Spartacus: blood and sand

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sun Oct 10, 2010 3:36 pm

Не е свалена, мацката си е преместила сайта.

http://misskatrinalaw.com/blog/2010/04/ ... ction.html
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun Nov 21, 2010 9:59 pm


User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Nov 21, 2010 10:52 pm

ИСКААААААААААААААААААААААМ!!!! :metal:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 21, 2010 10:58 pm

якичко, да. май се мерна младият готин пичага от 300
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Nov 22, 2010 10:42 am

Moridin wrote:След голяма пауза най-сетне догледахме последните два епизода вчера. Е няма какво да се каже! Тоя финал беше СЪВЪРШЕН!

ебаси якият сериал!!
много е неприятно това с Анди :(
страхотен е, сигурен съм че и живота е баси пича
сърдечно му пожелавам да успее да се пребори с лимфомата

до края не можах да харесам Илития, признавам си. Виж, Глабер силно ми допадна в неговия си епизод (11ти ли 12ти ли). Сцената между Аурелия и сина на магистрата накрая беше абсолютно бижу!

Много ме изкефи развитието на Докторе-то (бележка под линия: ебаси Никич как може да не го познаеш, това е все пак четвъртият най-култов пич в 300 :mrgreen: ). Брилянтно му въртяха позицията насам-натам буквално до последния момент. И всичко беше идеално логически издържано от гледна точка на това, че той държеше най-много на честта. Беше си възпитал Крикс да е негово копие и го обичаше до края, в един момент си личеше, че започна да уважава и Спартак, после стана съвсем филм :mrgreen:

Солониус също бая ме кефеше до края. Крикс ми беше твърде еднопластов, а Ашър прекалено гаден. Но си признавам, че най-много ме дразнеха Илития и Лукреция цял сезон.

БАСИ ТРЯБВА ДА СЕ ОПРАВИ АНДИ БЕЗ НЕГО НЯМА ДА Е СЪЩОТО!

някой знае ли прикуълът за траките ли ще бъде, или за лудуса? предполагам второто, съдейки по заглавието и липсата на спартак..

едит: минавка, статията за зарибяването, която сте цитирали, е свалена...
Евала за това мнение, Жорка, моето е същото!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Feb 02, 2011 12:57 pm

Някой гледа ли минисериала прикуел - Spartacus:Gods of the Arena? Мнения? :)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Feb 02, 2011 1:17 pm

Гледахме първия.
Още от същото. Първия епизод беше яко цици и кръв. Ганик е пич де, Крикс е особено забавен с дълга коса.
Влиза в графата guilty pleasure. Май за сега ще изчакаме да си излезе и остатъка и тогава ще доглеждаме.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Wed Feb 02, 2011 3:22 pm

Но пък втори епизод вече беше с качеството на наистина добрите такива от първи сезон. :wink:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun Feb 27, 2011 1:46 pm

Свърши. И то добре. Gods of the Arena може и да е правен предимно за фенове, но не е малоумното "ще го толерират, щото харесаха първия", ами си е пипано баш къ си требе.

Макар героите в началото да са бахти му и екстремните контрасти, сравнени с "кръф и песък" в крайна сметка са доведени до уродските си същности, дето познаваме, по кажи-речи правдоподобен начин.

Последният епизод пък показа колко по-добър щеше да е екшънът, ако беше по-малко кървав, но пък освен cgi кървавица си имаме и доста кепчуг, разпилян из сериите, тъй че не е болка за умиране.

Вагиналните перчеми и забавеният кадър (в повечето случаи пречещ и убиващ енергията на битката, особено в последния епизод) пак са на линия и дразнят, ма какво да се прави. В доста от епизодите си личи, че хората са искали да направят нещо по-различно, ама предполагам продуцентите са се намесили да не "поправят здравото" или пък просто толкова си могат старз.

Но са си 6 готини, забавни, нито за миг скучни, серии със задоволителен финал. Жалко че не успяха да надскочат 2 епизод, който ебаси колко беше як, но останалите не е като да отстъпват кой знае с колко много.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Feb 27, 2011 7:17 pm

Тегля!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 28, 2011 10:02 am

Изкефи ме адски много. Като за набързо скалъпен прикуъл са се справили невероятно добре и цялостното качество беше на нивото на най-доброто от първия сезон. За разлика от другото отроче на Starz, Камелот, това блести със зарибяващо действие, приятна визия и добра за жанра актьорска игра, в която некадърниците са използвани с цел комичен ефект, а по-класните актьори - без излишно преиграване. Много ме израдва новият австралийски пич, който са изнамерили за ролята на Ганикус, има голямо присъствие на екрана. Таз страна какви ражда... дето вика жена ми, таман е слязал от сърфа. Хубаво ще е да го използват и в продължението на централната история, а и да почне да прави по-голяма кариера. Не знам дали от него ще излезе следващия Гибсън или Кроу, но има потенциал.

Между другото, съдейки по 300, Spartacus и Bulletstorm, имам чувството че "This is Sparta!" ритникът още дълги години ще си остане най-могъщото оръжие, достъпно на човечеството. :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 28, 2011 12:09 pm

Их, ква благинкааааа!

6 епизода, добри колкото най-доброто от първия сезон. Втори епизод беше особено як! Имаме си нов супер чаровен австралийски сърфист, с който да пълним очички, йей! И един особено ритардед Криксос. И сирийците, баси, велики са! И картагенеца с гаджето му - bear gays rox! Бе мъжищата са по-яки отвсякога, а нашето момче - българче, има цели 3 реплики и ги изприказва с толкова тежък български акцент, че си прозвучаха кат българска реч от екрана...
А новата зловредна разгонена скочубра е достоен заместник на оная русата пача. Циците са прекрасни и много, сексът е такъв, какъвто трябва да бъде и много, битките и кървищата са все така кефещо нелепи и много и изобщо - КЪДЕ Е ВТОРИ СЕЗОН, КОПЕЛЕТАААААААААА!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 12, 2011 11:57 pm

И ние го изгледахме най-сетне. Наистина уникално добър като за мини-прикуелче. Гениалност пълна :)

Ганикус така и не успя да ми хареса. Голям лигльо :roll:
На външен вид беше приятен, де.
Дядото беше пич, а и имаше много яки намигвания към първи сезон (това с тракийците и галите, това с гълъбите..)

Историята с Ашър свърши много яко - тамън почти се доказа и цак.. :mrgreen:

Иначе Гая беше некви светлинни години по-яка от оная руса скочубра
This is it. Ground zero.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Fri Jul 01, 2011 12:10 am

Хаха да, ама много ми бяха смешни тия злокобни целувки между Lucretia и Ilithyia (русата пача), които липсваха при Гая

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jul 05, 2011 3:27 pm

This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 15 guests