A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Jun 10, 2013 3:48 pm

Trip wrote:Че то кой не е аутсайдер в тая поредица :) Просто на практика всички са описани с по-интересен и грабващ текст от този, дето описва Станис в сцените с него, това е :)
Мда, меря го като аутсайдер спрямо другите герои :wink:
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Jun 10, 2013 8:10 pm

С удоволствие изгледах серията. Беше много силна.
А сцената между Тивин и Тирион си е я пуснах два пъти...
Тивин беше по-добрия просто. :)
Болтън също много добре си играе ролята.
Интересно чел съм книгата преди 10-12 години и тогава Тивин почти не си го спомням. Бях болен фен на Джон Сняг.
А в сериала примерни Тивин Ланистър и Кейтлин Старк ги оценявам многократно повече.
Нямам търпение за следващия сезон, и явно ме чака препорочит на Песента :)

ПП: Третия сезон определено отвява миналите два и особено втория.
Имаше може би само една слаба серия в този сезон, другите всичките са ми с минимум 8/10.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Jun 10, 2013 8:16 pm

Trip wrote:(още спойлери за пета книга)
Spoiler: show
Ерис Таргариен се, ъм, възползвал от сеньорното си право една нощ в Кастърли рок с жената на Тайуин. Беше си казано черно на бяло в пета книга :)
Сеньорното!!!!
Офф, хубаво е да си крал. Признавам :wink:
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 10, 2013 8:42 pm

Е то това сеньорното не е ли всъщност прима нокте правото, където феодалния владетел е имал право да дефлорира жените на подопечните си в първата брачна нощ? При това положение, не знам Тириън как би се пръкнал от нещо такова. Виж, при близнаците може и да мине.

То това е доста популярно владетелско поведение - наскоро четох нещо такова и в Епоса за Гилгамеш, дето е на 4000+ години и идва от Месопотамия, нали.

Уикипедия отново обогати деня ми:
"In the nineteenth century, many French people believed that several immoral rights existed in France during the Ancien Régime, such as the droit de cuissage (droit du seigneur), the droit de ravage (right of ravage; providing to the lord the right to devastate fields of his own domain) and the droit de prélassement (right of lounging; it was said that a lord had the right to disembowel his serfs to warm his feet in)."

А ние се оплакваме от турското си робство...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Jun 10, 2013 9:14 pm

Абе кофти работа са си тия феодални права, потъпкване на човешките права, но те тогава не са имали особени права :)))) с тези разделения между прослойките, както всъщност и разговора между Варис и Шае го потвърждава.
Но пук е сладко де, каквото поискаш и ти се дава само защото носиш корона.... :)
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 10, 2013 10:27 pm

Страхотен финал на много силен сезон. Имам усещането, че следващият ще навлезе в четвърта/пета книга като събития обаче. Просто не виждам с какво ще запълнят десет епизода предвид какво остава от книгата
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jun 10, 2013 10:32 pm

И аз така мисля, макар че лошо няма да поизмислят туй-онуй, и бездруго все повече го правят, а и някои от новите сюжетни линии ше си искат.

User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Post by dido_demirov » Mon Jun 10, 2013 11:14 pm

Чак до пета книга не ми се вярва да стигнат, иначе доста ще пришпорят Мартин, но от четвърта със сигурност, а и от трета остана все пак не малко сюжет.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Jun 10, 2013 11:21 pm

dido_demirov wrote:Чак до пета книга не ми се вярва да стигнат, иначе доста ще пришпорят Мартин, но от четвърта със сигурност, а и от трета остана все пак не малко сюжет.
Те ако минат трета, ще трябва да снимат съдържанието на четвърта и пета паралено защото все пак са си една обща книга. Не вярвам да цепят сезоните континентално защото хората ще изреват на умряло а и е по-добре на екран да се развиват паралелно всички герои.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Post by dido_demirov » Mon Jun 10, 2013 11:28 pm

Mother wrote:
dido_demirov wrote:Чак до пета книга не ми се вярва да стигнат, иначе доста ще пришпорят Мартин, но от четвърта със сигурност, а и от трета остана все пак не малко сюжет.
Те ако минат трета, ще трябва да снимат съдържанието на четвърта и пета паралено защото все пак са си една обща книга. Не вярвам да цепят сезоните континентално защото хората ще изреват на умряло а и е по-добре на екран да се развиват паралелно всички герои.
Аз не твърдя обратното, но в трета и четвърта има всички сюжетни линии развивани до сега, плюс дорнците , които би трябвало да се появят в следващия сезон.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 11, 2013 12:30 am

@Амелия - пише, че французите от 19 век са вярвали, че ония отпреди 17ти са живели по тоя начин. Алюзията е, че това естествено не е вярно и е подклаждано до абсурдизъм, за да се наложи републиката (което както знаем става трудно и след две-три връщания на монархията).

Епизодът като цяло мен много ми хареса, естествено най-вече Тирион и Тивин, но също и мостът към тая сцена с Джофри, който каза прекалено много убер култови реплики на минута.

Като неприятни оценявам положителните ретуши на Церсей и на Шае, защото и двете ги мразя в червата от книгата и никак не одобрявам порозвяването им. Но пък заигравката с броманса и пийването на Тирион и Под беше веднъж.

Сцената с Бейлон и Аша ми беше върха на ВТФ-то, но двамата Болтън, както и Давос направиха много добри включвания, а Аря най-сетне се освести и започна пак да играе. При Станис нещата ми бяха ок (даже доста, особено Гендри) до последната сцена, която много се счупи - и главно заради Мелисандре. Всичко друго беше професионално, както го е описал Трип, но това че оная за една секунда смени плана и Станис и той на хорото... не.

Джейми - излишен. Джон и Игрит - хубаво, но пак излишно.
Сам/Бран/Гили/Емон - доволен съм, получи се като цяло.

Нямам сериозни критики към частта на Денерис, но изключвайки последния кадър, ми беше прекалено антиклимактична и някак поубита. В общи линии най-тегавото в епизода е това, че всичко наистина яко свърши преди средата...

Два сериозни хинта понатежаха между другото - едното е за мотивацията на Варис (която бяха поомотали с оня магьосник), а другото е което и Трип каза за произхода на Тирион - с тая реплика хвърлиха доста масло в огъня на единия лагер..
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 11, 2013 1:12 am

Moridin wrote:Сам/Бран/Гили/Емон/ХОДОР - доволен съм, получи се като цяло.
Fixed!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 11, 2013 5:06 am

Да, тва с мотивацията на Варис е малко в джаза, предвид разкритията от книгите.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 11, 2013 8:22 am

Е напротив, консистентно е с това че работи главно for the realm. А в книгите също е доста гъст с Тирион.
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jun 11, 2013 8:25 am

Той това го повтаря от първи сезон насам. Просто не е такава загадка, защото го няма разделението на гледни точки от книгите, а и knowing a character's allegiance всъщност прави по-ефективни тежките избори, които му се налага да прави (не че в случая с Варис досега са били страшно тежки).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests