Mad Men

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jun 04, 2011 4:54 pm

Изтеглих си вчера вечерта една серия защото ми беше леко любопитно какво точно представлява, без въобще да имам намерение да го заглеждам по-особено. И сега вече съм на седми епизод :D
Наистина е супер стилен сериала и има невероятна атмосфера. Той просто ме потапя в обстановката си, която е доста специфична и не се среща във всяко второ нещо. Харесва ми как всичко е деликатно поднесено, а не грозно завряно в лицето - хем е уж тихо и спокойно, едва ли не еднообразно, хем се случват всъщност супер много неща, които трябва да се напрегнеш да забележиш. Много е силен диалогът и е много любопитен целият начин, по който говорят и общуват хората. И музиката е супер приятна.
Като герои все още не мога да се привържа силно към никого, по-скоро съм съгласен с едно от горните мнения, че всички са дразнещи, но по-обясним и разбираем начин. Да речем, че една идея по-симпатични са ми Пийт и Бети и сигурно тях всички ги мразят, щото моите любими герои винаги се оказват най-мразените. :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 10:20 am

Пети сезон свърши съвсем наскоро и вчера най-после реших да си го почна и....лекичко изгледах пет серии една след друга. Убийствен както винаги, още по-силен дори от 4ти сезон, който си беше връх. А всички казват, че натам ставало още по-здраво. Препоръчвам горещо, един от най-великолепните сериали на нашето време с много малко други, които да са от неговата класа.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 18, 2012 10:50 am

Не е лош сериалът - ние го следяхме до едно време със Сашо. По някое време обаче нещо взе да се осапунва. Много взеха да ни идват бременностите и прочее. Не знам ква е тая мания по бременноватата драма в американските сериали, ама персонажите като започнат да бременеят, това обикновено е началото на безкрайните локуми, турени там, за да се изцоцат колкото се може повече пари от заглавието, а не щото създателите му имат да ни кажат нещо с тях. Та позаебали сме го засега. Някой ден ако свърши с под 7 сезона може да го догледаме.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 11:01 am

Дори не се сещам за коя бременност говориш, такъв второстепенен детайл ми е била. И точно в този сериал като никога сюжетът има малко до никакво значение предвид, че се движи и е брутален почти само на атмосфера. А всъщност най-прекрасното е, че от трети сезон края натам и сюжетът е адски силен.

И точно Mad Men сапунест....Six Feet Under this is not:)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 18, 2012 11:09 am

Е да, не е с нивата на мелодрама на СФУто, определено. Вероятно щото се развива във време, когато мъжете са били много мачо, понеже жените таман са почнали да се еманципират и не са имали време да им стъпят на вратленцата и да ги опуткавеят. Психоанализата е била фор пусис. :lol:

Та лесно раними изпълнения от страна на мъжките персонажи няма кой знае колко. Те са си некви нерези там. Много са яки повечето. Главният ме кефи особено много.

Ставаше дума за бременността на жена му на главния. Абе и тва не беше толкова зле всъщност. Ние може би просто предрусахме с него, че изгледахме нещо като 2-3 сезона наведнъж за няколко вечери. По-нататък ще си го загледаме пак. Обаче наистина се надявам да свърши адекватно в някво обозримо бъдеще, че много мразя излишно разточване на разни неща като станат популярни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 11:22 am

Ами в това отношение съм на твоето мнение, но няма да има звършек скоро, поне според мен. Сериалът държи чутовни рейтинги за второразредна телевизия като AMC и шансът да спрат да го правят е много малък, тук дори не споменавам абсолютно счупения му статс на Emmy-тата (4 години ПОДРЕД Best Drama Series).

Именно затова му се радвам толкова много - малко сериали държат такова качество толкова много време и реално само надграждат над него.

Вие докъде сте гледали всъщност? Лейн виждала ли си го, той е доста не-мачо и именно заради това много кефи.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 18, 2012 11:34 am

Както виждаш, не помня имената дори на главните герои. Запомнила съм Пеги само, щото е с ебаси името. Опиши ми кой е тоя Лейн.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 11:48 am

Лейн е един британец, който се присъединява към екипа в един по-нататъшен момент, играе го особено здравият Jared Harris (Мориарти в последния Холмс, един от гадните във Фриндж).

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 18, 2012 11:50 am

Да, британците бяха дошли вече. Ама гледахме малко с тях, така че този конкретно не си го спомням.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Jun 18, 2012 12:12 pm

Аз почнах да го гледам миналата година и станах голям фен.

Пети сезон съшо е на ниво, осoбено 11-и и 12-и епизод, които са едни от най-добрите в целия сериал. Само финалът беше леко разочароващ за мен.
Last edited by Demandred on Mon Jun 18, 2012 2:28 pm, edited 1 time in total.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Mon Jun 18, 2012 2:16 pm

Финалът действително беше леко слаб, особено в сравнение с двата смазващи епизода преди него.

Аз съм склонен да им простя - при това невероятно ниво 5 сезона един по-слаб финал не е болка за умиране. 8-)
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 2:36 pm

Amelia wrote:Да, британците бяха дошли вече. Ама гледахме малко с тях, така че този конкретно не си го спомням.
Е този беше де факто шефчето на британците и после остава за постоянно.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 09, 2013 11:53 am

Почнах го най-сетне. Усещам как няма да се спи ден два :shock:

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Apr 09, 2013 2:02 pm

А в неделя започна шести сезон :) За мен най-добрият сериал в момента, доста твърдо при това.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 09, 2013 2:45 pm

Само не мога да разбере защо разрешават на Vincent Kartheiser да играе в сериали... супер антипатичен ми е и в ейнджъла и тук ми разваля кефа.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests