A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri May 06, 2011 9:04 pm

Е глей го как се прай на интересен. :lol: Простено му е, де - от всички vertically challenged актьори, той е най-поносимия.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri May 06, 2011 9:39 pm

Хм, нищо проблемно не виждам. Сега, в infodump диалог играта по дефолт е малко по-неловка, така че

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat May 07, 2011 1:12 am

Освен това Силвър ще е многократно по-куул, оригинален и цялостно интригуващ по забавен форумен начин (ТМ), ако плюе по единствения пич, за когото няма две мнения в този сериал :lol:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 07, 2011 4:38 am

Майтапът настрана, но ти чуваш ли му тайминга тука? Виж го как си изстрелва репликите, все едно тва е няква репетиция, за да ги наизусти. За акцента да не отварям дума.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 07, 2011 11:32 am

Аз това имам предвид под игра в infodump диалог. На мен проблемите с тайминга всъщност не са ми толкова видими, понеже нямам опита с взиране в тоя аспект на нещата. А акцента според мен не му е и идеята да е достоверен.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat May 07, 2011 2:26 pm

Бах му майката, тайминги? Ти сериозно ли ги следиш тия неща, като гледаш нещо? :neutral:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 07, 2011 2:59 pm

Тайминг е просто специфичния термин за това как актьорите си казват рапликите един спрямо друг в разговор. Естествено, че е много важно и естествено, че всеки зрител следи за това несъзнателно - мисълта ми беше, че някои просто улавят по-фини несъответствия в тоя елемент (или си ги самовнушават понякога).

Едит: То не е до съзнателно следене винаги. С достатъно опит на човек тия неща му правят впечатление още в първата стотна от кадъра.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 07, 2011 6:45 pm

:lol:
:lol:
:lol:


Image
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
sitalk
Commoner
Posts: 34
Joined: Tue Jul 22, 2008 2:55 pm

Post by sitalk » Sun May 08, 2011 9:36 am

Тази снимка не е ли от "Задругата на Пръстена"?
Semper fidelis

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sun May 08, 2011 11:04 am

Естествено... Може би е знак, че героя на Шон скоро ще го закъса :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 09, 2011 3:25 pm

Чудесен четвърти епизод, който, надявам се, внася разяснения за нечелите книгата.

Инфодъмповете бяха неизбежни предвид ограниченото време, но поносими.

Тирион според мен и тук игра добре. Бързото му изговаряне на реплики, което бе споменато по-назад за мен е знак за бързата му мисъл при подобни диалози, в които той мисли с няколко хода напред спрямо събеседника и реагира на мига.

Петир Белиш ме кефи все повече. Изражението му, когато се покланяше на Едард Старк в края на заседанието на Съвета беше уникално. Разговорът им после също го биваше.

Дух - :D :drool: :heart:

А Визерис добре си постила за шестия епизод. :twisted:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon May 09, 2011 3:53 pm

Готин епизод беше, да.
Денерис почва да ме кефи доста, а Визерис вярно добре си постила за по-натам. Не съм чел книгата, обаче подозирам, че ще страда много.
Проблемите с тайминга в разговора на Тирион от горецитираната сцена не се усещаха толкова в самия епизод, бтв. Или поне на мен ми направиха по-малко впечатление.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 09, 2011 4:38 pm

Пропуснах да кажа, че и Аря за пореден път ме израдва въпреки краткото си присъствие.
"Не. Това не съм аз." И си възобнови упражнението. :thumbsup:

Също радващи бяха сцените на Вала - Джон и Сам, отношенията между Заклетите братя и особено разказът на препатилия Страж за опасностите отвъд Вала с Манс Райдър и Дивия народ.

Джайм също се появи само за малко, но пак показаха умело образа му на презиран Кралеубиец и страданието му, че хем е отървал кралството от един ненормалник, хем е отритнат от повечето хора заради това.

Денерис отсега показва характер, това е добре. Целият разговор с робинята й беше ценен.

И ми беше доста приятно, че отсега споменаха Безликите. Дано да е знак, че ще им се обърне някакво макар и минимално внимание по-нататък.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon May 09, 2011 8:19 pm

Интересно, в тая серия, за пръв път, Санса ми се стори красива. Освен това, на турнира, като седеше до Кутрето, изглеждаше малко по-висока от него.

+ триоката врана :)
- финалите на турнира ще са в другия епизод

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 09, 2011 9:01 pm

Много ме зарадва края с кръчмата физиономията на Тирион беше безценна - уцелили са правилно кои моменти да слагат за край на епизодите.
Сър Грегор три пъти го гледах как се появява - внушава респект само с брада и смръщен поглед.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests