Glee

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Oct 20, 2009 9:53 pm

В момента гледам Glee...толкова е....очарователно и захарно. :D
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 28, 2009 7:19 am

Изгледах първи епизод на Glee. Малко ми е прекалено евтинко, но ще му дам още два-три епизода шанс, виждам му потенциала да ми допадне.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 07, 2009 5:56 am

Давам на Glee още една негърска песен преди да го зарежа за вечни времена.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Nov 07, 2009 5:57 am

Изтрай поне до епизода, дето щял да го прави Уидън, де. :P
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 07, 2009 6:12 am

Втората негърска песен дойде...

Добре, компромис - ако има хубава песен преди следващата черна, ще им простя... засега.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 07, 2009 7:03 am

Доста кофти е когато в мюзикъл ти се ще да превъртиш песните...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 11, 2009 9:09 am

След първоначалния си неприятен сблъсък с черния поп и умерено неприятния главен герой, установих, че тоя сериал ми влиза все по-интензивно под кожата. След екстензивно слушане на саундтрака пък установих, че всъщност има МАСА песни, които ме кефят, просто имаха лошия шанс да почнат първите епизоди баш с черното. Сюжетът е ЕВТИНИЯТА, но е ужасно сладък и симпатичен, и по някакъв начин въздейства. Освен това сериалът има някакъв много увличащ ритъм и усещаш, че при все плиткостта му всъщност ти ПУКА, което е доста изненадващо поне за мен.

Откъм музика засега най ме радват No Air, Keep Holding On, Take a Bow (брутално жестока песен бтв, в напълно буквалния смисъл на думата. Не знам оная дрисла Рихана как се е сдобила с толкова яко парче), Taking Chances, Dancing With Myself и Last Name (Кристин Ченоует е... @_@ Трудно ми е да я пикчърна като Глинда, честно казано, макар че с тва гласче...).

Откъм герои Рейчъл е изненадващо зряло оформен образ, каунсълърката е просто изключително разкошна и катеричеста, а усещам и признаци, че Куин ще ме кефи по-нататък, особено като излезе от мажоретната униформа. Гадната треньорка очевидно е краят, но това става ясно горе-долу от първите кадри на първи епизод ениуей. Съпругата на нашия също не е зле, при все, че я мразя неистово, а Фин успява да не ме дразни много, което е добре.


Говоря за неща, дето май само Вив ще ги схване, но препоръчвам да дадете шанс на сериала. Има вероятност първоначално да ви издразни или просто да не ви грабне, но ако продължите, мисля, че ще ви влезе под кожата. А и песните стават прогресивно по-добри.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Nov 11, 2009 6:30 pm

Btw, оная дрисла Риана категорично след втория си албум работи само с най-добрите продуценти, кво очакваш? :lol: (въпреки, че момичето имаше доста сносна балада и в първия си албум, for the record...)

Аз смятам, че самата работа по развитието на образите е завидна. Цялата захарност е толкова овладяна, че твърде късно осъзнаваш как са ти го набутали и теб вече те е грижа за почти целия каст. :shock:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Nov 12, 2009 12:35 am

Честно казано аз съм малко разочарован.
Изгледал съм само 4 епизода, де, още не е късно да започне да ми харесва много, но все пак… Принципно имам вяра в Раян Мърфи и знам, че ще направи нещо цялостно силно, просто не знам дали ще издържа да го догледам. Аз и на Клъцни/Срежи едва изтраях първи сезон, а от втори нататък ми стана от най-любимите сериали. :D
Но докато Клъцни/Срежи показва нещата прекалено брутално и гнусно, този ги представя някак твърде сладко и розово. И макар да се изненадах от себе си, предпочитам гнусното.
Иначе в персонажите има хляб, определено. Личен фаворит ми е Ема, просто е толкова страхотно невротична, че няма как да не я обожавам. :) Тери също е много готина, всъщност точно нейната част от сюжета ми е най-интересна, защото покрай нея просто се случват непредвидими неща И Уил е поносим и от тинейджърите повечето стават, но от тях нямам някои наистина специален фаворит.

Та… Приятно е общо взето, но все пак трудно гледам повече от един епизод на ден. Дано нататък се запаля повече.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 12, 2009 3:30 am

Мен някъде около 3-ти епизод ме зариби чак, но сега нямам търпение вече :) Днес излиза 9-ти епизод.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 13, 2009 4:24 am

Уил всъщност е доста качествен танцьор. Разбира се ако не танцуваше само на черно...

Почна да ме нервира обаче натрупването на драма без разрешение. Крайно време е някоя от мацките от двойките да си признае ужасяващите прегрешения пред партньора.

Обаче пък девети епизод беше толкова як и трогателен :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 13, 2009 7:59 pm

Говорейки си сам, рекох да споделя два напълно несвързани помежду си факта:

1. Тоя сериал има рейтинга на 5-6 Dollhouse-а :shock:


2. Интересен контраст има между вътрешноепизодните проблеми, които винаги се разрешават лесно и в рамките на епизода, и соуп опера проблемите между персонажите, които само се задълбочават и оплитат и стават все по-сериозни... Уиърд.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Nov 13, 2009 9:27 pm

За да не си говориш сам (а и предимно защото и на мен ми се прописа):

Дотук забелязвам, че развитието и съдържанието на женските образи взима лек превес над мъжките, което взе да става голяма рядкост в повечето от сериалите от изминалата година. :neutral: Още по-стъписващ е факта, че успяват да задържат взаимоотношенията между всички герои достатъчно динамични и мен лично ме кефи това, че присъства драма без разрешение. Създава някакъв вътрешен ритъм в сюжета.

Последният епизод беше супер удачен за поддържащите роли, бтв.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Nov 13, 2009 9:41 pm

Гледах първи епизод. Насред кленовия сироп имаше няколко доста готини моменти, най-вече песента в края и епичния градинар насред футболния терен :lol:

Както и някои доста забавни
Spoiler: show
Например Рейчъл, която със звънтящо гласче обяснява за гей-татковците си и как било много яко, че не знае точно на кого се е метнала, при положение че единият е бял, другият - черен, а тя е латино :mrgreen:

Както и за звездичката, която била метафора за това че е звезда... Едновременно много тъпо и умилително дете, а и е единствената в тоя първи епизод, която нито е свита, затова че е аудсайдер, нито се пъне да е популярна според училищните закони, а според своите собствени.

Само гаднярската й проява в началото нещо не се връзва съвсем с образа, макар че ако приемем, че е едно 6-годишно детенце в тялото на 16-17-годишно момиче, става :)

Радостта на Уил от детето му и въобще цялата му семейна ситуация са ми малко рехави за момента, понеже КОЙ БИ СЕ ОЖЕНИЛ ЗА ТАЯ, ЕГАСИ!!! :shock: Но имаше споменаване, че някога била фул ъф джой, така че може би и тя ще Излезе От Черупката Си По Жизнеутвърждаващ Начин.

Даскалът по физическо ми е гнусен, Бабата начело на чиърлийдърите е шефката на магазина от 40-годишния девственик :mrgreen:, а Ема е странна...

Фин е чук по оня полусладурски, полудостоен за презрение от всеки с IQ над 50 начин, малко тип Крис Клайн от Американския пай.
Cripple-boy is cripple.
Negress is even more negress.
Stammering Asian is useless.
Gay-nerd is annoying.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Nov 13, 2009 9:47 pm

Еми не е странна, тя е идиосинкратично разкошна. :mrgreen:

За Уил наистина и аз се питах относно жинзнените му избори, но да речем, че е бил млад и зелен...и наивен...и може би се е нуждаел от ...експеримент. :neutral:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests