A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Mon May 06, 2019 5:02 pm

Litz wrote:
Mon May 06, 2019 4:31 pm
Актьорът на Юрон го дава на абсолютна халтура. В пъти повече предпочитам дървения Кит Харингтън, пред тва да гледам нещо наподобяващо Деян Донков в Дон Жуан по Морфов.
Нямам никва идея кви са тия (извън дон жуан), но думите ти ми напомниха за Асен Блатечки, който е под режисурата на Асен Блатечки, като Дон Жуан, което автоматично води до смях, та се засмях :ninja:

птв, беше ми интересно да видя този епизод може ли да го защити някой, дося не намирам успех в нета. Тва беше под нивото на Викинги, което не предполагах, че е възможно

Image

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Mon May 06, 2019 5:59 pm

Ми не знам дали се брои за защита, ама според мен основната цел на епизода беше да установи защо Денерис ще изпепели Кралски Чертог и защо Джон ще й отсече главата после с подкрепата на цялото кралство. В това отношение се справи добре- мотивациите на Денерис и съветниците й, Червея, Джон и Санса са ясни и логични. За да стигнат там с ограниченото време, трябваше да стане изсмуканата от пръстите поредна невероятна атака на Юрон, което е фейл, ама мога да го преглътна (вече три сезона го правя :D).

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Mon May 06, 2019 5:59 pm

Ползването на хартиени чаши е толкова тъпо и so not sustainable, а и той гаф им е за пореден път. Толко ли не могат да им сипват соевото лате в някъв бокал?

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Mon May 06, 2019 6:21 pm

трубадур wrote:
Mon May 06, 2019 4:12 pm
Ненавиждам го тва предаване :mrgreen:

Но да, тая безотговорност за животинките (дракони и кучета без едно ухо) и стелт армадите много нанагорно идват.
..............
Юрон определено играе с чийт кодове и вижда целата карта.
Йес, индийд.

Абсолютно всички персонажи са толкова тъпи чиляци, че правят Санса да изглежда на светлинни години от тях. Цялата тая простотия ме тласка някак доброволно да искам да гледам Чернио Феникс (или Доктора ми е винтър-солджър промил мозъка :roll: ). Освен, че в момента Санса е единственият читав персонаж, а и за капак на всичко Софито играе и най-добре.

А това с дживотните е директен образец за наръчника "100% некомпетентност: как да си отгледаш драгъни за 6 сезона и да им ивешмамата за норматив". И @Litz е адски права: по-добре да гледам цял епизод с тая коза Джон Сноу, отколкото и една минута с тефлона Юрон.

Баси и умрелия сериал: още около 3 часа мъка и ебре курорте! :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Mon May 06, 2019 6:57 pm

Точно от каквото се страхувах след миналата седмица - като имаш седем сезона тематично водещи към Дългата Нощ, но не я направиш кулминация на историята, сега трябва да се разчекнат всички до непознаваемост и да се потъпче всякаква тематична посока на персонажите, за да изкараме Сърси по някакъв начин по-голямо зло от магически апокалипсис...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Mon May 06, 2019 8:02 pm

penzata wrote:
Mon May 06, 2019 6:21 pm
трубадур wrote:
Mon May 06, 2019 4:12 pm
Ненавиждам го тва предаване :mrgreen:

Но да, тая безотговорност за животинките (дракони и кучета без едно ухо) и стелт армадите много нанагорно идват.
..............
Юрон определено играе с чийт кодове и вижда целата карта.
Йес, индийд.

Абсолютно всички персонажи са толкова тъпи чиляци, че правят Санса да изглежда на светлинни години от тях. Цялата тая простотия ме тласка някак доброволно да искам да гледам Чернио Феникс (или Доктора ми е винтър-солджър промил мозъка :roll: ). Освен, че в момента Санса е единственият читав персонаж, а и за капак на всичко Софито играе и най-добре.

А това с дживотните е директен образец за наръчника "100% некомпетентност: как да си отгледаш драгъни за 6 сезона и да им ивешмамата за норматив". И @Litz е адски права: по-добре да гледам цял епизод с тая коза Джон Сноу, отколкото и една минута с тефлона Юрон.

Баси и умрелия сериал: още около 3 часа мъка и ебре курорте! :mrgreen:
бате, ко не бех женен щех да ти предложа, много длибок мислител, гадател и философ си, като говоря за тебе пред ората правя италиански пръсти да покажа, че човек качество става дума за :oops:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Mon May 06, 2019 10:06 pm

penzata wrote:
Mon May 06, 2019 6:21 pm

Абсолютно всички персонажи са толкова тъпи чиляци, че правят Санса да изглежда на светлинни години от тях. Цялата тая простотия ме тласка някак доброволно да искам да гледам Чернио Феникс (или Доктора ми е винтър-солджър промил мозъка :roll: ). Освен, че в момента Санса е единственият читав персонаж, а и за капак на всичко Софито играе и най-добре.

Ахахахахахаха, ще ме убиеш :lol:

Но най-любимата ми сцена беше в първата половина на епизода, когато Джон и Денерис се караха там с тъпите си тайни и трепереха "Ама дали да кажем на Санса???", "Не, само не на Санса!", "Аууу, какво ще се случи, ако научи Санса!" Толкова бяха ЖАЛКИ!
И аз си мислех през цялото време "Да, дребни мишки, ТРЕПЕРЕТЕ от Санса, защото Санса разбере ли ви долните номерца и интрижки ще ви срине със земята!".
Просто Денерис нещо наистина ме нерви. Няма никаква права над Железния трон. Да си ходи там, където е отраснала.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Mon May 06, 2019 10:09 pm

Това е щото сценарият на последния сезон я прави абсолютно неадекватна на образа от предишните сезони. Въобще, няма такова зле просто...

Ето тука една бърза разбивка на някои от най-големите боклуци от тоя ужасяващ епизод:

https://www.forbes.com/sites/paultassi/ ... 9c78ba7676
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Mon May 06, 2019 10:27 pm

А бе, тая кокошка за кво се пъна да ги мъти тия яйца, може ли някой да ми обясни, щото аз не схванах?

На мен ми писна от тъпотий обаче и то много сериозно. Въздъх. Докато го гледах, мислех да пиша кво ме дразни, ама ме домързя. Шапка им свалям на шоурънърите за идеите обаче. Столичани не си намразиха кралицата, след като им взриви катедралата, са ше намразят другата луда, щото не знам там какво, ама е по сценарий. Честно казано, щеше ми се да свърши още днес и всъщност май въобще не ме интересува какво ще стане накрая. Много е вероятно Джон да убие оная кукувица с натежало сърце, много е вероятно и кукувицата да избие всички и да остане да си властва сама над пепелищата, както беше в онова видение преди сто години. Да правят каквото си искат. Дреме ми. Аз съм им сърдита.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Mon May 06, 2019 11:51 pm

Аз пък съм доста доволна от шоджото - визирам основно Джейми и Бриен, които бяха адорабилни, девствени и аутистични по всякакви начини и накрая Джейми
Spoiler: show
като си тръгна почти поснах салза, защото му беше съвсем ин керъктър да сътвори нещо такова. Все още се надявам, че ще иде да пречука сестра си, а не да умира за нея. Конфликтът около принципите му и чувствата му към Церсей са това, което най харесвам в него, така че нямам против да ми поразтягат тая дъвка още малко. И без това Джейми и Бриен са единствените персонаи, за които ми дреме в момента.

Image

:heart:
А Дани милата, след всичките Мхиса изпълнения да вземе да се държи по тоя начин.... Не че е съвсем алогично, ама не ми работи нещо.

Юрон и Церсей са някакво ужасно неприятно преживяване. От мисълта, че трябва да им гледам мутрите още два епа, ми обръща стомаха.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue May 07, 2019 1:56 am

The best comedy show on TV is back, епизодът просто ме разби от смях. Тъпомерът беше счупен толкова пъти, че им загубих броя.
Spoiler: show
Брон като се телепортира насред Winterfell с арбалет в ръка и си тръгна с обещанието да стане лорд на Highgarden се смях буквално 2-3 минути на глас, такова малоумие рядко се среща. то бива, бива, writer's pet, ама чак толкова...

След това Юрон като свали дракона със своите homing missiles вече бях подготвен, та успях да не се нараня тежко от много facepalming.

Как пък не се намери един човек да каже "Имаме Master Assassin, който мрази Cersei, да я пратим да я утрепе, problem solved.

На толкова глупости отделиха екранно време, обаче Бран съобщи на сестрите си истината за родителите на Джон offscreen, WTF...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by aiva » Tue May 07, 2019 8:25 am

Ambartanen wrote:
Mon May 06, 2019 10:04 am
От друга страна щеше да е учтиво Мелисандре да каже, че магията й за огнени мечове трае само една минута и всички ще изгаснат моменти след края на чарджа без самите дотраки да пострадат :D
:D :D :D

Може да не е вината на Мелисандра, Дани просто е набарала чийт-кодовето и си направи още армия за отрицателно време, даже без да трябва да събира ресурси първо!

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue May 07, 2019 9:56 am

Не знам дали Дани ползва чийт кодове, ама Юрон ги е активирал всичките. Може той да й е направил повече армия, за да бъде по-интересна битката преди да победи.

Това с Бран според мен просто е някакъв бъг в editing software-а. Всеки път като трябва той да каже повече от три думи на кръст, нещо се счупва и скипваме кът сцената.

Сцената с Брон беше тотална трагедия. Три от най-добрите актьори с най-яки персонажи в сериал (formerly) изпълнен с такива събрани в една стая и крайният резултат е това жалко нещо. Наистина не разбирам защо Брон изобщо е все още в сериала, освен за да сложат някой fan favorite да владее всяко кралство на края на сезона. Всъщност може би това е идеята? Гендри, Брон, Тирион, Санса и Яра/Аша си хващат по едно кралство. Санса май ще забере баш две кралства, което оставя само Riverlands и Дорн. Бих повярвал, че публиката като цяло е забравила за съществуването на първото, но в този епизод споменаха новия принц на Дорн, тъй че ще трябва там да натворят няква мизерия и след това да направят Самуел принц or something. Всъщност може би ще е Червея, той е по-мургав и минава за дорнец.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue May 07, 2019 10:04 am

Аз не мога да повярвам, че след осем сезона хайп по Нощния, финалните босове са загорял пират и изтрещяла алкохоличка.

Впрочем Юрон дори не достига Блатечки или Донков, ами напомня за един от кукления дето са правеше на Джак Спароу за бедни в кукления, та създава едно усещане за читалишност.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue May 07, 2019 10:45 am

Много, много слаб епизод, който ни връща към "играта на тронове", но нито ми пука кой ще седнe на проклетото желязо, нито могат да напишат свястна интрига, която да не смърди на изкуствен драматизъм и безхаберие.

Както и предполагах, не разбрахме нищо повече за НК, Бран и т.н. Тва беше. Куул. Труповете на мъртвите още не са изстинали, ние пак се хванахме за гушите. Куул. Напълно умрелите дотраки, Неопетнети, арини и прочие сволоч изведнъж се оказаха наполовина умрели. Куул.

Джон вече физически ме отвращава с напълно дебилните си решения. Кому е нужно да разправяш за родословното си дърво, бунак? На никой вече не му дреме дали си син на Нед, Регар или Крастър. Всичко му се подреди както иска:
- семейството му (Старките) си го приемат за брат и го обичат;
- кралицата, в която е влюбен и която смята за напълно подходяща да управлява, се е запътила към трона;
- него въобще не го ебе за титли и не иска да го занимават.

Та, вместо просто да си затвори тъпата муцуна, да си победят Церсей и да си се оженят с Денерис, той почва да дрънка наляво и надясно за произхода си. Защо? На кой помагаш така бе, олигофрен? Особено когато Денерис (като да не повярваш) в прав текст му каза, че минимум Санса ще почне да плете интриги, а той самият наистина е ставал свидетел на неособено топлите отношения между двете. Голям праз, че със Старките не са братя-сестри, ми братовчеди. Аууу, ужас, как мога да преглътна такава невероятна лъжа!

Не мога и да разбера как изведнъж на всички Джон почна да им се струва по-добрия вариант за владетел, след като почти цялата му история е провал след провал. Всеки в тоя сериал е спасявал този сопол поне четиридесет пъти от грешките му, но сега - не, дай да му сложим корона, щото е по-мек от Дани! Щял да играе втора цигулка, ако го били оженили за нея. Ехо, нюзфлаш, той ИСКА да е втора цигулка!

Сцените-отбиване на номера с Дух и Брон няма да ги коментирам. Толкова очевидно "нямахме идея какво да ги правим, но нека покажем, че не сме ги забравили, айде!", че няма накъде.

Там за Юрон, дракона и т.н. нямам сили. Подписвам се, че всичко в тоя сезон бе направено така, че накрая да могат да направят сблъсъка що-годе уравновесен, а не Денерис и компания да ги изринат за шест минути.

Във финала 100% Церсей си взема, почти 100% си взема и Денерис, и или оставят Джон на трона, или тия двете Д-та решават да са ептен шокиращи и слагат Джендри там, няма да ме учуди (а и си "постелиха" с тоя епизод).

Единственото, дето горе-долу биваше в 4, бяха Джейми и Бриен. За всичко останало ми се ревеше.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests