A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue May 14, 2013 10:14 am

На мен ми е ясно какво се имаше предвид със сцената.. Само според мен от самото начало си личеше, че Джофри се пъне да го играе куул, но му е притеснено и не му се получава.
Просто ми липсваше нещо в тая сцена и това е. Беше ми суха и скучна. Остави ми някакво усещане за незавършеност. Според мен имаше страхотен потенциал да бъде най-яката сцена в епизода, което прави разочарованието ми от нея още по-голямо.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue May 14, 2013 10:17 am

На мен самият начин на заснемане определено ми стига, за да не съм so what. Хареса ми също опитът на Джофри да го играе заинтересуван от държавните дела, както и това, че изглеждаше искрено притеснен от дядо си въпреки това и въпреки, че е Джофри. Както и леката иронична досаденост, с която Тайуин изпълняваше формулите на подчинението.

И айде стига с тоталниченето, баси, дайте да не обезценяваме усещанията на хората, на които им е харесало и които даже кохерентно пробват да обяснят защо.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 10:22 am

Това беше хендс даун НАЙ-СКУЧНАТА сцена с Тивин от началото на сериала, това, че Симеон е решил да се вглъби точно в нея, за да възбуди флейм-уор значи малко до нищо и не променя факта, че както Жоро каза - диалогът беше бясната скука от-до, специално в този сериал е имало къде-къде по-впечатляващи и тотално захранващи диалози.

И плс нека не решаваме, че понеже сме гледали много мюзикъли изведнъж имаме потенциал за написване на учебник по сценография ;)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue May 14, 2013 10:22 am

Trip wrote: И айде стига с тоталниченето, баси, дайте да не обезценяваме усещанията на хората, на които им е харесало и които даже кохерентно пробват да обяснят защо.
Така де - другите пък опитваме да обясним защо не ни е харесало :)
Не виждам нищо лошо нито в едното, нито в другото.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue May 14, 2013 10:26 am

Ми зависи - ако обясненията са с капс и думи като "тотално" и тем подобни (да не говорим, че се натякват едни и същи неща вече 4-5 поста с по един ред), аз лично не ги броя много-много за обяснения.

За учебник по сценография не знам, аз виждам само опит човек да обсъди И визуалния аспект на тоя сериал, и въобще нещо повече от рандъм Тирион/Олена/Тайуин zingers.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 14, 2013 10:26 am

[off topic]Аз му го поправих изтокана. :oops: Внезапно бях обладана от духа на некво грама наци и преди да се усетя, го бях едитната и постнала. Ама не съм оправила "овенчани".[/off topic] :mrgreen:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 10:29 am

Trip wrote:Ми зависи - ако обясненията са с капс и думи като "тотално" и тем подобни (да не говорим, че се натякват едни и същи неща вече 4-5 поста с по един ред), аз лично не ги броя много-много за обяснения.

За учебник по сценография не знам, аз виждам само опит човек да обсъди И визуалния аспект на тоя сериал, и въобще нещо повече от рандъм Тирион/Олена/Тайуин zingers.
Тенденциозната ти подкрепа на Симеон във всяка една тема за щяло и нещяло започна да обезценява мненията ти в моите очи с притеснителни темпове.....

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 14, 2013 10:29 am

Muad_Dib wrote:Това беше хендс даун НАЙ-СКУЧНАТА сцена с Тивин от началото на сериала, това, че Симеон е решил да се вглъби точно в нея, за да възбуди флейм-уор значи малко до нищо и не променя факта, че както Жоро каза - диалогът беше бясната скука от-до, специално в този сериал е имало къде-къде по-впечатляващи и тотално захранващи диалози.

И плс нека не решаваме, че понеже сме гледали много мюзикъли изведнъж имаме потенциал за написване на учебник по сценография ;)
Да, точно тоя коментар не е флейм уор, но това, че аз съм обяснил що дадена сцена ме кефи, е флейм уор. Бате, ае не толкова смешно, не сме на 14 вече.

Знаеш, че мигащото смайли е код за "ся ше напиша нещо обидно, ма ше се престорим, че е бъзик", нали? Щото аз знам.
Last edited by Roland on Tue May 14, 2013 10:30 am, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 14, 2013 10:30 am

Да не забравяме и други хайлайтс:
Spoiler: show
Орел сваля Игрит - whut?! Само някой да е посмял да каже, че развивало персонажите в тая линия.

Оша разказва за мъжа си зомби. Щипем се, да не заспим.

Тирион и Брон + Тирион и Шае - излишъкът!!!

Мелисандре драматично съобщава на Гендри who is his father....

Замислянето на Марджъри, куулнеса на Кайбърн и Денерис бяха единственото, което кара този епизод да скочи над 0/10
Last edited by Moridin on Tue May 14, 2013 10:31 am, edited 1 time in total.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 14, 2013 10:31 am

Бате, минус безкрайност от десет просто. Да ти имам критериите честно.
Last edited by Roland on Tue May 14, 2013 10:31 am, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue May 14, 2013 10:31 am

Trip wrote:Ми зависи - ако обясненията са с капс и думи като "тотално" и тем подобни (да не говорим, че се натякват едни и същи неща вече 4-5 поста с по един ред), аз лично не ги броя много-много за обяснения.

За учебник по сценография не знам, аз виждам само опит човек да обсъди И визуалния аспект на тоя сериал, и въобще нещо повече от рандъм Тирион/Олена/Тайуин zingers.
Добре де, аз пък не виждам защо човек да трябва задължително да пише фермани, за да каже каквото има предвид.
Тука хората обясняват с по няколко думи нещо, което не се е харесало. После със следващ пост добавят още нещо, което не им е харесало и така.
А и все пак дискусия става с пост-отговор-пост-отговор. Или поне аз така си ги представям нещата.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue May 14, 2013 10:32 am

Muad_Dib wrote:
Trip wrote:Ми зависи - ако обясненията са с капс и думи като "тотално" и тем подобни (да не говорим, че се натякват едни и същи неща вече 4-5 поста с по един ред), аз лично не ги броя много-много за обяснения.

За учебник по сценография не знам, аз виждам само опит човек да обсъди И визуалния аспект на тоя сериал, и въобще нещо повече от рандъм Тирион/Олена/Тайуин zingers.
Тенденциозната ти подкрепа на Симеон във всяка една тема за щяло и нещяло започна да обезценява мненията ти в моите очи с притеснителни темпове.....
Бате, прави разлика между "всяка една тема" и две теми, плс. Още повече, че си добих впечатленията за целия епизод тотално независимо от тези на Симеон. Омг, за тази сцена съвпадат, ужас, тенденциозност! (Нищо, че за Теон примерно не сме съгласни с него, както и за поне още 1-2 неща по тоя епизод. Ама не, дай да праим метакоментари, щото е по-яко.)

Мели, не ща фермани. Ма не ща и едноредови повтарящи едно и също капсове и удивителни, ако може. Да, за някви хора това е било супер тъп епизод/сцена/квото там. Got it the first time.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 10:35 am

Е не, по стандартите на Емо трябва да напишеш дву- или тристраничен ЧАРШАФ, за да бъдеш взет насериозно, тук винаги е било така. Еми сори, не ми се занимава. Нямам нито времето, нито желанието - и за писането и за четенето на подобни словоизлияния, за тех си имате сайт и там си качвате ревюта за всяка серия - чувствай се свободен да драснеш едно.

Честно, сигурно 10 години по-късно несподелянето на мнението мислех, че вече ще е преживяно като причина за подобни дрязги. На нас не ни е харесал и както Жоро изтъкна - беше пълен с ненужни скапани филъри до козирката, на вас ви е харесал (макар че не разбрахме защо), енд ъф стори, нужно ли е да се стига до ревностни полемики за толкова слаба серия? Пазете си ги за Ендър :lol:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue May 14, 2013 10:37 am

Trip wrote:
Muad_Dib wrote:
Trip wrote:Ми зависи - ако обясненията са с капс и думи като "тотално" и тем подобни (да не говорим, че се натякват едни и същи неща вече 4-5 поста с по един ред), аз лично не ги броя много-много за обяснения.

За учебник по сценография не знам, аз виждам само опит човек да обсъди И визуалния аспект на тоя сериал, и въобще нещо повече от рандъм Тирион/Олена/Тайуин zingers.
Тенденциозната ти подкрепа на Симеон във всяка една тема за щяло и нещяло започна да обезценява мненията ти в моите очи с притеснителни темпове.....
Бате, прави разлика между "всяка една тема" и две теми, плс. Още повече, че си добих впечатленията за целия епизод тотално независимо от тези на Симеон. Омг, за тази сцена съвпадат, ужас, тенденциозност! (Нищо, че за Теон примерно не сме съгласни с него, както и за поне още 1-2 неща по тоя епизод. Ама не, дай да праим метакоментари, щото е по-яко.)

Мели, не ща фермани. Ма не ща и едноредови повтарящи едно и също капсове и удивителни, ако може. Да, за някви хора това е било супер тъп епизод/сцена/квото там. Got it the first time.
Всеки с начина си на писане, нали тъй :)
Примерно някои хора предпочитат да се изказват кратко и да четат по-кратки постове. Други да се изказват по-пространно и съответно да четат по-пространни постове.
Сега, аз прочетох специално назад коментарите и не смятам, че са били едноредови коментари тип "тъп беше епизодът". Това са само първите коментари на хората по темата, после обясняват какво им е харесало и какво не. Не е като някои индивиди да не са пофлеймвали наистина, но не може да обобщаваш за всички.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue May 14, 2013 10:39 am

Не ми е с това проблемът въобще. Някъв човек казва "сцената е яка". Друг казва ЗАЕБИ БАТЕНЦЕ БАХТИ ПРОСТОТИЯТА, ВЕ!. Първият човек казва "ми яка е, щото...." Не е чаршаф, не е ферман. Проста. Елементарна. Аргументация. Никой не изисква фермани и чаршафи в отговор. Всъщност аз и аргументация не изисквам, най-вече щото кой съм аз, че да изисквам квото и да било. Но е тъпо просто отново вторият участник да пейстне ЗАЕБИ БАТЕНЦЕ БАХТИ ПРОСТОТИЯТА, ВЕ! за пореден път. В смисъл, така и така е тотално неградивно, що да се повтаря?

Еми, Мели, аз визирам Жоро и Никола. Едноредови са. В което, както писах горе, лошо няма, ама са еднакво и повтарящо се едноредови някак.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests