A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Apr 15, 2013 9:05 am

Оф, аре стига сте циклили на тая Кейтлин и тоя Джейми.

Аз нямам проблем с битката на моста, въпреки че и по-зрелищни хореографии съм виждала. Джейми може да обърне гръб на Бриен, щото е арогантен гъз, който знае прекрасно, че тя няма да го убие. Нищо толкова заслужаващо анатема не виждам в това. Мен по ме дразнеше как размахваше меча си кат брадва, но пък комизма в цялата ситуация ми беше доста по-важен.

Джейми на мен никога не ми е изглеждал като ОМФГ великия войн. Включително в първата книга. Разправят околните колко е велик, а аз накрая на първи сезон май питах тук кво толкова му харесват хората при положение, че единственото нещо, което въпросния сътвори за тея десет серии и 600 страници беше да изчука сестра си, да пребие някво детенце и след това да не успее да срази драматично Нед Старк. Имам подозрения, че самият Мартин не набляга на баталните му подвизи, а само пляска разни анекдоти по техен повод, та не виждам що ние да трябва да се вживяваме толкова в тях. Пичът кара на стари лаври и бойната му слава е досущ като прякора му Кингслейър - преследва го почти прокобно, един вид, ама не виждаме как е станало. Как да е - знаех че ще остане без ръка и сега чакам с нетърпение да видя развитието му оттук-нататък, за което чувам хубави неща от запознатите.

А Бриен е такава душа! Като жена безкрайно й симпатизирам - няква епична амазонка, която обаче винаги ще си остане евентуална жертва на изнасилване, когато успеят да я сбарат без оръжие и нито уменията й, нито свръхкомпенсиралата й гордост ще я спасят от това. Макар че то и на мъжете не им прощават в тая вселена като се замисля. Земи тая еманципация. :lol:

Много як епизод, с голям кеф го гледах! Ма по нито една от сюжетните линии нямам оплаквания - все готини неща се случиха. Включая на север от стената, където зомбетата изведнъж взеха, че демонстрираха артистичност и сътвориха местния еквивалент на житен кръг. Дано обяснят отде се е взел тоз творчески напън у тях и защо.
Last edited by Amelia on Mon Apr 15, 2013 9:11 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 15, 2013 9:09 am

Впрочем репликата Close your eyes and pretend they're Renly е извадена едно към едно от книгата. Разликата е, че там лошите бяха бандата на Хоут.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Apr 15, 2013 12:15 pm

Първи отзиви, още съм в процес на гледане - Бриндън е супер, костюмите и декорациите на Тъли са много добре изпипани, но не ми харесва какво са направили с Едмур. Първо, едва ли е толкова трудно да се намери актьор с рижа брада да го играе, и второ - направили са го откровено противен. Едмур в книгите не е образец на компетентност, но... Не е злодей. Този тук излъчва омраза, и ми напомня на онова лордче от Pillars of the Earth.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Mon Apr 15, 2013 12:53 pm

Много добър епизод. Всички сцени бяха добре написани и страхотно изиграни, смях се на глас на няколко момента.
passer-by wrote:... че май са били само приказки, а на дело всъщност пичът не е нищо особено.
Бриен е един от най-добрите рицари във Вестерос в момента и със сигурност е достатъчно добра да бъде в The Kingsguard. Съответно да имат дълъг и тежък двубой с окования Джейми демонстрира колко добър е той с меча всъщност. Хореографията може би не беше впечатляваща, но четири килограмовите средновековни мечове не предразполагат към финни маневри и зашеметяващо красиви битки.


Края на трети епизод:
Spoiler: show
Секунди преди да му отрежат ръката, той обясни как от малък за него най-важните и интересни занимания са да тренира с меч и да езди. За него загубата на ръката му е трагедия, защото вече не може да прави любимото си занимание, а не защото е бил много добър в това.

Плюс рязкото преминаване през disbelief, ужас и болка бяха много добре показани.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Apr 15, 2013 1:17 pm

И аз свърших, добър епизод, но няколко слабости:
- както казах, Едмур - скочиха направо на слабостите му, и май това ще е стратегията с него. При все всичките си недостатъци, едмур си има силните страни - обича семейството си, милее за хората си, и се опитва да бъде силен лорд, въпреки че не му се удава.
- Станис - мога да простя доста от неточностите в предаването на този любим мой образ, но в този епизод директно са показали Станис като слаб и еднопластов. Станис Баратеон може да е много неща, но не се огъва - никога не търси вещерството така жадно, нито с лека ръка убива брат си. В книгата много по-добре е показано, че Станис изпитва угризения и съмнения за това, което стори с брат си. Нито пък Роб Старк е сред основните му врагове - Станис изпитва известна симпатия към него, но той е бунтовник който отказва да се преклони пред законния си крал, и трябва да бъде наказан за това.
- Северната линия продължава да дразни, въпреки че този път беше по-добра. Но точно Крастър от сериала да обижда някого на дебел... В книгите вярно е жилест, но тук изглежда доста по-пухкав.

След тези съществени критики, да обобщя - останалата част беше желязна! Супер игра от Джайм, Ловеца, Женичката на Роб, Бриндън Тъли, Аря и сие, и всички от линията на Теон. Денерис изнесе едно от най-силните си представяния, а екранния Джора със странния си акцент продължава да ме радва все повече и повече. А сцените с малкия съвет и наградата на Под - ми, смях се най-искрено, което понякога и комедийни сериали не постигат!
След този епизод съм много амбициран да спася живота на Тирион Ланистър :>
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Apr 15, 2013 5:48 pm

Страхотен епизод, определено един от най-добрите досега. Единственият по-сериозен проблем за мен е, че Aidan Gillen продължава да преиграва ужасно. Перфектен Blackfish, при Денерис всичко беше на високо ниво, много правилно на Джон Сноу напоследък му дават по 2 реплики на кръст да не се излага момчето. Визуално може би най-добрия епизод досега. Прекрасен Riverrun.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 15, 2013 11:17 pm

Супер силен епизод. Интересно, но най-радваща ми беше сцената с Денерис. Емилия е все по-добра в тая роля - как само ги сложи двамата дядовци на мястото им.

Финалът ми беше странно Тру Блъд стайл, кампи някакси. Особено с турбо великата песен накрая...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Apr 16, 2013 8:33 am

В момента интернетът е турбо скандализиран от турбо великата песен накрая, защото "убива настроението" и е "гавра с творението на Джордж Мартин"... или нещо от този род. Хората са много ограничени същества понякога. Това е пиянска песен, изпълнена в модерен пиянски стил и се е получило като много добър контраст спрямо финалната сцена според мен. Ето я и отделно от епизода с текст:
http://www.youtube.com/watch?v=b3b7fZIT0nk

Btw гледам, че песента е и заглавие на един от по-късните епизоди. Явно на Бениов и Уайс много им е харесала :mrgreen:

А относно мнението на двамата относно бойните умения на Джейми и значението на сцената, наред с коментар за още две сцени:
http://www.youtube.com/watch?v=wH9GxzVO0Oo


In an interview over at Entertainment Weekly, David Benioff and D.B. Weiss talk about why they played The Hold Steady’s "Bear and the Maiden Fair" over the end credits:

“It’s such a shocking ending and when we read the scene in the books it was so shocking to us,” Weiss says. “To really hammer home the shock of that moment you need something unexpected. There’s no version of a traditional score that would keep you as off balance as we wanted that scene to leaving you feeling.”

“I can’t imagine having that conversation with Ramin [Djawadi] our composer — ‘Now we need the Jaime-gets-his-hand-chopped-off music,’” adds Benioff. who made his directorial debut with this episode. “What we always loved in An American Werewolf in London, we see our hero shot and killed and then his lover runs to embrace his dead body — it’s a sad ending — but then we cut to black and it’s [the bouncy 1961 Marcell's hit] ‘Blue Moon.’ And that jarring juxtaposition was fantastic.”

User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Post by dido_demirov » Tue Apr 16, 2013 9:56 pm

Отново доста добра серия,като цяло. Единственото, което не ми хареса бяха сцените с Теон и Рамзи. Не виждам логика в играта, която играе Рамзи с Теон.
Но останалата част от серията беше мнго добра.
Черната риба е просто е страхотен.
Момента с Подрик , и Рос беше наистина много забавен, а разговора след това между Под Тирион и Брон беше много добре написан и доста добре изигран.
Като чели Торамунд нещо не ми се вписва в представите. Представях си го малко
по-ведър, с повече с чувство за хумор.
Денерис беше най- добрата в серията, умее да се пазари.
Финала с Джайм наистина беше покъртителен.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 17, 2013 12:54 am

Смисълът с Теон и Рамзи е да не ги забравим, щото те всъщност не фигурират в трета книга и всичко, което знаме за събитията с тях, го научаваме в ретроспекция. Тия игри той си ги е играел с него точно както е в сериала, просто ние научаваме постфактум.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Apr 18, 2013 12:29 am

Най-якото на тоя епизод е как в половината време е адски ташак (Тирион и столовете, Брон и дилдото, Баницата и Аря, Главата на Хрътката и каруцата...), а в останалото - адската драма. Много трудно се докарва тая комбинация да работи толкова успешно, а тук е изрежисирана страшно от Бениоф и Уейс. На всичко отгоре - един от най добре заснетите епизоди досега. Много довоелн останах, дано оттук нататък нивото най-малкото да остане такова.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Apr 18, 2013 10:30 am

Края ме изненада яко, въпреки че знаех какво ще стане. Песента, брат! :mrgreen: Емилия Кларк продължава да ми е силно неубедителна и т'ва е. Психоигричката на Рамзи нещо много се проточва, на изражение го докарва психопат, ма аз си представях копелето по - едро.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Thu Apr 18, 2013 9:59 pm

Тая дето играе Денерис в слаба актриса.
И тия смешки на които се възхишавате са плоски до припадак. Все едно идват от 80-те.
А края на третата серия е безумен, с нож това няма как да стане.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Thu Apr 18, 2013 10:14 pm

Trip wrote:Но е. Малшанс за теб.
Белег е само долната част, около 40%.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Apr 19, 2013 1:30 am

Нужно ли е да пускаш два недоклатени поста един след друг? Спокойно можеш да се справиш и с един недоклатен пост, сигурен съм.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests