A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 11:16 am

Като слушам такива неща, чувствам се като Джон Доу от Седем, в оня запис от дневника му, дето някакъв го заговорил и започнал да му реди баналности, а Доу повърнал отгоре му, понеже не можел повече да трае.

Аз се чувствам по същия начин, като почнат хората да ми говорят в клишета.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 11:21 am

Trip wrote:Като слушам такива неща, чувствам се като Джон Доу от Седем, в оня запис от дневника му, дето някакъв го заговорил и започнал да му реди баналности, а Доу повърнал отгоре му, понеже не можел повече да трае.

Аз се чувствам по същия начин, като почнат хората да ми говорят в клишета.
И аз съм така.

Поправи ми мнението. Нямам достъп до информация от първа ръка, така че кажи откъде идват печалбите.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 11:28 am

Всички печалби на сериали на ХБО идват по една и съща схема - събскрипшъни. Хората дават пари за цял пакет програми, от които GoT е само една.

За това дали ще просъществува и ще получава по-голям бюджет, отговаря сравнителният рейтинг - който впрочем е многократно по-малък от този на предаванията по ефирните телевизии, - и този рейтинг в случая на GoT не значи нищо повече от това, че са се намерили няколко (малко) милиона верни фенове + доста възторжени критици + яко настъпване на сериала и герои и случки от него в популярната култура = сериалът продължава, че и с по-голям бюджет.

Ако си се разтърсил за неща, правени по поръчка за дебили, не гледай към ХБО: има предостатъчно други канали за целта.

Това с американската аудитория и колко е тъпа е също баналност на ента степен, доколкото мен българската ме ужасява многократно повече, като гледам на какво се връзва. Изобщо, всяка масова аудитория навсякъде е тъпа. Масовата аудитория НЕ Е аудиторията на GoT, просто е.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 11:51 am

Trip wrote:Всички печалби на сериали на ХБО идват по една и съща схема - събскрипшъни. Хората дават пари за цял пакет програми, от които GoT е само една.

За това дали ще просъществува и ще получава по-голям бюджет, отговаря сравнителният рейтинг - който впрочем е многократно по-малък от този на предаванията по ефирните телевизии, - и този рейтинг в случая на GoT не значи нищо повече от това, че са се намерили няколко (малко) милиона верни фенове + доста възторжени критици + яко настъпване на сериала и герои и случки от него в популярната култура = сериалът продължава, че и с по-голям бюджет.

Ако си се разтърсил за неща, правени по поръчка за дебили, не гледай към ХБО: има предостатъчно други канали за целта.

Това с американската аудитория и колко е тъпа е също баналност на ента степен, доколкото мен българската ме ужасява многократно повече, като гледам на какво се връзва. Изобщо, всяка масова аудитория навсякъде е тъпа. Масовата аудитория НЕ Е аудиторията на GoT, просто е.
Не виждам просто как сериалът с най-голям бюджет в момента може да бъде непопулярен. Например, ако не се лъжа, първи епизод от 9ти сезон на Supernatural пръсна статистиките им, ама SP са далеч, далеч от този милион на серия.
Като цяло си противоречиш. Даваш ми статия, в която пишат, че Мартин се чете най-много от фентъзито, а сега ми казваш, че не е толкова популярен.
В същото време веднага щом HBO пуснат епизода на ГоТ, излиза и в торент сайтовете и то на първите места по сваляне. На куп на всичкото това, аз не знам за човек, който да не е гледал ГоТ или да не е чел книгата.
Като черешка на тортата ще ти изтъкна, че нета се пръска от ГоТ и в сайтовете не мога да се оттърва от ГоТаджии.
И да ти докажа холивудското мислене - всичките главни актьори от ГоТ веднага получиха предложения за други продукции. Много удобно, а? Защо ли? Може би защото са известни?
Примери: Питър Динклейдж го пратиха в X-men; Лена Хийди участва в CIty of Bones; Кит Харингтън го направиха Помпей, Емилия Кларк ще става Сара Конър...
Това е елементарен метод за вдигане на рейтинга. Ясно като бял ден е, че всички фенове на г-ца Денерис, ще се изсипят и на Терминатора, защото им е любима актриса.
Ясно е също, че всички фенки, напикани 16годишни момичеца, ще се изпонапикаят още повече заради изкуствената преса на Джон Сноу в Помпея.
Да живее Холивуд...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 12:12 pm

Мисля, че ти не правиш едни доста базови разграничения, нежели, че аз си противореча. Аз говоря за GoT, сериала от 2011-а. Ти говориш за Мартин, писателя, и романите му A Song of Ice and Fire, от 1996-а. Да, вторите са мнооого популярни - във фентъзито. Не, първият не сцепва масово рейтингите.

Спри да гледаш торентите и погледни статистиката - 6.6 милиона зрители на 1-ви епизод от 4-и сезон. TВ-домакинствата в Щатите са 115 милиона. Буквално всички 317 милиона души в тая държава имат телевизор. Сметни сега, какъв процент са тия 6.6 милиона от 300 милиона.

Отделно, не знам за какъв Холивуд говориш, маркетинг-стратегиите са универсални за всички индустрии и за цял свят, от над век вече. Ако на теб понятието "бранд" ти е нещо ново, на мен не ми е.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 12:24 pm

http://www.mediabistro.com/alltwitter/g ... ook_b56311
http://www.vulture.com/2013/06/game-of- ... chart.html
http://supernaturalwiki.com/index.php?t ... on_Nine.29

Не, не. Съвсем нарочно говоря и за сериала и за книгата, защото 2те работят заедон и са пряко обвързани. Не е ли така според теб? Все едно книгата не прави реклама на сериала и обратното, а?

Вместо да смятаме колко е 6 от 300 милиона, не е ли по-удачно първо да видим колко от тия 300 милиона са платежоспособни, след това да махнем някои възрастови групи, после да видим от останалите колко гледат ТВ въобще, след това да извадим от тях негледащите фентъзи...
По твоята логика сметни колко са 10 хиляди бройки от 6 милиона? :lol:
Говоря за Холивуд, защото сериалът е американски и е свързан пряко с холивуд. Не отговаряш все пак на въпроса ми защо тогава ГоТ тийма го наемат и за други филмчета. Не е ли защото е известен?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 12:39 pm

Тия 115 мил. домакинства са точно тия, дето гледат телевизия. Едно домакинство е повече от 1 човек -> имаш доста повече 115 мил. потенциални зрители в Щатите.

Който иска да гледа неща на HBO, си прокарва HBO - още по-евтино е, отколкото в България, и още по-достъпно. Всички отсявки по жанр и т.н. показват ТОЧНО, че ако HBO е търсила някакви яки печалби, е щяла да прави всичко друго, но не и фентъзи-сериал по романи с кръв и секс.

A aко GoT-тиймът беше толкова известен, Кит Харингтън нямаше да го поканят да снима в треторазряден екшън. Повярвай ми, 16-годишните момиченца я отидат 3% от тях да го гледат тоя филм, я не. От целия "тийм" само Динклидж е получил наистина голяма роля след началото на сериала. Динклидж впрочем доста отпреди това е име.

И изобщо, мисля, че трябва леко да усложниш маркетинговите формули, които смяташ, че действат в тоя свят. В заключение: GoT е доста известен сред определени хора, но тези хора не са толкова много в контекста на зрителите в САЩ. И да се запиташ малко по-внимателно за значението на "пряко свързан с Холивуд" - щото HBO не е "пряко" свързана с Холивуд по никакви направления, даже си снимат много от по-екзотичните сериали в Европа с половин европейски каст.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 12:56 pm

Trip wrote:Тия 115 мил. домакинства са точно тия, дето гледат телевизия. Едно домакинство е повече от 1 човек -> имаш доста повече 115 мил. потенциални зрители в Щатите.

Който иска да гледа неща на HBO, си прокарва HBO - още по-евтино е, отколкото в България, и още по-достъпно. Всички отсявки по жанр и т.н. показват ТОЧНО, че ако HBO е търсила някакви яки печалби, е щяла да прави всичко друго, но не и фентъзи-сериал по романи с кръв и секс.

A aко GoT-тиймът беше толкова известен, Кит Харингтън нямаше да го поканят да снима в треторазряден екшън. Повярвай ми, 16-годишните момиченца я отидат 3% от тях да го гледат тоя филм, я не. От целия "тийм" само Динклидж е получил наистина голяма роля след началото на сериала. Динклидж впрочем доста отпреди това е име.

И изобщо, мисля, че трябва леко да усложниш маркетинговите формули, които смяташ, че действат в тоя свят. В заключение: GoT е доста известен сред определени хора, но тези хора не са толкова много в контекста на зрителите в САЩ. И да се запиташ малко по-внимателно за значението на "пряко свързан с Холивуд" - щото HBO не е "пряко" свързана с Холивуд по никакви направления, даже си снимат много от по-екзотичните сериали в Европа с половин европейски каст.
Сериозно ли казваш, че цялото население на САЩ гледа телевизия, платежоспособно е(не е въпросът дали е евтино или не, а че съществуват хора, които не могат да си го позволят) и т.н.? Това е просто смешно... Я ми обясни как едно 2 годишно лапе гледа ГоТ? Или каквото и да е. Или например една 60 годишна баба, или...
:lol:
Намекнах ти да си промениш сравнението, ти не го усети. Трябва да сравняваш ГоТ с останалите сериали, които са му конкуренцията, а не да търсиш колко процента от цялото население гледа ГоТ. На практика Играта има 4 пъти повече зрители от Sp. За викингите да търся ли? Сигурно и там е поне два пъти отгоре. В момента мисля, че това са му преките конкуренти.

Кит Харингтън е поканен в треторазряден екшън по две причини - да му вдигне рейтинга и защото са му дали много пари(за него). А не е поканен в нещо кой знае какво, защото не е достатъчно добър актьор и няма достатъчно читави връзки.
Питър Динклейдж взема добра роля в голям филм, защото е на мода също като Харнигтън и защото е много, много добър актьор.
Емилиа Кларк взема същото като Харингтън по същите причини.
И не, повярвай ми, напиканите тийнейджърки ще отидат да видят Помпея точно заради Харингтън, иначе въобще нямаше да отидат. А и между другото бюджетчето на това треторазрядно екшънче хич не е малко и Пол Андерсън има известен опит с правене на такива Холивудски екшънчета.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 1:16 pm

Toчно щото почти цялото население гледа телевизия, има 1000 неща освен GoT, които то да гледа в неделя вечер -> далеч не е някакъв връх на популярността по принцип тоя сериал. Да, популярен е сред определен тип зрители, но *както вече казах* това не е голям процент зрители поначало.

Преките конкуренти на тоя сериал са нещата, които ги дават по едно и също време с него, а не тия от жанра му, естествено. Ако са в различно време, нищо не пречи на фен на жанра да ги гледа и трите.

А Помпей едвам си е избил парите, има я информацията в imdb.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 1:35 pm

Trip wrote:Toчно щото почти цялото население гледа телевизия.
Ти просто заявяваш тук нещо без да се интересуваш от доводите ми против него. Това го каза за 3ти път ми се струва. Разбрах, че го вярваш и ти опонирах, че е статистически невъзможно.
Да не говорим, че всяко произведение(литературно) си има таргет група. Това много добре го знаеш. Целта е да удари таргет групата, не цялото население.
Затова се сравнява с другите произведения от същата таргет група. Баниците се сравняват с баниците, кроасаните с кроасаните...
ГоТ е супер популярен сред групата 15-30. Той просто цели тези групи и си ги хваща яко.
Да се върна малко на населението: Най-простото е да сметнеш тая целева група 15-30 каква част е от американците...

Нищо не съм казал за избиване на пари. Казах, че ще привлече зрители.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Apr 12, 2014 1:40 pm

A aз се опитвам да ти кажа, че GoT се сравнява по популярност с неща, които се гледат и от всякакви други демографики :) Защото тия неща ги дават в едно и също време с GoT. Тайм слотът е важният фактор, не жанрът. Но ако казваш, че сред определен тип зрители GoT е много популярен - да, така е. Тия зрители изобщо не са достатъчни за супер-комерсиален успех, нито пък те изискват от нещата, които гледат, супер-комерсиални формули. Иначе биха спрели да ги гледат. Това казвам.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Apr 12, 2014 1:47 pm

Значи в голяма степен се разбрахме, да.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Apr 12, 2014 3:42 pm

Trip wrote:A aко GoT-тиймът беше толкова известен, Кит Харингтън нямаше да го поканят да снима в треторазряден екшън.
Само да вметна, че откъм бюджет "Помпей" далеч не е треторазряден, макар по тая линия да не може да се сравнява с грамаданските комиксови филми. А и не е само той. Непосредствено след "Игра на тронове" Алън Тейлър получава възможност да режисира първите високобюджетни кинофилми в кариерата си - "Тор 2" и "Терминатор 5", където пък и Денерис ще се изяви като Сара Конър. Преди това, като му гледам филмографията, е най-вече телевизионен режисьор.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Apr 12, 2014 5:01 pm

Trip wrote:Всички печалби на сериали на ХБО идват по една и съща схема - събскрипшъни. Хората дават пари за цял пакет програми, от които GoT е само една.

За това дали ще просъществува и ще получава по-голям бюджет, отговаря сравнителният рейтинг - който впрочем е многократно по-малък от този на предаванията по ефирните телевизии, - и този рейтинг в случая на GoT не значи нищо повече от това, че са се намерили няколко (малко) милиона верни фенове + доста възторжени критици + яко настъпване на сериала и герои и случки от него в популярната култура = сериалът продължава, че и с по-голям бюджет.

Ако си се разтърсил за неща, правени по поръчка за дебили, не гледай към ХБО: има предостатъчно други канали за целта.

Това с американската аудитория и колко е тъпа е също баналност на ента степен, доколкото мен българската ме ужасява многократно повече, като гледам на какво се връзва. Изобщо, всяка масова аудитория навсякъде е тъпа. Масовата аудитория НЕ Е аудиторията на GoT, просто е.
Да, Starz например :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Apr 12, 2014 6:53 pm

Бтв GoT си прави парите не само от зрителите на ХБО, но и от продажбата на ДВДта и БДта по света (т.е. не само в САЩ и Канада):

http://insidetv.ew.com/2013/02/22/game- ... o-records/

https://uk.tv.yahoo.com/game-thrones-se ... 00253.html

http://www.bidnessetc.com/business/hbo- ... -all-time/

Гледат го не само американци, ние сме прекрасен пример за това.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests