A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 8:49 am

Бая тъп епизод, да не кажа един от най-слабите на сериала въобще дотук...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue May 14, 2013 8:51 am

Как не заспах, и аз не знам. Доста разочароващ епизод, особено предвид предните невероятни епизоди :) Ма то той и не само на техен фон си е зле де.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 14, 2013 9:00 am

Бе за мен втори сезон имаше бая по-тъпи епизоди. Имаше си читави моменти, ма в сравнение с предните няколко е смукавина.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue May 14, 2013 9:29 am

Ахахахах, на мен пък ми хареса много :lol: Направо не мога да повярвам, веднъж и на мен да ми се случи да чета негативни отзиви за този сериал и да не съм съгласен с тях...

Но хубави бяха диалозите, Санса и Марджери са просто един път :) И другите линии бяха готини, особено Джон и Игрит. Харесва ми посоката, която избират за Шае. Тя като персонаж наистина е доста различна от тази в книгата, но май версията на сериала ми харесва повече...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue May 14, 2013 9:38 am

Dr. Horrible wrote:Ахахахах, на мен пък ми хареса много :lol: Направо не мога да повярвам, веднъж и на мен да ми се случи да чета негативни отзиви за този сериал и да не съм съгласен с тях...

Но хубави бяха диалозите, Санса и Марджери са просто един път :) И другите линии бяха готини, особено Джон и Игрит. Харесва ми посоката, която избират за Шае. Тя като персонаж наистина е доста различна от тази в книгата, но май версията на сериала ми харесва повече...
:lol:

Понякога си мисля, че сме създадени да имаме различно мнение с теб :lol:

Иначе май не ми е било толкова скучно на епизод на Гейм ъф Троунс досега.
Просто и диалозите не ми харесаха особено, нищо кой знае колко интересно не се обсъждаше освен дето действие никакво нямаше. Целият ми седеше като голям пълнеж - арена на Мартин да си пише някакви неща, дето не е имал място в книгата, ама е и видно що.
Харесаха ми (при това умерено) само няколко сцени - на Роб и докторката (може би основно заради супер ефектните дупета ;р), сцената на Теон и двете мадами, сцените с Джейми. Това е. :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 9:40 am

Бтв Тивин и Джофри бяха епик фейл, което не знам въобще как успяха толкова да го прецакат...

И бтв колко да са яки тези дупета, в лице девойката е силно МЕХ.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 14, 2013 9:44 am

Е омг, сцената с Тайуин и Джофри беше най-яката в епизода! Там не е в диалога гениалността, а в композицията и декора.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 14, 2013 9:45 am

Абе гениалност, колко да е гениалност. Съсипия мен ако питаш, можеше да дрипва куул.

Марто...
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 14, 2013 9:52 am

Тя дрипва куул, просто якото там е сценографията, а не диалогът. Пък и диалогът е жесток всъщност, просто е силно нюансиран, а не позьорство.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 9:54 am

Страшната сценография бате, абсолютно рандъм беше всичко от-до, нямаше нито един як ред диалог, и извън доста якото интро на самата сцена, в което си мислиш колко ще е трепач (преди да разбереш какъв ГИГА-ФЕЙЛ е) нямаше нищо запомнящо се.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 14, 2013 9:56 am

Той на Мартин ли беше сценарий епизодът?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 14, 2013 9:58 am

Да :(
сравни с блекуотър бей :(
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 14, 2013 10:04 am

Muad_Dib wrote:Страшната сценография бате, абсолютно рандъм беше всичко от-до, нямаше нито един як ред диалог, и извън доста якото интро на самата сцена, в което си мислиш колко ще е трепач (преди да разбереш какъв ГИГА-ФЕЙЛ е) нямаше нищо запомнящо се.
Сцената започва с широк кадър от птичи поглед над огромната турбо масивна мега тронна тронна зала, в която могъщият крал Джофри седи кралски на своя кралски могъщ Железен трон.

Тайуин влиза като слуга на своя крал, следван от войници. Сцената следва в риъл тайм целия му път до могъщия крал Джофри, който могъщо кралски го очаква спокойно в своя кралски могъщ Железен трон, което само удължава дискомфорта на Тайуин и демонстрира как той е слуга, който трябва да отиде при своя могъщ крал.

Първоначално разговорът е между крал и слуга, Тайуин стои като истукан в подножието на Железния трон.

После решава, че му стига толкова пародия и се изкачва при келеменцето. Отново в риъл тайм, за да имаш време да оцениш как разликата между статута на двамата първо изчезва, а после се накланя наопаки, в полза на Тайуин.

Келеменцето почва да несигурничи, а гледната точка е отгоре надолу - от погледа на Тайуин към него.

Целият им диалог е опитите на келемнцето да се наложи на дядя си, които се овенчани с пълен провал. При това пауър-плеят е на съвсем базово ниво - "може и да си крал, ма ако искаш да вършиш истинска работа, ТИ ще ми дойдеш на крак, не аз на теб".

Сцената завършва с гениалното "да, ще ти кажа, ако има нещо, което трябва да знаеш" и пичът си тръгва, абсолютно като победител.

В тая сцена няма НИЩО случайно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 14, 2013 10:07 am

Moridin wrote:Да :(
сравни с блекуотър бей :(
Аз чистосърдечно си признавам, че бяха бая разочарован от тая сцена. Три кораба и после свада в задния двор между 30 човека.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 14, 2013 10:11 am

Говоря за епизода, който беше перфектно конструиран. Самата сцена и на мен ми беше ех.

Иначе за Тайуин и Джофри - да, всичко това е така и всеки с някаква базова степен на замисляне го е хванал, но усещаш ли ОГРОМНОТО "so what?" Слаб диалог тотално.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests