A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue Apr 23, 2019 9:29 am

Извадено от контекст, но тъй като никой от Гейм ъф Троунс екипа не го е еня за контекс, защо мен да ме е :mrgreen: :
Dr. Horrible wrote:
Sun Apr 21, 2019 5:36 pm
"Sansa Stark is my last chance for honor.”
https://9gag.com/gag/aVYBg58
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Tue Apr 23, 2019 9:32 am

AlDim wrote:
Tue Apr 23, 2019 2:22 am
Мисля, че сега е моментът за:

Game of Thrones: Dead or Alive Predictor

Ето моите:

.....
Bran - undead
.....
:rofl: :rofl: :rofl:


AlDim wrote:
Tue Apr 23, 2019 2:22 am
.....
Gendry - dead; doesn't matter, had sex
.....
Абсолютли :mrgreen: :
https://www.youtube.com/watch?v=lQlIhraqL7o
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue Apr 23, 2019 2:46 pm

Demandred wrote:
Mon Apr 22, 2019 7:48 pm

BTW, всички сме съгласни, че Lyanna Mormont е най-досадния герой в този сериал и трябва да си го вземе ASAP, right?
Особено като с вземе предвид тва, че някво девойче от Мидландс прави неуспешни опити да докара Northern accent, и тва на връх бруталното фъфлене. Да се чудиш в Англия нямат ли логопеди или нещо такова.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by aiva » Tue Apr 23, 2019 4:08 pm

Litz wrote:
Tue Apr 23, 2019 9:27 am
меча на Джейми беше отляво на моменти
Това сега сериозно ли, как може да объркат нещо толкова тъпо.. тия съвсем, ама съвсем не ги интересува вече :roll:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Wed Apr 24, 2019 12:16 am

Аз малката Мормонтка продължавам да си я харесвам - реже ритардите като кисели краставици и понеже ми е писнало от ритарди в тоя сериал, приветствам това. Относно акцента ѝ - то болшинството северняци са с фалшив акцент ениуей, така че проблемите ѝ не се забелязва в кочината. Просто не я ползват добре от сценарна гледна точка, ма то така или иначе всички са зле написани.

Аз лично не можах да понеса онова малко едва приказващо девойче с белега на лицето, дето искаше да маморва Уинтърфел и дето беше сложено само за да бъзика на Давос сантиментите по Шариз, Шарлис или квото ѝ беше там името на оная. Деба и Нарутовските изстъпления, деба! Беше почти толкова кринджи колкото на Тормунд секшуъл харасмента и мейтинг ритуалите на Аря.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Wed Apr 24, 2019 9:24 am

Ширийн :) Нейната сцена не се получи наистина. По-добре да се ограничат до едно badass северняшко девойче. За мен Лиана се получава в горе-долу половината си сцени- в първи епизод като държеше сметка на Джон ми беше прекалено кашкавалена, но ми хареса как респектира Джора-беър. Заключението ми е, че много зависи от реакцията на другия актьор- Иън Глен може да направи сцената, Кит Харингтън не може.

Аз вече втори ден си въртя Jenny of Oldstones и продължавам да се кефя много на атмосферата. Искам цял албум на Даниел Портман изпълняващ различните фолк песни от Уестерос (що всичките добри са толкова меланхолични?!)

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Martix » Wed Apr 24, 2019 4:17 pm

Много здрав епизод се получи. На практика е същия като предишния, и пак е тъмно като в кучи ***, ама диалозите този път напомниха за добрите сезони, а и нямаше юрон.
А сега дано да направят боен епизод, който да съдържа повече от 3 реда сценарии и да има Дух, и ще съм доволен.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by shewb » Thu Apr 25, 2019 10:27 pm

За да не се ядосвам, моят начин да гледам сериала е непрекъснато да си повтарям това, което и Мартин каза някъде, цитирам по памет: "The show is the show. The books are the books." Некадърното писане, претупването и откровените гафове иначе ми идват в повече.
НО
това не важи за епизод 2 сезон 8, A Knight of the Seven Kingdoms. Просто си личи, че Bryan Cogman познава добре целия материал и се е поизпотил да напише този епизод, да отдаде нужното внимание и любов на тези персонажи и да направи такъв голям жест към всички любители на книгите и света на Мартин.
Да започнем все пак с критиките.
1. Бениоф и Вайс нямат идея що е то Денерис Таргериен. И продължават да осакатяват този толкова интересен персонаж. Дани иска дом, иска семейство. Няма нито едно от двете. И единственият начин за нея да потърси принадлежност, корени е да вземе обратно трона. Това не е единствената й мотивация, но определено е централен елемент от нейното изграждане и тези пичове така и не го разбраха. Сега я докарват някаква амбициозна студенокръвна манипулаторка, която не иска да се раздели с претенциите си за трона.
2. Прекъсването на сцената между Дани и Джон беше ок. Във филмите според мен са позволени такива работи, да има драма. Обаче такива удобни прекъсвания имаше и преди това в този епизод и ефектът се губи.
3. Между Мейси и Джо я няма химията. Джо преди време беше казал някъде, че силно се надява да няма такава сцена с Аря и Джендри и си пролича защо. Неговият дискомфорт се прехвърли върху зрителите, които и без тва трудно го сдъвкаха.
3. Сценаристите и Кит коментираха, че Джон бил стъписан от това, че е спал с леля си. За него било страшно. Ми...не си пролича. Да му бяхте написали една реплика, та да разберем и ние.
Има други дребни неща, които са изписани горе от другите, но не ми попречиха.
Готова съм обаче всичко да им простя, че и последните три сезона, защото:
1. Джейми и Тирион: припомниха ни какви са те заедно и колко е силна тяхната връзка.
2. Санса и Теон: две сцени, и двете много силни.
3. Аря и Сандор: аз още тайничко се надявам, Сандор и Санса да разменят две приказки този последен сезон, но едва ли ще ме огрее. Но Сандор/Аря беше добре направено и ми стига. Засега.
И най-важното:
Джейми и Бриен. Ако някой още не е разбрал, това беше СВАТБА. Бриен първа даде обет: заяви пред всички, че би се сражавала и умряла до Джейми. После Джейми направи своя обет: без малко й каза, че заради нея е дошъл и поиска да се сражава под нея...така де под нейно командване. И освен това й направи най-якия ever сватбен подарък, подари й мечтата й да стане Рицар на Седемте кралства. Пред свидетели, представители на различните класи във Вестерос: рицари, бивши контрабандисти, диваци, Ръката на кралицата и един оръженосец. Прекрасен сценарий, страхотна актьорска игра и добра режисура. К'во повече да иска човек от една сватба. А ако сте чели приключенията на Сър Дънкан и Ег, със сигурност сте пуснали и една от многото сълзи за Дънк.
И за капак Под изпя песен от времето на поколението на Дънк и Ег. Да не влизаме в подробности за какво е песента, какъв е историческият контекст и какво може да ни подскаже. Аз мога само да кажа, че Вайс оплеска много работи през годините, ама може да пише текстове за песни. Всичкият символизъм и значения на тази песен в навечерието на голямата битка за Зимен Хребет направиха края на този прекрасно написан епизод подобаващ. И точно накрая слязохме при Лиана и си припомнихме какво вероятно е изпял Регар и защо я е разплакал.
Този път си свършиха работата. В неделя ще се сражават и ще умират персонажи, за които ни пука. И това ще направи епичната битка, за която толкова се изписа, битка на живот и смърт, такава, каквато трябва да я усетим.
Last edited by shewb on Fri Apr 26, 2019 11:48 am, edited 1 time in total.

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by shewb » Thu Apr 25, 2019 10:34 pm

Постът стана дълъг и пак забравих да кажа, че много добре се справиха с Джон, Ед и Сам. Като изключим миниатюрния вълк в ъгъла, диалогът беше супер, а докато камерата се отдалечава, тримата от Нощния страж, застанали на пост на стената на Зимен хребет и взиращи се в тъмнината пред тях, беше просто такова страхотно напомняне за Вала и обетите им.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Sat Apr 27, 2019 6:55 pm

Image

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by shewb » Sun Apr 28, 2019 12:32 pm

Кой ще ритне камбаната tonight? :roll:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Sun Apr 28, 2019 5:51 pm

Всички, които миналия епизод обявиха, че искат да отворят малка пекарна във Вермонт...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Sun Apr 28, 2019 7:06 pm

Не остана много време до излъчването на този трети епизод, а настроението ми е все по-мрачно...
Кой ще седне на трона и кой ще умре, това са въпросите, нали. :oops: Здрава корелация.
Spoiler: show
Нак Мак Фийгъл! Дребнио Волен Народ! Нема кралье! Нема кралица! Нема болярье! Нема господарье! Нема пак да ни излажат! Опа, това бе от другаде. :)
Отново на GOT.
Варис -
Spoiler: show
https://www.youtube.com/watch?v=6womXIXqFP8
един от достойните хора. Рискува си живота и положението, за да спаси Тирион, виждайки в негово лице човек, заслужаващ да управлява и под чието ръководство "обикновените" хора биха живели по-добре. Същите тези хора, които отхвърлиха и презираха джуджето най-вече поради външния му вид.
И защо не самия Варис? О, да - великата причина - родителите му не са еди-кои си. И психопатът Джофри може да носи корона, но той не.
И като стана дума за Тирион. Бих искала той да открие жена, с която да се обичат взаимно, която ще му помогне да преодолее травмите си и да си живеят живота, колкото и да се доказа достоен за властта. Само че това едва ли ще се случи в сериала по ред причини.
Санса - цял живот разменна монета в играта на тронове, станала жертва не само на собствените, вярно и романтични, но детински амбиции, както и на чуждите. Тя дали, вече помъдряла, ще бъде истински обичана?
Ето някои от въпросите, които си задавам и ме вълнуват...
Както и каква е мотивацията на Нощният крал? Бран - интересен from day one.
Коловозите на Джон и Денерис вече са толкова очертани, че персонажите ми станаха безинтересни.
Сам. Прекрасният и добър, смел Сам. Колко нощни гърнета трябваше да изчисти, търсейки знание и накрая го открадна. Добра метафора. :)
...
Часове батални сцени, още страдание, още напрежение... на това е отделено внимание и екранно време.
Защото до това води Играта на тронове и това е моят извод. А всички онези незнайни хорица, които пострадаха неимоверно? Може би защото някой си е въобразил, че може да си играе с живота им, може би и самите те са го позволили. А всички онези които водят чужди войни? Дали пък голяма част от армията (вече оформени) зомбита не се състои от такива?
Искам скапания трон да бъде сринат със земята! :mrgreen: И хората след това да живеят в дух на разбирателство и подкрепа, вместо в условия на непрекъснато съперничество, интриги, войни и т.н. Вечната игра на господари и господарки. :neutral:
...
Никакво удоволствие няма да ми достави предстоящит епизод, зная. Най-вероятно и сериалът до края. Все тая.
...
Едно от моите пиленца ми подшушна, че може Нощният крал, въобще да не бъде около Уинтърфел, а да приготвя изненада, летейки на Визерион. Интересно каква ли, в този случай? Иначе коментира се, че не е много добра идея точно криптите да се използват за скривалище (то май няма и друго), предвид вероятността някой от по-прясно погребаните да ги изненада отвътре.
...
Все пак отчитам идеята за възмездието и доброто й представяне в сериала.
Нед Старк, Джейми, Теон, Размзи, Джофри, House Frey...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Sun Apr 28, 2019 7:57 pm

На мен па тоя епизод очаквам да ми достави с кила. Руутвам със сила за нощния крал (и далеч не се ебавам или да троля). Много уважавам точни копиеносци, а па като са владетели с маса търпение направо са ми 10-ка.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Sun Apr 28, 2019 10:44 pm

трубадур wrote:
Sun Apr 28, 2019 7:57 pm
Руутвам със сила за нощния крал (и далеч не се ебавам или да троля).
:lol: Предполагам причините ти са подобни на описаните в клипчето по-долу?

https://www.youtube.com/watch?v=5jDsPkPjVK4
трубадур wrote:
Sun Apr 28, 2019 7:57 pm
На мен па тоя епизод очаквам да ми достави с кила.
Уж щял да бъде невиждан до сега battle, едва ли не се очаква да надскочат LOTR, a BOB да изглежда невинна разгрявка. :o
Сетих се за едно мемче:

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests