2019 7:26 pm

Много хубав пост, Амели, и съм много съгласен, само едно уточнение - Джейми не решава да е Кингсгард заради Церсей и не се опълчва на баща си. Това Лудият крал го прави за да го начука на Тивин от злоба и завист, като го лишава от "достоен" наследник на ланистърската линия. Иначе палец.

@Roland , не знам към коя група спадам, но и двата епизода са мозъчна смърт с дребни проблясъци.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue May 07, 2019 9:39 pm

Litz wrote:
Tue May 07, 2019 7:19 pm
Който на каквито лагери се дели, всички са на мнение, че Джон е тъпо копеле, задето не погали Дух. Тва куче, дето за разлика от онея тъпи гущери ни нощни крале го убиват, ни арбалети.

Но тва което не разбирам е, че нямаме Дух, имаме един дракон, буквално къде ще е епиката?
По-истински думи у тая тема няма. Тва с дух е престъпление, непростимо, а по принцип руутвам за джон, щото е сладур в сериала. На книга е много по-умен, де. И му дреме са псето, както и беше в миналите сезони, когато то влизаше в сметките за бюджета.

пп. Бриен и Джейми много ясно, че ще са МВП бидейки едни от най-добрите актьори в сериала, чиито персонажи не са осакатени до безобразие, макар тоя на джейми доста да си взе през годините, като цяло го опазиха кажи-речи. Де тоя късмет за тирион, церсей, кутрето, варис и кво ли още не.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Tue May 07, 2019 10:02 pm

Ordo Malleus wrote:
Tue May 07, 2019 7:26 pm
Много хубав пост, Амели, и съм много съгласен, само едно уточнение - Джейми не решава да е Кингсгард заради Церсей и не се опълчва на баща си. Това Лудият крал го прави за да го начука на Тивин от злоба и завист, като го лишава от "достоен" наследник на ланистърската линия.
А, така ли беше ситуацията? Сигурно съм се объркала нещо - имам някви доста далечни спомени за това как Тайвин мрънка на Тириън за кариерния път на Джейми и от тях бях останала с впечатлението, че Джейми сам си го е избрал. Или има разлики между сериала и книгите (от които съм чела само първата)?

Не разбирам хората, които се оплакват от това, че Бриен рева. Бриен не реве за първи път - като ѝ умря Ренлито рева като магаре. На мен ми беше напълно консистентно с персонажа ѝ това, дето се случи. Чрез връзката си с Джейми, тя прие своето фемининити. Свали си бронята, дето е изградила, за да се опази от подигравките за външния ѝ вид - it's a big fucking deal. Отдаде му се, дет се вика, по всякакви много значими начини и реално загубата на девствеността ѝ беше най-незначителната част от целия тоя експириънс. Тея двамата вече не са в сферата на приятелския bickering от предишните сезони, така че Бриен не може просто да ролайзне на глупостите на Джейми и да се прибере да си доспи. Тя току що загуби, вероятно завинаги, мъжа, когото обичаше и с когото можеше да е herself - гола, уязвима и просто жена. Щото Джейми също я разбира така както никой друг не я разбира.

Толкова яко го направиха всъщност! Подозирам щото Гвендолин Кристи и Николай Костер-Валдау са прекрасни по принцип и още от първите секунди заедно на екрана, преди ен на брой сезона, имаха баси яката химия. Начи, след всичката тая романтична драма, Бриен не изглежда като прелъстена и изоставена жертва на обстоятелствата, а като силна жена, която сама взе определени решения, с абсолютното разбиране кви може да са последствията (това че си свали сама ризата беше израз на как ставащото е неин собствен избор) и сега просто не ѝ остава друго освен to grieve, да си наниже бронята и да си продължи по рицарския път.

Фенгърлата в мен се надява, че двамата с Джейми ще се съберат в крайна сметка, но дори това да е последната им сцена заедно, пак ще съм доволна, щото и без хепи енд, тоя романс си остава един от най-яките, които съм виждала въобще изобщо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue May 07, 2019 10:24 pm

Идеята Джейми да стане член на Kingsguard е на сестра му, и той дава съгласието си, когато тя му го предлага като начин за избягване на уреждания по това време негов брак с Лиза Тъли. След това Церсей подхвърля идеята на Аерис, знаейки, че той по това време търси начин да вбеси Tywin, и той прави точно това и назначава Джейми за член на Kingsguard.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Wed May 08, 2019 2:34 am

Този анализ доста добре показва защо считам завършека на 8-3 за напълно подходящ в контекста на Game of Thrones след 8-те сезона развиване на арка със зомбитата:
https://www.syfy.com/syfywire/game-of-t ... -than-ever

Друг въпрос е, че Бениов и Уайс са доста слаби сценаристи, както се видя в по-голямата част на сезони 6 и 7, както и в епизод 8-4. Сигурен съм, че се придържат доста близо до бележките на Мартин, само че той е доста по-добър в качественото тролене на фентъзи фен базата.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Wed May 08, 2019 8:27 am

Проблемът на миналия епизод е, че тотално преебава митологията, магическата система и уърдбилдинга на сериала, че показва среден пръст на дългогодишното развитие на тези елементи заради няколко уж готини екшън сцени. Тази статия не казва нищо за това, само обяснява защо не е проблем, че след този епизод имало още епизоди.

Ако се върнете назад в темата, ще видите как в коментара ми за първи епизод съм писал, че ми е интересно, че загатват някакво развитие след Голямата битка, че показват, че Церсей ще е опасен враг, че светът ще продължи и след ледените зомбита. Това ми е интересно и реално се радвам, че сериалът отиде нататък. Но все пак осем сезона гледам как белите бродници правят разни кръгчета и спирали от трупове, включително в премиерата на този сезон, слушам пророчества за Азор Ахай или както там се казваше и се надявам, че ще получа поне нещо по тази линия... ама не. Тотално нищо, гавричка.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Wed May 08, 2019 9:31 am

Amelia wrote:
Tue May 07, 2019 7:02 pm
Аааааааааааа, гледам и на други им е харесало шоджото, не само на мен. :lol:

:heart:

Според мен с Джейми и двете посоки са вероятни - да умре, докато пази Церсей и да убие Церсей. То това му е якото на персонажа. Щото за съжаление Церсей е жената на живота му и сега за пореден път е бременна от него. Т.е., няма да му е толкова лесно да я пречука - търпял я е толкова години, въпреки че я знае прекрасно какъв боклук е. Направил е за нея редица престъпления, които не може да си прости, щото в крайна сметка, he is not his sister, he is a good man и реално иска да живее като a good man. За съжаление обаче е твърде късно за него - Церсей is his core. She's hateful and so is he. Той е построил цялото си съществуване около Церсей. Допреди Бриен, никога не е бил с друга жена - разбирате ли колко значимо е това в тоя сетинг, където мъже, доста по-грозни, тъпи и бедни от него, ебат на поразия наляво и надясно? Успява дори да се опълчи на силен характер като баща си и да стане Кингсгард, защото те са celibate - така Тайвин няма да го ожени за някоя си там и той може да продължи да е с Церсей. It's a devotion, the likes of which noone has ever seen in this fucking kingdom. Не знам дали е защото са близнаци and shared a womb, както Церсей обича да повтаря. По-скоро оная го е манипулирала емоционално и го е форматирала от малък в тоя ужасен codependent relationship, който наблюдаваме сега. Отровила е всичките му силни принципи и по детски наивните му стремежи да живее като истински рицар, и ги е мутирала в нещо, което обслужва нея и желанието ѝ за власт.

И трагедията на Джейми е, че с Бриен най-накрая намери жена, която не само че е събирателно на всички онея негови по детски наивни рицарски стремежи, ами го и разбира и приема така както дори Церсей не може да го разбере. След оная епохална сцена в банята, в която Джейми ѝ разказа за убийството на лудия Таргариен, Бриен (а и ние също), вече е напълно наясно с това кои са двете движещи сили на Джейми и колко прекрасен е Джейми всъщност. Бриен е пътят към неговия redemption. Second chance да заживее като истински рицар и добър човек, с жена, която го разбира, обича и цени. За съжаление Джейми счита, че не заслужава тоя идиличен хепи ендинг, а и съм сигурна, че продължава да обича Церсей и дори на майната си от нея, дори след като положи усилия (визирам тук покъртителната свалка, в която девствения Джейми беше още по извън елемента си от девствената Бриен) да заживее нов живот с друга жена, не може да си позволи да я изостави в последните ѝ мигове. Вижте му лицето в тоя епизод, всеки път като някой (примерно Брон или Санса) спомене неминуемата смърт на Церсей. Сякаш най-сетне this shit gets real за него, вместо да е някакъв хипотетичен сценарий, от който той се опитва да избяга. В неговата глава, той трябва да е до Церсей когато това се случи - дали за да я пази или да я убие сам - ще видим.

Щото тая изкуфяла фца се държи като дъ мад кинг от бая време насам и на Джейми би му било според принципите и съдбата, дет се вика, да я пречука, за да опази планетата от нея. Освен ако Денерис не я изпревари в неврастениите, тогава ще се наложи всички нея да убиват и да турят край и на огъня освен на леда.

И си мисля, че Бриен беше наясно с всичкото това като се хвана с него, щото, както казах, тя го разбира така както никой друг (освен може би Тириън) не го разбира, но горката, не подозираше колко ще боли раздялата. А и вероятно се надяваше, че Джейми ще успее да си прости и да поиска да живее с нея.

Пускам пак тази картинка, защото е ебаси яката картинка по всякакви начини като почнем с resigned and ashamed физиономията и стойката на Джейми та стигнем до това, че си говорим за 187 санта мъж, който в ръцете на това великолепно женище прилича на дете:
Image
Цитирам всичко, за да не остане постът назад. @Amelia , великолепни разсъждения :heart: .
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Martix » Wed May 08, 2019 3:01 pm

От последния епизод съм по-скоро доволен. На логическо ниво всичко с Юрон беше много лейм, но начина по който се развива историята е напълно очакван и in tune с характерите на участниците.
Нощта с пиене и йебане след битката беше доста яка всъщност и се връзва как всички биха искали да се почувстват живи отново, след толкова близка среща със смъртта.
Единствената ми по дълбока забележка към епизода е, че накрая изпуснаха страхотна възможност да гътнат Тирион. Щеше да е страхотен завършек на неговата арка в която се върна към пиенето и почна да изпуска юздите на реалността. Плюс това е нещо напълно в характера на Церсей. Честно казано въобще не разбрах защо го пощади, не се връзва с досегашното й развитие. И дори не бутна сама Мисандей, а нареди на Клегейн да й отсече главата. Толкова изпуснати възможности в тази сцена.

Абсолютно, мега правилен пост на Амелия за Джейми и Бриен. Това е едната сюжетна линийка, която още не са засрали в сериала :yay:

Колкото до древните пророчества, Дж.Мартин винаги само ги е загатвал и винаги се е фокусирал само върху дворцовите интриги. Как ще навърже пророчествата и борбата между огън и лед в книгите е една от най-горещите теми. Как ще го направят в сериала не ме вълнува особено, защото сценаристите са слаби, и дори за момент не си мислете, че ако ни бяха снесли някакви пиперливи клюки за миналото на Нощния крал или за боговете, нещата щяха да са по-добри от сега.

Проблема на този сериал (и който липва в книгите), не е липсата на страхотни разкрития. Проблемът е пътят който се извървява за да стигнем до тях. D&D просто не го могат както го може Дж.Мартин и вместо да си кажеш "Естествено че ще стане така, in hindsight беше очевидно през цялото време" си казваш, "Е за това ли беше голямото чакане."
Юрон е имба и в книгите, и в сериала, но в книгите героите не биха "забравили", че съществува, за да му дадат възможност да ги изненада. Нито би уцелил дракона с първия изстрел, и то без видимост към целта (щото беше скрит зад скали, иначе Дани щеше да го види доста преди да стреля).
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Wed May 08, 2019 9:27 pm

Проблемът на сериала в този си сезон е, че Дтата постоянно искат да "SUBVERT EXPECTATIONS!1!1!1" и да сме изненадани, но не го правят с наистина неочаквани и оригинални идеи, а с нелогични такива.


Но да, чашата Старбъкс и мен ме изненада серизо, но нищо чудно някой да е било нарочно , за да отклони вниманието от безумието в епизода.

Начи едното Д вика "Тя Дани леко забрави за флотата на Юрон" щото флотата е като двайсет стинки дето си ги забравяш в джоба при пране нали.

Но какво да очакваме от хора, които твърдят , че Сам е по-малкият брат.

И тва в интрото дори да преместят Кингс Ландинг навътре. Гениално просто.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests