A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Thu May 02, 2019 1:43 pm

Телевизията като цяло в днешно време има проблем с колър корекцията, оттам идват всички проблеми. Защото се гони тоя синематик фийл, ама за бедни. Не случайно и нетфликс филмите не мязат баш на игрален филм (изкл. неща като Рома, дето дори не са правени за нетфликс по дифолт, а са купени и разпространени в последствие, както беше и Анихилацията с Портман). Десатурация, филм грейн, тежки напълно черни сенки (щото навремето чуха как Спилбърг се оплаква от липсата им в ранните блу рей реставрации) и стигаме до момент, където доста компетентно заснет епизод е тотално изкъртен. Щото това е сериал с добре направени нощни битки преди, ама сега като тая трябваше да е най-нощната и идва две десетилетия по-късно, където всеки следващ сериал е все по-тъмен и еджи и резултатът е на лице. Тоя филм го гледам с убийствена техника, в тъмницата и пак на моменти ме заболяха очите просто. Не беше толкова фрапиращо и реално бързо се съвзема, но на моменти просто беше трагедия. И то заради дигиталната обработка в пост продукцията.

пп. на хбо стрийминг-а, в зависимост в коя държава си, доста разминавания има и определено качеството на продукциите им е видимо по-добро, когато минава през легалните дистрибутори. Все още предпочитат да се обвържеш с договор за определено време, вързан към този с кабелния ти оператор. Тия дни все пак пробвах да видя някъв произволен ултра hd файл и компресията беше видима, особено в облаците, там пикселите се брояха. А па ако си загрухтиш малко брайтнеса направо мяза на недовършена кътсцена от игра. Където има сини оттенъци е просто зло, та дифолт настройки му е майката, ако попаднеш на кофти файл.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Thu May 02, 2019 2:07 pm

Истината е, че на много места сериалът е много vague именно с цел каквито недъзи там има, феновете да ги "пълнят". Щото са фенове и просто няма как да се примирят, че става въпрос за слабо писане и неумение. Само тук срещнахме хиляда обяснения за тъпотата на добрите:

- Мартикс сподели (не негова теория, само сподели), че нашите нарочно са били неадекватни, че да заблудят НК. Ок.
- Според Амелиа, тия дотраки просто няма какво да ги правиш иначе и искаш, не искаш - ще ги пускаш в боя така и квото стане - и да умрат, по-добре отвън, отколкото в двора. Ок.
- Според Рольо и донякъде lightning peregrine, дотраките са малоумна орда диваци и от тях не можеш да очакваш нищо освен фронтално втурване напред, те това си знаят, това си правят. Ок.
- Според tiffany aching, това било жертвоприношение. Ок.
- Според Ники, тактиката си е перфектна и е била удар-задна-удар-задна и така докато могат, но не се е получило, щото зомбита. Ок.

Това е само тук, ако се разтърся из нет-а, сигурно ще намеря още петдесет обяснения. Когато искаш да видиш нещо, то непременно ще го видиш. Както и да го напишат, както и да го снимат, камъни за вода ще изстискваш, но все ще попаднеш на някаква "логика". Ето, вчера гледах Отмъстителите: Краят и веднага си обясних Бран (спойлери за филма по-долу):
Spoiler: show
Еми Бран е д-р Стрейндж! В смисъл, цялата му идея е същата като на Стрейндж - фигурите са наредени, правилният изход е един-единствен, а Бран мълчи като комунист на разпит точно по същата причина, по която Стрейндж не иска да си отваря устата пред Тони Старк - ако каже нещо, всичко ще срути, ще се вземат различни решения, или различни персонажи ще реагират различно в някаква ситуация или каквото там. Case solved! Благодаря, д-р Стрейндж!
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Thu May 02, 2019 5:09 pm

Spoiler: show
Само че по канон Бран има само мъгляви видения за бъдещето, не може даги изучава и планира като Стрейндж.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Thu May 02, 2019 6:57 pm

Всъщност (аз тук малко не помня кое от книгите се припокриваше с филма) в книгите на Торос след всеки бой му правеха нов меч, щото огънят му виждаше сметката. Обаче смея да твърдя, че това е бял кахър. Нормално е като ще се биеш на живот и смърт да хвърлиш квот имаш в боя, вместо да мислиш дали после няма да ти се налага мечове да ковеш. Тъпото е, че както вече бе посочено не само от мен, че това с мечовете беше чиста случайност и то благодарение на deus ex Melisandra. И не, никакво жертвоприношение не беше, нито имаше препратка с Великден или квото и да е там друго, няма общо и с посещението на папата в България. Просто пратиха най-яката конница на скапаната си планета, неподкрепена от абсолютно нищо, ако изключим непредвиденото включване на Мелисандрения огън в последния момент, да си измре и после съвсем вероятно и нехипотетично да им се върне обратно като част от врага. Само че това няма значение, щото няма да се изненадам, ако открием, че дотраките все пак не са измрели до крак, макар да измряха до крак. То вече...

А, и палец горе за Гибли!
И за Ордо! Парейдолия му се вика на този феномен. Обикновено така хората виждат Иисус върху балатум в асансьор, върху ютия, палачинка или каквото там друго има подръка, в случая виждат гениален замисъл, решението да не виждаш нищо всъщност е гениално, щото в реални условия пак няма да видиш нищо посред нощ, а и ако си поиграеш половин час с телевизора преди това, то си става идеално, пък даже и да не си играеш, пак е идеално, но въпреки това оживялата картина на Алфонс Але "Бой на негри в дълбока пещера в тъмна нощ" си е точно толкова тъмна, колкото си трябва, щото така трябва. И не да не е имало тъмни кадри в точно тоя сериал, пък да не са изглеждали добре, та трябваше точно тоя епизод да върви в пакет с домашен IMAX с квантов трансдименсиален процесор, че да му се насладиш и оцениш.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Thu May 02, 2019 8:56 pm

Аз па сякаш омекнах, квото казах предишните страници си остава истина за мен, тъпа от гледна точка на стратегия битка, ама от друга страна през годините хбо са имали и други флагшип заглавия. Тва, което направиха с тоя сериал е, че за нито един сезон не дропиха бюджета ми винаги блъскаха нагоре и последните 3 са тъпи та вдлъбнати, ама спектакъл до насиране. И не случайно постоянно викам, че поне в техническо отношение ГоТ рулира, а това не е малко. За подобни сцени са нужни безобразно много народ, само по време на снимките като се вземат предвид щу са статисти, каскадьори, специални ефекти екипите, пиротехници, организатори на всичко това, вниманието никой да не се нарани, готовият извън кадър медицински персонал. Можеха спокойно да минат без всичко това и да карат на стари лаври, докато сервират еднодневен фен фикшън, ама поне тука личи якото въртене на пари (в последния епизод малко се не виждаше на моменти), ама през останалото време са си безупречни в доста отношения.

Тъпа битка беше, зле скалъпена, дигитално замазана, ама като знам, че в същата тема се изказах ласкаво за Троя или Александър, което са неща с неизброимо количество проблеми, ГоТ би трябвало да го съдя по същия аршин. Още повече, че лично държа мнението, че сериалът от първия си сезон се спъва на много места. Не е като изведнъж да е станал бозав розов сън. От 4-ти сезон насам карат в тоя коловоз. Въобще от години се опитвам да го карам по чил и да не се пенява по интернета и баш тоя сериал, който ясно ми е показал какво иска да е и как го постига да ме пали така само срам ми носи.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Thu May 02, 2019 9:22 pm

Marfa wrote:
Thu May 02, 2019 6:57 pm
... това с мечовете беше чиста случайност и то благодарение на deus ex Melisandra. И не, никакво жертвоприношение не беше, нито имаше препратка с Великден или квото и да е там друго...
Дотраките бяха изпратени да удържат (колкото и ако успеят) първата вълна, но бе ясно, че нямат големи шансове.
Мелисандра се появява изневиделица, но съвсем не и случайно, започва да реди молитви на своя бог, толкова петимен за жертвоприношения, при което той им запали аракхите, в знак на одобрение. Аз поне така виждам нещата.

По отношение на препратките. GRRM се е вдъхновявал от Х. Лъвкрафт... и не само.

https://iceandfire.fandom.com/wiki/Tributes_and_homages

А ето и за Lightbringer - https://awoiaf.westeros.org/index.php/Lightbringer Обаче...
Spoiler: show
Lightbringer may refer to: Lucifer
(Уикипедия)
Толкова ли е невероятно в сюжета да има и библейски мотиви, поредното съвпадение, whatever.

Edit. Трябваше още докато си бяха при Церсей да останат да чакат НК там, евакуирайки 'случайните' хора от Север на Юг. В това число и онези от Кралски чертог. Тъкмо и wildfire щяха да имат...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Thu May 02, 2019 9:47 pm

Реално погледнато wildfire не трябваше да има дори за взривената църква. Какво остава след тоя атентат да е останало нещо.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Thu May 02, 2019 10:03 pm

Губи ми се този момент, защо да не е останал? По спомен The Mad KIng бе поставил из целия град... Ако не wildfire, то пиромансъри имат, а и не ми се вярва човек като Церсей да им позволи бездействие.
Но все пак аз дори да съм стратег, не съм пълководец... така като се замисля и в тактиката ме няма. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by RRSunknown » Thu May 02, 2019 10:22 pm

:lol: :lol: :lol:
Анализ на битката откъм реализъм.
https://www.youtube.com/watch?v=jY2jAnV5Fa4

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Thu May 02, 2019 10:44 pm

tiffany aching wrote:
Thu May 02, 2019 10:03 pm
Губи ми се този момент, защо да не е останал? По спомен The Mad KIng бе поставил из целия град... Ако не wildfire, то пиромансъри имат, а и не ми се вярва човек като Церсей да им позволи бездействие.
Но все пак аз дори да съм стратег, не съм пълководец... така като се замисля и в тактиката ме няма. :lol:
Щото тирион и ко. използваха всичкия, дето имаха, намериха и донаправиха при битката със Станис във втори сезон. Този за църквата малко беше вадене от гъза (ама да речем, че там е бил остатъкът, който някак си не е бил намерен за решаваща битка за опазване на града), ама дори него да приемем, набавянето на ресурси, че да направят достатъчно, за да факнат зомби армията щеше да още по-голяма изцепка.
RRSunknown wrote:
Thu May 02, 2019 10:22 pm
:lol: :lol: :lol:
Анализ на битката откъм реализъм.
https://www.youtube.com/watch?v=jY2jAnV5Fa4
тлдр нещо, казва ли различно от това, дето нищим във форума?

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Thu May 02, 2019 10:54 pm

Вярно, изключих. :)
Е, остава да се види дали Церсей няма да се "изцепи" с няколко дози wildfire, но вече не ми се струва толкова вероятно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by RRSunknown » Thu May 02, 2019 11:20 pm

трубадур wrote:
Thu May 02, 2019 10:44 pm
[тлдр нещо, казва ли различно от това, дето нищим във форума?
Да - има авторитет, обяснява го на едно място и го прави подредено.
Не съм ви чел писанията но тука доста се смях :bigtongue:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Thu May 02, 2019 11:36 pm

Изгледах го, покрива точно същите точки, които и ние, дето смятаме тактиките в епизода за плачевни, даже на моменти е 1 към 1, се едно ни е чел :mrgreen:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by RRSunknown » Fri May 03, 2019 1:08 am

Споделен комън сенс.

Цялата чекия сценарийно беше изсмукана от пръстите за може следващия епизод съюза да се окаже без армия срещу церцей уж да има интрига в останалите епизоди.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Fri May 03, 2019 1:09 am

трубадур wrote:
Thu May 02, 2019 10:44 pm
Щото тирион и ко. използваха всичкия, дето имаха, намериха и донаправиха при битката със Станис във втори сезон. Този за църквата малко беше вадене от гъза (ама да речем, че там е бил остатъкът, който някак си не е бил намерен за решаваща битка за опазване на града), ама дори него да приемем, набавянето на ресурси, че да направят достатъчно, за да факнат зомби армията щеше да още по-голяма изцепка.
Аерис го беше трупал с десетилетия в различни тайни подземни складове, така че да може да взриви целия град наведнъж ("Burn them all" на Джейми). Тирион намери един склад и запали цялата река с него. Церсей явно е намерила втори и така взриви септата. Има поне още половин дузина неизползвани включително поне един под самия Red Keep.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 9 guests