V - The Visitors (2009)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Dec 10, 2009 10:01 pm

С тия промени и напускания в творческия екип в самото начало не е идеален старт и без това...

Аз съм вече неутрално настроен. Носталгията от оригиналния сериал няма да ме крепи вечно при новия. Та да вземат да се стегнат и да ни шашнат в стил "Втори Сезон на Долхаус" ако искат и те да додрапат до такъв. :?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue May 04, 2010 11:32 pm

Аз наваксах с епизодите.

Яко е, на моменти повече, друг път по-малко. Като цяло има някакво средно ниво. Но аз го гледам основно заради Елизабет Мичъл :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed May 05, 2010 7:23 am

Гледам го, но напоследък със смесени чувства след охладняването на първоначалния ентусиазъм. Епизоди 4-8 ми се видяха доста по разводнени и пълни с излишна и зле представена тийн и не само драма, като сина на Елизабет Мичъл ме дразни до не знам къде. Едва миналата седмица се постегнаха малко и нещата май тръгнаха в правилна посока.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed May 05, 2010 10:15 pm

Мда, Тайлър - сина на Елизизабет Мичъл - получава наградата ми за най-зле написан и изигран персонаж за сезона. Принципно не съм такъв, но искрено желая всичко което му е замислила Ана да му се случи, че и отгоре.

10 епизод беше поредна - малка за съжаление - стъпка в правилната посока. Въпреки иначе уж високия бюджет, имаше някои супер отвратително заснети сцени очеизваждащо правени със зелен/син/пембян или къвто там ползват екран, нещо което не ми се е набивало така на очи от поне 10 година и една особено зле направена сцена във Спасители на плажа. Като стана въпрос за зле използвани похвати, аз и преди съм го казвал, заигравките с времето тип "Х часа", във В нито ги умеят, нито ги използват както трябва, още по малко смятам че имат място. Драмите на отчето нещо ми дойдоха в повече, както и плот туиста
Spoiler: show
"не сме били ние, те са си били умрели"
Спокойно можеха да разкрият точно това малко по натам за да може на наште да им поникне поне малко гръбнак. Персонажи, които почнаха сравнително добре, са станали направо като мекотели, единствено Терориста кефи все още, и Ерика, естествено, просто тя, въпреки го дава прекалено на приливи и отливи като персонаж, ако не я играеше Елизабет Мичъл сериала нямаше да става за гледане.

Почвам да се чудя дали искам да има следващ сезон, особено ако са се сетили да направят някъв завършек на този (леко ме съмнява това обаче)

apocalexxnow
Commoner
Posts: 26
Joined: Tue Apr 20, 2010 6:07 pm

Post by apocalexxnow » Mon May 10, 2010 10:16 am

Аз слагам всичко в спойлер, щото постоянно споменавам моменти от сериала :)
Spoiler: show
Според мен този сериал е великолепен! Манипулациите, игричките, които героите играят помежду си са страхотни! Отначало дори помислих, че Лиса е истинска кучка и нарочно направи онова в девети епизод, което настрои Тайлър против майка му. После се оказа, че било неволно и че тя верно ще стане добра. Е да, ама майка й не прощава - "Счупете й краката" - това ме накефи на макс :) Въобще извънземните, както и в оригиналния сериал, са много по-достоверни и интересни от земните герои. И все пак екшънът на мен ми се вижда на ниво, съспенсът, това, че не знаеш никога кое действие как ще се развие (обикновено в сериалите серията почва как еди си кой се бори за еди какво си и накрая го постига с цената на еди си какви усилия. Тук не е точно така - те се борят, постигат нещо, а накрая извънземната манипулативна кучка го обръща срещу тях). И да, Елизабет Мичъл и Морина Бакарин играят страхотно персонажите си и направо крадат сериала. Тайлър може да ви дразни, но той затова е там - да играе тъп разглезен тийн - така че явно добре си играе ролята момчето :) На моменти да, не им се получават анимациите на зелен екран, но това не е чак толкова важно за мен. Това, което мен ме дразни, е как земната съпротива постига толкова много, без никой да ги хване. В-тата имат толкова много технологии и още не могат да намерят 4 човека. Дано също така планът на извънземните да се окаже добър и достоверен, защото така като гледам един войник (терминатор - и тоя сериал ми липсва) спокойно може да разкатае цялата планета. Интересно и какво ще стане с бебето :) Абе въобще стискам палци да не го спрат сериала - мен си ме държи на ръба при всеки епизод - дори случайно да се поуспокоя нещо, веднага показват Ана и погледът й пак ме смразява! 1-2 недостатъка дето има, ще ги преживея, аз си искам още В :)
Но за съжаление, мяза че и него ще го спрат, може даже да не му дадат шанс както на Терминатор и на Долхаус - други два прекрасни сериала, които трябваше да бъдат гледани и да не си отиват :(

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon May 10, 2010 3:02 pm

Spoiler: show
То всичко много хубаво, само дето за 10 епизода, тая Земна Съпротива не е постигнала за мен абсолютно нищо съществено, да не кажем изобщо. Освен че намаля с един брой от първоначалния

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon May 10, 2010 6:18 pm

Много бавно, наистина, но набира инерция сериалчето в последните серии. Продължава да дразни на моменти, но е гледаемо. А относно спирането, смятам, че ще му се размине с поне още един сезон. Битката е между него и FlashForward и по това, което чета, V се справя по-добре от към рейтинги. Но ABC в никакъв случай няма да махнат и двете.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Fri May 14, 2010 11:12 am

Дам, очаквано V надделя в битката с FlashForward.
V : FlashForward - 1:0
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 14, 2010 12:29 pm

Искрено се надявам да се стегнат, да вземат пример от Dollhouse и да направят един як втори сезон.

Впрочем единственото яко нещо от тазседмичната серия беше че най-накрая събраха Морена Бакарин и Елизабет Мичъл в една сцена, което ми се струва че отдавна трябваше да се е случило.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu May 27, 2010 10:16 am

Преди няколко дни изгледах и финалната серия за сезона. Бях приятно изненадан, много стабилна беше - на фона на бозите от последните серии, но като цяло не успява да измие срама от това че имаше една яка серия - пилотната, после 10 серии едни такива никакви, и накрая още една стабилна за финал.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Fri May 13, 2011 2:14 pm

Не виждам отзиви за втори сезон? Аз лично бях разочарован от първия затова отсвирих по нататъшно гледане, но все пак някой няма ли да пусне едно коментарче? :)
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 13, 2011 3:21 pm

Накратко, не си струва гледането. Ако през целия първил сезон си симпатизирал на Ана в желанието да причини на лекенцето (сина на Ерика) всички гадости, на които е способно, може и да ти хареса финала.

Малко по-разширената версия - по-гледаемо е от първата порция серии, но не особено много. В първите 6-7 серии темпото е това на първи сезон - нашите нищо съществено не правят, визитърите се мотаят и така. В края Ерика се усеща, че нищо не правят, и се взима в ръце, но както се казва - твърде късно. Язък че навремето пилотната серия беше толкова яка, иска ми се да бях спрял дотам. Последния епизод впрочем е крайно незадоволителен като за финал, също и доста отворен, а шанса да има още серии е миниатюрен. ((От друга страна, Уорнър, продуциращи сериали, тоя сезон очевидно са решили да правят промоция, та след Chuck и Fringe не бих се изненадал ако и тези ги огрее.)

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Fri May 13, 2011 3:28 pm

armageddon wrote:Накратко, не си струва гледането. Ако през целия първил сезон си симпатизирал на Ана в желанието да причини на лекенцето (сина на Ерика) всички гадости, на които е способно, може и да ти хареса финала.

Малко по-разширената версия - по-гледаемо е от първата порция серии, но не особено много. В първите 6-7 серии темпото е това на първи сезон - нашите нищо съществено не правят, визитърите се мотаят и така. В края Ерика се усеща, че нищо не правят, и се взима в ръце, но както се казва - твърде късно. Язък че навремето пилотната серия беше толкова яка, иска ми се да бях спрял дотам. Последния епизод впрочем е крайно незадоволителен като за финал, също и доста отворен, а шанса да има още серии е миниатюрен. ((От друга страна, Уорнър, продуциращи сериали, тоя сезон очевидно са решили да правят промоция, та след Chuck и Fringe не бих се изненадал ако и тези ги огрее.)
Жалко наистина. Аз очаквах повече от този сериал, вероятно заради Elizabeth Mitchell и Morena Baccarin.
А, хем спечели контеста с Флашфоруърд.
Все пак ако ми остане време може да му хвърля едно око.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 13, 2011 4:50 pm

Принципно съм фен и на двете, но Морена леко преиграва във втори сезон намоменти. Иначе е просто жалко че не спряха V още миналата година, за да може по-скоро да ги гледаме и двете в нещо по-стойностно.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 13, 2011 11:25 pm

armageddon wrote:шанса да има още серии е миниатюрен.
Вече е нулев.
http://www.deadline.com/2011/05/brother ... cellation/
It's official, there will be no sixth season of ABC's family drama Brothers and Sisters. And V won't return for a third season either. ABC just made the calls.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests