A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue Apr 30, 2019 11:53 am

Твърде много мат'рял се е изписал тук и не можах да прочета всичко, та само ще снайпна няколко неща.
AlDim wrote:
Tue Apr 30, 2019 1:19 am
Към всички, които се оплакват, че не са видяли нищо от епизода: проблемът е 100% във вашите телевизори (или евентуално каквито там файлове сте сваляли). При нас всичко се виждаше много добре...
Еми това е много сериозен проблем, щото като четеш реакциите на зрителите и голямото множество не сме успели нищо да видим в голяма частот битката. Разбирам, че това е частично търсен ефект, ама това не го прави автоматично добро решение и в ситуацията дори го прави ужасно решение ако си хвърлил 10 милиона да снимаш някаква епична битка и огромното множество зрители се оплакват, че не могат да разберат какво става през повечето време.
AlDim wrote:
Tue Apr 30, 2019 1:19 am
Това, че някои намират края на епизода за анти-климактичен в контекста на цялата история е съвсем търсен ефект на bait and switch и съм сигурен, че точно това е бил замисъла на самия Мартин, който многократно е казвал, че основните story beats са същите като в неговите недописани книги. Няма да разберем дали е добра идея, докато не видим всичките останали епизоди.
И отново "търсен ефект" не го прави добра идея или изпълнение. Смъртта на Нед, отрязването на ръката на Джейми, Червената сватба бяха все шокиращи моменти, но хем имаха мигновен емоционален удар за всички зрители, хем в ретроспекция е логичното развитие на събитията. Аря скачаща от скрит трамплин в момента предизвиква реакцията "Какво?" а след размисъл "И тва ли беше всичко?"

Видях някви твърдения, че ако гледаш епизода фрейм по фрейм, може да се види как на някакви зомбита очите им ставали бели в ключови моменти т.е. Бран ги уаргва и така спасява главните герои. Нямам никаква идея дали е вярно, но може би някой с достатъчно добър телевизор може да сподели ако е забелязал такова нещо.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue Apr 30, 2019 11:59 am

Тва на литс и на доктора са доста яки. Бтв, аз мислех, че ще съм малцинство, ся след некъв повърхностен сърч личи че доста народ не е доволен от епизода. Даже енгри джо, дето не знаех, че още същестсува ми изплува във фийда в тубата и рантва нещо. Имаха ресурсите и уменията да направят много по-добра битка. Даже го направихе преди 4 сезона, га се млатиха за вала. Онзи епизод, режисиран от Нийл Маршъл, който трябваше да върнат за финалния сезон, беше великолепен. И накрая с гиганта и речта на нощната стража. Бе муцка. Целият епизод беше як екшън, ма с емоция и без дебилности. Тука много му изтърваха края.

пп. Идеята за бран не е лоша ту би хонест, ама аз поне не забелязах такова нещо

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue Apr 30, 2019 12:14 pm

Woke Internet is not happy, че дотраките и повечето Unsullied бяха изтребени, за да спасят белите жители на Севера.

BTW, имаше ли въобще някой, който да командва армията на нашите в тази битка? Ако имаше, съм го пропуснал. Дани и Джон не можеха да го правят от драконите, а останалите общо взето действаха на самотек. Дотраките си чарджнаха без никой да им го е заповядал, от време на време random name character викаше команди, обаче поне аз не видях да има някой, който да командва цялата армия и да взима тактически решения, докато Дани лети в небесата...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue Apr 30, 2019 12:39 pm

Разбира се, че нямаше. Бяха на отделни отряди. Бриен за селяците, Тормунд за зимните селяци, Малката пикла зад портите, Джора за дотраките и Червея за неговите си. Което е нормално. Явно са им казали плана зад кадър. И не случайно го бяха оставили там, щото то и на книга звучи тъпо. Ще се изтипосаме всите навънка, барабар с катапултите, докато двата ни дракона ще гледат отвисоко. Първо пращаме конете да видим кво ще стане, след тва ще седим на едно място и ще чакаме да ни попилеят, квото оцелее обратно в замъка. Не е като да има нужда да примамваме когото и да било. Труповете сами ще минат през рова и без наша помощ. Бран е клопката, ама ще го пазим с 15 човека. По едно време Джон мое да доде с дракона да седи на стената и да не предотврати лошия дракон да бутне нашата стена. 10 от 10 боен план.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue Apr 30, 2019 1:13 pm

Огромно +1 за Доктора и каквото каза за цялото изпълнение покрай Нощния крал. Не съм толкова съгласен за Мелисандра - там с пророчество е общо взето някакъв съвсем минорен елемент и не мисля, че е кой знае какъв гаф, но за силите й - на няколко пъти е подсказано, че жреците на Р'хлор нямат магията "подръка" когато им скимне, а богът по-скоро им дарява силата, когато е нужна, и в количеството, от което е нужна. За "облаците" на НК е показано преди това - винаги Бродниците идват със студ, мрак и виелица, не е като изведнъж да стана ясна тази им сила в този епизод.

+1 и за Ambartanen, защото от моите познати май само тия дето го гледахме на дебелия телевизор сме видели всичко както трябва. Това с някакво по-старичко екранче е ужас и лично го проверих вчера. Сигурно ако си гийк и чуруликаш на настройките известно време ще получиш що-годе гледаем резултат, обаче си представям повечето зрители как почват да бъзикат контрасти, беклайти и незнамкво - никъв шанс. И са усетили буквално 50% от преживяването, което е кофти. Доколкото видях, супер много хора се оплакват и макар технически проблемът да е в техния телевизор, на практика не е баш така...

Накрая (и последно) за битката - отново повтарям, че не може и не трябва да се гледа на ГоТ и/или други фентъзи продукции като на исторически драми. Ясно е на всички, че понякога разни работи страдат с цел по-красиви гледки, по-емоционални сцени, по-яка кинематография и прочие, и прочие. Различните произведения имат и различна степен на реализъм, която зрителят подсъзнателно приема за минимум и движи своя "тъпометър" спрямо нея.

Например, едва ли някъде са се вихрили ебати дискусиите за голямото сражение в предния Авенджърс и колко тъпи са защитниците на Уаканда, не защото те НЕ СА ТЪПИ и не могат да подредят и планират защитата бая по-адекватно, а защото гледаме Авенджърс и героите трябва да бъдат героични и навсякъде да хвърчат мечове, чукове, щитове, светкавици, ракети и т.н. и т.н. Тоест, ясно ни е, че ще падне мазало, а не че нашичките ще влязат в задълбочени разсъждения, дълги планировки и тактически приготовления за битката. Не, ще излязат all guns blazing и квото стане, щото на филмът такъв му е контекстът и той работи. Не помня някъде някой сериозно да е обсъждал как не е трябвало да посрещат ония рептили в широкото поле, как е трябвало преди да отворят дупката да я заобиколят и да превърнат земята около нея в killing ground, как War Machine ще върши чудесна работа като непрекъснато засипва входа с артилерията на гърба си и как уакандийците е трябвало да пазят формация, вместо... да не я пазят.

В ГоТ положението не е такова по много причини - първо, опитва през повечето време да е доста реалистичен средновековен епос. Второ, участниците в него многократно са ползвали хитринки и реални военни прийоми - я ще залеят целия залив с гръцки огън, я ще предприемат обходни маневри, я ще заблудят врага си с една бойна част, а ще стоварят удара си другаде, я ще направят "чувал" и ще обградят противника, я ще нахлуят в крепостта от таен вход и ще отворят портите. В никакъв случай не твърдя, че тия неща са били изпълнени перфектно и не можем да им намерим кусурите, ако почнем да се вглеждаме, но за масовия зрител са ОК и връзват минимален смисъл, дори ако имаме наивни постановки тук-там.

Например, за Battle of the Bastards срещнах много редки оплаквания извън "Джон може ли да е такава риба?" (може) и причината не беше, че тая битка е някакъв непостижим еталон за реализъм, а че на хората им се струваше достатъчно реална в контекста на сериала.

Още един пирон в ковчега е, че ако защитниците на Уинтърфел бяха дошли в последния момент и на крак предприемаха някаква отчаяна отбрана, тия неща, дето ги видяхме, можеха и да минат. Обаче не - коваха се оръжия, копаха се окопи, слагаха се бариери, имахме съвет, където присъстваха всички важни клечки, с карта, фигурки, планове, всичко както си му е редът. Освен това информацията им беше относително пълна - знаеха какво представляват "лошите", знаеха слабите им места и какво е нужно за тяхното убийство, знаеха, че НК може да вдига мъртъвците, знаеха за дракона, знаеха че онези ужасно ги превъзхождат като бройка и няма да как да ги надвият в открито сражение. И СВЪРШИХА НИЩО С ЦЯЛОТО ТОВА ЗНАНИЕ. Когато в предния епизод със скръбна физиономия си заявил как просто няма как да победите по нормалния начин, а след това пуснеш цялата си шибана кавалерия в самоубийствен щурм в мрака срещу кучи гъз, който ДАЖЕ НЕ ВИЖДАШ и срещу враг, за когото знаеш, че може да превърне за три секунди страшните ти дотраки в още по-страшни немъртви дотраки, това активира тъпометъра. И вместо петима изтрещяли на тема история нърдове да те хранят в ЛАРП форумите, че на Хрътката шлемът му бил нереалистичен, сега Тошо, Гошо, майките им и половината интернет бълва меме-та как си тъп на гугутка.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Matrim » Tue Apr 30, 2019 1:18 pm

Amelia wrote:
Tue Apr 30, 2019 2:48 am
Между другото, като стана дума за стратегии, аз не съм играла Total War, но знам, че добре обучени конници с мечове би трябвало сравнително лесно да изринат инфантрито на противника, особено ако въпросното не е добре въоръжено и дисциплинирано като римляните (и довагерите). Предвид това, че Едитата са пешеходци (досега само Абатите сме ги виждали да яздят) и не са способни на кой знае ква военна координация, не виждам що да не пуснат срещу тях най-могъщата конна войска, която имат под ръка, с надеждата да ги понамалят като бройка.
Исторически погледнато, атаките на кавалерията разчитат на това противникът да се паникьоса и да хукне да бяга, докато това не стане, жертвите са били минимални всъщност. Както описвате тая битка срещу зомбита, нещо ме съмнява такава атака да има особен ефект, защото зомбитата не бягат.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue Apr 30, 2019 1:29 pm

Постът на ордо е доста уин :mrgreen:

между другото тоя епизод почва да ме кефи щото сега у freefolk-a в редит е баси лудницата, количеството мемета дето се изливат и качеството им правят интернета търпим. Има и от двата лагера бтв, за всички е мазало. Иначе аз съм си виновен, нахайпих се за тоя епизод, ся останалите 3 съм пак на автопилот, както гледах предишните сезони. Квот стане, тва е, сапун с дракони, уно зима че свърши милото, ама и аз се докарах до мозъчния минимум нужен да се гледа тва без да ти докарва колики.


бтв, на мен авенджърските битки доста ми бъркат в центровката, тия в уаканда най-много :ninja:

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue Apr 30, 2019 2:00 pm

А, една глупост с драконите, дето си е мое недоразбиране, ама все пак обвинявам сериала- като свърши епизода бях абсолютно убеден, че убиха Визерион (дракона на НК), после умря Раегал (дракона на АЕжон) и на края на епизода АЕжон си играеше на котка и мишка с прясно възкръсналия Раегал. Чак днес прочетох (на базата на промо за следващия епизод, не на нещо видяно от някой в самия епизод), че това в двора е бил все още непобеден Визерион и Раегал всъщност бил жив и просто е изчезнал по някое време. Някой друг имал ли е подобни проблеми да разбере кой дракон кой е? Щото въпреки че трябва да са супер различни като цветове и тъй нататък, аз ги различавах само по ездачите им.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Martix » Tue Apr 30, 2019 2:16 pm

Съгласен съм с почти всички критики по военната тактика в епизода, само не съм съгласен с мнението на трубадура, че трябвало нашите да се приберат в крепостта и да чакат обсада. Вече обясних защо 2 страници назад.
Не може да се спечели обсада срещу враг, който не яде, не се уморява и може да атакува денонощно, и няма инстинкт за самосъхранение.
Не може да се спечели обсада срещу дракон, който може да пробие дупка в стената с една атака. А нашите 2 дракона беше показано, че не могат да го спрат, защото
1. Нощния може да призове буря, през която зомбитата все пак виждат, а нашите не знаят откъде им идва атаката,
2. Двата дракона на Дани, са слаби и не харесват студения климат(беше хинтнато на някълко пъти в предишни епизоди), а ледения дракон си е ок, и
3, ледения дракон е на повече кръв, ако се наложи може да понесе няколко дупки по тялото стига да се добере до стената и да блъвне син огън, след тва е GG.
Тези неща нашите хора ги знаят, и е напълно логично да не изберат защита зад стените, която би накарала Нощния да се бие честно и да ги смели.
Още повече, че нямат храна за дълга обсада, освен ако не почнат да хранят 2-та дракона с войниците си.

За останалото сте прави, бойните тактики, показани извън стените до една бяха лейм. Но ще вкарам една фенска теория. Ами ок нарочно са лейм и се правят на тъпи, за да ги подцени Нощния и да влезе в капана.
Примерно ако драконите патрулираха над Бран, или той беше добре защитен от голяма армия Нощния можеше да реши първо да избие всички защитници, а после да се разправи с триоката врана.
Така му дават голямата награда на тепсия лесно, и спасяват в крайна сметка, повече животи.

That said, не мисля, че тази теория е правилната, щото нашите изглеждаха прекалено неориентирани, а и все пак го има моментът, че са искали да покажат хаоса и паниката в сраженията, а не оркестриран план, и това поне им се получи.

On another Note, ей сега влязох в imdb и първото нещо, което ме посрещна е статия, Game of Thrones only gets darker from here. :lol:
меметата се пишат сами.

Edit: В тази тъмница единствения начин да различиш кой дракон кой е, е по ездачите. Но все пак достатъчно видимо беше показано, че дракона на Дани излетя и се оттърси от мравките, а този на Джон го загубих по някое време, но не видях да умира, така че можем safely да заключим, че ситуацията с драконите не се е променила, 2/2 са живи и горко й на Церсей, освен ако Юрон не извади големия рог в следващия епизод.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue Apr 30, 2019 2:32 pm

По показаното от мъртвите нямаше да чакат обсада, а щурм, което е доста различно. И можеш да спечелиш срещу такъв неебателен за собственото си здраве враг, въпросът е каква им е бройката. Което никой не си направи труда дори да се опита да сметне, ей така да имат някво очакване и колко оръжия може би им трябват. Дори да сме консервативни и да смятаме, че кралят вдига трупове последните 50 години, бая народ е измрял отвъд вала за последните 10 000 та да си извозиш почти цялата сила извън стените срещу таквоз нещо е малко уау.

Иначе на джон дракона просто беше ранен и избяга, на Дани също, а това в двора беше немъртвото, което му откъснаха челюстта. Но както казах колър корекцията еба мамата на тоя сериал и евала на народът опитващ се да отгатва дракони по цвят. Където не беше оранжево като на ранен гай ричи филм беше тъмно синьо, та иди дири зелен дракон в тва. Само този на дани червенееше по често.

Бтв, тая буря от нощният крал ли доде иначе? Мен ми се стори, че групитата му са некви магесници и я поддържат и за тва рядко се мерджелеят из мелетата, вкл. и в предишните сезони. А и защо понякога се криеха зад буря, а друг път се печаха на слънце си остава една от загадките, на която няма да получим отговор. Но това е от моментите, дето ми се губят и бъркам. Кога идваше бурятя преди или по време на битката със Захари Бахаров, като бяха наобиколили джон и компания зомбитата на езерото, няква каша ми е. Помня някви ветрове и простотии и до там.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue Apr 30, 2019 2:47 pm

трубадур wrote:
Tue Apr 30, 2019 2:32 pm
Бтв, тая буря от нощният крал ли доде иначе? Мен ми се стори, че групитата му са некви магесници и я поддържат и за тва рядко се мерджелеят из мелетата, вкл. и в предишните сезони. А и защо понякога се криеха зад буря, а друг път се печаха на слънце си остава една от загадките, на която няма да получим отговор. Но това е от моментите, дето ми се губят и бъркам. Кога идваше бурятя преди или по време на битката със Захари Бахаров, като бяха наобиколили джон и компания зомбитата на езерото, няква каша ми е. Помня някви ветрове и простотии и до там.
Мисля, че беше от НК. Най-ясно ми се струва, че я показаха преди битката за Юмрука - когато се появиха зомбаците, тримата от Нощния Страж почнаха да бяга, а Сам изостана и имаше близка среща с Бродник (сега погледнах, епизод 0210). Тогава беше спокойничко и тихо времето, като дойдоха тия и почна мизерията. При Хардхоум битката беше подобно.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue Apr 30, 2019 3:05 pm

В самия епизод си имаше една (много кратка) сцена как НК си вдига ръцете и бурята връхлита, но бих приел логиката Бродниците да са поддържали бурята и затова нищо друго не правеха в битката.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tigermaster » Tue Apr 30, 2019 3:36 pm

Image
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Tue Apr 30, 2019 7:19 pm

Гле'ам тука експертите продължават да нищят въпросната битка, затова ще се наложи да обясним очевидното за около 20ти път.

1. В миналия епизод ни казват стратегията в прав текст, докато седят пред една маса с фигурки, от които се вижда, че черните фигурки са депресиращо малко, а белите са като някво море на хоризонта - огромно, без фланкове, без структура - просто една неспираема и непобедима гмеж от ходещи мъртви.
2. При това положение има един единствен начин за победа и той не е като дотраките се пуснат в битка по каноните на европейските генерали от 13-ти век, например. Никакви стратегии и тактики с армията, терена и укрепленията няма да помогнат. С това количество немъртви срещу тях, квато и стена да им се изпречи, просто ще я изкатерят за 15 минути, освен ако не е с височината на ледената стена, а дракон зомбито ще ги изпече зад стените на крепостта и ще разруши всичко с едно махване с опашката си. Знаем какво драконите са направили с Харенхал, т.е. да си седиш в крепостта или да си извън крепостта е все в гъз в тази конкретно ситуация.
3. Единственото, което може да доведе до победа е да бъде убит Нощния Крал. That's it. НИЩО ДРУГО не съществува като опция в така зададените параметри на сетинга. То и да съществуваше, тея нямаха време да се подготвят за него - в последния епизод им става ясно, че войската на Церсей не идва, Умберите са избити до крак, а зомбитата ще дойдат след няколко часа. Квито войски са събрали до момента и квото са успели да изкопат/построят до момента - с това ще работят.
4. Което ще рече, че планът, казан ни в прав текст в предишния епизод, е да се залъже Нощния Крал да иде към Бран. Който не трябва да изглежда и прекомерно охраняван - ситуацията трябва да изглежда като "складирахме оня сакатия някъде, където няма да ни се пречка и му оставихме 5 бодигарда, да не е съвсем без хич". През това време всички останали части от армията се опитват да удържат колкото се може по-дълго противника, а Джон и Денерис се правят на разсеяни с драконите и не се отдалечават от локацията на Бран твърде много, щото се предполага да ударят Нощния Крал.
5. Започва битката. Дотраките излизат да повърлуват из полето и да изколят максимално количество пешеходци, щото по принцип за това са създадени, легендарно добри са в това и щото зад стените на замъка, без коне, щяха да са толкова полезни, колкото и Санса Старк. Да, на светло и срещу по-малоброен противник, подреден в удобни геометрични фигурки с фланкове, дето се държи като нормални човешки същества, сигурно атаката им щеше да има повече смисъл в контекста на човешката ни история, но за съжаление зомбитата, бидейки безкрайно нетактични и невежливи, решават да нападнат през нощта и освен това са неизброимо количество и изобщо не им дреме дали ги кълцат, мачкат, палят и прочее. Нещата се осират, морето от немъртви поглъща конницата, shit gets real и на всички им става ясно, че са fucked. А Денерис не издържа на гледката на умиращите дотраки, заебва плана, яхва дракона и почва да плюе огън наляво-надясно. Джон хуква след нея.
6. Следва отчаяна битка, в която нашите се опитват да устискат докато някой някак пречука Нощния Крал. Но планът като цяло е заминал на кино и всичко е сведено до брутална, клаустрофобична борба за оцеляване в тъмното.
7. Междувременно нощния крал се пръква с дракона си и влошава допълнително климатичната обстановка с магия (което сме виждали и преди и което се съдържа в добре познатия ни лозунг "Winter is coming and the dead ride with it"). Драконите се бият. Хаосът в небето е като на земята - бой на негри в черна нощ, в няква тъмница и виелица, защото това е в общи линии видимостта, с която работят и нашите и всичко е объркващо, дезориентиращо и страшно. The night is full of terrors. Остатъка от блек метъл бандата стои настрани от масовката, щото трябва да вкарват магия и те - част от тяхната магия движи мъртъвците, както сме виждали вече, а вероятно и във виелицата участват, предвид това, че сме имали виелици при техните появи дори без Нощния Крал наоколо.
8. Нощния Крал е особено неучтив и отказва да бъде изгорен с драконов огън а наместо това вдига още мъртъвци. Драконите са изморени и ранени и не могат да летят както трябва, щото за разлика от зомбито дракон, не са зомбита. Всички пречки, които нашите са подготвили са преодоляни, войната е загубена и има едно единствено нещо, което може да я спечели - и това е идеята в основата на оригиналния план, която не се е сменила до момента, щото беше единствената опция ениуей и всичко останало беше просто за да се спечели малко време.
9. Нещото се случва с плот туист, който не е напълно нелогичен, предвид разни пророчества на Мелисандра отпреди ненам колко сезона, но ебава майката на цялата митология и градения сезони наред съспенс около Нощния Крал.
10. The end. Следват глупсоти на търкалета, а.к.а. пак трябва да се правим, че Церсей има къвто и да е капацитет да е опасен противник.

Аз нямам абсолютно никакви проблеми нито със замисъла на битката, нито с това как протече, нито с това как е заснета. Нямам проблем с тъмнината ѝ, с пейса ѝ, с дължината ѝ. Проблемът ми е цялостната ѝ позиция в митологията и сюжета на сериала. Отвъд това, тази битка е от най-красивите и въздействащи, които съм виждала някога. Усещането за неминуема гибел, отчаяние и изтощение, които са там, докато Джон се опитва да се добере до Бран, нямат еквивалент и ще ви помоля да не ми пробутвате лигавщините от Властелина, в които Арагорн & Со скачат като гумена топка по целия терен, пускайки лафчета и създавайки усещането, че ей сега ще пръднат, за да ни е по-весело.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue Apr 30, 2019 8:01 pm

И като тактиката е да устискат максимално дълго, според теб е редно да чарджнат в небитието в първата минута, а? Нюзфлаш, ама дотраките като не могат да направят нищо съществено (тоест, при положение, че лошко вдига мъртвите с движение на ръката, е все тая дали ще избият 1, 10 или 5000 "пешеходеца", все кур), поне не му давай половината си войска на тепсия, а? Какво ще кажеш? В смисъл, харесало ти е, супер е било логично и няма какво да стане, ясно. Разбрахме твоята "неекспертна" оценка.

Едит: а това, че дотраките са най-силни на коне, не ги превръща в Санса Старк на земя, що за безумно заключение?
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Who is online

Users browsing this forum: Mushu and 22 guests