A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue Jun 14, 2016 11:16 am

Litz wrote: И говорим за one on one, където Джон би победил за Рамзи за части от стотната, нали.
И в предишния си коментар го споменаваш това - за уменията на Джон, меча, вълчището. Сега, вълчището едва ли ще играе, ако двамата са наистина one on one (изглежда Джон ще му предложи двубой от видяното в промо-то, едва ли Дух е включен в сделката :lol: ). За обучението също силно се съмнявам, че копелето Старк има предимство. В крайна сметка, Рамзи е израснал в Дредфорт и Рууз донякъде го е приел за син, което означава, че 100% е получил бойна подготовка подобна на останалите благороднически деца, точно като Джон. И двамата имат боен опит, не са турнирни бойци. Да, валерианската стомана е + за единия Сняг, но другият има инстинкт на убиец и не са му чужди мръсните номерца (струва ми се, че донякъде ще прилича на Брон в това отношение), така че доста ще се зачудя на кого да си сложа парите при евентуален сблъсък.

В смисъл, дори Джон да има леко предимство, в никакъв случай няма да го унищожи за части от секундата, нали...
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue Jun 14, 2016 11:32 am

Рамзи има боен опит в убиването на беззащитни жени, бебета и оковани и неподозиращи мъже, но не и истински боен опит. В повечето случаи хрътките му вършат работата. И не помня, ма Рамзи не беше ли израстнал в мелницата и не е получил тая подготовка?

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue Jun 14, 2016 11:47 am

Мне, в Дредфорт си е живял. Бойните му преживявания иначе са offscreеn - със сигурност разбива (опита за) обсада на Зимен Хребет два пъти - веднъж от северняците в май втори сезон, още веднъж когато идва Станис. Да, общо взето предрешени битки, така че не може човек да прецени какво точно е било участието му, но макар в никакъв случай да не е на нивото на Големите Воини (ТМ), го смятам за хитър и опитен боец. Джон също е млад и има още доста какво да учи.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue Jun 14, 2016 12:21 pm

В книгите Рамзи не беше израснал в Дредфорд, в сериала не помня дали беше същото положението.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue Jun 14, 2016 1:10 pm

Ordo Malleus wrote:Мне, в Дредфорт си е живял. Бойните му преживявания инkаче са offscreеn - със сигурност разбива (опита за) обсада на Зимен Хребет два пъти - веднъж от северняците в май втори сезон, още веднъж когато идва Станис. Да, общо взето предрешени битки, така че не може човек да прецени какво точно е било участието му, но макар в никакъв случай да не е на нивото на Големите Воини (ТМ), го смятам за хитър и опитен боец. Джон също е млад и има още доста какво да учи.
Show, don't tell. Няма как да го считам за опитен боец, при положение, че не съм го видяла да се изявява като такъв.

Джон за сметка на това сме го виждали в Крастър, на Вала срещу диваците и слещу белите бродници. Да може да не е опитен хитрец и да не прави впечатляващи номера като дапубива новородени и жени с хайка от кучета, горкият само бял бродник успя да убие.

Рамзи в сериала принципно ме дразни и не както ме дразнеше Джофри, щото Джофри беше яко написан персонаж и имаше логика в историята му. Аз знам, че Рамзи е жесток, не е нужно всеки епизод да ми се паказва. Спира да бъде въздействащо.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue Jun 14, 2016 3:33 pm

Лиц, не знам защо си решила че Джон е някакъв особено добър войн. Няма спор че е компетентен, но не е някакъв шампион или надарен фехтовач. В сериала специално Karl Fookin' Tanner го направи сам да си говори, а Рамзи би трябвало да се бие доста подобно на него.

Иначе последния епизод и мен много ме отчая. Цялата издънка с линията на Аря ми развали впечатлението от останалата част на епизода, въпреки че сцените на Церсеи, Хрътката и Джейми всъщност бяха добри. Тирион, който въобще не разбрах как така се оказа контролиращ ситуацията изобщо, издъни всичко брутално и това го хвана напълно неподготвен. Не че не е логично така да се развият нещата при неговите действия, но не виждам защо Дани няма да го хвърли при "освободените" дракони, на които явно им прави удоволствие да живеят в мазето, та да си правят компания.

Иначе за издънката с Ария и Рибата разни по-внимателни фенове от мен обвиняват Браян Когман. Той е продуцент и писател на последните два епизода и май е отговорен за някои други "любими" моменти в шоуто като битката между Джейми, Брон и Змиите в Дорн, отблъскването на елитните войници на Яра от безризия Рамзи, "страхотния" Карл Танър и монолога за буболечките на Тирион.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue Jun 14, 2016 3:50 pm

Demandred wrote:В книгите Рамзи не беше израснал в Дредфорд, в сериала не помня дали беше същото положението.
Ramsay Snow, better known as "The Bastard of Bolton", is Lord Roose Bolton's bastard son and the product of rape: years ago Roose discovered that a miller had wed without his permission. He had the miller hanged and raped his wife. Ramsay was born shortly afterwards, and his mother brought him to the Dreadfort, his father's castle, for Roose to acknowledge as his son. Roose very nearly killed both Ramsay and his mother, but relented upon realizing that the child was indeed his.

Тва от уики-то на GoT за сериала. Между другото, уики-то на книгите ме опровергава по точката за обучението:
Ramsay, though savage in battle, was never officially taught at arms. His tutor in martial prowess was Reek, his serving man, who had never received any sword training himself. Ramsay's swordsmanship style is vicious and highly aggressive, wielding his sword as if it were a butcher's cleaver.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue Jun 14, 2016 4:05 pm

Ambartanen wrote:Лиц, не знам защо си решила че Джон е някакъв особено добър войн. Няма спор че е компетентен, но не е някакъв шампион или надарен фехтовач. В сериала специално Karl Fookin' Tanner го направи сам да си говори, а Рамзи би трябвало да се бие доста подобно на него.
Не изкарвам Джон велик, а просто според мен Рамзи е некомпетентен. Аргументи от рода "Рамзи трябва да се бие подобно на еди кого си" не важат.

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Томек » Tue Jun 14, 2016 5:16 pm

Да не забравяме, че Джон като зомби се бие с променени показатели (+ 1) издържливост, но (- 1) интелигентност. От друга страна Рамзи поради страхливата си природа ще хвърля морал чек, но премине ли го може да рейджне и тогава става също (+ 1) издържливост и (- 1) интелигентност. Напрегнато ще бъде, дума да няма. Добре че по-натам знаем какво следва: Спрете! — повтори той с гръмлив глас и краят на жезъла му проблесна като светкавица. — Голяма опасност застрашава всички! Уви, тя дойде по-бързо, отколкото очаквах. Това са бродниците! О, Даин, от север приближава Кралят на мрака, чийто .....
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue Jun 14, 2016 5:29 pm

Не е вярно, че не са показали в сериала, че Рамзи е badass. Пичът гол до кръста преби бронираните Iron Born с лекота - https://www.youtube.com/watch?v=iVK5KTXvnCI . Култова сцена отвсякъде. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Moridin » Tue Jun 14, 2016 5:50 pm

Не е много ясно кой би победил в двубой, но на страната на Джон е явното предимство - той няма да умре до края на сериала, тъй че все тая кви ги бистрим тук :lol:
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Tue Jun 14, 2016 7:26 pm

Едва сега смогнах да го изгледам и искам да го отгледам. Онова с Аря беше на нивото на осемдесетарски екшън с Дон Дракона Уилсън. От онея, дето ги пускаха в десет сутринта по Диема. То цялата линия с Безликата злобна руса путка е обида за феновете, но това сега беше дупка на дъното на Марианската падина. Яд ме е, че който там е виновен за тая простотия, не се е сетил да внедри актрисата сред зяпачите при екзекуцията на Нед Старк. Щеше да му зашие главата, да му сипе супа и маков сок и готово.

Онова с Тирион и Черната риба просто нямам сили да коментирам. Все пак на фона на станалото с Аря изглеждаше някак по-поносимо.

Говорите за Рамзи, гледам. Не се хабете. Утре Денерис ще се стовари в двора му с трите си дракона, но хрътките му ще разкъсат двата, а той ще пречука Дрогон с вилица в окото.

Сериалът имаше огромен потенциал, но за съжаление бе деградиран до евтин фенфикшън и дори оттук нататък чудеса да се случат, това няма как да заличи безбрежната поредица глупости, която засра пейзажа.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue Jun 14, 2016 7:37 pm

Marfa wrote: Говорите за Рамзи, гледам. Не се хабете. Утре Денерис ще се стовари в двора му с трите си дракона, но хрътките му ще разкъсат двата, а той ще пречука Дрогон с вилица в окото.
:metal: + Денерис ще я изнасилят.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by The Dragon » Tue Jun 14, 2016 10:13 pm

Moridin wrote:Не е много ясно кой би победил в двубой, но на страната на Джон е явното предимство - той няма да умре до края на сериала, тъй че все тая кви ги бистрим тук :lol:
Той умря по средата му все пак.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Wed Jun 15, 2016 1:54 am

Killua wrote:Ето две прекрасни хвалебствени ревюта от Дем и Ордо:
http://www.shadowdance.info/magazine/tv ... 08-no-one/
Коментарът на АлДим за супичката беше твърде култов и той намери място в ревюто :mrgreen:

:thumbsup:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests