Spartacus: blood and sand

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Feb 10, 2010 8:48 am

not enough sex
This is it. Ground zero.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Feb 10, 2010 1:02 pm

Тру. Мъничко ме е яд, защото по принцип би излязъл и хубав сериал. Но няма да е точно този, макар да не им липсва бруталност... Малко е самоцелно всичко. Има нелепости и пропуски... иначе е гледаем каста, а битките като хореография са си чудесни... като изключим разливането на кръвта. Изглежда много комиксово, но не е съвсем уцелен ефекта и изгледа дефектно.
Но... мисля да си му хвърлям по едно око.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 10, 2010 2:52 pm

Като едни дъълги трейлъри ми е тва нещо, леят ми ти се едни спец ефекти връз каста и нищо кой знае колко интересно друго. Ако е създаден за да има място за реклами на дамски превръзки в паузите разбирам... so far... :suck:
:ninja:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Feb 22, 2010 5:42 pm

Всичко, което сте написали по-горе е съвсем на място, обаче парадоксът, че сериалът всъщност е доволно гледаем си е налице. Да, актьорите са ноу комент (макар Джон Хана и Луси лоулес да си се справят съвсем добре). Да, битките са ужасяващо бутафорни с плискащата кръв, но пък вземете рандъм комикс с повечко насилие на Вертиго/Марвел MAX/Image и вижте дали няма да е същото. Да, историята е non-existant.
Но напък на всички това ние изгледахме излезлите 5 серии и дори смея да каже, че последните две си ми харесаха съвсем доволно и мисля да го следя.

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Sun Feb 28, 2010 12:05 pm

Сериала определено тръгна в правилната посока!
Image

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Feb 28, 2010 12:40 pm

+100, епизодът вчера беше просто СМАЗВАЩ

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Feb 28, 2010 2:45 pm

Ще му дам шанс ;)
:ninja:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 08, 2010 10:03 am

Днес и вчера са излезнали общо 3 нови епизода:)))

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Mar 09, 2010 1:02 pm

Бтв, изпреварили сте ме! Епизоди 5 и 6 ми се сториха доста добри, а новата поредица от 3 епизода наведнъж ги изгледах вчера и ме втренчиха. Доста изненади ще има оттук насетне.

И разплискването на кръвта вече ми стои по на място. :wink:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 09, 2010 3:03 pm

Специално след 6ти епизод това е горе-долу единственият сериал, който чакам от тазгодишната реколта. Естествено и финала на Лост, но по-малко сякаш.

User avatar
ivonski
Farmer
Posts: 52
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:36 am

Post by ivonski » Mon Mar 22, 2010 6:04 pm

Muad_Dib wrote:Специално след 6ти епизод това е горе-долу единственият сериал, който чакам от тазгодишната реколта. Естествено и финала на Лост, но по-малко сякаш.
а в 9 епизод сериалът показа смазващо (буквално :twisted: ) ниво в няколкото области, които според мен го правят това, което е - римските интриги, съпътстващото ги насилие и разбира се секс сцени - и всичко беше в огромни дози!

между другото
Spoiler: show
този гнейъс, дето го убиха в 8 епизод, понеже закачаше пиетрос, се оказа, че бил българин актьора, някакъв известен каскадьор и "сумист"
Did Neil Armstrong say the moon was too far away! NO! He built himself a fucking rocketship is what he did!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Mar 26, 2010 7:50 pm

Егаси, ще ми се да кажа "аз си знаех", но не си знаех :) И все пак има една специфична физиономия човекът, подсъзнателно бях усетила, че има нещо :) Браво на момчето де, роля с реплики си е голям успех :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 29, 2010 1:44 pm

Аз искам само да отбележа, че след развитията и краят на 10ти епизод това за мен засега е най-силният сериал от тази година. Преглътнете ли първоначалния шок заради бутафория и комиксова кръв (която после си изглежда доста стилно и дори радостно съм мучал "ЕЕЕЕЕ" на някои битки), сериалът има страхотен сюжет.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 06, 2010 2:42 pm

Очевидно само аз го гледам от постващите тук, но да споделя, че сериалът аха-аха да разочарова с епизод 11, ама не - пак имаше страхотен плот туист и нещата станаха още по-яки, освен това най-после имаше арена без Спартак:)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Apr 06, 2010 4:27 pm

От сега се приготви, че не се знае кога и дали ще има втори сезон при все, че Starz са го потвърдили. Andy Whitfield е болен от рак на кръвта и се лекува в Нова Зеландия.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests