A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Thu May 19, 2011 1:35 am

Действително преувеличих малко... но това че се бил страхувал от кръв (?!) и оплакванията как братята му го смятали за слабак и за хлапе, защото не се е бил на война, ми дойдоха малко в повече. На Ренли от книгата му е през едни деликатни части на анатомията какво мисли Станис за него, а Робърт никога не е давал знаци да го смята за слаб. А това да го притеснява едно одраскване от бръснач е доста нереалистично - тоя човек е рицар, тренирал е бой с меч и редовно го бутат от коня с турнирни пики, трябва да е свикнал на леки наранявания. Но в сериала те изобщо не споменават, че е рицар, не го показват да се бие на турнира, което може би е част от проблема.

Вероятно трябва да изгледам епизода още веднъж, или поне тази сцена, може би прекалено много се фокусирам върху несъответствията с книгата и преувеличавам проблема.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 19, 2011 1:42 am

За кръвта си права, че беше ВТФ. Иначе Ренли не е чак толкова главен, че да го развиват особено като храбър рицар, участник в турнири и т.н., поне на този етап - времето е малко, а други по-важни персонажи са с предимство. :wink:

А и самият той в екранизацията си се държи доволно непукистки към другите хора. Изключение са думите му за братята му в сцената с Лорас (макар и да е факт, че няма боен опит), но може да допуснем, че му е казал това донякъде за да парира всякакви опити да бъде намесван в надпреварата за трона - самият той си каза, че има други пред него на опашката по реда на наследяване, а и Ренли поначало не е кариерист и в книгата.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Thu May 19, 2011 1:53 am

Мда, сега изгледах пак сцената и настина съм преувеличила много проблема. Действително се държи доста по-уверено отколкото ми се стори при първото гледане. Вероятно шока от онова с кръвта ме е накарал да гледам по-негативно на всичко останало... :lol:

Обаче репликата за братята му, които го смятали за разглезено хлапе, още ми е малко странна. Станис наистина го смята за такъв, но Ренли нито харесва Станис, нито се интересува от мнението му, а наистина не съм забелязала Робърт да споделя това мнение. Може би просто съм го изпуснала, или Мартин не го е споменал, но е имал такава представа в главата си и я е включил в екранизацията.

Едит, забравих да спомена - тази реплика не беше в контекста на разговора за наследяването на трона, а преди това, Ренли просто почна да се оплаква без видима причина... затова ми се видя странно.
Spoiler: show
Съгласна съм и че Ренли на този етап няма амбиции за трона, в книгата той планираше да уреди Робърт да се ожени за Марджери и да разкара Церсей, и чак след като този план се провали тръгна да претендира за короната.
Last edited by Lyanna Stark on Thu May 19, 2011 2:02 am, edited 2 times in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 19, 2011 1:59 am

А, ОК за момента на репликата, аз помня разговора им като цяло.

Ами може би просто го показват като скучаещ благородник, който се оплаква на гаджето, че братята му не го уважа'ат достатъчно. "Как ти мина денят, скъпи?", един вид. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 19, 2011 9:27 am

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 19, 2011 9:49 am

Визерис ще гушне букета ет ласт така като гледам :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri May 20, 2011 11:42 am

Meжду другото, на hatrack.com прогресивно изтрещяващият бигът-мормон от Северна Каролина Орсън Скот Кард (честно, от близо година насам като се сещам да му чета писанията в сайта, съвсем ми бледнее вече фактът, че е писател) нещо се пеняви по адрес на "мръсотиите" в сериала............

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri May 20, 2011 12:22 pm

^Ще може ли някакъв линк за това, че в този сайт изобщо не мога да се ориентирам?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Fri May 20, 2011 12:40 pm


User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 20, 2011 12:52 pm

Прочетох го, е баси копеленцето нещастно, и по сценария плюе.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri May 20, 2011 1:54 pm

Като види и гей сцената вече пяна ще му избие на устата, такова предчувствие имам. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri May 20, 2011 2:48 pm

Аз определено имам слабост към севернокаролинци. :lol:

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Fri May 20, 2011 3:25 pm

Аз личо следя редовно блога на ОСК и съм съгласен, що се отнася до ненужните голи сцени. Но това явно е тенденция последната година. На мен лично нямаше да ми липсват ако ги няма.
Като цяло сериялчето ми харесва, макар че определено не си представях повечето неща така, както са показани. Но пък аз съм чел книгите по няколко пъти и спокойно мога да мина за умерен фен. Прави ми впечетление, че за зрител който за пръв път се сблъсква с Мартин (жена ми) историята е добре представена, поднася се на зрителя достатъчно инфо и прочее.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 20, 2011 3:48 pm

Мойта жена пък никак не е съгласна с последното :mrgreen:

Честно, не знам аз ли съм странен, но буквално не мога да си представя КАКЪВТО И ДА Е ЗА БОГА аргумент срещу голите сцени. Колкото повече, толкова повече, бре, втф ви става на всички??
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri May 20, 2011 3:54 pm

Не знам защо, но, честно казано, очаквах нещо доста по-зло от критиката на Кард. Всъщност, при все че изобщо не съм съгласен с това, че епизодите са слабо написани - макар и да не съм чел книгата - донейде и аз съм съгласен с това за ненужните голи сцени. Единственият ми проблем със сериала до момента е целият натурализъм, поставен навсякъде, където това е възможно, дори и в моменти, когато ми се вижда ненужен - имам предвид хвърчащите черва, разкъсаните гърла, останалите рани и т.н.
Нямам намерение да давам аргументи срещу нещо, което просто ме дразни и ме разсейва от останалото, а и, все пак, натурализмът не ми пречи чак толкова.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests