Mad Men

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Apr 09, 2013 2:52 pm

Да, ама пък в Ейнджъл е просто неприятен, в Мад Мен в един момент докарва антипатичността си до изкуство :mrgreen:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 09, 2013 3:00 pm

От сега адвам го гледам, пък и правя полусъзнателен паралел със сютса и харви и луйс и отива в джаза работата съвсем. Иначе за тази роля признавам, че повече пасва гнидата му с гнида :).


Баси, човек като го гледа тоя сериал му иде да отвори в един момент прозореца за да излезе дима :D



... епизода с теста на червилата... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :blush:

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue Apr 16, 2013 6:14 pm

На AMC определено ще им се гледат всички сериали, засега и в бъдеще. Аз си мислех че Breaking Bad е отделен куриоз, и Mad Men винаги ми е било повече от стил вместо драма, но след 2-ри перфекетен сезон, просто няма накъде! Перфектен сюжет и диалози, актьорите които играят Пеги, Дон, Пийт, и естествено Джоан (Кристина Хендрикс!!) са на много високо ниво.

Страшно се кефя на всеки епизод, и макар и 60-те в сравнение със сега да изглеждат скучни, в сериала наистина са представени по много по-интересен и задълбочен начин. Кубинската криза, самоубийството на Мерлин Монро - всичко е поставено през доста интимна светлина и чрез емоциите на героите все едно наистина сме част от тази ера.

Самите персонажи са това което ме грабнаха още от началото: всеки е комплексен и има тайни. Дон е очевиден пример, пък и е като моралния компас на фирмата. Пеги ми е любимка, защото още от началото въплащава променливите отношения към жените през тази епоха и борбата им за независимост. И естествено това заиграване с Пийт, само по-себе много амбициозен и добре развит образ, направо ми пълни душата. И не на последно място - Кристина Хендрикс!! Като Джоан, казват че тя въплъщава перфектана дамска фигура, и стила и наистина е много развит и направо иконен в сравнение с първия сезон. Всичките и диалози са супер, направо се кефя да я слушам и гледам.

Още, още, още!!
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Fri Apr 26, 2013 9:06 pm

Amelia wrote:...Някой ден ако свърши с под 7 сезона може да го догледаме.
Точно 7 е планиран! :) И добре че се споразумяха за парите, иначе можеше и да няма и 6-ти сезон... Баси, тоя създателя на шоуто дотолкова го оскъпил с тея декори, че били готови да го спрат...

И аз свърших с 5-ти сезон финала след един маратон, но имам епизоди още да догледам. Като цяло, втори беше най-силен, и трети след него. 5-ти края ме разочарова щото беше малко тривиално, а и нищо толкова не се случи.

Като цяло идеята е страшна, и се вижда ясно как двамата основни персонажи, Дон и Пеги, постепенно преминават от ситуация на доминация на единия до пълна размяна на ролите. Дори много хора предсказват че 7-ми сезон краят ше бъде как Дон работи за Пеги.. (Или пък са заедно)
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat May 04, 2013 10:31 pm

Края на 3ти сезон Ринеее! :bow: Баси качествения сериал, макар че сега малко почивка.

http://blogs.amctv.com/photo-galleries/ ... joan-3.php

:bow:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Dec 19, 2013 5:15 pm

Така и не го догледах ама тази гавра на Ylvis рути

http://www.youtube.com/watch?v=p5F9_7XyaQQ
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Mad Men

Post by Amelia » Wed Jul 12, 2017 6:17 am

След като гледах Джон Хам в Бейби Драйвър и си спомних колко е епичен, сега реших да се пробвам да доизгледам сериала. Почнах го отначало - първи сезон е истинско бижу, което в момента мога да оценя още повече, след всичките ми интернетни скандали на политически и SJW теми. Просто Mad Men е съвършената илюстрация на това как дивия патриархат отпреди втората вълна на феминизма е ебавал яко майката и на мъжете, и на жените. И на няколко пъти имахме и разговори за боклучавата литературка на Айн Ранд, от които ми идеше да цвиля от кеф. Медийните манипулации покрай рекламите и президентските избори, офисните интриги и фалшивите домашни идилии... Всички персонажи са толкова брилянтно пълни с лайна и са гениално кастнати и изиграни. Дон Дрейпър трябва да бъде обявен за национално богатство.

Джон Хам :heart:
Ненам как точно се случва това, но тоя пич успява да е толкова мачо и вулнеръбъл едновременно в ролята на Дрейпър, че аз почвам да давам заето от разнопосочните сигнали...Ебати присъствието има тоя актьор!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Mad Men

Post by Amelia » Wed Jul 26, 2017 11:12 am

Така. Изгледах 7-те сезона (не спах много) и въпреки осезаемия спад на качеството след 4ти сезон и това, че не съм сигурна дали финалът ми харесва, Mad Men си остава от най-добрите сериали, които съм гледала. Не е на нивото на Сопранос и Дон не е на нивото на Тони Сопрано, но е достатъчно близо. А и за разлика от Тони, не го мразя, а съм влюбена в него.

Прекрасен Джон Хам! През толкова трансформации мина тоя човек и всичките ги изигра като звяр. И останалите от екипа са яки, но не толкова яки колкото него. В последните 3 сезона, сцените му с Пеги ми бяха най-любимото нещо. Просто менторската му връзка с нея ми докарва фийлс каквито само връзката му с Ана ми докарваше.

Още много може да се пише по темата, ама трябва да ходя да се наспя вече. Дон ще ми липсва ужасно много в следващите няколко дни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Mad Men

Post by Amelia » Sat Jul 29, 2017 10:43 am

Намерих прекрасно двучасово интервю с Джон Хам и го пускам тук, в случай, че някой друг също иска да го види:
http://www.emmytvlegends.org/interviews/people/jon-hamm

Много е прекрасен този пич! :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Mad Men

Post by Claymore » Sat Jul 29, 2017 12:23 pm

@Amelia Мисля че това ще ти хареса https://www.youtube.com/watch?v=fkIPwx7_6Vg
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests