24 (или "Никъв Чък Норис, Джак Бауър е човекът!")

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Apr 01, 2010 11:32 am

Доста яка класация, с която горе-долу съм съгласен, надявам се на всички ви прави впечатление, че от 10те най-яки момента няма такива след 5ти сезон, който за мен беше последният наистина качествен такъв на този сериал. Дори ако трябва да съм точен хубавите сезони бяха 1, 2, 3 и 5, без 4.

Вчера изгледахме последния излязъл епизод на сезон 8 (14ти) и искам да споделя, че вече съм напълно разочарован...Макар да имаше един сравнително изненадващ туист, в този и в предния епизод беше вкарана де що има изтъркана идея от света на 24 - къртицата в CTU, драмата с ответния удар на САЩ срещу терористичен акт (който естествено още не се е случил), опитващите мини-преврат елементи в щатската администрация....Дано поне последният сезон на Джак Бауер да приключи достойно.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Apr 06, 2010 7:16 pm

НЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!
Spoiler: show
Убиха индийския Ники Кънчев.
Ей това вече не го очаквах.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Apr 09, 2010 5:35 pm

Остро, беше е баси изненадата и според мен лично единственият шанс за спшасяване на сезона. Кой знае какво ще се случва в оставащите 8 серии, но определено ги чакам!

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Tue Apr 13, 2010 3:31 pm

Тъкмо си мислех, че след последния добър епизод сериалът ще тръгне нагоре и те паднаха катастрофално според мен.
Spoiler: show
Кому беше нужна врътката накрая? Все едно не можеха да задържат Джак в екшъна по друг начин, ега ти. Тотално отслабиха ефекта на смъртта от предишния епизод и незаслужено се отърваха от един добър герой, който почти изцяло сам оправда гледането на първата половина на този сезон. Нямаше нужда да ни доказват за пореден път колко скапан е животът на Джак. Досега всичките(по памет) сезони свършваха кофти, можеше този за изненада и разнообразие да свърши с хепи енд, да му се не види.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 02, 2010 10:18 am

В събота изгледах последните 4 епизода на сезон 8 и на сериала въобще. Изключително силни, особено 21-23. Джак раздава правосъдие по възможно най-бруталния начин, Франк Касъл просто пасти да яде сравнен със свирепия Джак, на който вече не му пука за нищо и никой. Сцената с разпита на Павел, както и едноминутния разпит на Лоугън просто смазват, първата е като извадена от хорър филм направо. Сцената в тунела е една от най-добрите екшън-сцени в 24, а ако не друго - конкуренцията й е адски силна. Няма таква безкомпромисност, такъв гняв, такова състояние, в което вече всичко ти е отнето и няма какво повече да загубиш. Няма да спойлвам на кого, но Джак буквално къса парчета плът с КЛЕЩИ от човек е баси.

За съжаление в 24 сериалът отстъпва малко в тази линия и Джак хезитейтва да довърши започнатото, но пък сериалът приключва с много качествен ала Dark Knight финал. За съжаление политическите интриги също завършват с не особено логична, макар и удовлетворителна кулминация.

Като цяло 24 си ми остава един от любимите сериали, въпреки последните слаби сезони. Ако трябва да правя класиране - осми се нарежда веднага след най-доброто от 24, а именно - 1, 2, 3 и 5. Остават средняшкия 4ти сезон, откровено слабия, но гледаем седми сезон и пълната дупка - 6ти.

Малко ми е тъпо, че сериалът свърши, но от друга страна му беше време.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests