A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Tue May 07, 2019 11:25 am

Game of Thrones 8-4: The Stupid Strikes Back

Този епизод беше от най-слабите в целия сериал. Изгарянето на най-симетрично копи и пейстнатите трупове евър беше доста абсурдно, формулативно и отегчително. За щастие никой нямаше PTSD след като 90% от армиите на севера и на Денерис се споминаха и след малко винце на всички им се оправи настроението и бяха готови за сех. Хрътката беше пич както обикновено, фен фика с Джейми и Бриен ставаше, но останалото беше огромна мъка. Пазенето на тайни беше over 9000. Сцената с Брон пък беше колкото ненужна, толкова и сюреалистична. Обаче Юрон трябва да получи награда за снайперист на годината:
chuck_norris_sniper.jpg
chuck_norris_sniper.jpg (63.99 KiB) Viewed 2983 times

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue May 07, 2019 11:33 am

Юрон е толкова ОП напоследък, че мисля е на пук на всите, дето викахме, че е келеш още от появата му. Щото тъпотията с него дори не минава за селф инсъртед пауър фентъзи. Решили са, че тяхната версия е имба и нема значение каква е реалността. Както по-нагоре се каза, тоя пич е отвъд най-успешните пълководци в тая вселена. Което прави на църси изгъзиците още по-смотани, щото навремето приказваше, че Робърт е бил като от легенда - снажен, важен, воин та дрънка. Вярно, че ся е одъртяла и не я друсат такива глупости, ама Юриту в последния епизод ги сложи всичките в малкия си джоб. Сингъл хендетли почти. Заради успехите си и все пак, че е нещо като крал доста народ биха застанали зад него, без да им дреме за церсейки, дека им счупи половината град, денериси, за която нищо не знаят и фактът, че ги спаси от зомби армия не им е ясен, еле па джоновци, които предпочитат да се прегръщат с тормунд, вместо да се занимават с царско веене на гащи... или да си погали кучето, олигофрена ньеден.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue May 07, 2019 11:48 am

Ordo Malleus wrote:
Tue May 07, 2019 10:45 am
Във финала 100% Церсей си взема, почти 100% си взема и Денерис, и или оставят Джон на трона, или тия двете Д-та решават да са ептен шокиращи и слагат Джендри там, няма да ме учуди (а и си "постелиха" с тоя епизод).
Не си внимавал, Церсей най-накрая ще си вземе в пети епизод и в шести ще се дъвчат Денерис и Джон.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue May 07, 2019 11:50 am

Ambartanen wrote:
Tue May 07, 2019 11:48 am
Ordo Malleus wrote:
Tue May 07, 2019 10:45 am
Във финала 100% Церсей си взема, почти 100% си взема и Денерис, и или оставят Джон на трона, или тия двете Д-та решават да са ептен шокиращи и слагат Джендри там, няма да ме учуди (а и си "постелиха" с тоя епизод).
Не си внимавал, Церсей най-накрая ще си вземе в пети епизод и в шести ще се дъвчат Денерис и Джон.
Под "финал" нямах предвид конкретно 6 епизод. Да, вероятно още в 5-ти ще гътнат Церсей, а според мен - дори и Денерис.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue May 07, 2019 11:58 am

Сега си представям как края на пети епизод Джон става крал и шести епизод е "30 години по-късно," където виждаме как той се е превърнал в Робърт Баратеон и цялата драма започва наново.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue May 07, 2019 12:04 pm

Ambartanen wrote:
Tue May 07, 2019 11:58 am
Сега си представям как края на пети епизод Джон става крал и шести епизод е "30 години по-късно," където виждаме как той се е превърнал в Робърт Баратеон и цялата драма започва наново.
недей па ти бе, за кво така с лошото даваш :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue May 07, 2019 12:09 pm

Аз се сцепвам на меметата от тоя епизод в редит.

Ето това наистина би било неочаквано
137c6f6.jpg
137c6f6.jpg (109.55 KiB) Viewed 2958 times

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue May 07, 2019 12:19 pm

Тоя сезон, ако не друго, най-после позволи на freefolk да си достигне истинския потенциал:

Image

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue May 07, 2019 1:09 pm

Като нищо Джейми ще се опита да затвърди Кингслейър прозвището си, но ще флопне и телепортейшън Аря ще клъцне и неговата, и на Църси зелките. Драгъна ще опита да изпепели чиляците, но Паяка ще клъцне Денерис преди това, с на Санса сикрит асасина. Жон ще откачи, Тирион ще се окаже Таргериън и ще яхне скрит-покрит-всичките-сезони дракон да му се противопоставя и накрая принца на Дорн ще дойде да ги опатква, който ще се окаже, че всъщност е фейсчейндинг Кутрето. Обаче, Санса прави матчинг пауърс на Дарк Финикс с помощта на факингюслес Бран и бомбва целото сичко и накрая сяда на трона (само той е останал от всичко, щото, нали, джилезо) с Найт Кинга, който всъщност не е мъртъв, а се оказва и Старк потомък.

И това всичко в първите 15 мин., останалите 165 ще ни занимават с на Бриен цивренето, на Сам буук клуба и 27 минутната посткредит сцена на Брон.

И забравих, нищо от това няма да се случи, защото год-ъф-уор Юрон ще убие всички, барабар с боговете, ще умре от скука на жилезнио трон и ще потегли към Средната земя.
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue May 07, 2019 1:09 pm

Image
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Trip » Tue May 07, 2019 1:23 pm

Аз още отказвам да повярвам, че това беше всичко на Север, останаха важни герои там, ще има нещо повече pleeease... Тоя епизод съм като Тирион, пия от мъка и си повтарям "I have faith in her...", обаче ми е ясно, че не би.

В тоя смисъл, Тирион беше все пак готин със срива на вярата му, първо в Дани, после в сестра му; по-скоро срива на фасадата -- много му се щеше Дани да е пич, много му се щеше да е вярна тая лъжа, дето си я повтаря сума ти сезони, че Серсей не е пълен катил, щото си обича децата, ама на. Тая част ми хареса. Другото... В смисъл, ако човек ги разпише случките наедро като синопсис, всъщност звучи окей, после се сещаш обаче, че всичко това стана за малко над час... Впрочем, не мога да реша дали Денерис откакто стъпи във Вестерос, я насраха сценарно, или концептуално е окей великата освободителка да се засере сама и да почне да тропа с краче, че ѝ преебават Hero's Journey-то в реалния свят, показвайки каква е всъщност. Може би и двете. Сценарното засиране със сигурност идва от това, че просто забравиха да им пишат сцени на нея и пасмината ѝ, различни от war councils, но това ужким беше щото Злите мъртви, дето пристигнаха накрая и ... ше си сипя пак.

П.П. Сигурно съм единственият, дето му хареса какво направи Джейми, вкл. цялата му реч за това колко е hateful, и одма разбрах, че на практика казва: "Заради оная правих ебати свинщините и отивам да ѝ извия врата, щото в крайна сметка имам злобата за целта." И на Бриен беше супер реакцията на отритната тийнейджърка, която не владее емоции от тоя род.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue May 07, 2019 1:54 pm

Trip wrote:
Tue May 07, 2019 1:23 pm
П.П. Сигурно съм единственият, дето му хареса какво направи Джейми, вкл. цялата му реч за това колко е hateful, и одма разбрах, че на практика казва: "Заради оная правих ебати свинщините и отивам да ѝ извия врата, щото в крайна сметка имам злобата за целта." И на Бриен беше супер реакцията на отритната тийнейджърка, която не владее емоции от тоя род.
Не си, на същото мнение съм. Последната сцена на Джейми беше изцяло ин керъктър с досегашното му личностно развитие, което я направи страхотна. Дава му се идилия във Винтърфел и, въпреки преобразяването си от хейтфул безкрупулен мърдърър чиляк в разнебитен отвътре здравомислещ човек, той осъзнава, че характера му е изграден от цялата тази съвкупност. Какъвто и да е бил преди, какъвто и да е сега, той е hateful и единственият начин да приеме себе си и да изкупи злините, които е извършил, е да приключи Церсей. В тази конфронтация, ако съумее да намери сили, да извърши това, към което се е запътил, ще намери покой.
The hardest battles are fought in the mind.

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by lightning peregrine » Tue May 07, 2019 2:24 pm

Image

Image

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue May 07, 2019 3:28 pm

Хахаха, Дух зад арбалета made my day.
Trip wrote:
Tue May 07, 2019 1:23 pm
П.П. Сигурно съм единственият, дето му хареса какво направи Джейми, вкл. цялата му реч за това колко е hateful, и одма разбрах, че на практика казва: "Заради оная правих ебати свинщините и отивам да ѝ извия врата, щото в крайна сметка имам злобата за целта." И на Бриен беше супер реакцията на отритната тийнейджърка, която не владее емоции от тоя род.
Единственото ми оплакване в тая сцена беше, че за да има съспенс за публиката (връща се да убива или помага на Церсей?), трябва Джейми да е супер задник и да не каже на Бриен, че не се връща да е със сестра си.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Trip » Tue May 07, 2019 3:41 pm

Да, на мен това са ми по-голямата част от проблемите с всички развития и повратни моменти, а не толкова, че сами по себе си са кофти решения: "Аха, това го направиха така, защото им трябва да е онака после и да си натъкмят еди-как си нещата." Като почна да мисля "това са го написали така, за да пасне с онова другото" и т.н., очевидно не съм увлечен в самите неща, дето се случват. А всичко това следва от факта, че истерично движат фигури по дъската, щото нямат време и пространство за друго.
В случая го оставиха да увисне на полу-двусмислена реплика, а не да си каже в прав текст, при все че на мен ми е от 100 километра ясно за какво иде реч.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 10 guests