A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 06, 2011 8:33 pm

Не е хъски, а северен инуит, да си имаме уважението. Пуснах един линк в темата "Животинка" в Общите приказки. 8-)

Иначе :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Image

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Jun 06, 2011 8:36 pm

Оправих го:ПП

Е, инцеста си е кофти работа, ама нали затова са HBO-то да повдигнат завесите на табутата :)

ПП: Без значение породата, тотално опорочиха горките животни с тия псевдо-зверове.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 06, 2011 8:38 pm

Дето вика СЕТ във форплея:
Мартин направи инцеста мейнстрийм - поклон пред такъв талант Image Image

Ами засега се правим, че вълчищата са още малки. Да видим какво ще е положението в следващи сезони. :wink:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Jun 06, 2011 11:12 pm

Много добър епизод. Най-приятно изненадан останах от представянето на Richard Madden (Robb). Дрого най-накрая направи нещо cool да оправдае екранното си време. Срещата на Тирион с Шага и компания си беше култова, както си трябваше.
Spoiler: show
Само едно педантично заяждане имам - раната на Дрого трябваше да е по-сериозна, тая драскотина трудно ще се възпали до степен да го убие, дори и ако приемем, че Мири нарочно прецаква превръзката (което май беше оставено неизяснено в книгата, но ме мързи да проверявам).
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Mon Jun 06, 2011 11:42 pm

И на мен Роб много ми хареса откъм актоърска игра, и Дрого за първи път да не преиграва много.
Spoiler: show
А аз ако не се лъжа май се казваше, че вещицата нарочно е направила така, че Дрого да умря, защото халът й хората му й отнели всичко, или нещо от сорта беше. Спомените ми за сюжета не бяга особено ясни и преди 4-5 години, когато за последно четох Песента, а сега са още по-размити, така че брой горното само за щастливо предположение.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 06, 2011 11:44 pm

Spoiler: show
Мне, женицата я направи като хората, ма он я свали и я замести с кал, щото е идиот. Тя после нагняви терена като почна с магиите.
Иначе раната е описана горе-долу такава в книгата, само дето не е резка, а парче кожа висяло...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 07, 2011 12:27 am

Всъщност с кал става доста добро запушване на порязано.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 07, 2011 1:26 am

Е зависи от калта и кво има в нея.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 07, 2011 1:26 am

Леко разочарован съм, че не видяхме Roose Bolton, любопитно ми беше кой ще го играе.
Spoiler: show
Доста смешно ми стана като Теон каза на Роб "It means you're not stupid." Имайки предвид колко глупости предстои и на двамата да свършат. в следващите сезони...8-)

Интересно и че го нямаше в момента от книгата, в който Санса издаде на Церсей намерението на Нед да я върне на север. По-добре, горкото момиче и без е хейтвано масово. ;) А и при положене, че в сериала е с 3 години по-възрастна, подобна изцепка щеше да е доста по-неправдоподобна.
Last edited by Demandred on Tue Jun 07, 2011 1:43 am, edited 1 time in total.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jun 07, 2011 1:38 am

Приличен епизод с няколко неща за отбелязване:
- браво и на Санса и на Дожфри в последната сцена - тези наистина го изиграха като за световно (а нааканата физиономия на Серсей все така ги прекъсваше...);
- браво че свършиха най-сетне епизод с финални надписи, които плавно продължават сцената - това работеше много добре за драматизма в Рим и е 100 пъти по-добре от внезапното кътване и пускане на музиката (тази опция пък е идеална за ташака Тру Блъд);
- сцената с циганката и Бран под дървото - жестоко влизане в сета с тая пълзяща камера и много атмосферно нататък (Ходор цъфна изневиделица малко, трябваше да намекнат за какво се появява така по виснало мъжество, ама като няма време...);
- за около 2-3 секунди Момоа изглеждаше повече от адекватен, но за съжаление всеки поглед към Денерис е за MTV awards.

От друга страна: жестоко е да се гледа как главният герой от постера и най-скъпоплатената "звезда" от каста е просто парцал, който всеки подмята както си иска.
Spoiler: show
Хич няма да ми е жал като си го отнесе след един епизод.
Също така, ако при всички приказки за 40000 дроговци, 18000 робовци и т.н. в следващия епизод ни покажат селско меле от 5 вс. 5 глупака ще е много, много жалко. Имам странното усещане, че ще се случи точно това.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 07, 2011 3:38 am

И аз, уви.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Tue Jun 07, 2011 9:59 am

За битките не е напълно сигурно че ще е провал.
Spoiler: show
В книгите и двете сражения са описани така, че да могат да се представят на части. Битката на Тивин се развива от гледната точка на Тирион в умерено малък отрязък от бойното поле. Единствено се виждаше стената от щитове на севера когато прехвърлят някакви височини (и ако няма добро изпълнение на рог ша ги затрия...) и конницата на Ланистър, когато нанасят финалния удар.
В Шепнещия лес самата битка напрактика не е показана а е представена гледната точка на Кейтлин, която гледа как капанът се затваря, и после чува викове и звън на оръжие.
Единственото ми лошо очакване е, че не им достигат статисти дори за тези отрязъци, понеже до тук тези армии освен на лагер не сме ги видели.

Иначе съм доста доволен от последния епизод, героите взеха вече да вкарват някакви много мракобесни погледи, които стоплят сърцето; а сцената с гарваните беше култова.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jun 07, 2011 4:30 pm

Обаче това извинение как е представено в книгите не върви. Има конвенции в тоя жанр (имам предвид в кино формата му) и ако са решили да плюят съвсем на това и да го карат като драма за плитки дворцови интрижки, разиграни от герои с дълбока душевност - изцяло съм за. Но айде в такъв случай да не билд-ъпват към епични баталии с всички тези приказки за многохилядни армии, които се случват в сериала, и после да си останем с глас зад кадър, който ни обяснява колко епично е било всичко.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Tue Jun 07, 2011 5:32 pm

Demandred wrote:
Spoiler: show
Интересно и че го нямаше в момента от книгата, в който Санса издаде на Церсей намерението на Нед да я върне на север. По-добре, горкото момиче и без е хейтвано масово. ;) .
Това не стана ли в седми епизод? Имам доста ясни спомени от тая сцена и ще е притеснително ако се окаже, че не съществува.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 07, 2011 5:41 pm

Episode 9 Preview

Не изглежда като да е много батално положението, но може и да греша. Интересно ми е, че линиятан а Денерис стига буквално до последната сцена. Изглежда в десети епизод ще я има само на края...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 52 guests