A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 21, 2011 4:15 am

Silver wrote:Много здраво беше как сцената, в която Санса тръгна към Джофри в самото си начало създаде впечатление като че тя самата иска да скочи.
В книгата идеята й е да се хвърли с него, за да го повлече със себе си. Т.е. И това й беше желанието.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Tue Jun 21, 2011 8:51 am

Серията ме отвя като вихър и ме събуди на бързо(гледах я в 6 тази сутрин). Страхотна игра наистина от всички актьори. За Джофри трябва да призная, колкото го мразя от книгата, толкова и се възхищавам на актьора му, как успява да го изиграе. Жесток е! Сцената между Роб и Кейтлин също много ме разтърси. Просто почувствах мъката им. И яростта.
Нямам търпение за втори сезон. Дано запазят качеството на сериала и в него и дано тъпите американци не понижат рейтинга мама им... :)))
Silver wrote: Сега, не знам за вас, обаче аз искрено се радвам, че от тоя момент нататък нямам идея какво следва. Чак си завиждам, че не съм чел останалите. :lol: Остава единствено да пожелаем на ХБО много нови събскрайбъри и добри продажби на дисковете, за да налеят повече пари в сериала и да продължат по същия начин.
О, да! Наистина си благословен, чак ти завиждам как ще се кефиш като гледаш за пръв път култови предстоящи моменти. Аз лично съм прочел само първите три, чакам пета за да направя един рерийд. Чел съм ги преди десетина години и си спомням само основни неща, така че ще е поне мъничко вълнуващо и за мен :))))
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 21, 2011 9:34 am

Аз почти нищо не помня от идните книги, но мисля да си ги препрочета, няма как :oops:
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 21, 2011 3:18 pm

Дори Бойко гледа сериала :lol:
- Заспивате ли лесно? Не ви ли мъчи някаква нечиста съвест?

- Никаква. Заспивам като бебенце. Гледам филм задължително, преди да заспя. Сега има един Game of Thrones (“Игра на тронове”, но премиерът го казва на английски). Много готин.
източника от 16.06.2011
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=924345

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Tue Jun 21, 2011 3:23 pm

Ок, тази новина за Бойко се постна трети път *за щастие* в темата, няма нужда още някой да я поства. :roll:
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 21, 2011 11:45 pm

Със сериозно закъснение изгледахме последната серия и мога само да кажа, че беше ОМЕГА-ИЗПРАЗВАЩА.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 22, 2011 12:06 am

Кофтито е, че във втора книга няма нито един централен нов герой. Нито Станис, нито Бриен, нито Мелисандра ше имат повече от два-три епизода, ако и толкоз. Та ше им е трудно да намерят с кого да заменят Шон Бийн.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 22, 2011 12:39 am

Що да е кофти?

Само дано Шон Бийн да е бил още в изтрезвителното като е изпляскал това, че може да го върнат за някакви флашбеци.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Wed Jun 22, 2011 1:23 am

според кастинг обявите Бриен ще има участие в поне 6 епизода. освен това сценаристите споменават, че вероятно ще издърпат част от историята с Джайм от трета книга, за да могат да го ползват и през втори сезон.

Предполагам, че ще има доста повече нови сцени, показвайки повече от Роб, а вероятно и от Станис, особено ако вземат известен актьор.

Аз ако съм на тях, бих редувал Джон и Денерис с по-сериозно застъпване по пет епизода, вместо да имат по 3-4 минути на серия.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Wed Jun 22, 2011 9:48 am

Сега, след като изгледах целия сезон, мога да споделя, че това е вероятно най-добрата адаптация на книга за екран, която съм гледала. Със сигурност ще го изгледам още веднъж, преди да изпадна в подробности, сега само ще си призная изумлението - не вярвах, че е възможно една книга, основана предимно на персонажи, да се получи. В драматизирането е нещо като закон, че е най-трудно и затова най-несполучливо, да се "преведат" тъкмо персонажите. Лично според мен, с изключение на близнаците Ланистър, всички останали роли са някакво феноменално попадение, даже и онези, които уж се разминават с написаното в книгата. Дори ще издигна хипотезата (трябва да препрочета и да пре-изгледам, за да се аргументирам), че в сценария са уловени имплицитни потенциали на литературните персонажи, които са показани, и именно оттам идват разминаванията (било дребните като възраст и външен вид, било по-значими като мотиви и поведение).
Spoiler: show
Абе вие разбрахте ли кво гледал Бойко Борисов, за да заспива кат бебенце?

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Wed Jun 22, 2011 10:12 am

JohanVladimir wrote:Сега, след като изгледах целия сезон, мога да споделя, че това е вероятно най-добрата адаптация на книга за екран, която съм гледала. Със сигурност ще го изгледам още веднъж, преди да изпадна в подробности, сега само ще си призная изумлението - не вярвах, че е възможно една книга, основана предимно на персонажи, да се получи. В драматизирането е нещо като закон, че е най-трудно и затова най-несполучливо, да се "преведат" тъкмо персонажите. Лично според мен, с изключение на близнаците Ланистър, всички останали роли са някакво феноменално попадение, даже и онези, които уж се разминават с написаното в книгата. Дори ще издигна хипотезата (трябва да препрочета и да пре-изгледам, за да се аргументирам), че в сценария са уловени имплицитни потенциали на литературните персонажи, които са показани, и именно оттам идват разминаванията (било дребните като възраст и външен вид, било по-значими като мотиви и поведение).
Spoiler: show
Абе вие разбрахте ли кво гледал Бойко Борисов, за да заспива кат бебенце?
С желание, кадърност и ресурси според мен всичко е възможно. Да не говорим че все пак автора следи изкъсо нещата и не би позволил да се превърне в нещо като недоразумението "Legend of the Seeker".
Мисля обаче противно на твоето твърдение, че Джайм си е съвсем на място. А и дай шанс на актьора, образа му тепърва ще започва да се развива. Смятам, че ще се справи отлично :).

Колкото до спойлера ти - неколкократно е споменаван до сега в темата, така че забрави ги тия спойлер тагове :))))))
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 22, 2011 10:47 am

Jaime много ме кефи и мен.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11239
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jun 22, 2011 2:22 pm

За мен единственото недоразумение е Церсей и то не за друго, а заради тоталната й неспособност да играе. Иначе Джайм кърти. Изненадва ме все пак Санса. Решението да не споделя с кралицата какви ги замисля баща й я поставя в съвсем различна светлина.
Spoiler: show
Аз не разбрах за Бойко. Какво е гледал, за да спи кат бебенце? Кажете, че заради проблеми с комшулука от сума време не мога да спя.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Wed Jun 22, 2011 2:28 pm

RRSunknown wrote:Дори Бойко гледа сериала :lol:
- Заспивате ли лесно? Не ви ли мъчи някаква нечиста съвест?

- Никаква. Заспивам като бебенце. Гледам филм задължително, преди да заспя. Сега има един Game of Thrones (“Игра на тронове”, но премиерът го казва на английски). Много готин.
източника от 16.06.2011
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=924345
OMG. Ето го за 17-тия път. Прочетете го пак и спете спокойно :lol:
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 22, 2011 2:39 pm

Не знам, на мен, всъщност, в началото Церсей ми допадаше доста, обаче от един момент нейде около четвъртия епизод насам започнах да подозирам, че Лена Хеди(Хийди?) е изгубената дъщеря на Стивън Сегал... Нали си спомняте тая картинка:
http://www.blogcadre.com/files/images/segal.preview.jpg

Сигурно и това е умение, де - да поддържаш една и съща физиономия през целия сезон и да не ти омръзне.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests