A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 17, 2012 2:26 pm

Страхотен епизод, наистина.

Яра не я харесвам и това е. Трагична е. И каква пък толкова игра има, седи и мълчи. Бейлон я СМАЗВА с присъствие, буквално. И е грозна, точка.

Санса/Шае сцената ми е малко мех... искам да кажа, че Шае ме издразни значително повече от Санса в нея :mrgreen:

едит: егати седим един до друг и не съм разбрал, че Мели е постнала :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Tue Apr 17, 2012 6:27 pm

На мен пък Аша ми харесва и на външен вид си пасва съвсем добре с моята представа от книгите. Засега е малко статична, но пък тя и в книгите не става POV герой преди четвъртата.

Марджъри ми изглеждаше много дървена в първата сцена, докато просто си стоеше на трона, но това явно беше нарочно. Сцената в палатката на Ренли беше много добра и решението да развият Тирелите и Ренли от по-рано ми се струва много добро.
Spoiler: show
Така наближаващата смърт на Ренли ще е много по-силно емоционална отколкото в книгите и ще имат още един супер як край на епизод.
Изобщо развитието на тази история е една от най-силните страни в сериала за мен- всички сюжетни нишки са много добре представени, но си е далеч по-забавно да гледаш непознати сцени.

Бриен е страхотна. В книгите така и не успях да си изградя ясен образ за нея, но вече ще си я представям точно така.

Йорен умря :( В книгите винаги ми беше любопитно как той сам кара 30-40 престъпници към каторжен труд на Стената, но сцената доста ясно показа, че you don't want to fuck with Yoren.

User avatar
The Mad Hatter
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Dec 28, 2009 6:43 pm

Post by The Mad Hatter » Tue Apr 17, 2012 6:53 pm

+1 за Яраша.
Вместо леко крейзи, нахакана, хардкор мацка, размятаща брадви наоколо, са ни сложили момиченце с дрогиран поглед и походка на ученичка от прогимназията. (че е грозна, грозна е)

Тва не пречи, разбира се, останалата част от каста да е ОМГ. (май само Сам още ме дразни, щото е просто дебела свиня, а трябваше да е дебела свиня със зубърско излъчване)
Лейди Кейтлин примерно продължава да ме разцепва с всяка следваща поява, дотам че вече ми измества собствената представа за персонажа. А Церсей... бе взе да ме кефи, не знам аз ли и свиквам или какво...

За епизода 9/10 (тва, защото ми я нямаше кака Денерис с отрочетата и)
Почваме отново обратното броене до новия епизод. FUCK!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 17, 2012 7:57 pm

Велик епизод! Съгласен за Яша, много е никаква. С Марджъри не съм съвсем сигурен дали съм ок, понеже до средата на четвърта книга тя все още няма POV и все още е напълно неясно дали е подла хитра интригантка, или наистина е слънчево момиченце, което просто всички много го обичат. Тук някакси твърде бързо става ясно кое е. Но пък сцената е яка, та да видим.

Бриен е разкошна визуално, но някакси твърде решителна предвид комплексираната девица, която все пак е в книгата. Ще видим как ще я развият.

Тирион - гигиди...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Apr 18, 2012 4:12 pm

С Марджъри не съм съвсем сигурен дали съм ок, понеже до средата на четвърта книга тя все още няма POV и все още е напълно неясно дали е подла хитра интригантка, или наистина е слънчево момиченце, което просто всички много го обичат. Тук някакси твърде бързо става ясно кое е.
На мен пък ми се стори и двете :) Хем блага и загрижена, хем тотално в час как стават тия работи с политиката. Той брат й й е нещо като огледално копие, само че за разлика от Марджъри демонстрира егенце някакво.
Тирион - гигиди...
Ко, да не почна да го виждаш в, ъъъ, друга светлина? :mrgreen:

Съгласен с Ицо, че Варис треби всички в Малкия съвет с две минути екранно присъствие. Мен Арята не ме дразни особено всъщност, почва да докарва вече някакво излъчване, различно от гимназиално пиче-аутсайдър - почна да показва някакъв такъв стаен яд към брат си и такива работи. Теон също беше добър, но при него имаше и един страхотен снимачен трик, който много ми подсили усещането колко в нищото е това момче - когато изгори предупреждението към Роб насред пълен мрак, с изключение на свещта и горящата хартия. Ей, Пайсел като се разпелтечи къв як беше! :mrgreen: "Luh..Luh..Luh... Lannister! House Lannister!" И Тирион с едната стинка и после втората: "For your troubles..."

Санса също беше страхотна в тоя епизод, колко страх излъчваше това момиче на масата. И Хеди почва да ми харесва доста вече, омг... Първо на вечерята, когато за миг показа онова изражение "Уф, слава Богу!", когато Томен каза, че не ще Джофри на убива Роб (а и през цялото време лицето й колебаеше между съчувствие и презрение), а после - въпреки леко смешния "I AM DEMONSTRATING ANGER" момент, - когато бутна Тирион, досущ като бясно момиченце. Даже и събарянето на листа от масата насред викове така си влезе в контекст.

Санса и Шае бяха много добри и двете според мен - първата точно като напълно разтреперано детенце, което се мъчи да установи някакъв контрол над нещо въобще, а другата като стената, в която се блъскат тия опити, а и добре демонстрираше леко недоумение от новата си роля. Въобще Софито и в двете сцени показа, че като има какво да играе, го играе силно.

Бийонд дъ Уол и в Уинтърфел нямаше много фокус, но и там имаше готини моменти. Еймон много добре си изпълни експозишъна, а и влизането в сцената през очите на Лято също беше страшно.

Между другото, друг як момент, с Мормонт - влиза Крастър и му размахва меча на Джон пред лицето с репликата: "Ще платите!" (А знаем, че се кефи на хубави оръжия.) Мормонт на Джон: "Чакай отвън!" Следващ кадър: Мормонт с меча в ръка, а накрая на сцената: "И не го губи пак." И естествено, Сам и Гили, което си беше супер-очарователен момент, особено с това неговото лице-втасала питка, дето цялото се надипли от усмивка, като му прие подаръка девойката.

И двата епик уина.

Бриен - ЙЕС БЕ. Мноу я чаках и е гениална. Мисля, че зад тия вдървени рецитации бтв си стоеше точно комплексираната девица, която обаче току-що е получила благоволението на краля си и е втъкнала слабините на Лорас в скротума му като защитник от американски футбол. Пролича си доста силно обаче, че е аут ъф плейс, първо като се сопна на Кат (йерархия, това-онова), а после като й каза да не й вика лейди.

Йорен - АВЕСОММ! Бойните сцени може да са нарядко, обаче къртосват, а тоя пич беше най-злият досега в целия сериал. И как беше останал прав накрая. МАМКА МУ, ЯКОСТ. На мен ли така ми се стори, или Гендри и той ги размяташе бая? С кво ги биеше бтв, че направих асоциация с баща му и ми се стори, че ги млати с някакъв боздуган? Лорк получи подобаващо въведение. Тоя гологлавият кой от психопатите му трябваше да е или те психопатите бяха при Грегор?

П.П. Huh. Look at that, I fanboyed all over myself...
Last edited by Trip on Wed Apr 18, 2012 4:28 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 18, 2012 4:27 pm

ХА! И ти взе да бъркаш Аря с Яра! Аз като разправях, че е кофти идея! :mrgreen:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Apr 18, 2012 4:28 pm

Ба, верно :mrgreen: Еби га. Добавих нещо за Сърсей и Санса горе.

Едит: Оу, много яко нещо е хванала блогърката от Гардиън в сцената с тримата хитреци:

"Tyrion demonstrated once again why he could be the most dangerous member of his family. His clever winnowing of the small council allowed him to gauge Maester Pycelle's true allegiance while also assessing Varys and Littlefinger's approach to power"

Наистина беше важно кой как реагира на предложенията му - Варис държавнически, Пешо - берекетлийски.

Въобще, цялото ревю си струва доста.

Oще едно наблюдение: пак ли на мен така ми се е сторило, или Теон поплакваше, когато го "кръстиха"? Междувпрочем, това момче, Алфи Алън, има кошмарно физическо излъчване. Прилича на дете-идиотче с точно толкова акъл от време на време да съзнава това и точно тогава може да ти скъса сърцето с едно изражение. Той малко или много това играе, де, та се справя много силно. А колко добре трябва да е написан тоя сериал, за да кажа горното, след като в миналата седмица ми беше напълно рандъм шовинистичен гъз?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 18, 2012 5:13 pm

А бе, я ме светнете кой кръвен ездач на Денерис утрепаха в сериала, че май не разбрах - нали приказваха на дотракски...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Apr 18, 2012 5:20 pm

В официално излезлия епизод имаше субтитри. Младия симпатичен пич, единствения с реплики. То стана ясно, като ревна Ири, тя нали си падаше по него. Имал ангажимент с някакъв друг филм и така.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Apr 18, 2012 5:38 pm

Ракаро.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Apr 18, 2012 7:26 pm

Още едно много добро ревю, с добри бележки за режисурата на Алик Сахаров.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 18, 2012 8:09 pm

Вря! Баш Ракаро?! :shock: Е и таз хубава сега!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Apr 18, 2012 8:12 pm

Еми, по разбираеми причини :) Ма те като роля в книгите са рандъмъри доста, тъй че...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Apr 19, 2012 10:20 pm

Ние най-сетне го гледахме вчера третия епизод. Баси, Тириън е ТОЛКОВА як! Как ги изработи - много се смях! И там със стотинките на курвата - епохален е!

Хареса ми много и Санса. Това нейното не беше лигня или грубост - беше нещастен опит на едно нещастно дете да поеме някъв контрол над случващото се с него. Горката, линее в тоя замък като принцеса от приказките верно. Сполетя я приказната реалност, какво да се прави.

Засега Грейджой са ми някви смотани простаци-оръфляци всичките. Да видим нататък кой ще оцелее и кво ще видим от него. Ренли и жена му (тя беше Ан Болейн в Тюдорс и ме кефи още от там) бяха доста яки. Бриен беше бахти мутантката - не знам дали се предполага да е такава и в книгите. Женищище някво. Засега не знам какво да мисля за нея. Ще видим.

Не мога да разбера защо чернодрешковците не вкарат някой нажежен дебел и четвъртит в задника на оня инцестирал чук, а му толерират самозабравеното поведение. Каси от Скинс е много на място в тоя сетинг обаче - мяза си на ритардясал продукт на имбридинг. Ако се вземат с актьора, дето играе Теон Грейджой представяте ли си кви дечица ще си народят...
Надявам се да не ни занимават много с нея, че ми е неприятна. Държа да опазят сина на Робърт обаче.

Бахти, не мога да запомня имената дори на 2% от персонажите и местностите. Тириън като се гавреше с малкия съвет кръстосах очите направо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Apr 19, 2012 10:48 pm

За мен жената на Ренли е най-яката "мацка" в тоя сериял. Сериозно. Страхотна е.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests