A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 01, 2014 8:51 pm

Който закон всъщност е обратното на това, което звучи :mrgreen:

Но да, добър аргумент.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
SolidJade
Farmer
Posts: 64
Joined: Tue Apr 08, 2014 9:24 pm
Location: Limbo

Post by SolidJade » Sat May 03, 2014 10:51 am

Dr. Horrible wrote: Иначе в сериала често си добавят насилие над жени. Хал Дрого изнасили Денерис в първата им брачна нощ, Джейми изнасили Церсей (нито "Stop it!", нито "It's not right!" може да се брои за съгласие), Джофри биеше проституки и ги застрелваше, сякаш без тези сцени хората, които не са чели книгата, нямаше да се досетят, че е той тотално лайно, бременната жена на Роб беше многократно наръгана в корема на екран... и всичко това в добавка към насилието в книгите, което не е особено оскъдно.
Няма как да не се съглася с този коментар и не мога да разбера защо всички го обръщат на толкова голям въпрос. Rape scene та rape scene. То в първата книга м/у кал Дрого и Денерис си е направо consensual. А това с бременната жена на Роб въобще не присъства в книгите, така че насилие колко щеш. Били компрометирали образа на Джейми - hey, did you forget how he pushed an innocent 7-y-o kid off a tower window, just because they saw him pumping his sister?
I'm not in danger. I AM the danger.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat May 03, 2014 7:01 pm

Съгласна с Джейд. Не съм чела книгите и случилото се между Джейми и Серсей не ми изглежда out of character за него.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 04, 2014 8:17 am

Еми той и Мартин го каза - сцената в сериала е в тотално различна ситуация от аналога си в книгата. И персонажът на Джейми е различен, така че не знам. Пак ми е малко в джаза де, но не е аут ъв керъктър.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 05, 2014 9:43 am

Добър епизод - запълниха време с цялата дандания покрай отцепниците при Крастър. Сцените със Санса също ме израдваха много.

Баси, колко ли им е яко на хората, дето не са чели книгите. Тоя сериал трябва да е някакво откровение за тях...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon May 05, 2014 10:15 pm

Ами след сезон-два и ние ще разберем какво е усещането да гледаш този сериал, без да знаеш от книгите какъв е сюжетът :D

Иначе епизодът наистина беше доста добър, мен също ме зарадва много. Всички сцени работеха чудесно, навсякъде ми беше интересно. Със Санса моментите категорично печелят, де, но там не претендирам за обективност... Мерджери и Томен са някаква много готина комбина, искам повече сцени с тях! И между Бриен и Подрик имаше много хубава динамика, яко е как те двамата всъщност са най-достойните рицар и оръженосец в цялото кралство.
Но моментите със Санса, тренировките на Аря, ставащото с Мийра и финалът с жените на Крастър много хубаво се връзваха с диалога на Оберин и Церсей:
- We don't hurt little girls in Dorne.
- Everywhere in the world they hurt little girls.


Въобще доволен съм тази седмица доста. Дано нататък са все така :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 09, 2014 5:42 am

Dr. Horrible wrote:Ами след сезон-два и ние ще разберем какво е усещането да гледаш този сериал, без да знаеш от книгите какъв е сюжетът :D
(bow)

едно доста яко сравнение на сериал и книга, не е много задълбочено, но разумно обяснява някои решения, за който се интересува и не си е изградил вече сам обяснения: http://www.avclub.com/article/well-actu ... -th-203713
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon May 12, 2014 9:08 am

6-ти епизод беше велик. Първата половина беше сравнително бавна, но процесът на Тириън компенсира със замах. Това беше най-яката проява на джуджакът от доста време насам, а и Оберин кефеше доста. Честно казано това повече ми повдигна настроението дори от съдбата на Джофри. Нямам търпение да дойде следващия епизод!

Jester
Commoner
Posts: 43
Joined: Wed Jun 05, 2013 1:33 am

Post by Jester » Mon May 12, 2014 12:54 pm

Варис пак изръси всички пикантерийки.
You've got seven kinds of cock breath.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed May 14, 2014 2:56 pm

Искам да се оплача от епизода. :( Ква беше тая простотия с Яраша? Пет нинджи изпонапречукаха миниъните на Рамзи, практически успяха да го заловят, след което услужливо го изчакаха да пусне кучките си и си плюха на петите. Това беше на нивото kill the masters. Какво става тук?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu May 15, 2014 7:50 am

Кучетата бяха stand-in за това, че вече целият замък беше вдигнат на крак и всеки момент щяха да ги погнат не само песовете, ами всички. Шансът на Яра и шайката й беше да свършат работата максимално бързо, ама не можаха, щото онуй се свря в клетката си и не пощя да излезе.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 15, 2014 7:54 am

едит: поправям се за kill the masters, схванах за какво говори Марфа :)

Инак Емо е прав, но това не извинява тая перверзия с Яра/Аша. Сигурен съм, че и по-добре могат да се справят със запълването на екранно време. Дефинитивно най-големият флоп на сценария до момента.
Last edited by Moridin on Thu May 15, 2014 9:17 am, edited 1 time in total.
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu May 15, 2014 8:32 am

Не разбирам кво му имаше - целия епизод беше за разминаванията между намерения и последствия и между представи и реалност, а и определено това беше началото на тая сюжетна нишка, не някаква развръзка.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 15, 2014 9:19 am

Антиклимактичност, нулев съспенс ъф дисбилийф, претупаност - това са сериозните проблеми на сцената с Яра, дори антиклимактичността да е по замисъл както ти предлагаш.

Допълнителен фейл е това, че актрисата е най-безумното нещо в тоя сериал въобще ^_^
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu May 15, 2014 9:30 am

Ми не ги знам кво са били кучетата. Държиш скапаното копеле в ръцете си в края на краищата. Ако това не ти дава някакво предимство, не знам кое ти дава. Много пробит беше тоя момент, ако и добре изигран от Теон и Рамзи.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests